Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Holky, ono to na menších městech není tak strašné - anebo mám možná jen štěstí. Bydlím v 17tisícovém městě, uživí se tu 2 zdravé výživy (kopírují jen část sortimentu, takže se tu dá sehnat celkem široká škála potravin i kosmetiky a drogerie) a s více lidmi jsme se shodli, že i vegetariánská restaurace nebo jídelna by jistě prosperovala (bohužel zatím to nikdo nezkusil - že by záměr po mateřské? :-D). Pokud už člověk nebydlí v RD, má nějakého takového příbuzného, který se obvykle podělí aspoň o malinkou část úrody, případně i domácí vajíčka nebo trošku masa, a pokud ne, na trhu se dá taky leccos koupit :-) A jako bonus - i když člověk bydlí v centru města, stačí mu max. 10 minut chůze a je v přírodě x-) Suma sumárum, neměnila bych :-) (a to aspoň trochu vím, oč v Praze běží, 5 let jsem tam studovala).
Odpovědět
u nás ve vedlejším městě (7 tisíc) byly tuším donedávna dvě zdravé výživy, ta jedna teď teda zavřela a je tam místo ní krám s miminčíma věcma x-) ale ta druhá se drží dobře, chodí tam dost lidí, jsem si všimla :-)
Odpovědět
jo a chci pochválit deodorant v rozprašovači od alverde :-) léta jsem používala antiperspiranty, jenže mi na oblečení zůstávaly bílý tvrdý fleky,tak jsem se začala trošku bát, co v tom je za svinstvo...jenže jsem měla strach, že "jenom" deodorant nebude stačit, ale je to úplně v pohodě, fleky to nedělá a funguje :-)
Odpovědět
Aemmi, tak to je perfektní. My se budeme stěhovat do cca 6tisícového města a myslím, že si o zdravé výživě budeme muset nechat zdát. Naštěstí to do toho stávajícího města nebude daleko. S deospreji Alverde mám taky dobré zkušenosti - před těhotenstvím jsem používala šalvějový, do kterého jsem ještě pár kapek eo šalvěj přidala (pro posílení účinku) a teď používám druhý - ylang. Mají teď i novou kuličku, nějakou "mořskou", ale vadilo mi, že je bílá, měla bych strach, že mi zničí oblečení.
Odpovědět
aemmi, herminko..a zkousely jste i alverde salvejovou deo kulicku? ja se ptam pro porovnani, protoze ta mi nefungovala, ale sprej jsem nezkousela ted mam tak pulku tekutyho sante krystalu vypotrebovanou a zda se mi, ze uz na me moc nefunguje, tak se chci vratit k tuhemu a nebo zkusit neco jineho a mate nekdo dobrou zkusenost s tekutym korektorem jinym nez alverde? zkousela jsem hauschku a taky to neni ono...alverde mi vyhovovalo, ale chtela bych zkusit neco jineho jinak jsem ted poridila cernou rasenku sante(stazi uz davno psala, ze je dobra)..no na rozdil od hauschky sante rasy prodluzuje(coz moc nemusim), nedela cucky(coz napr hauschka trochu jo), ale co mi vadi nejvic je to, ze se pri natirani ras natre i kousek vicka nad rasama..asi to bude tvarem toho stetce..
Odpovědět
Catf, myslíš měsíčkovou kuličku, ne? Mně celkem zabírala zpočátku, ale pak nějak ne :-| Ten korektor by mě taky celkem zajímal; teď žádný nepotřebuji (kruhy mi nevadí), ale nevím, zda to vydrží.
Odpovědět
Chtěla jsem tím říct, že sprej je daleko lepší než kulička.
