Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
cau holky, ja jsem zase řádila v DM, koupila jsem si tam nejaky jidlo a pak alverde sampon na hnedy vlasy, pripada mi ale, ze moc neumejvá :-D Až ho dodělám, zkusím urterkram. pak jsem mela jsem si koupila jeste intenzivni kuru na vlasy a taky mi to moc nesedlo, mela jsem pak divne mastny vlasy. JInak jsem teda s prirodni kosmetikou mirne v koncich, pouzivala jsem mučenkový ocni krem (furt se křením a mám trochu mimcký vrásky, docela sympatický, ale nemusely by se zvětšovat) a teda pak mi došel, tak jsem tam plplaa párkrát vzorek čehosi od lorealu a vysledek mnohonasobne lepsi :-( sprcháče, mýdla a tělový mlíka neřeším, tam není co zkazit, ty mám přírodní. ale s tím obličejem je to magie, odličovač řasenky mám po neúspěších s alverde baleu, ten alverdí jsem musela děsně tlačit, a dát ho kvantum, abych se odlíčila. a s krémama různě experimentuju, připadá mi ale, že nehydratujou tak , jako chemický... Zkoušela jsem weledu a spíš promašťovala, než hydratovala... Zároveň když si nějakej krém koupím, tak to ze zásady dopotřebuju, nechci být neeko a vyhazovat to. Jo a největší bordel na obličeji mi dělal levandulovej olej od salusu, tak vřele nedoporučuju. Pak jsem spokojená s kokosovým olejem na tělo a bambuckým máslem v jakýkoli podobě, ale asi se holt musím smířit s tím, že makeup, dekorativku a krémy na budoucí vrásky budu mít chemický... Jak jste na tom vy?
Odpovědět
rosi, já pozoroju, že po Alcině jsem měla pleť fakt krásnou, po Laveře teda nic extra... ale vzhledem k mým hormonálním výkyvům to zatím neřeším, protože nevím, čemu to mám připsat - jestli těhotenství a šestinedělí nebo krému... :-N a oční krém jsem zkoušela zatím jen od alverde a ten mi teda nesedl vůbec :-|
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, asi sa zhodnete s Josefkou :) ja teda sa na bio kremy nemozem stazovat, ale jednak som tehotna a moja mastna plet je teraz krasna s akymkolvek kremom, uvidim po porode a kojeni. Jednak je to dane geneticky, kazdy mi hovori za mam 25 a za rohom na mna ciha 30tka :-D snazim sa mat vsetko bio (sampony, najma balzamy experimentujem lebo mam huste a farbene dlhe vlasy ale snazim sa kupovat aspon s mini chemiou, napr Redken, LÓccitane a pod.) Jedine co mam chemiu a nechcem sa jej vzdat mascara, puder na tvar (ked som opalena tak nepouzivam, len cez zimu) a parfem, no a na noc zubna pasta. Inak ostatok vsetko bio a no problem. chcem sa opytat na radu. Dala som si vyvarit - vysterilizovat odsavacku mlieka, flasku, nastavce na bradavky a pod a potom ked sa to vysusilo, tak to bolo povleknute bielym povlakom, Myslite, ze je to vodny kamen a staci to potom preplachnut v studenej vode pred pouzitim, alebo mame spinae hrnce, lebo ich umyvame v Ecoveri =-) - vobec sa mi to nepaci; no a idem este vyskusat 100% eco Ariel, teraz je to tu nejak novinka, inak ecover a vsetky bio prasky zahadzujem do kosa a koncim s tym, mozno sem tam na nieco napatlem (ak bude mat jujacek nejake veci len preplachat). lebo moje pradlo vyzera ako by bolo plakane v zablatenom potoku, po prani na dlhom programe a na 60C ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam ted asi 3 tydny tu Trillogy radu a zatim jsem spokojena - plet se mi vyrovnala a napila a ani se mi moc