Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko, ty jo, to je palka .... a co je to za znacku?
Odpovědět
su to japonske znacky, kyocera, kasumi napr. toto http://www.keramickenoze.sk/product/k... maju ale aj lacnejsie produkty treba si vsimat, kde bola vyrobena cepel, ak v Cine, tak nebrat. cinske su brusene strojovo, kym tieto rucne. fakes maju hrubu a nepruznu cepel a pri pade sa stiepia
Odpovědět
No a ktere jsou lepsi titanove nebo ty greenpan?Muzete to nekdo posoudit?Jsou drazsi tak abych se spravne rozhodla...a to ja rozhodna tedy vubec nejsem :-N Dostala jsem link na test samponu v Cernych ovcich v TV...tak tedy zpusob tesovani a kriteria a vysledek me totalne odrovnal...Jak mohou neco takoveho pustit do televize pro sirokou verejnost???Kriterium pro to zda je sampon dobry je penivost???A slozky jako SLS a parabeny a dalsi silenosti jsou jiste slozky co mohou nekterym jedincum vadit????A jak muze ten test vyhrat sampon z Lidlu???? ]-( ]-( Posilam link na tu reportaz:(Kdyby nefungoval je to ct24.cz a test samponu z 13.9.) http://www.ct24.cz/vysilani/2010/09/1...
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko, na ty Kyocera jsem koukala ..... a opravdu se neroztriska, kdyz spadne na zem? chloe - ja Green pan neznam, jestli tusim spravne, tak ma keramicky povrch,ale nejsem si tim jista. Je to relativne novinka na trhu, takze ja jsem k tomu neduveriva, ale v zadnem pripade netvrdim, ze je spatna. Pokud je ten povrch keramicky, tak z toho se nic nebude uvolnovat, ale jak prenasi teplo a jak moc je citliva na manipulaci nevim. To ti snad rekne catf. Titanova panev bezvadne prenasi teplo a muzes do ni i nozem a neposkrabes ji. Dokaze se ale zahrat na hodne vysokou teplotu a dlouho vydrzi horka.Nemela bys ji nechavat dlouho rozpalovat, ale muzes ji zahrat i bez niceho. Ja beru jako vyhodu, ze zustava dlouho tepla, protoze muzes vypnout plyn a nechat to dojit. Je dost tezka, takze kdyz z ni chces neco prelit, je lepsi pouzit obe ruce. I kdyz neco spalis, tak to jenom otres hadrem a jde to dolu, nic na ni opravdu neulpiva.
Odpovědět
chloe, greenpan je asi pravdepodobne lehci nez titanova, ale urcit tezsi nez klasicka teflonova panev- hlavne ty vetsi velikosti od 28cm, vari se na ni dobre, nic neulpiva, ale je urcite hakliva na prepaleni a neda se v ni varit bez tuku(ale to asi na zadne panvi), dobre se myje, rekla bych, ze rychle chladne oproti tomu, co popisuje josefka(ja to povazuju spis za vyhodu a kdyz chci udrzet jidlo teple, mam na sporaku na to nastaveni) povrch greenpan je nejaka keramicka smes - neodzkousena casem, to je pravda, i kdyz u vyrobce se doctes, ze byla testovana na vysoke teploty a nic se z ni neuvolnuje(je to proste nahrada teflonu se stejnymi vlastnosti, pouze o dost tezsi) tak ted babo rad:-)
Odpovědět
josefka - dobrovolne sme ten nozik o zem nehadzali :-D fakt nemam skusenost ale ked sa tak zamyslim, mne ziadny nozik asi na zem nikdy nepadol =-) asi by som sa opytala predajcu, ci sa na poskodenie pri pade vztahuje zaruka, aby to bolo osetrene.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, chloe - titanova panev se da zahrivat bez oleje, dokonce to pise i vyrobce No, opravdu babo rad :-D ciatko - me asi uz nuz na zem spadnul, ale hlavne jsem si jista, ze tenhle by mi spadnul :-N a mame doma dlazdice .... kazdopadne diky, to s tim vyrobcem je dobrej napad.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe -> ten test samponu je typicky, teda. stejne jako u potravin sleduji napr. mazavost |-| ale lidl vsechna cest. jejich vyrobky (teda ta rada Cien aspon) jsou mezi "obycejnymi" sampony docela dobre, a navic za bezkonkurencni cenu. Navic! a to je prave proc me tak potesil :) nabizeji ve sve rade cisticu pro domacnost (W5 se to myslim jmenuje) i eko vyrobky. zatim teda jen prostredek na nadobi (vykoupen), na zachod, a tablety do mycky, ale vypada to docela nadejne..
