Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj josefko :-) no bolelo to silene ale uz dobry, akorat mam porad jeste otok na levym prsu, je vetsi tak se porad pozoruju aby splasklo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hermi dik ;-) josefko, pre mna urcite menej sladi ako trstinovy cukor, a prinom a bielom cukre som rozdiel nevidela kofeinovy sampon by mal byt alverde, rozmyslam, ze poviem nasim, aby mi ho doniesli, chces ho aj ty skusit? pridu aj v maji, aj v juni, tak v niektorom termine by sa im urcite zmestil aj jeden navyse ;-) rozmyslam, ze si objednam cistiaci gel od trilogy ;-) , ty mas ten balancing? a davas si po nom aj nejaky toner alebo kvetinovu vodu...myslela som, ze pojdem do hauschy, ale ten cistiaci krem ma odradil, tak dopouzivam tu sadu a chcela by som skusit nieco ine...ale potom ich regulacnom kreme som sa neleskla ani po celom dni xylitol si so mnou neporadil, cakala som, ale nic :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alpiinka :-D :-D :-D jestli ti ho vasi povezou, tak bych moc rada, kdyby mi ho vzali taky. Od trilogy mam ten balancing cream a potom pouzivam tuhle kvetinovou vodu - je to smes ruze, levandule a gerandia tusim: http://www.feelunique.com/p/Trilogy-H... mia, tak to jsem rada, ze jsi v pohode :-) .... nechtela jsem te pred tim strasit, ale mam z tehle operaci hruzu ..... mame znamou, ktera si nechala delat liposukci bricha a behem operace dostala nejakou trombozu, a nez ji probudili k zivotu, tak se ji pokazil mozek a je v ustavu :-(, tak jsem rada, ze ty jsi ziva a zdrava a spokojena :-)
Odpovědět
josefko,tahle trilogy kosmetika ale neni prirodni, ze jo? ten Methylchloroisothiazolinone je synteticky konzervant, ktery neni vhodny hlavne pro citlivou plet
Odpovědět
josefko, tady o tom pisou na trilogy webu..Trilogy products made with the addition of water (such as creams, lotions and shampoos) require a preservative system to protect against yeasts, moulds and bacteria and to ensure that they are safe to use over time and will not pose a danger to human health. We preserve these products with globally approved preservatives (non-paraben). These preservatives are always used at levels of 1% or less and are complimented by the addition of natural preservatives such as Vitamin E and Grapefruit Seed extract. Methylchloroisothiazolinone je prave ten vyse zmineni konzervant a jak jsem se docetla, tak jeho pouziti je docela striktne regulovano prave proto, ze zpusobuje napr dermatitidu, i kdyz ta vyse zminena koncentrace bude asi hodne nizka v porovnani s tou povolenou taky u nej pisou, ze je organicky, coz predpokladam, znamena, ze neni synteticky? v kazdem pripade se tahle latka v certifikovany prirodni kosmetice vyskytovat nemuze..mam totiz takovej seznam ze zacatku prirodni diskuze a tohle dlouhy jmeno si od ty doby pamatuju
Odpovědět
Profilova fotka
catf, rekla bych, ze je z 98% prirodni .... tahle latka o ktere jsi psala je v jejich trech vyrobkach: Botanical Body Wash, Hydrating Mist Toner (ten co mam) a Purifying Masque .... no, ale ani Dr. Hauschka nema vsechno uplne prirodni:-). Trilogy je podle me prirodni dost (tedy krome kremu s UV faktorem, coz je ale problem u vsech prirodnich znacek), jestli je v seznamu jedna latka v male koncentraci, ktera neni uplne prirodni, tak to uz neresim, po vsech tech zkusenostech s prirodni kosmetikou. Co jsem prolitla, tak nepouzivaji zadne latky, ktere by mohly mit pro-rakovinovy ucinek (jako treb make-up od Hauschky :-(), navic maji me sympatickou filozofii, ze se snazi byt setrni k prirode, vsechny ingredience, ktere pouzivaji se v prirode rychle rozkladaji (tedy i ty, ktere nejsou uplne koser) a vysazujou destny pralesy, aby vynulovali svuj carbon foot print .... takze jsem udelala "Risk analysis" a zhodnotila riziko vypadat jako 50ti leta starena ve svych 35 a nepouzivat ani kapku "chemie" a nebo vypadat v 35 na 29 :-D s kapkou neprirodnich slozek v kremu - a hadej co vyhralo :-D :-D :-D. Navic, me dost rozcilujou sampony od Urtekramu, ktery se mi v pulce zkazi ]-(.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ty jo tak to jsem netusila ze to muz takhle dopadnout =-)
Odpovědět