nevyhazuje ..... takze pokud to tak zustane, zustavam u Trillogy, kdyz ne, tak dam posledni sanci prirode - Tautrophenu a nebo Alve a pak se vracim k MK - ten rozdil byl fakt markantni a to po par dnech. Na druhu stranu mi MK celkem rozhodila rovnovahu pleti - ze kdyz jsem se hned nenamazala, tak jsem citila, ze jsem jakoby vysusena a stazena a to po tech prirodnich nemam. Mam obavy, ze jeste v pozdejsim veku me navrat k MK stejne nemine. Ja mam chemicke jenom dve tuzky na oci, jinak vsechno prirodni a se vsim ostatnim jsem spokojena - z ruzoveho samponu Urtekram bych byla nadsena, kdyby se nekazil a ze samponu Trillogy jsem uplne odvazana. Mam po nem krasny hebky vlasy a nemusim pouzivat kondicioner, i presto, ze jsem na ne dala prouzky, ale nevyhodou je cena a to, ze moc nepeni, takze se ho hodne spotrebuje - to se pak jeste vic prodrazi. Ted jsem si objednala neco z iherb, za par dolaru, tak uvidim. Ecover prasek (ne tekuty) mi taky vyhovuje, dokonce jsem prisla na to, jak prat uterky, aby nebyly skvrnity - pridavam zlucove mydlo a predepiram. Juju, me prijde, ze tam mate nejakou divnou vodu - ten povlak bude pravdepodobne vapnik. Zkuste si koupit nejaky filtr a pouzivat z nej vodu na piti a na vareni.
Odpovědět
Rosi, používám všechno přírodní kromě zubní pasty (cca 2,5 roku jsem používala výhradně přírodní) a tužidla na vlasy (to ale střídám s pivem nebo přírodním gelem - mám děsně zmlsané vlasy :-D). Výborný je kofeinový šampón Alverde (vyhovuje mi, že po něm mám vlasy jakoby hrubší a objemnější, to Ty ale asi nepotřebuješ). Co se Ti nezdá na alverdí dekorativce? Juju, taky si myslím, že to je vodní kámen.
Odpovědět
hermi, mne se alverdi dekorativka rozmazává, tobe ne?? ja totiz jak pres den furt melu xichtem, tak potrebuju neco, co se tam udrzi :-)
Odpovědět
s vlasama mam problem, ze je mam po tech samponech prirodnich desne hruby, potrebuju je spis vyhladit, janak vypadam jak carodejnice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alverde dekorativku pouzivam (seda ceruzka na oci, make-up, puder, korektor, ruz, lesk na pery, tiene, maskara...) a som s nou spokojna... mam este jednu chemicku (ciernu) ceruzku na oci... z chemie mam odlicovac na oci balea, pletova voda balea... priatelovi sialene smrdela alverde ruzova voda a zatial som nenasla adekvatnu nepachnucu nahradu kremy pouzivam weledu - na noc kosatcovy (priserne pachne) a na den nejaky zeleny - ten je OK hlavne na zimu, je velmi mastny dost ma stve, ze odkedy som zacala pouzivat pletovku balea, tak mam plet ako mimino =-) a pritom je to tiez za par supiek... brala som to ako docasne riesenie, ale neviem, ci pri tom nezostanem na telo pouzivam kokosak - mam teraz tropicai a je fantasticky bambucke maslo pouzivam na vsetko mozne... obcas si ho napatlam na noc na tvar... ad vlasy - striedam alverde sampony (teraz ten na hnede vlasy) s chemiou (dostavam ako darceky, tak to pomaly minam)... ja ako carodejnica vypadam tak ci tak :-D ale to je tym, ze surne potrebujem kadernicku a neviem sa ku nej dokopat |-|
Odpovědět
Rosi, mně se rozmazává jen řasenka Schwung & Volumen (taková tlustá černá), s jinou dekorativkou no problem. Z přírodních šampónů vyhlazuje Lavera. Taky chci hrubé vlasy a ne to svoje pápěří ]-( I když teď mi trochu zhrubly, snad to vydrží.
