Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
holky, ja jsem fenykl jako zeleninu jidavala jako prilohu. Je to takova zvlastni chut :-) Jinak ho davam na ryby nebo do chleba.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, zkusim pohledat v mezicase mezi jecenim male :-N sakys ja bych uz aji po usich skakala jenom aby ji bylo dobre
Odpovědět
Profilova fotka
abro, ty si myslím děláš nějaký "rýžový kakao" ?? Recept :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ak sa mi dobre marí vy ste tu takmer všetky psíčkarky, čím umývate svojich chlpáčov? :-) pre nás to bude teraz prvý krát, a v drogerke som videla len jeden šampón na psov, ale to zloženie mi prišlo desné úplne, kamoška mi zas doporučovala detský šampón...čo myslíte vy? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme meli nejaky speciali sampon ze zvireciho obchudku, zkus se podivat tam.
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, to slozeni veci na psy je fakt megablby :-S jsou i spesl sampony pro psy, ktery jsou eko a maj oka slozeni, ale jsou priiiiiserne drahy (nedam na psa drazsi sampon nez na sebe, to fakt ne :-N ) takze muj pes se koupe v alverde oliva&henna :-D eri, das 3-5 lzicek karobu do salku (podle toho kolik mas rada, nebo normal kakaa, jestli ho jis) a prelijes to ohratym ryzomlikem, zamichas (bacha, karob tam dela takovy malinky hrudky, ktery sou hnusny, tak to micham metlickou) pripadne dosladis medem, mnam x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, holky ja asi neco delam spatne jak jim kazdy tri hodiny tak unava a nalady se zlepsilo mc ale ted mam porad hlad =-) je to normalni? =-)
Odpovědět
Mio, mně se loni nebo předloni na začátku jara taky stalo, že jsem mívala mnohem víc hlad, časem se to nějak upravilo. Dostal se ke mně odkaz na mapu, kde všude už jsou automaty na mléko: http://www.chemievjidle.cz/automaty-n...
Odpovědět
Profilova fotka
abro dík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia ja som bola super hladna v 1. a 6. mesiaci tehu a unavena ako kon :-D ale nestresuj sa pomaly ide jar a telu chyba slniecko, tak to z toho; skus prechadzky najma ked je slniecko
Odpovědět
holky, tak ja bych ted jedla kudy chodim 8-( desne mi kruci v brise a umiram hlady :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám poslední dobou taky hrozný hlad :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
juju tak to teda dik :-N no ja se zase cpu :-D vcera jsem se nastvala v restauraci, dala jsem si moje oblibeny kachni prsa a donesli mi to skoro syrovy, tak jsem to poslala zpatky a donesli mi to zas syrovy, tak jsem to poslala zpatky a dojedla jsem tchynino kure co nedojedla :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nosíte si so sebou vlastné vrecká na pečivo? Na slovensku už možno budete mať smolu :-S Namiesto toho aby sa naša vláda snažila minimalizovať odpad z obalov, sa ho naopak asi snaží vyrábať =-) 8-( ak som to dobre pochopila, tak ak nebude obalené už od výrobcu, bude za pultom, kde ho bude musieť predajca zabaliť do nejakej spešl fólie =-) http://ekonomika.sme.sk/c/5276011/pec...
Odpovědět
Profilova fotka
kess to je trapny, jako by to necemu pomohlo, stejne v pekarne to vali vsude po zemi a za tim pultem se s tim prodavacky taky nemazli tak nevim co to ma za vyznam 8-(
Odpovědět
no, mně to připomíná tu kauzu u nás s těma koblihama :-N kdy se naši zákonodárci snažili být papežštější než papež...
Odpovědět
Profilova fotka
u nás tak musí být koblihy, ne? Pokud je teda nenabírá přímo prodavačka?
Odpovědět
eri, já myslím, že ne, teda když vezmu situaci u nás v Bille a v Kauflandu, tak tam to tak určitě není - jsou tam rukavice, kleště na nabírání a sáčky a kdo si co vezme, to si vezme...
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, stejný postřeh :-D aha, tak mně jenom uvízlo, že se to pár let zpátky taky řešilo, byl z toho hroznek humbuk... tak to asi nakonec vyřešily ty rukavice :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, má Alverde i zubní pastu? Nic jsem v DM nenašla... A co Elmex? Na první pohled jsem nic závadného nenašla, ale ještě se v tom moc neorientuju |-|
Odpovědět
Profilova fotka
ja neviem o tom, ze by mali, viem ze Weleda ma, ale daj si pozor lebo nam sa s manzelom urobili kazy ako sme zacali pouzivat bio pasty - neviem, ci to ma suvis, ale teraz pouzivame bio rano a klasika vecer to pecivo je zaujimava vec, nie je to eko, ale aspon "zdrave" v BE si ludia velmi neumyvaju ruky a ked si kupujes sendvic tak ti beru chlieb s rukami s ktorymi nasledne vydavaju peniaze. Moja kamoska si mysli, ze kvoli tomu chytila toxoplasmozu, ci listeriozu (neviem, ktoru z nich) a potratila. Takze v takychto krajinach a propadoch by som to uvitala. Stara zlata slovenska hygiena :-N ....