Odpovědět
jj, mesickovou... tak to se musim na ten sprej podivat :-) korektor alverde je fajn..hlavne barevne mi sedel, jenom ke konci trosku zhoustnul..no za tu cenu je to porad dobry...hauschka korektor je podle me na mastnou plet, ma mnohem sussi konzistenci a na moji pleti to delalo takovy supiny, takze mam novej dvakrat pouzitej...jestli by ho nekdo chtel, tak s radosti poslu
Odpovědět
Profilova fotka
alverde sprej (ylang) mi krasne voni, a docela i pomaha, ale hodne drazdi :(. ta morska koule je ale super, a fleky mi teda nedela... a jinak abych ukoncila svoje tlaceni lidlu :D ty eko vyrobky jsou certifikovany (eko cert? takova ta kytka z eura), a vypadaji solidne. koupila jsem prostredek na nadobi, tak casem poreferuju.
Odpovědět
herminka, my se budeme taky stěhovat, do 8000 města na druhý konec republiky :-| tak jsem taky zvědavá, jestli tam bude nějaký obchůdek se zdravou výživou, ale co jsme tam byli, tak jsem si ničeho teda nevšimla ]-( tak se asi budu tahat zásoby z nějakýho většího města... caft, já nic jinýhio ještě nezkoušela, tenhle sprej je první, takže srovnání nemám...a co se týče dekorativky, tak tu mám zatím všechnu chemickou, ono to vydrží strašně dlouho a nechce se mi to vyhazovat, s řasenkou se bojím experimentovat, už léta používám stejnou značku, korektor téměř nepoužívám, jo ale od alverde mám tužku na oči, je dobrá, jen blbý odstín...
Odpovědět
Aemmi, na který druhý konec republiky? Jen se ptám, jestli náhodou ne na ten náš :-) Holky, poradily byste nějaký krém na obličej? Mám pleť citlivou, teď i celkem suchou, na noc mažu olejem (samozřejmě na vlhkou pleť), ale ráno jsem zas suchá jak treska. Nechci ale nic příliš mastného (i když teď bych to asi snesla), a ani drahého - ideálně Alverde, případně Lavera.
Odpovědět
Profilova fotka
holky z Brna, znate Cockovu Biofarmu? Da se objednavat i pres Facebook.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josef videla jsi Jamies food revolution? byl v americe ve meste s nejvetsim poctem nemocnych lidi, ja tu u toho sedela s otevrenou hubou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia, nevidela ..... kde to najdu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja zapmela ze nemate bednu :-N koukni na internet na Channel 4 webovku a tam to bude, mel by tam byt i program Food, celkem dost zajimavy, i kdyz to co je v tom Food ty budes vsechno vedet asi ale ten Jamie to je narez, bojuje tam za lepsi stravovani ve skolach a kdyz ukazovali co tam ty decka ji tak sem byla v soku, vsechno procesed food, vsechno, nic neni prirodni a z domu dostavaji na svacinu bramburky, bonbony a limonadu, nejlepe Coca colu, a v jidelne maji na piti cokoladovy mliko a rekli ze je to chytry pac mliko je pro ne zdravy ( ano kravsky) a kdyz je cokoladovy tak toho vic vypijou :-N kdyz jim v kuchyni rekl kolik je v tom cukru tak na nej zirali, vubec jim to nedoslo, a poslu ti odkaz na webovky dost dobry kde vysvetlujou jak funguje tenhle system, hlavne amici, neni divu ze kazdej druhej ma rakovinu, to hodim i sem
Odpovědět
Profilova fotka
tak super mia .... ja slysea Jamieho mluvit na TEDu a tam o tom mluvil ..... ukazovali tam zabery ze skoly .... deti v prvni nebo druhy tride a on jim ukazoval ruzne druhy zeleniny a ovoce a oni nevedeli .... neznaly ani brambory.
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, alverde krémy mi veľmi nevyhovujú, asi ako jediné z alverde kozmetiky, buď mi pleť ostane suchá alebo je príliš mastná alebo mám na nej taký nepríjemný "film", skúšala som asi tri či štyri druhy....ale laveru si neviem vynachváliť, mám suchú pleť k sklonom k precitlivelosti, a mala som laveru na suchú pleť aj na citlivú - ružový aj zelený s aloe vera a oba boli úplne perfektné, nezanechávajú mastný pocit pleti a zároveň dokážu suchú pleť dobre "premastiť", aspoň teda moju určite :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josef jo jo to sem videla, to bylo v Uk, ted udelal ameriku,je to silene desivy kdy to clovek vidi co ty decka ji, neni divu ze sou agresivni a cim dal tim hloupejsi
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ne jenom ze nevedeli co to je zelenina a ovoce ale pulka z nich se stitila to dat do pusy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
to je fakt sileny ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ty blaho tak sem koukla na to video o Coca cole, to me az tak nesokovalo pac ji doma pouzivam jako odrezovac :-N ale videla si ty videa jak z veprovyho lezou cervy kdyz to polijes colou? to dost silne doufam jenom nejakej trik :-.