Odpovědět
Profilova fotka
a este je jedna vec, ktorej sa nekokazem vzdat a to su parfemy... priserna uchylka :-| dnes som si kupila siedmy!!! (dufam, ze sa so mnou neprestanete bavit :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, tu maskaru som si chcela kupit... tak asi zostanem pri tej dvojfazovej...
Odpovědět
hm, tak parfemy teda mam taky chemicky a jsem na ne ujeta 8-( hermi, ja ziju v domeni, ze mas mega vlasiska :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Gwen, dvoufázová je mnohem lepší. Poprvé v životě uvažuji, že ji vyhodím do koše a pořídím novou. Včera jsem jí dala poslední šanci a zrovna byla OK, tak jsem si novou nekoupila, a dnes je zase nahouby :-D Ale v pátek asi budu projíždět městem, kde je DM, tak tam asi zaskočím. Stačí mi moje vlastní kruhy pod očima, nemusím být jak panda ještě s přispěním řasenky. Rosi, mívávala jsem mega vlasy ;-( Ale snad se to teď zase zlepší.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi a nezmenili sa ti vlasy pod vplyvom nejakej hormonalnej zmeny? ja som ako dieta mala na hlave trochu jemnych rovnych vlaskov... v puberte som mala kuceravu megahrivu a teraz mam jemne a vlnite vlasy, ktore sa tvaria, ze su dost objemne, ale je to len opticky klam... v podstate su dost riedke... a inak si robia so chcu aj v priebehu cyklu...
Odpovědět
Gwen, jojo, myslím, že v tom bude mít prsty hormonální změna.
Odpovědět
Profilova fotka
me se vlasy zmenily k lepsimu - mam je hustsi a vlnite :-D a s delkou na ramena nevypadam jako rousnice :-). S dekorativkou jsem mega spokojena s Hauschkou (alespon neco) a parfem jsem taky vymenila za prirodnejsi verzi - ale ne uplne cistou, protoze to a) nevydrzi a za b) smrdi :-D
Odpovědět
mne zatim prirodni kosmetika vyhovuje na oblicej pouzivam hlavne kvetovy vody, nejlepsi byla levandule od florame a ted neroli od nobilisu je vyborna tautfopfen mi sedne nejlip co se tyce pletovych kremu, vyhovuje mi hlavne lehka konzistence dennich kremu na telo mam mix sipkovyho oleje a eteraku a nejvic mi vyhovuje sipek s jojobou, jedinou nevyhodou je aplikace na mokro, coz je nekdy v zime maso :-D uplne nejvic jsem nadsena z krystalu, to je nej vynalez.. nedam dopustit na tuhej sante(nedela fleky na obleceni), dobrej je taky tekutej urtekram aloe na vlasy stridam urtekram brown sugar, logonu s pivem a ted mam mango laveru, kondicioner nepouzivam od ty doby, co mi ostrihali posledni barveny odrosty...ted jsem vubec hodne spokojena s vlasama, mam svoji vlastni barvu, vlasy bezvadne drzej a okoli to registruje pozitivne(ac uz nejsem blondyna) herminko, nedavno jsem psala, ze sante tuzici pena je hodne silna, tak to vyzkousej...mne asi nejvic vyhovuje sprej od logony, ta sante pena je na me malicko moc tuzici jediny, co vlastne jeste hledam, je neco na myti pleti..pletovy mlika jsou dobry, protoze nevysusujou a ted i pres den mi staci kvetova voda a nemusim se mazat kremem(coz jsem pri pouzivani chemie vubec nemohla, to jsem se musela mazat nonstop), ale vadi mi ucpavani poru a mam pocit, ze