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
prosím vás holky, uchováváte někdo sliz v láhvích? poradila jsem to tetě a ona ho nemohla dostat ven...já ho mám zatím v 10 l kýblu,ale budeme se stěhovat do paneláku, kda je taková mini pidi koupelnička, sotva se tam vleze pračka a kdyby tam měl být kýbl se slizem a pak třeba koš na pleny, tak nevím, nevím...láhve bych nacpala třeba do vestavěných skříní...
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi -> mno ja bych svuj sliz asi z petky taky nedostala, ale co takhle petce uriznout hrdlo? a necim to pak treba prikryt... pak by se sliz dobre dal vystourat treba lzici...
Odpovědět
Aemmi, skladuji sliz v pětilitrovém PET kanystru od octa. Při výrobě nechávám nahoře pár cm místa kvůli míchání, ale i tak je trochu problém ho dostat ven. Nejdřív ho vždycky popíchám vidličkou, kam dosáhnu (šlo by i nějakou tyčkou třeba), pak protřepu a už se jakž takž dá vylít. Poprvé je to vždycky trochu náročnější, ale když je pak dost místa na míchání, jde to líp. Jinak sliz se nemusí skladovat v koupelně, ale klidně třeba ve vestavěné skříni v chodbě ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
maii a jsou ty jejich výrobky fakt eko? Všimla jsem si na letáku, ale nějak nemám k lídlu důvěru, tak jsem si říkala, kdoví, co to bude.
Odpovědět
Profilova fotka
betel -> lidl je v nemecku bran jako normalni, skoro nadprumerny supermarket! potravinove i nepotravinove vyrobky casto vyhravaji spotrebitelske testy, atd. jen v CR se od zacatku prezentoval jako ten nejhorsi diskont, nabizel polske pseudopotraviny, hlavne aby to bylo levne... ale i ted se lidl v CR docela zveda! kdyz jsem u rodicu, tak tam najdu lepsi zeleninu nez v tescu a i takove speciality jako vybornou cokoladu (vlastni znacka lidlu, mlecna ma napr. 40%, takze zadna pochoutka) a zmrzlinu, ktera je skutecne ze smetany a mleka, ne z rostlinnych tuku. tolik k lidlu :) ja k nemu teda docela duveru mam, a tenhle tejden se tam asi stavim (bo je to nas nejblizsi supermarket), tak poreferuju... ale vem si, ze to schvalili i nemci, a ti si na bio/eko potrpi...
Odpovědět
tak to se skočím do lidlu podívat, jestli mají eko věci i u nás...já když jsem v lbc, tak tam taky nechodím, ale mamka tam nakupuje, protože u nich nic lepšího není (penny market, plus a billa, která je docela drahá...) a tady z toho výběru u nás jednoznačně vítězil lidl...teda hlavně asi kvůli zelenině, byla dycky čerstvá a relativně velký výběr...a je fakt, že za poslední dobu se lidl, ale i penny hodně zvedli...s tou čokoládou je to pravda, kupuju si tam jejich hořkou :-p a třeba moje teta tam kupuje hodně spotřební zboží, třeba formy na pizzu, mají odtamtud helmy na sjezdovky a prej že dost dobrý...
Odpovědět
Profilova fotka
maii, aj lídl v anglicku dobrý, chalani tam často nakupovali, ale na Slovensku by som do neho teda už ani nevliezla...bola som tam dvakrát, raz sa pozrieť keď ho postavili u nás a raz v inom ako doprovod, a teda katastrofa..nikdy viac, aj keby sa neviem ako zmenili, u mňa už majú pokazené meno 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
V Irsku je Lidl podle me lepsi kvality nez v CR, treba ovozel je super a maji tu levne mrazene lososy a super mrazene maliny, ale vyrobky casto nic moc - vetsinou je v nich hodne smejdu, aby byly levnejsi.
