Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
josefka-já to chápu, a jsem ráda že taková diskuze je.taky mě zajímá co sním, ale to kafe prostě :-) jinak bůček bych nesnědla,vadí mi to. víno téměř nepiju,jen občas, to už musí teda bejt.
Odpovědět
Profilova fotka
a co zkusit prekapavany kafe. Zkus experimentovat a vyzkousej ruzne druhy a ne jenom z Tesca, ale zkus se podivat i do zdeave vyzivy - nektere kavy jsou fakt luxusni (m. nepije jinou nez z Green Wave). Nemusis si hned porizovat mlynek, vetsina kafi je stejne mleta - uvidis, ze na Nescafe si pak uz ani nevzpomenes. Je to uplne neco jineho. Zainvestuj bud do prekapavace nebo do italskeho kavovaru, fakt se ti to vyplati.
Odpovědět
díky za radu to bych mohla zkusit ,já vždycky byla spíš proti kafi, ale poslední dobou si ho právě občas dám. ale máme u nás dost obchodů se zdravou výživou tak se kouknu. jinak ještě dotaz můžeš mi sem hodit nějaký odkazy na kafe,zdravý,vím že je toho dost asi,ale co bys mi třeba doporučila :-) jestli máš čas,díky za ochotu
Odpovědět
Profilova fotka
Mrkla jsem na ty překapávače, to není až zas taková položka, podle čeho vybírat? My teda kafe moc nepijem, ale pokud by bylo "zdravější", tak bych zainvestovala :-)
Odpovědět
erinko, vybirej osvedcene vyrobce - nemecke, italske - snadne cisteni, aby v tom kava zustala dlouho tepla(termokonvice), odvapneni, ochranu aroma kavy..to bych rekla je tak nejdulezitejsi..to ostatni uz jsou doplnkove vychytavky..navinovaci snura, zabraneni kapani kavy atd.. jeste k tomu budes potrebovat papirovy filtry osobne jsem taky pro prekapavanou nez to kysele nescafe fire, vetsinou ve zdravych vyzivach najdes kavu z ruznych koutu sveta fair trade nebo v bio kvalite a nebo pokud jezdite na dovcu do italie, tak tam bych ti doporucila si koupit zname znacky jako illy, lamborghini apod...nebo jestli mate ve vasem meste obchody, kde se kupuje caj a kava na vahu(v praze se jmenuji oxalis), no a nebo jestli zavitate do prahy, tak samozrejme kava starbucks
Odpovědět
caft-díky oxalis znám,máme to i u nás, jinak mě to přijde takový komerční všechno,illy,starbucks,nevím...ale určo to bude kvalitní,ale radši bych byla pro něco z bio obchodu
Odpovědět
Profilova fotka
m. ma rad tuhle: http://www.greenwave.cz/kategorie/caj... a nebo tuhle: http://www.greenwave.cz/kategorie/caj... oboji je z Green Wave - jestli nejsi z Prahy, tak se to da pres ne objednat a nebo se muzes zeptat ve vasem lokalnim obchudku se zdravou vyzivou. Ty italsky kavovary jsou celkem super, pokud mate radi silnejsi kafe - je to snadne na udrzbu, nemusi se kupovat papirove filtry a kazfe se v tom pripravi desne rychle. Jedine se jednou za cas musi vymenit tesnici gumicka. Delaji je i v nerezu (m. se tomu akorat brani, ma ten svuj hlinikovej rad ]-( )
Odpovědět
fire, komercni nekomercni, dulezita je predevsim kvalita chuti illy koupena v italii je vyborna, stejne jako starbucks, ktera je velice kvalitni a prodavaji i jeden druh v bio kvalite (myslim, ze se jmenuje Sulawesi) v oxalisu sezenes kavu, kterou nenajdes nikde jinde v cr(no a taky ji draze zaplatis) a naopak i kavu standardni je to jako se vsim, je potreba to vyzkouset a najit si svuj ideal josefko, tak to ja si do gw pro ni zajdu a porovnam se starbucks :-) potrebuju poradit, co si mam koupit na cisteni pleti..ted dodelavam ruzove mleko tautropfen a nevim, nejak mi pripada, ze ta cistici mleka malo cisti nebo necisti poradne do hloubky..
Odpovědět
Profilova fotka
Hoďte mi tu prosím jeden odkaz na ten kávovar podle vašeho gusta :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ten kávovar by ma tiež zaujímal, priateľ pije klasické nescafé, tak keď budem mať niekedy peňazí nazbyt tak možno dostane darček :-)
Odpovědět
erinko, co treba tenhle? http://www.cesk.cz/automaticke-kavova... :-D ten ti muzu fakt doporucit ;-) ja se mrknu ve volne chvilce na net a dam ti sem par tipu:-)
Odpovědět
eri, napis, kolik si predstavujes max investici
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf :-D Hele, snížili mi mateřskou :-D :-D :-D No já myslela asi spíš ten překapávač, jak o tom mluvila Josefka, páč ty kávovary, to asi nemá cenu kupovat za pár tisíc, co...