bych potrebovala na myti obliceje neco, co myje vic do hloubky u dekorativky jsem spokojena s hauschkou(make up a rasenka), dodelavam tuzky na oci od clinique, ale nedari se mi najit dostatecne mekkou prirodni tuzku, v nejhorsim pujdu zase do clinique(stiny mam taky clinique a budu je mit jeste sto let) korektor mam od alverde, ale postupne se zacina oddelovat olejova slozka od te makeupove, takze pri nejblizsi prilezitosti koupim hauschku parfem zboznuju prirodni florascent ruzi, do chemie uz bych jit nemohla, protoze ta voni uplne jinak-chemicky :-D peru v tekutem ecoveru a pohodicka nakonec svyho elaboratu dodam, ze nejvetsi efekt na me mela hlavne zmena jidla(a to i v oblastech, kde bych to necekala ;-) ), a kdybych byla schopna chodit pravidelne brzo spat, tak si nemam vubec nac stezovat :-)
Odpovědět
jo a jedina vec, kterou se marne snazim nahradit, je balsam na rty, nic z prirody dostatecne nepromastuje, takze to pres den dohanim leskem od clinique...jeste dam posledni sanci logone a pak se vratim k body basics, kde podle slozeni je akorat jeden paraben az na konci:-N
Odpovědět
Jé, tady se probírá kosmetika :-). Zdravím po delší době a přidávám se se svojí troškou. Mně osobně z odličováků nevíc vyhovuje Alverde-růže a k tomu pleť voda taky od Alverde (ta modrá). Sprcháče taky jedině Alverde a z šampónů nedám dopustit taky na Alverde (ten s fialovým víčkem - hrozen). M. používá kofein a taky spokojenost. Jinak vlasy mám od vysazení HA a uklidnění horm. hladiny krásný, lesklý, hodně mi zhoustly. Kadeřnice v Klírovi mě stříhala a děsně se smála, co jsem dělala, že mám na hlavě "pár prořídlejch vlasů" a pod tím parádního ježka ( hustý, dorůstající, krátký vlasy) :-N :-D. Tak jsem odpověděla, že nic, že jsem byla blbá jak necky a věřila jsem prachama zfetované gynekoložce :-p. Kondicionér jsem dostala od Ježíška od Panthenolu, ale používám ho jen tak jednou za měsíc. Víc není potřeba. Vlasy mám po Alverde šamponech krásně čistý a vydrží pěkné až 3 dny. Lak na vlasy taky od Alverde, ale přiznávám, že pro spol. příležitosti mi ve skříni leží jeden Taft, protože Alverde prostě nedrží tak, jak někdy potřebuju. No a na pleť dávám večer růžový krém od Alverde a ráno Biodermu sebium, občas to prostřídám se samoopalovákem na pusu od Alverde - ten je naprosto úžasnej! x-) Jelení lůj mám bio měsíčkový (myslím, že je to Saloos). Krystal Sante taky vřele doporučuju. Dekorativku ale stále používám chemickou a toaletky taky, tam jsem ještě nenašla vyhovující náhradu za chemii, resp. možná našla, ale za takovou cenu, kterou ze svého přesvědčení nejsem ochotná zaplatit. Zatím to stačí, až mi bude 25, tak se zamyslím, co dál :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak bourám diskuzi o kosmetice :-D Zmáte přístroj na výrobu obilného mléka?? http://www.biosfera.cz/veganza-pristr... Líbí se mi to, ale i ty 2000 jsou docela dost peněz :-(
Odpovědět
Ještě mě napadá: Měla některá z vás potíže s "krupičkou" na čele. Mě to teď trápí a nevím co s tím, asi zkusím heřmánek.