Odpovědět
Profilova fotka
juju, obávam sa že týmto by sa to nevyriešilo, pretože stále to budú chytať pekári a ľudia ktorí to budú baliť, či už pri výrobe alebo za tým pultom 8-( podľa toho čo písali o salámach v tom článku to možno je aj kvôli tomu, aby ľudia mali prehľad o tom čo to pečivo obsahuje, ale to by sa zase dalo vyriešiť tým, že to napíšu na lístok k tomu produktu, alebo budú mať niekde vedľa políc s pečivom tiež knihy s napísaným zložením toho ktorého výrobku, takže tak či tak mi ten dôvod príde bezvýznamný
Odpovědět
Profilova fotka
ja tedy musim rict, ze souhlasim s juju - ja zasadne nekupuju nebalene pecivo v Cechach, tedy to, ke kteremu ma pristup ostatni populace. Z pozice cloveka pracujiciho ve vyrobne susenek bych nemela problem s vyrobou. Vyrobci musi dodrzovat urcite zasady a pravidla, jsou auditovani a rozhodne nevali pecivo po zemi :-). Lide, kteri v pekarne pracuji si MUSI mit ruce a nosit ochranne plaste, pokryvky hlavy atd .... ale neverim lidem. Kolikrat jsem videla v Tescu cloveka osahavajiciho jeden rohlik po druhym :-p :-p. Z toho se mi chce vzdycky zvracet a pokud to neni nebalene pecivo, ktere mi poda prodavacka v rukavicich nebo v papiru, tak neberu.
Odpovědět
Eri, Alverde zubní pastu nemá. Taky sjem se asi po 2 ltech vrátila k chemickým zubním pastám :-( Jednak mám taky dojem, že se nám začaly víc kazit zuby, a taky mi vadilo, že jsem poslední dobou měla po přírodní pastě velice rychle kyselo v ústech. Fajn je tento odkaz (a nejen na pasty): http://www.toxickydomov.cz/produits.p...
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, nekolik let sem delala na brigade v pekarne a ver mi, ze valeni peciva po zemi je ta nejmensi zvrhlost, kterou sem tam videla :-S z toho duvodu vubec neresim, jestli je to pecivo baleny od vyrobce nebo jestli si ho naberu sama a osmatlaj mi ho jiny lidi, pac to vazne vyjde na stejno, bohuzel :-| :-| Tim ale nechci rict, ze vsecky pekarny jsou stejny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, tak Elmex by měl být dobrej, ne?
Odpovědět
Eri, ano, měl by. Nemám po ruce jeho složení, ale Toxický domov bývá celkem přísný.
Odpovědět
Profilova fotka
abra zalezi kdy a v jake pekarne jsi delala, ja prosla spousty vyrobnich procesu a nikde jsem podobnou praktiku nevidela .... ale kvalita vyroby (resp. zakony) se hodne zprisnily za poslednich 5 let a co si vyrobci mohli dovolit pred 7 lety uz davno nemuzou, zvlast maji li certifikace jako je HACCP, BRC, ISO .... nerikam, ze je to 100% zaruka, vzdycky se to da osulit, ale vetsi provozy si to rozhodne nedovoli. Mozna nejake domaci pekarnicky. Zrovna dneska jsem na tuhle diskuzi myslela, jela jsem autem a kouknu do zrcatka a za mnou chlap v dodavce, dloubal se v nose, pak mel prsty v puse, pak zase v nose ..... tak jsem si rikala, ze pak nekdo takovej prijde a osaha mi chleba :-p :-p :-p
Odpovědět
ja pouzivam osvedcenej elmex, na prirodu v tomhle kaslu :-) abra - ja jsem taky makala v pekarne, ale zadny bordel tam nebyl, naopak sem se divila, jak tam dodrzujou hygienu. Ale ja ziju v presvedceni, ze bacily zijou ve vlhkym, ne??? Navic na bezny bacily je clovek tady docela dobre adaptovanej, ma je v soucasti genomu, doufam :-D Takze kupuju nebaleny, i kdyz teda uz vlastne ani nekupuju, pac si to peču sama. herminko, mne uz nastval ten nazev Toxicky domov :-D josefko, zrovna jim :-D :-D :-D ten šušňový příspěvek mi dodal chuti :-D
Odpovědět
ja jsem dneska nakoupila malinikovej a pampeliskovej caj, zase s nim zacnu, ted jsem dala chvili pauzu, fakt mi se spirulinou zazracne pomoh na jebáky. Jím teda té spiruliny nakonec 12 tablet denne a financne me to nezrujnuje. Chtela me teda zrujnovat jedna znama, ktera mi nabizela super chlorelu na mesic za 1000 no to dekuju pěkně teda, když v lékárně to mají mnohem levnější... Přesvědčovala mě, že ta její je lepší než z lékárny, no mně stačí, že je to spirulina bio a že se mi zlepšily krvinky a dl to neřeším...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?