Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
kessinko, petuli to tu zrovna nedavno psala Jak jsme tu řešívaly holení a krémy či gely, tak už je výběr. Má např. Logona, Alva (ten má teď m.), Weleda - tu zkouším já, je to tužší krém, příjemně vonící, mám dojem že i Lavera. alvu mam vyzkousenou, neni spatna, ale je draha a rychle ubyva
Odpovědět
Profilova fotka
catf, preto som sa na to pýtala, viem že petuli tu o tom písala, ale spomínala len krémy a gely....a to by mi on ofrflal 8-(
Odpovědět
kessinko, a proc?, vzdyt kremy a gely jsou na holeni mnohem lepsi =-)
Odpovědět
Profilova fotka
to ja vôbec netuším, ale má 19 a je neuveriteľne tvrdohlavý (kedysi bol ešte viac, tak stále dúfam že z toho vyrastie)...už to že mu chcem kúpiť nejakú inú než tú "jeho" tak riskujem že to ofrfle a odloží a kúpi si svoje :-x ale risk je zisk...ale, možno skúsim risknúť nejaký krém/gel ak nenájdem penu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tohle bude asi spis info pro miu a catf si asi taky bude pamatovat Kellogs: Researchers for the Dispatches television programme, which was broadcast yesterday, said that a Tesco jam doughnut contained 8.6g of sugar while 30g of Kellogg’s Frosties includes 11.1g of sugar. Similarly, 30g servings of Nestlé Honey Cheerio’s, Kellogg’s Coco Pops, and Sugar Puffs contained 10.53g, 10.2g, and 10.5g respectively. The programme also revealed that 30g bowl of Kellogg’s cornflakes has more salt than a bag of Walkers Ready Salted crisps. Kellogs you nejrozsirenejsi cerealie v UK a maji masivni reklamy, jak jsou strasne zdravy .... docela vtipny, kdyz je v jedny misce vic cukru nez v koblihu s marmeladou a vic soli nez v pytlicku bramburek 8-(
Odpovědět
josefko, myslim, ze jsem to tu prave psala po dovce v navaznosti na podobny info od tebe..ted je toho hodne v novinach(usa) a nejvic dostavaj na frak prave firmy, co propagujou zdravy cerealie ted jsem koukla na spaldovy bio musli z dm, ktere obsahuje trtinovej cukr a kukuricnej sirup..ve 100g pisou 53g sacharidu, coz dela 16,8g na 30g - sacharidy jsou cukry ze jo?..tam se to nedeli na podskupiny .., obsahuje morskou sul, ale g soli neni uvedeno takze podle udaju vyse, je tohle sladsi, akorat teda ten cukr je ve zdravejsi forme...no to se na tohle musim v tescu podivat..
Odpovědět
kessinko, ja bych to riskla, co tak znam kluky v tomhle veku, tak koukaj na kazdou korunu, takze si to dvakrat rozmysli nez da stovku za penu, co myslis? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ja na to chtela koukat ale nestihla jsem to, skoda, pred tim davali porad taky dobrej, jmenuje se Who made me fat, je o o tom jak supermarkety manipulujou lidma aby kupovali sragory misto zdravyho jidla
Odpovědět
Profilova fotka
v uk a v usa ted do toho docela slapou .... asi jim dochazi ve zdravotnictvi penize a uvedomili si, ze hubenejsi lidi = mene nemocnych.
Odpovědět
Profilova fotka
holky kdysi davno jsme tady resili Aloe Vera bez konzervantu a nasli jsme jednu od firmy Pukka a pak tusim jeste jednu, nevite nahodou, ktera to byla?