Odpovědět
eri, jednu chvili jsem o nem taky premyslela, ale pak jsem cetla par recenzi a za tu cenu mi to prislo drahy a odradilo me to..ted uz si nevzpomenu, co to konkretne bylo..zkus mrknout na internet, jestli neco nenajdes ja mam ted normalni mixer(blender) a ten taky rozmixuje orisky na mleko a ryzi muzes uvarit v kastrolu, umixovat a precedit pres sitko..takhle to ostatne delaj vsichni, kdo do toho nechtej moc investovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, to je vodni kamen, do ty vody ve ktere vyvarujes dej trochu kyseliny citronove, co se prodava v potravinach a mas po problemu ;-) eri, tyjo, ten pristroj vypada dost dobre, ale teda dva litry... chjooo.... ja sem si zas po x letech koupila chemickej krem na oblicej od vichy, to kojeni me dava zabrat :-( Zkousela sem ten tautropfen, mela sem vzorky ruzovyho a rakytnikovyho den/noc a dobrej byl ten rakytnikovej, jenze me desne smrdel, coz je skoda :-(
Odpovědět
Juju, taky jsem měla ten bílý povlak. NEchávala jsem to tak. Kyselinu citronovou bych měla strach dávat, aby to pak někde nezreagovalo. Já peru doma ve slizu a doteď jsem si myslela, že bílý prádlo je bílý. A teď jsem koupila malé nový bodýčka, a když jsem je položila vedle těch starých, tak jsem teda zůstala hledět. :-o Bylo to jako z těch reklam, že bílá už není bílá. :-D
Odpovědět
allegria - neter mela potize s krupickou a chybel ji nejaky vitamin, zkus zajit na krev, ji na to prisli z toho :-) betel - hlavne, ze je to cisty, ne? ja jsem dneska taky ale hledela na kolegu, jak je bilej, takovou barvu vubec neznam :-D holt jeho zena nepouziva sliz :-D
Odpovědět
catf a jakou mas teda barvu vlasu, dyz ne blondatou??
Odpovědět
rosi, mam stredne hnedou, k takovymu lesnimu medu bych to prirovnala(nebo javorovymu sirupu) a vzdycky jsem mela pocit, ze moje vlastni barva je takova sedomysi nijaka, ted nevim, proc jsem si to myslela, protoze mam barvu hezkou a lesklou a lidi si myslej, ze je mam nabarveny a jsou desne prekvapeny, ze nemam, coz je prijemny:-)
Odpovědět
dneska jsem udelal nakup v gw a zjistila jsem, ze tautropfen vyrabi uz jen rakytnik krem a ruzi plus specialni kosmetiku spis pro starnouci plet, coz me docela zklamalo koupila jsem od tropicai myci gel do sprchy s kokosovym olejem a od nejaky rakousky znacky hanf krem na oblicej s konopnym olejem, takze jsem zvedava,jakej bude a od weledy krem na holeni..uvidim, jakej je v porovnani s o dost levnejsi laverou) pak tam meli weledu granatove jabko, nejaka nova rada taky mi tam rekli, ze konci s florame, protoze obsahuje neprirodni slozky(to uz vim davno, staci si precist seznam ingredienci, takze me fascinuje, ze jim tak dlouho trvalo na to prijit =-)) josefko, kavu etiopskou jsem si objednala :-) jo a koupila jsem si lneny olej, kdy by bylo nejlepsi ho jist?
Odpovědět
Profilova fotka
a ten povlak, cize vodny kamen neuskodi bejby? nezmiesa sa to s mliekom? =-) mne dnes dosla 10kg zasielka plienok, tak periem a periem, vyzera to super, len tie plienky aj ked su najmensie velkosti vyzeraju ako na slonie mlada, asi budem pouzivat len stvrcove a biojednorazovky na zaciatku mne vyhovuje od Alverde aj Lavery a aj Hauschky dekorativka, teda okrem mascary uplne, ale asi preto, ze na nic nemam naroky okrem poriadnej mascary :-S inak ja som mala tiez v detstve paperie na hlave a teraz mam huste vlasy a bez kondicioneru sa neviem zaobist
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to je skoda s tim Florame, miluju tu vuni se zelenym cajem. Lneny olej je jedno kdy budes jist - ne uplne na prazdny zaludek, ale taky ne na plny - ja bych tyhle oleje jim po par soustech snidane .... coz mi pripomina, ze uz jsme na svuj rybi olej dvakrat zapomnela. juju, takhle mu to neuskodi, je to usazeny vapnik z vodniho kamene, ale jestli chces mit jistotu, tak se podivejte po filtru. My mame nainstalovany filtr pod drezem a do drezu mame dva kohoutky - jeden pro normalni vodu a jeden pro filtrovanou. Tu si natacime do trech sklenenych doz a ty neustale rotujeme. Varime z ni a pijeme ji, nadobi myjeme v normalni vode.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?