Odpovědět
Profilova fotka
sem to nasla, dost zajimavy webovky http://www.storyofstuff.com/
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.safecosmetics.org/
Odpovědět
Profilova fotka
mia nekoukala, asi by mi to ted neudelalo dobre .... ja nastesti nejim ani veprovy ani nepiju colu :-p :-p
Odpovědět
hermi, ze severu na jih...takže k vám asi ne...
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi, kam na jih?
Odpovědět
Profilova fotka
josef tak ono to neni nejak moc eklhaft ale proste fakt na tom zaberu vytahli neco co vypadalo jako malej cervik a je tech videi dost na youtube, to musim doma zkusit jestli je to kec nebo ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte :-) catf, pamatas, ako si ma strasne inspirovala s tym difuzerom??? tak uz je doma x-) dostala som ho k narodeninam, ale musela som si nan mesiac pockat, lebo ma cakal vo francuzsku ... dnes som ho prvykrat zapojila a som z neho uplne nadsena...skvely relax, vodicka tak tichucko zblnkoce, plus meniace sa farby, odfukujuca si para a relaxacna hudba a este to aj dobre vyzera x-) x-) x-) ...ale ty si to videla asi aj zapojene...no ja len na obrazku, tak sa teraz straaasne vytesujem a dakujem za tip ;-) no neviem, ako je to v irskych skolach, ale v normalnom zivote decka jedia podobne, ako v amerike...ked som videla, ako kolegyninho 1,5 rocneho vnuka krmia zemiakovymi lupienkami, tak mi bolo zle, ale im to pripada normalne...a keby len to, ze! :-S
Odpovědět
Profilova fotka
alpiinka tady v uk taky stejne, kdyz sem videla ze zacatku jak manzelova rodina krmi jeho synovce tak sem mela sok a to je hyperaktivni a trosku postizenej, voda ani nevi ze je na piti, pije limonady a juice, co neni fosforove barevny a v plastove lahvi nevi ze se da pit, vareny jidlo videl poprve az u me, jinak jedl smazeny kureci nugety z mrazaku, hranolky z mrazaku a kila kecupu a sladkosti a pred spanim pekne cokoladickovej napoj ze sacku, tchan argumentova ze by nic jinyho nejedl a ze nejaky kalorie mit musi a je lepsi kdyz ji sladkosti nez nic, no genialni nazor, parkrat jsem ho hlidala, jako fakt je ze nejdriv nechtel jist ale potom po nejake dobe zacal a oni mi to neverili, prisli s nim na veceri, snedl dve plny misky kureci polivku se zeleninou, velkou porci domacich lasagni se zeleninou a jako dezert sem mu povolila zmrzku se slehackou, oboji organic a jak se cpal, mel k tomu hromadu ovoce a vsechno to do sebe nacpal, houby nebude jist, proste si jenom musi zvyknout, ale i kdyz to videli tak ho stejne dal cpou tim svinstvem, ale to co bylo v usa vydani to me fakt sokovalo, hlavne ty nazory, sileny :-S
Odpovědět
Profilova fotka
obed z domu pro dite do skoly v usa, nekoli plastovych sacku, v jednom bramburky, v druhym kokina, ve tretim krekry a k tomu fosforovou limcu ]-( a jak byli sokovani kdyz videli Jamieho varit, jako kdyby v zivote nevideli zeleninu a ovoce a cokoliv na vareni, oni ani snad nevi jak nakrajet zeleninu, co neni ze sacku ze supermarketu neznaji, a to za chvily bude vsude :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?