Odpovědět
Profilova fotka
docela se do toho opreli, televize je plna programu o vyzive a junk food
Odpovědět
Profilova fotka
hlasim, ze boj s nemoci pomalu vyhravam :-D pro tehotny se podelim o doporuceni co me tentokrat pomohlo, teda je to takova ta klasicka "meducina" nasich babicek, ale zabrala :-) bolest v krku (fakt hodne silna): po lzickach med, vincentkovy tablety, kloktani teple vody s morskou soli ucpany nos + nasledna mega ryma: eukalypt v aromamysi, pinasol kapky do nosa, vincentka na zvlhceni, eukalypt eterak na kapesniku obcas vdechnout (neprehanet) kasel: stava z cibule posypane cukrem
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
joo, a vyborna zprava ohledne slizu, prestal me z niceho nic delat ty fleky (asi mame zpatky zas normalni vodu) a vsecko mam vyprany kraaasne :-) tedka sem si udelala grepovou varku :-D
Odpovědět
abro, tak to je fajn :-) budu si pamatovat, že máš dobré rady, a kdyžtak se na tebe v případě potřeby obrátím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, oka :-D byl to prvni pokus lecit vsecko uplne bez jakyhokoli leku (teda krome toho pinasolu,ale ten vypada celkem neskodne, snad...) a celkem to vyslo, sem rada :-) taky sem behem leceni nemoci precetla trictvrte knizky bez plenky a dost me oslovila, ta metoda se me uz predtim libila, ale tedko sem uplne rozhodnuta to vyzkouset, mala abra bude takovy pokusny dite :-D
Odpovědět
josefko, petuli si tu aloe objednala z internetu, tak snad bude jeste mit odkaz
Odpovědět
Profilova fotka
mala abra jako pokusny dite me pobavila :-D catf diky moc, zkusim petuli hodit dotazek do IP :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja to porad nechapu jak muze byt mimino bez plenky, dyt musi delat vsude kolem sebe :-N
Odpovědět
Ahoj, tak se hlásím z domu. Už jsme doma sice od pondělí, ale už není moc času. Všem děkuji za gratulace, pokud někoho zajímá, jak to bylo, tady je popis http://www.modrykonik.cz/forum/show.p... je to 19. 10. v 9.37 Abra, Bez plenky se mi taky moc líbilo. Sice jsem se nedozvěděla o metodě moc nového, protože jsem měla načteno už dřív, ale líbí se mi to srovnání s jinými zeměmi apod. Já mám sice pokusné dít už doma, ale zatím jsem se ještě nedostala ani k látkovkám. Bojujeme s kojením a jsem z toho docela vyřízená. Miamia, většina rodičů, kteří praktikují bezplenkovku plenku dávají, jenom sledují, kdy má miminko potřebu a tehdy ho dají vyčůrat/vykakat mimo plenku. Autorka knížky ta má děti opravdu bez plenky a v knížce vypočítává, že párkrát vyčistit koberec, nebo koupit novou sedačku výjde levněji, než jednorázové či látkové pleny. Ale to už je na mě trochu extrém.
Odpovědět
Profilova fotka
aha tak to bych asi nedala porad dite pozorovat jestli netlaci :-N
Odpovědět
Catf, sacharidy jsou nejen cukry jednoduché, ale i škroby, celulóza, inulin atd. Takže to Tvoje müsli může obsahovat "pravého" cukru jen málo. Abro, kdy že se to má prosím "pokusná" malá Abra narodit? Kessinko, pěnu na holení má i Sante: http://www.vsebio.cz/sante-homme-pena... Miuš, taky ještě úplně nechápu bezplenkování, ale myslím, že se to dá "nacvičit" a vychytat okamžiky, kdy mimi vyměšuje. Navíc spousta holek s novorozenci si stěžuje, že sundají plenku a v tu ránu se dočkají nehody (snad to nepletu: je to reflex, prý proto, že miminko pochopí, že má "volné místo" a může), a nechápou, že by udělaly nejlíp, kdyby to zachytily, ale ony místo toho jen nadávají a nechají ten reflex vyhasnout. Jinak co vím, většina bezplenkářek má dítko v plence, ale "snadno rozbalitelné".
Odpovědět
Profilova fotka
hermi copak, chces si na ni taky neco vyzkouset? :-N
Odpovědět
Miuš, ale né, jen mi včera nějak napadlo, že nevím, kdy má malá Abra vykouknout na svět :-) Na zkoušení budu mít vlastní děti (snad, jednou).