josefko, spis jsem reagovala, protoze me ta ingredience bouchla do oci(proste jsem ji v tom slozeni necekala :-N ) urcite si kazdej musime udelat nejakou analyzu, akorat tahle specificka latka, o ktery se bavime, te zcela urcite neomladi... musim rict, ze me docela prekvapilo, ze se tady najednou zacalo resit, ze prirodni kosmetika nepomaha od starnuti stejne jako chemie, k tomu bych fakt akorat dodala, ze je nutny si uvedomit, ze tohle uz vzdycky bude jenom horsi, to je snad jasny, jinak to ani prirozene nejde co se tyce omlazujiciho efektu na plet, tak osobne neverim, ze tenhle proces se da zpomalit pomoci jakyhokoli kremu - mozna ze se ve triceti muze zdat, ze to funguje, ale postupem casu tenhle boj s casem stejne prohrajem na trhu je nepreberny mnozstvi chemickej kremu, ktery nas maj udrzet jako neskutecny mladice a vidite snad nekdo na ulici chodit zensky,ktery jsou furt mlady, samozrejme ze ne, vzdyt je to pitomost..tim chci rict, ze kdyby to fungovalo, tak se to uz nekde snad projevi v nejakym zasadnim meritku, vzdyt zensky na sebe patlaj vsechno mozny a investujou do toho nekrestansky penize vsechny holky, ktery znam ve svem veku, vypadaj vice ci mene podobne..predevsim se zacinaj po tricitce objevovat mimicky vrasky..celo, mezi obocim, pod ocima, kolem ust apod....ja si na sebe patlam prirodu a vsechny moje kamosky chemii a ja z nich vypadam nejmladsi, ale stejne bych netvrdila, ze to je prirodni kosmetikou takze, jestli budem chtit vypadat jako demi moor v padesati, tak nam pomuze jedine botox, chemickej peeling a plasticka chirurgie ;-) no a nakonec stejne vsichni vime, ze geny a zdravy zivotni styl...jidlo, spanek a psychicka pohoda..se podilej nejvic na tom, jak vypadame s tim urtekramem je to blby, mne se to nikdy nestalo a to mame docela teplo...asi to bude chtit kupovat fakt co nejcerstvejsi a bud ho teda musis mit v lednici a nebo si holt musis koupit jinou znacku
Odpovědět
Profilova fotka
s tema kremama je jasny ze nektery fungujou vic nektery min a to i v ramci te prirodni ale pokud clovek chcde ovlivnit to ze vypada mlade tak si myslim ze to jde hlavne vnitrne, vitaminy, pitnej rezim, spokojenost atd a taky s tou peci o plet jde podle me spis o to delat to pravidelne a spravne a potom i prirodni kosmetika bude fungovat dobre
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja vim, ze tahle jedna latka me neomladi, ale alepson po te kosmetice nemam zbytecny vrasky, jako po kosmetice, ktera tuhle latku neobsahuje. Me je jasny, ze nebudu mladnout :-), ale nemusim starnout vic nez je nutne. Ja jsem ten rozdil videla na vlastni oci - to, jak mi zmizely vrasky pod ocima, zmekcily se mimicke vrasky a plet se napila a vyrovnala a vycistila po 3 dnech pouzivani MK po tom, co jsem dva roky pouzivala vyhradne prirodni kremy .... a to jsem rozhodne ty tri dny nespala vic nez obvykle - byla jsem u nasich, takze to bylo naopak. Me to stacilo k tomu, abych to zacala resit. Porad jeste se nechci vratit k MK a tak hledam nejlepsi alternativu. Pokud to bude za cenu toho, ze to nebude 100% prirodni, ale 98% prirodni s tim, ze i tak je ta firma setrnejsi k prirode nez jakakoliv jina firma vyrabejici prirodni kosmetiku, tak jsem happy. Krom toho nemam krom zbytku dvou tuzek na oci a parfemu Florescent nic jineho neprirodniho, tak to nehodlam resit .... mozna je to tak jak s tvym balsamem na rty - taky ti zadny prirodni nefunguje, tak se po dlouhe dobe zkouseni vracis k tomu neprirodnimu, co ti fungoval .... a to podle meho nazoru, v Trilogy najdes vyrobky, ktere jsou 100% prirodni a nebo takove, ktere maji z 20 prirodnich ingredienci 1 nebo 2 neprirodni .... pro me je to porad jeste prijatelny kompromis. Jinak ja preci netvrdim, ze prirodni kosmetika apriory nefunguje, rada z vas je dukazem to, ze to funguje .... ale to co jsem vyzkousela ja, mi proste nesedelo (Weleda, Lavera, Hauschka, Alva, Urtekram, oleje ... ) a se chci porad libit svymu m., nechci, aby tata septal mame, ze jsem nejak strasne zestarla a jestli budu mit dite, tak nechci, aby mi rikali - pani vy mate roztomily mimino, to je dcery???? Ja nemam to stesti, abych mela hladkou krasne vyrovnanou plet bez vrasek jako ty catf nebo ma satzka .... ja kremy pouzivat musim a vyzkousela jsem si na sobe, ze nektere funguji lepe a jine hure - jak v prirodni tak v neprirodni kosmetice bez zavislosti na spanku a stresu .....
