Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
myslis, ze su vacsie ci mensie oproti PUL nohavickam imse vimse soft pre novorodenca?
Odpovědět
Profilova fotka
IV organic pro novorozence používáme furt a ještě nám nějakou dobu bude :-) Má teď 5kg... Takže ty Bambino Mio jsou určitě menší... Mám nejoblíbenější Thirties, pořád dáváme XS (na větší plínu S), řekla bych, že velikostně jsou mezi Bambino Mio a IV...
Odpovědět
juju, jej to na tebe pusobi tehotenske hormony teda s temi sny :-N
Odpovědět
Profilova fotka
rosi :-N a prejavuje sa mi aj tehotenska demencia - uplne vsetko zabudam erinka ty si urcite lepsi poradca ako vsetky baby na koniku v teme plienky - Dakujem ;-)
Odpovědět
Juju, tak já ti zamotám hlavu :-) Mám IV organic (předpokládám,že jsou stejně velké jako soft) a od 3 kg používáme S a teď už i M. A to máme s Erinkou stejně stará mimča. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, fakt nevím a to si dycky říkáme, jakej má Barča pupek :-D To je zajímavý, jak to každýmu sedí jinak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi - jenom v tehotenstvi - prej ji nemohou dat zadnou znestezii, hlavne ze ji pak narvali morfinovy leky proti bolesti 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, svojimi pribehmi o sefovej nam vsetkym dvihas sebavedomie, ake sme zodpovedne tehulky :-D
Odpovědět
chtela jsem se zeptat mate nekdo ten novy brusinkovy krasne vonavy krem na ruce od Alverde??Ja si vsimla,ze oproto tomu mesickovemu obsahuje-Magnesium Aluminum Silicate... =-) ..A to hned na zacatku vyctu ingredienci...Nekde o teto slozce pisou negativne...co rikaji vase zdroje???
Odpovědět
Profilova fotka
juju, vis jak rada sem chodim :-) - vzdycky si reknu, ze nejsem jenom ja padla na hlavu, ze beru tehotenstvi za jiny stav, kdy musim koukat na to co delam a jim. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsem potkala maminu se sporťákem, děcko odhadem 2-3 roky a cpala mu do ruky hranolky 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
erinko ]-( , nemela jsi chut ji prastit?
Odpovědět
Článek se načítá
no tak moje neteř loudi hranolky, kdyz vidi, jak je nekdo ji a rodice se tomu smejou 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
hm :-N hranolky su narodne jedlo Belgicka a tu ich je naozaj kazdy a ku vsetkemu, takze sa tomu asi nevyhne ani moje baby, lebo zalezi v akom mnozstve a kedy zacne. josefko, ale tehu hadam kazda berie ako speci stav a snazi sa sledovat co je, aj ked sa musim priznat od 6 mesiaca neviem odolat slahacke :-D a kakau :-N
Odpovědět
Profilova fotka
juju, to je jeste dobry :-) S tim tehu nevim, ja se cim dal tim vic setkavam s nazorem, ze tehu neni je potreba brat jako normalni stav a neni potreba se moc omezovat :-(.
Odpovědět
Profilova fotka
hm, tak já myslím, že ne nadarmo se tomu říká JINÝ... Josefko, jen jsem nevěřícně koukala...
Odpovědět
já to "neomezování" chápu tak, že ženská může dělat to, na co je zvyklá (pracovat, cvičit, věnovat se svým koníčkům) a nemusí jen ležet s nohama nahoře... ale stejně jako je samozřejmé omezit alkohol, cigarety a kávu, tak by mělo být samozřejmé jíst aspoň trochu rozumně :-N a to nejen s ohledem na to mimino, ale i na vlastní zdraví a kondici... já už jsem taky viděla ženskou, jak cpe dítěti do kočáru párek v rohlíku :-N
Odpovědět
Chaar, "jiný stav" chápu stejně. Třeba mě docela zarazil kamarád, když řekl, že jeho manželka nemůže na běžky, protože je těhotná. Neznám ostatní okolnosti (minulé těhotenství špinila, tak má možná strach, nebo má stejný problém i teď, nevím), ale pokud je těhotenství bezproblémové, člověk si mírný sport odpírat nemusí, ne? Krom toho, co jste napsaly, mě fascinují rodiče, kteří dávají dětem pěnu z piva :-S
Odpovědět
hermi, mně ji taky kolikrát nabízeli, ale já nikdy nechtěla, mně to nechutnalo :-N resp. jsem to jednou zkusila a bylo to hnusný a od té doby jsem pivo v puse neměla :-N
Odpovědět
hermi ja se musim te kamaradovy zeny zastat... na bezky teda nechodim nikdy, ale sport delam ted min, nez kdybych byla netehotna..na lyze nejdu, na brusle taky ne.. sice sportovani je dobry, jenze kdyz je nekdo takovy nemehlo jako ja a furt haze drzky :-D tak si myslim, ze je lepsi tyhle sporty vynechat..tak treba ta dotycna haze drzky na bezkach, co vis... :-) jinak muj strejda dava svymu ted petiletymu synovi pivo normalne pit... ]-( kez by daval jen penu...