Odpovědět
hm, tak v lbc lidlu teda eko výrobky nehrozí :-o
Odpovědět
u nas je lidl katastrofalni, maji snad jen balene salamy a syry, trochu zeleniny a peciva, zbytek mi pripada jako vietnamska trznice no tesco je na tom vicemene stejne, obcas se najde dobra billa a interspar kdyz muzeme, tak radsi nakupujeme v makru, i kdyz treba zeleninu prodavaj ve velkych balenich, takze je nekdy tezky si vybrat co vim, tak v praze jsou ted oblibeny farmarsky trhy
Odpovědět
Profilova fotka
mamka na jeden farmarsky trh chodi a je uplne nadsena
Odpovědět
Profilova fotka
tak farmarsky trh nelze srovnavat s lidlem, to je jasna ;) ty prazsky jsou dobry, ale pravda je, ze tam proste clovek nenakoupi na cely tyden - tak jak to dela v supermarketech. zase je fakt, ze to je prijemny zazitek. ale kdyz jsem do SRN prijela po dlouhe dobe poprve (Ca pred 3mi lety), tak jsem si tukala na celo, ze tady lidl chodi houfne do lidlu. mela jsem pred ocima salamy po 30 Kc/kg, podivne limonady, fronty duchodcu a takovy ten spinavy pocit z hnusneho diskontu, o nejakem eko/bio nemohla byt rec...
Odpovědět
Maii ja mam bohuzel s Lidlem take negativni zkusenosti...V CR/SK nechodim vubec,je to hrozne...Ale jednou jsem z nouze sla do Lidla ve Spanelsku a byla jsem prekvapena,ze jsem si tam koupila co jsem hledala...(suroviny na dobrou a zdravou veceri)...Nicmene co se tyka srovnani tech samponu tak trochu nechapu jak mohou radit Logonu jako nejhorsi sampon na trhu...Ze by lobby? Mluvila jsem nedavno s cerstve vystudovanym dermatologem a kdyz jsem se ho ptala co na dermosku,tak rikal,ze jedine kortikoidy...To je na skole neuci zadne jine alternativy?????Proste ekzem tak kortikoidy na nej?Zadny jiny celistvy pristup k problemu???? Velmi zajimavy clanek k tematu: http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe - to je dobry clanek, ale je mi z toho fakt smutno .... zrovna nedavno jsem premyslela, ze se pokusim vratit do CR, ale asi ne.
Odpovědět
dobry clanek:-) dneska jsem zrovna udelala velkej nakup v bio obchode na smichove vedle tesca:-) josefko, kdyz vis, kam pro potraviny jit, tak bych to nevidela tak cerne..jediny, co ti tady asi bude chybet je cenove dostupny bio ovozel
Odpovědět
Profilova fotka
chloe -> ten clanek znam, je to husty... je k nevire, co Cesi jsou schopni jist ci dokonce povazuji za pochoutku. Staci se podivat na par epizod Prostreno :( catf -> da se sehnat vse, ale problem je cena + lokalita. Mimo velka mesta to byva bida :(
Odpovědět
hm, tak tenhle článek mě vlastně ani moc nepřekvapil 8-(
Odpovědět
maii, souhlasim s tebou, nevim, co bych delala, kdybych bydlela v mensim meste, kde je opravdu treba jenom ten plus a zdrava vyziva by se nikdy nechytla my s m urcite investujeme do jednotlivych potravin vice, na druhou stranu jime malo..kdyz to porovnam s okolim, takze se to temer vybalancuje
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja uvidim, jak to bude s tim stehovanim :-) .... mam jeden napad, tak uvidim, jestli je to realny. Catf, az prijedu do Prahy, tak to s tebou musim probrat :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko, tak to se tesim :-) :-D
Odpovědět
já jsem si zrovna dneska zase říkala, že zlatá vesnice...u našich skočím do krámu, jsem za deset minut zpátky, žádný fronty, nikdo do mě nestrká...ale některý věci tu prostě neseženu, ikdyž tady mají na naše poměry docela dost alternativních surovin, jen je problém s ovocem a zeleninou, je drahý a hnusný 8-( ale zase tu máme spoustu věcí ze zahrady, takže se to vyretušuje...a docela se divím, v sousedních menších městech se zdravé výživy docela drží :-) narozdíl od lbc, teď mi tam zase jednu zrušili, kousek od školy ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?