Odpovědět
Holky, já teď zrovna řeším tu biodermu sebium...teoreticky bych ji vyměnila za nějakej přírodní mycí gel, ale o žádným nevím. Nemáte nějakej tip? Něco do 500, víc za "patlačku na hubu" :-D nedám, je to proti mýmu přesvědčení. Jinak jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, co dokážou hormony. Na akné jsem netrpěla nikdy, ale když kouknu na fotky před HA, na HA a po HA, tak je ten rozdíl fakt viditelnej. Akné nemám ani na jedné z nich, ale textura pleti, barva, rovnováha, vlhkost, atd. se mi vlivem hormonů změnily. A taky bych nikdy nevěřila, že se mi při HA přestanou vlnit vlasy! =-). Teď jsem přešla na jarní mikádko a po ostříhání se zase začínají vlnit. Na krupici na čele patlám heřmánkovej čaj na vatě a zatím dobrý, tak uvidíme x-).
Odpovědět
Allegria, používám mycí gel s mořskými řasami od Alverde a jsem s ním celkem spokojená. Už mi dochází, tak chci zkusit opět od Alverde mycí krém s léčivým bahnem http://ow.ly/1nVnf Měl by být asi jemnější a šetrnější než ten gel (nebude tolik vysušovat). A pak má ještě Alverde nějakou mycí pěnu, mám ale dojem, že jsem někde v diskusi četla stížnost, že "špatně myje". Všechny tyto výrobky určitě stojí do stovky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
allegria, mozna na tech vlasech neco bude - me se nikdy nevlnily az ted - a taky uz nepouzivam hormony :-D jj, hormony a plet jdou ruku v ruce (bohuzel pro me :-().
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam desny problemy s pleti od te doby co neberu HA
Odpovědět
Hormony mají na vlnění vlasů určitě vliv. Kamarádka měla skoro afro (kudrnaté, hodně krepaté vlasy) a při každém těhotenství se jí víc a víc rovnají. Ale stejně je to zvláštní, myslela bych si, že hormony neovlivní už narostlé vlasy.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi je to zvlastni vid :-)
Odpovědět
Profilova fotka
takze o sve cerstve nabite kadere muzu prijit pri tehu :-( - ach jo, to neni zrovna dobra zprava :-( mia, ja taky - uz jsou to 3 roky a sice se to zatracene zlepsilo, ale stejne to neni alabastr :-(
Odpovědět
Jj, taky jsem koukala, co mi to udělalo z vlasama, nejen, že mi padaly, ale přestaly se vlnit. Pleť mám naštěstí dědičně dobrou, ale zase se hrozně "šklíbím" a arogantně ksichtím, tak se mi dělá vráska mezi očima 8-). Hermínko, díky za tip :-). Včera jsme s m. ujeli skoro 70 km na kole a v nejzazším bodu výletu, při výstupu na skálu, jsem sebou málem švihla, jsem oslabená, vyčerpaná, doktorka mi pozjišťovala kdejaký avitamínózy |-|. A to už to HA svinstvo neberu jak dlouho a dlabu ukázkově. Ráno špaldovej chleba s máslem nebo bílá Holandie s banánem a čerstvá pom. šťáva. V deset ovoce, na oběd něco stylem maso, brambory, zelenina. Odpoledne sušený ovoce a večer vajíčko nebo sýr a zeleninový salát. A pořád jsem na 53kg/175cm a jako bledule. Už je to sice lepší, ale že bych vypadala jako dřív - tedy zdravě a k světu, to se říct nedá :-p. Beru železo, láduju játra, srdce, pajšl z prasete a nic moc. Byla jsem u homeopatky a ta mi řekla, že mám počítat ještě tak rok než se dám dohromady. Si fakt nedokážu představit, že to někdo bere třeba 15 let. =-). Mě to málem zabilo po pár měsících - ale sama Dr. uznala, že jsem zřemě to "jedno promile", kterýmu ta skvělá HA asi moc nesvědčí a nabídla mi že mi zkusí předepsat jinou :-D.
