Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
zrovna nedavno jsem premyslela, co si mam nasypat na ryzovou kasi misto Granka. Normalni kakao teda neni dobry ... =-) je nejaka zdravejsi alternativa toho anseho Granka? =-) (ale aby to furt chutnalo jak kakao :-N ) Ta ryzova kase byla fakt dobra. Jednou jsem si zkousela delat z normalni ryze, ale stala jsemu toho asi pul hodiny a michala a michala - to je o nervy :-p . Ted jsem si delala z ryzovych vlocek a byla hned a moc dobra ;-)
Odpovědět
filipovi - ja sypu skorici s medem :-) dneska jsem dokoupila posledni bylinky za okno, zkusila jsem i stevii (sladká bylinka, používá se místo cukru) a ženšen a kerblík, uvidím, jak se jim bude dařit.
Odpovědět
tak já si včera koupila látku na sukni a dneska a zítra budu šít :-) pak jsem vzala i nějaký jarní barvy na háčkování :-) betel - během mateřský se musíč cítit hlavně pohodlně :-) takže maminy na podpadkách taky nechápu. navíc když hlídám neteře, tak jsem vždycky celá od písku, od nejrůznějších potravin a usoplená. švagrový ale dávám k narozkám vždycky něco na sebe, pač ona kupuje spoustu hader na mimina a sobě nic, tak jí většinou něco ušiju nebo upletu a k tomu nějakej pěknej svetřík z camaieu. ale některý český prodavačky mají fakt úroveň :-| koupila jsem kráječ na vajíčka tady v domácích potřebách. Doma jsem to rozbalila a byly tam popraskaný strunky, ale přes obal to nešlo vidět. účtenku jsem si myslela, že mám v peněžence, tak jsme to šli s m vyreklamovat. Taky podle zákona na obranu spotřebitelů účtenku nepotřebujete, pokud víte, kdy jste to tam koupili a vyplníte čestný prohlášení a máte svědky (v každým obchodě mají mít zaevidovaný kdy a kolik čeho prodali). No a teda baby prodavačky mě hrozně seřvaly, že ten lístek nemám a nevyreklamovaly mi nic, což bych přežila, jenže byly děsně sprostý! mi řekly, že jsem "slečna ještě móóóóc mladá", abych tomu rozuměla a m že je prej "ňákej chytrej", atd. No, doma jsem tu blbou účtenku našla. Připadám si jak idiot, ale m nastudoval zákon na obranu spotřebitele, v pondělí tam zajdu s účtenkou a podáme stížnost k vedení tý prodejny. Připadá mi idiotina dělat takovej humbuk kvůli pitomýmu kráječi na vajca, ale zase mi nepřijde fér, jak se chovají, když prodávají rozbitý věci :-( navíc teda argumentovat tím, že jsem mladá (v překladu blbá) má fakt styl...
Odpovědět
filipovi, tak aby chutnalo jako kakao, tak by o muselo byt raw kakao :-D vsechno ostatni vcetne granka je neco podstatne jineho...ale chapu jaks to myslela :-) mne teda raw kakao od lifefoodu chutna moc, s grankem to nema bohudik spolecnyho nic ryzovou kasi delam s kokosem, kardamomem a celou skorici a s hnedym cukrem na strankach govindy je moc dobrej recept na sladkou ryzi osladit se da i jakymkoli sirupem..treba agave nebo javor..a dobrou zavareninou...v dm maj dobrou boruvkovou a nebo s kouskama jabka, skorici, rozinkama, hnedym cukrem nebo medem
Odpovědět
rosina: fakt sila :-S . Jsi mela rict, ze ona je zas moc stara :-p , ale me vzdycky ty spravny odpalkovaci odpovedi napadaji az potom 8-(
Odpovědět
marmeladu s kouskama jabka se chystam udelat az budou jabka, uz mam sehnany recept. filipovi: no, to me taky napadlo, ji to rict, bohuzel az pote :-D treba budu mit sanci v pondeli :-p
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, tož potom recept na marmošku hoď do receptů ;-) Ty jo, ty prodavačky 8-( Dej vědět, jak jste dopadli na podruhé... Jo a přesně tu moka konvičku od Tescomy máme, ale pro 2 lidi na "normální" hrnky je malá :-|
Odpovědět
eri - tak sem tam dnes byla s listkem a bez problemu, pani se desne vymlouvala a omlouvala, ze jim tam pry chodi lidi, co si to koupi u ťamanů a pak chcou prachy od nich, noo moc jí to nežeru....