Odpovědět
já jsem třeba chtěla chodit dál normálně cvičit aerobic a step aerobic s tím, že bych omezila poskoky a posilování břicha a kdybych neměla takové nevolnosti, tak jsem fakt chodila :-) zjistila jsem si, že když se nejde přes 140 tepů za minutu, tak by to mělo být až do šestého měsíce ok :-) ale měla jsem tendence se hodně šetřit - když jsem pak přišla na těhotenské cvičení, tak jsem čubrněla, co jsme tam všechno prováděly :-D
Odpovědět
Butt, právě proto píšu, že neznám okolnosti. Ale formulace "nemůže, protože je těhotná" mi prostě přišla zvláštní. Taky na běžkách padám a bruslit raději nechodím, tak chápu :-D Švagr dává 5letému synovci nealko pivo, nemůžu to vidět, ale on (švagr) je hrozně tvrdohlavý a nenechá si to vymluvit ]-( A malému chutná a vyloženě ho vyžaduje, achjo :-|
Odpovědět
ahoj holky, musím reagovat na pár témat. hermi, to pivo moc nechápu, ale my jsme taťkovi taky rádi usosávali pěnu z piva a myslím, že se nic nedělo. děti chtějí prostě zakázané a to nám rozhodně nemohlo uškodit. když není v těhotenství problém, není třeba se čehokoliv vzdávat. i na kole se může jezdit, když není moc terén. já to mám rozhodně v plánu. jen brusle si odpustím. sice nepadám, ale kdyby se stalo a někdo do mě vrazil, mohlo by to mít vážné důsledky. taky jsem teď hodně studovala sauny, protože do ní moc rádi chodíme a díky nim jsme už dva roky neměli chřipku. i v těhotenství, pokud je bezproblémové, se od třetího měsíce může saunovat. stejně tak děti od dětství od pár měsíců můžou. já tak zažila asi roční holčičku v sauně. děti jsou pak zdravější a ne tak často nemocné.
Odpovědět
A co je na pivu spatne??? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to cviceni chapu, ja se taky nehodlam hodit HK az budu tehotna, pokud mi nebude zle, mozna ty prvni 3 mesice polevim, prci jenom k prodelany zkusenosti, ale uvidim jak se budu citit. Ja jsem myslela jidlo - jako ze omezit uzeniny, spaleny a smazeny veci, alkohol, omezit kafe a tak... pivo obsahuje alkohol, detsky mozek nema do asi 5 let tzv krevni barieru a veskery takovyhle latky tam strasne rychle a snadno proniknou a taky si zvyka na alkohol. co obsahuje nealko pivo nevim.
Odpovědět
ja mela na mysli nealko pivo...
Odpovědět
Lennus, nemyslím si, že by pěna z piva kdovíjak škodila, ale nevidím jediný důvod, proč ji dítěti dávat (jedni naši příbuzní ji dávali 10 měsíčnímu synovi). Já jsem pila pivo úplně poprvé asi v 19 letech a nemyslím si, že bych o něco přišla. Nevím, kde jsi přišla na informace o saunování v těhotenství, všude se píše, že by se těhotná neměla přehřívat a že sauna vyloženě ne. Se sportem záleží, jak se daná těhotná cítí - někdo jezdí na běžkách do 7. měsíce, jiný se celé těhotenství necítí ani na kancelářskou práci (obě holky znám osobně), sama uvidíš, jak Ti bude. Chloe, pokud vím, nealko pivo má asi jen 0,5 % alkoholu. Píše se, že dospělý toto množství dobourá prakticky hned, jak je to u 5letého dítěte, netuším.
Odpovědět
Jinak samozřejmě bych byla ráda ten typ s běžkama do 7. měsíce, jsme s mužem zvyklí hodně sportovat, ale člověk opravdu neví, jak se bude cítit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já jsem typ, co by v těhu nejel ani na kole :-D A nechápu těhotný holky na lyžích :-( I běžky mi přijdou rizikový, ale to je asi fakt věc pohledu, kdybych byla zvyklá denně něco dělat, viděla bych to asi jinak, ale takhle bych se fakt bála... Spíš ty "přízemní" sporty, jógu a tak, ale i aerobic, fit balony bych se bála...Ale já jsem fakt úzkostlivá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja lyze taky nechapu, ale jenom proto, ze ja sama lyzovat moc neumim, tak u me by to asi vazne bylo rizikovy :-D, jeste tak ty bezky. Kolo bych treba zase klidne dala - kdyz jsem kdy spadla, tak to bylo, kdyz jsem se ucila jezdit na naslapnych pedalech a pak kdyz me m. nutil sjet neco, co jsem povazovala za hruzu :-D :-D .... Jinak taky doufam, ze to u me pujde a nebudu muset sedet doma, doufam, ze budu i moct behat od 3. mesice, akorat vynecham spinning.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?