Odpovědět
cau holky, tak jsem si dneska koupila sampon s ibiskem a ruzi od alverde a uvidim, s tim pro hnedy vlasy sem mela identickou zkusenost jak lakuca. pak sem si koupila jeste ruzovy odlicovaci mliko, ale desne mi stahuje plet, ale to asi preziju. allegria - ses si jista, ze to mas vsechno z HA? pac ja mela podobny potize stresem a prepracovanim, ted sem dost ubrala a pohoda, vaha v norme apod. mia - hej a jak dlouho to po ty plastice boli? ja mam z toho taky hruzu :-) no nic valim manzel je tu :-)))
Odpovědět
Rosi: Já teď právě kupodivu stres nemám skoro vůbec... :-). Až se tomu sama divím :-D. Právě na tvoje doporučení jsem si nechala udělat tu krev a nestačila jsem koukat ;-(. A to už jsem dospěla k obrovskýmu zlepšení. PS. Co se týče diplomice: odevzdáno jest 8-).
Odpovědět
jeeee, tak gratuluju k diplomici :-) podle me ten stres nemusis ani cejtit, ale dyz si v ty situaci, tak se to pak projevi na zdravi :-) ja ted nemam uz ani ty jebáky, jak jsem se uklidnila :-) no nic, m leze ze sprchy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, ty zobes jako mravenec - ja bych po tomhle taky byla vycerpana :-) Zkus rano ovesnou kasi, s lzici mletych seminek (slunecnicove, sezamove, dynove a lnene), hrsti malin nebo boruvek nebo nastrouhanym jablkem a lzicku kokosoveho oleje - to by ti melo dodat energii.Nebo dej do Holandie nejake maliny, seminka a trosku muesli. K tomu ovoci dopoledne dej par mandli, obed je v poho ale odpoledne ti to suseny ovoce rozhodi cukr v krvi - tak zkus treba mrkev a humus nebo jablko a k tomu trochu burakovyho masla a vecer je to v pohode. Je fakt zvlastni, ze te ta HA tolik rozhodila - ja ji brala 10 let, ale takhle rozhozena jsem nebyla.
Odpovědět
josefko, ja s tim tvym starnutim a vadama pleti fakt nevim, pripadas mi totiz uplne normalne vypadajici na svuj vek..a ze tatinek rika, zes zestarla..no, on te taky vidi parkrat za rok, ze jo, a hlavne ty se nicim nepatlas, ses prirodni vcetne vlasu a vetsina zenskej chodi jak kraslice, se pak nedivim, ze tatka nerozezna, co je zdravy a mlady;-) osobne jsem ze zadnyho chemickyho kremu nebyla uplne odvazana(i kdyz clinique mi prisel jako nejmin zakernej), proste na sobe pozoruju pozvolne starnuti a jenom doufam, ze bude hooodne pozvolne a napriklad diky krasnym a pekne chemickym barevnym stinum od ysl, mam vicko na pravym oku povislejsi a uz se mi to nikdy nespravi, po rasence dior jsem mela oci jak tenisaky a po tuzce na rty lumene jsem mohla hrat melanie griffit, jak mi napuchla pusa, takze mne se po chemii nestyska ani nahodou
Odpovědět
jdu na vyrobu mrkvovejch vitaplacek, m na me kouka jako na exota a smeje se mi ]-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, fakt to byl rozdil ..... je fakt, ze tmavsi vlasy a spatna plet delaji cloveka starsi, ale to s tou MK bylo opravdu znat ... to byla nejlepsi kosmetika, jakou jsem kdy mela. Ted s Trilogy mam taky lepsi plet .... netvrdim, ze bude fungovat porad - ja to tak mam, ze zacatku jsem nadsena a pak najednou horsi plet, ucpane pory, vic vrasek pod ocima .... ale jak rikam, zatim mi to prijde dobry a ani to necitim, jako odklon od prirody :-)
Odpovědět
josefko, a zkouselas u ty MK znodnotit, co obsahuje za ingredience? bylo by zajimavy kouknout na to, co to obsahuje, ze to tak pomaha napr hydratovat apod.