Odpovědět
jó hadry, ženský jich prostě potřebujou ví c než chlapi :-D já nakupuju nárazově, většinou když přijde nějaký stipendium - dražší věci, jako kalhoty, bundu, botičky a pak příležitistně když courám po městě - objevím slevu, tričko nebo pásek v akci a koupím to. ale všechno unosím. Jen mám problém, že je mi líto věci vyhazovat, některý hasdy mám ve skříni snad už 10 let, nenosím je, ale říkám si, co kdyby se mi to ještě někdy hodilo... Jo a jsem si koupila ten šampon s fialovým víčkem od Alverde a vypadá to, že ten bude konečně dobrej, taky jsem si vlasy obarvila (ikdyž čietě chemicky :-( ) ale snad se mi teď budou mastit míň... Na štrikování se dám až dodělám všechny předměty a diplomku, už aby to bylo :-(
Odpovědět
Aemmi: Tak to su ráda, že jsem poradila ;-). A taky jsem ráda, že nejsu sama hadrářka :-D. Dneska se nám podařila zlikvidovat věc za 2000 :-p, tak nový šatičky budou až v červnu. Beztak v tomhle hnusným počasí chodím akorát tak ve svetru :-p :-p :-p.
Odpovědět
Jinak se s hadrama hodlám krotit, docela nás oslovuje takovej ten jednoduchej františkánskej životní styl. Tak už mi zbývá jen odbourat ty zbytečný hadry, kafe, víno, přestat arogantně stírat idioty a přestat čumět na Sex ve městě a budu úplně saint and nature :-D :-D :-D. Ale pak by to byla asi nuda, ne :-D?
Odpovědět
hm, ja se musim taky krotit, pač šetříme na cesty :-p jsem to krocení ale v pátek nějak musela rituálně začít, tak jsem si koupila svetr, korálky a látku na sukni :-S aspoň se zabavím šitím, pač mi kvůli povodním zavřeli práci. Já bez hader ani ránu, m mě v tom ještě podporuje :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Šetřit je určitě dobrý, ale zase se to nemá hrotit. Tak si říkáme, že si ty prachy zatím budeme užívat (výlety, kafíčko, pizza, hospoda, pivo, lyže...) a šetřit budeme až bude z čeho :-D teda ale zase ne že bysme žili z ruky do huby, to určitě ne, ňáký to spoření a rezervy jsou... ale je super moct si koupit to na co mám chuť a ňákej ten hadřík. Mně hodněi leze do peněz drogérka, v DM to jen lítá, ale fakt doopravdy všechno potřebuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
koukam, ze se dizkuze zvrhla v reseni oblecku a tak :-) ... na to je tu primo nejaka diskuze :-D :-D :-D ... ja nemam co resit - hadry moc nekupuju, ziju z toho co mam. Cim dal vic mi vadi, ze je to nepratelske k prirode.
Odpovědět
Josefka: Jj trochu se to zvrhlo :-), já se ptala na nějaký nositelný bio fair trade hadry za snesitelnou cenu a takhle to dopadlo :-).
Odpovědět
Profilova fotka
mate niektora skusenost s tymto krystalom? http://www.deocrystal.sk/index.html
Odpovědět
Profilova fotka
Nedá se nic dělat, ale musím se kvám přidat :-D Právě řeším otázku zubní pasty. Co používáte vy? Ty běžné obchodové asi nebudou zrovna OK.