Odpovědět
Profilova fotka
viete aka je vyborna kava? z kotuby, neviem presne ako ju nazyvate v CR ale je to tiez taliansky vymysel, dole sa da voda, do stredu namleta kava a postavite to na par minut na varic a kava sa vam vypari do hornej casti. Je to lacne a kava chuti vyborne. Ja mam doma kombinaciu keramika-antikor a lepsia kava pre mna nie je, len v spickovej kaviarni. a naozaj treba vybrat kvalitne kavy ako spomenula catf alebo bio. Ja sa musim priznat, ze som strasna fanusicka kavy a ani teraz sa jej neviem vzdat. Tak si kupujem v biorestike bezkofeinovu kafe latte. myslite, ze ten proces vyroby bezkofeinovej kavy je nie velmi koser a kava je nejaka prechemizovana? =-)
Odpovědět
erinko, to byla jen legrace s tim presovacem, mrkni treba na www.mall.cz nebo www.kasa.cz, kde maji napr phillips nerez s termokonvici to, o cem pise juju, je tzv moka konvicka a opravu se v ni da pripravit moc dobra kava a porizovaci cena je podle velikosti cca do 1tis kc, akorat chutove je ta kava jakoby plnejsi a na nekoho to muze byt docela " silne kafe" :-D a dela se v tom pouze espresso http://www.zbozi.cz/items?r=hint&item... na internetu ma delonghi tuhle moka dokonce elektrickou
Odpovědět
Profilova fotka
ta moka konvicka je to co mame doma my .... m. si ji take nemuze vynachvalit - ale jak jsem psala, on ma rad silny a kvalitni kafe .... a kotuba je hezci nazev nez moka konvicka :-) catf, jsem zvedava, co na tu kavu z GW budes rikat.
Odpovědět
Profilova fotka
my mame syncrony, m rika ze je to super protoze to dela vsechno samo a neni kolem toho zadna prace, ja rikam ze ze ten kram jednou vyhodim z vokna protoze tam desetkrat denne dolejvam vodu, vecne to cistim a vyhazuju vypresovany kafe, furt to musim cistit, vylejvat vody z odlivky a vzdycky kdyz ten kram chci pouzit ja tak se zasekne protoze bud nema kafe, nebo vodu a nebo je plnej odpadu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf milovnici kavy urcite ocenia kotubu ;-) mnam, uz sa tesim ked si budem moct dat po dlhych mesiacoch bezkofeinovania silnu kavicku :-p
Odpovědět
Profilova fotka
juju, to bude za dlouho, jestli budeš kojit :-D Catf, díky, prokoumám to, m má v dubnu narozky, měla bych pro něj dárek x-) Akorát, že on má rád kafe s mlíkem, to já už moc kupovat nechci, on by asi snesl i něco sušenýho, aby to mohlo být doma furt, ale zatím jsem měla jen ovesný a to nebylo úplně ono... A tekutý rýžový nám v kafi moc nejelo :-D A vůbec, ty sušený "mlíka" asi nic moc, jsou tam ty fosforečnany, že? Ale když bysme to měli 1-2 x týdně do kafe?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem byla ve zdrave vyzie a zas sem tam necala mailant :-N catf mam tu Quinou jak jsi psala ze misto brambor k veceri tak sem zvedava :-)
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, vcera jsem videla suseny kozi mliko (bez fosforesnanu), tak se podivej, jestli neco takoveho u vas neni.
Odpovědět
Profilova fotka
jsem si koupila mliko z ovesnych vlocek a m se mi chlame :-N
Odpovědět
eri, jediny mliko, ktery mi v kafi chutnalo bylo sojovy vanilkovy, ale hrozne brzo se kazilo, takze ted kupuju plnotucne bio mleko a uz to neresim, ostatni mleka byla moc vodova(i kdyz mandlovy bylo taky dobry) a nenapenila se v nasem kavovaru suseny mi osobne moc nejede, to bych radsi pila kavu bez mlika mia, tu quinou nejdriv proplachni horkou vodu(je to napsano v navodu)..super je se spenatovejma listama, troskou cesneku a citr stavou..
Odpovědět
holky, ja nedam dopustit na mokka konvicku, pouzivam ji uz leta, vyhovuje mi ten pruhlednej jednoduchej mechanismus :-D stojí pár kaček (ta obyč) a je téměř nezničitelná. ad caro - problem bych nevidela ve slozeni ale spis ve vyrobe, instantni prazeny veci nebyvaji nic moc vyzivny, ale taky si ho dávám, mám ho ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
ja posledni dobou ulitavam na tehle "kavach" z obilnych zrn. ted mam nejake, kde je cikorka, jecmen a zito .... a v normalnim kafi mi docela chutnalo sojovy mliko a i se dalo napenit. V tom co piju mi nejvic chutna ryzove mleko. Ted zacali delat vanilkovy x-) catf, to me prekvapuje, ze se ti sojove milko kazilo. Me vydrzi v lednici minimalne tyden.
Odpovědět
josefko, mozna jsem se spatne vyjadrila, ono to do tydne bylo zkazeny, tzn max 5. den se srazilo, ale kdyz si ho davam jenom do kafe, tak nejsem schopna ten litr spotrebovat do tydne a ty malicky krabicky jsou na muj vkus az moc drahy.. takze davat 40kc tydne za mliko, ktery spotrebuju ani ne do poloviny mi prislo ujety, tak jsem se vratila k normalnimu
Odpovědět
Profilova fotka
to chapu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf to zni vyborne, zitra to budu delat :-) s tema mlikama, ja porad tak nejak zjistuju ktery mi bude chutnat, mandlovy mama rada samotny a to ovesny mi prijde ze chutna trosku vic jak mliko ale do kafe si asi budu dal davat normos, i kdyz ted mam v kafi to ovesny a docela to de :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby pomoooc, mame asi v kuchyni mys ]-( ]-( ]-( objavila som tam mysie hovna, co mam robit? m. sa len smeje ze mame konecne domace zvieratko a nechce ju chytat do apsce, lebo je to nehumanne ale ja sa toho bojim a nechcem aby mi tu roznasala bakterie. nepoznate nejaku odsvedcenu metodu okrem odstahovania sa?
Odpovědět
juju, ja hlasuju pro porizeni kocicky :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?