Odpovědět
Ahojte...tak jsem prisla rozseknout tu Vasi diskusi :-D :-D ...Ale ne...Clovek vypada na tolik na kolik se citi a to je fakt...Pokud je clovek v pohode,radostny,stastny,spokojeny...tak se to jistojiste odrazi na jeho vzhledu a zdravi.....myslim ze je jedno co na sebe placa nebo neplaca...No a ten co si rika jak je stary,skaredy,nemocny bude tak i pusobit...vzhled se prizpusobi stavu mysle....Samo,ze k tomu nekteri jsou presvedceni o blahodarnem pusobeni chemie a jini o bio eko... Jak psala catf...Jdu k holici umyje mi vlasy Kerastase...coz by mel byt uzasny sampon na vlasy a jejich vyzivu...akurat ja se pak jdu uskrabat k smrti a hlava samy strup a lup...Dior stiny a tvarenka...Uzasne a moderni...Astmaticky zachvat....Pletova maska u kosmeticky,zarucene zkraslujici a omlazujici od Matis...vzpamatovavam se z ni nejmene tyden...Pletove mleko Vichy...spalena pusa a vylouceni ze spolecnosti na dalsi tyden...take resim,zda budu starnout,ale co na sebe placam mi neni jedno...Treba nekdo ma stesti a muze na sebe dat cokoliv a myt si hlavu Panthene,mazat se indulonu,jist parky v rohliku a popjiet barevne limonady a dozije se v krase a mladi 100 let...Moje plet,telo mi bohuzel takove prohresky neodpousti...a popravde radsi bych par vrasek navic nez tu debilni dermatitidu...Nerikam,ze bio je zazrak,je to alternativa k dnesnimu stylu zivota...
Odpovědět
já se přidám. Od vánoc používám kosmetiku Artistry, a za ty 4 měsíce musím říct, že se mi pleť spravila fakt krásně. Díky vitamínům je to možná ještě lepší, ty mi pomohly i na ekzem. Ale k té kosmetice - mám celou řadu výrobků, čištící krém, denní a noční krém, oční krém, tonikum, hydratační serum... plná polička prostě. Dlouho jsem hledala, a tohle už nedám z ruky ;-)
Odpovědět
Tož já přidám taky slovo do pranice ;-). Podle mě a mých zkušeností je to hlavně o hormonech a dědičnosti a hotovec. Někdo může paplat třeba Helenu Rubinstein za 8 000 a nepomůže to a někomu stačí vepřový sádlisko. Moje mamka vypadá ve svých 59 letech na 45 a to fyzicky dře - zdrav.sestra, dělá noční, atd a maže se domácím měsíčkovým krémem. Prostě měsíček lékařský do domácích nesolenýho vepřovýho sádla a rozmixovat. Uvažuju, že jí taky jednu skleničku "uzmu" :-). Zatím to neřeším, ale po 25 budu muset - pořád hledím do pc, xsichtím se a vrásky mě neminou - ostatně koho jo, že...
Odpovědět
tak já mám vrásky asi tak přiměřeně, ale dělají se mi na krku jsem zjistila, no s tím asi nic nenadělám, můžu to maskovat vlasama :-) jinak HA mi rozhodila na čas MS a brutálně pleť, dobrý je to teprv teď, hodně mi ale pomohlo čištění a odličování bez obyč. vody, jak tady kdysi radila sarinka, myslela jsem si, ze je to blbost, ale když jsem začla místo vody a alverde gelu používat důsledně na obličej mlíko a pleť. vodu, tak se mi pleť fakt dost spravila. Pak mi taky pomohla spirulina a chlorela a čaje na srovnání horm. hladiny a pročištění. Na alergie z kosmetiky netrpím, takže chem. dekorativka mi nic nedělá, zato jsem se pořádně osypávala po levandulovým oleji :-) holky, musim hrozne doporucit cvičení pilates, sice mě to hrozně nebaví, cvičím to ale poctivě jednou týdně od září a tělo to zpevňuje mnohem víc než aerobic nebo posilka, fakt jsem tomu nevěřila.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?