Odpovědět
Profilova fotka
a prisly jste na nejake bio obleceni? Me by to taky zajimalo, hlavne nebarvene ... to co jsem slysela o barvach me desi. Ani ne tak kvuli me same jako kvuli tomu co to dela s prirodou a lidma, kteri s nima pracujou. Odevni prumysl je jeden z nejkarcinogenejsich a nejskodlivejsich prumyslu na svete - hlavne tedy barveni latek. Na svete bude existovat par firem, ktere pouzivaji nekarcinogenni barvy, ale ja vim o jedny ve Svycarsku a nic vic :-((. gwen, primo ten jsem nemela, ale alumium allum jsem mela a od ruznych firem. Ted mam potassium allum a vsechno mi to prijde stejne .... me vyhovuji. Silvija, jedinou kterou ti muzu doporucit je tahle od ESI: http://www.biosfera.cz/esi-aloefresh-.... Byla dobra a penila. Jinak pouzivam prirodni pasty, ale nekupuju je v CR, takze by ti to bylo k nicemu
Odpovědět
Silvijo, moje tipy na pasty: Supirivicky http://www.edenshop.cz/siddhalepa/sid... Sumudu http://www.edenshop.cz/siddhalepa/sid... Lavera http://www.lavera.cz/produkty/basis-s... (modrá i zelená jsou fajn) Weleda ratanhová https://www.weleda.cz/produkty/pece-o... Ayucare http://www.vitamina.cz/Zubni-pasta-ne...
Odpovědět
Josefko, neprisly, ja to resim tak, ze kupuju latky vyrobeny v Cesku nebo v Nemecku a z toho siju, coz mi prijde asi nej eko... Jinak ted v HaM CaA atd. frci veci z organicky bavlny, tak aspon neco.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, to prave neni jisty, ze je to eko .... pochybuju, ze latky vyrobeny v cesku budou nejak eko ... v CR, kde bud neexistujou regulace nebo se na ne kasle .... a nejaka bezpecnost zamestnancu je tam taky kazdymu putna ... barvy se budou pouzivat ty nejlevnejsi, at jsou karcinogenni nebo ne ..... A taky by me zajimalo, jestli barvenej bio oblecek je obarvenej barvama pratelskyma k zivotnimu prostredi .... podle me je to jen z bio bavlny :-|
Odpovědět
Tomuhle nerozumím, ale mám jeden zajímavej postřeh. Kámoška během vejšky brigádničila kdesi u Mělníka na sklizni ovoce a zeleniska a chmele, či co a říkala, že jí přišlo dost ujetý, že např. višně se sklízely na barvy na látky...Prostě zas nějaká pojebaná EU regulace nebo já nevím co, ale každopádně nám přišlo ujetý žrát jogurty obarvený karmínem z hmyzu, když dobrýma českýma višněma se barví hadry. Nechápu, nerozumím, čumím. ]-( Nevíte o tom někdo víc?
Odpovědět
josefko, myslim, ze to z biobavlny je barveny normalnima chemiema a nicim pratelskym, jen ta plodina bavlna je bio. siti obleceni mi prijde trochu vic eko kvuli tomu, ze to nedelam ve velkym a nesiju to v Cine. Latky z ceska eko urcite nejsou ale aspon se to nevozi pres celou planetu, coz mi aspon trochu eko prijde.
Odpovědět
Profilova fotka
to jo rosino, to je zase fakt.
Odpovědět
Profilova fotka
kdysi jsme tu rozebíraly, jak šel někdo do tesca a paní se divila bio bramborám či čemu a posílala dotyčnou zpět pro výměnu za normální a ještě snad něco s těma kabelama jejich. Možná si vzpomenete. My teď dělali velkej nákup taktéž v Tescu a když paní markovala bio potraviny tak do konce pásu mi stihla vylíčit jaký je to podvod, že to dělaj tak i tak.... :-D :-D :-D :-D mlčela jsem. Velmi úspěšně jsem mlčela. :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
filipovi: tys nedávno psala, že ti našli nějaký potravinový alergie, u jakýho jsi byla doktora? Na alergologii nebo někde na interně? nebo i kdokoliv jiný, jestli máte s něčím takovým zkušenosti...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
aemmi: byla jsem u imunologa. Asi je mozna potreba doporuceni od obvodniho, ale ja se tam protlacila pres znamou. Tak by to chtelo tam zavolat a zjistit zda je to potreba ...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?