Odpovědět
hele, to moje babča teda byla skoro bezplenkářka :-D říkala, že měla vychytáno, že taťka prováděl velkou potřebu hned po ranním kojení, tak ho vždycky rozbalila, měla nachystaný papírek a ten mu šoupla pod zadeček :-D
Odpovědět
Profilova fotka
smarja to sou praktiky :-D
Odpovědět
miuš, neřehtej se :-D já jsem třeba na nočník chodila asi od 3 měsíců, prý jsem kadila na požádání :-D si myslím, že je rozumný něco takovýho využít, pokud to máš vypozorovaný a to dítě ti jasně signalizuje, tak ho dáš na nočník a ušetříš plínu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem přelouskala první třetinu Bez plenky, když už je tu o tom řeč (Radost ze zdravých dětí už mám přečtenou ;-) ), a musím říct, že logické argumenty proč ano čím dál silněji převažují, stejně tak vysvětlení, proč ne, v neposlední řadě se zájmem nadnárodních korporací výrobců jednorázovek v pozadí (čím tenčí plenka s vysokou absorbční schopností, tím více chemikálií, které jsou v tamponech a vložkách od poloviny 70. let zakázány; použité jednorázovky + noviny + krabice od nápojů tvoří 1/3 světového odpadu, apod. Nebo ještě jedno plenkové batole za svůj život, než se naučí 100 % na nočník, vyprodukuje 2,75 tuny plenkového odpadu, pokud používá jednorázovky). Nemůžu samozřejmě tušit, jak to budu/budeme zvládat v praxi, ovšem nevidím důvod, proč to ani nezkoušet. Josefko, prošla jsem asi 100 starších stran, abych našla ještě další odkaz a tu aloe vera, ale marně. Já mám uložený jen tento: http://eshop.finclub.cz/doplnky-strav...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli mas tie knihy v elektorinickej verzii, mna by tiez zaujimali. Inak mam doma cesku knihu Bio&Dite a je dobra. Autor sa sice radikalne nepriklana k prudu bez mlieka, ale zasadne odporuca bio alebo cerstve nadojene ale aj tak tvrdi, ze bio jogurty, kefiry a cosi podobne su lepsie ako mlieko, ktore obsahuje alergeny a laktozu, co casto sposobuje problemy. k tym plienkam - ja tiez som rozhodnuta pre latkove a bezplienkovu metodu budem riesit neskor, s cerstvym mimcom je tolko prace ze urcite budem pouzivat ekojednorazovky a ked sa zharmonizujeme budem experimentovat (ale casu este dost) x-) dobra sprava - moj novy gynekolog ma velmi ukludnil co sa tyka chripky, ze ockovat sa nemam a ze sa da aj tak len po 18tt a ze pokial sa chripka vyskytne, tak ju treba len dobre preliecit ale je samozrejme tazsi priebeh ako ked zena nie je tehotna. nevie zatial o ziadnom pripade ze by sa nieco stalo, ked mala tehotna zena chripku a prasacia chripka - ma tazsi priebeh ako normalna, ale zomieraju na nu na 99% ludia ktori uz maju nejake vazne zdravotne komplikacie, ako napr su po chemoterapii, maju tazku astmu (z 15000 infikovanych ludi v BELG zomrelo 5, co je porovnatelne s normalnou chripkou). A manzelovi v nemocnici profesor zakazal celemu personalu sa dat ockovat, lebo je velmi vela pripadov, kedy nastala reakcia a bola podobna samotnej chrike - takze jem omega3, probiotka a vitamic C a dufam, ze sa mi to vyhne :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mio, stejne kdyz se ti narodi, tak na to decko furt cumis, takze je to jedno, jestli jenom tak cucis nebo aji se snazis rozpoznat signal k vycurani :-D hermi, mala abra by se podle mudry mela narodit kolem 20.unora, ale ja myslim, ze to bude driv :-) jinak s tema signalama, citlivejsi jedinci prominou - rikam si, ze kdyz sem zvladla odchytnout signaly ktery davaj stenata kdyz chtej mocit a v klidku sem je vsecky naucila chodit nejdriv na urceny misto a pak ven (pomoci uplne stejny metody, jak je popsana v ty knizce, akorat sem nemela tucha ze pouzivam nejakou metodu :-D ), tak to snad zmaknu i u decka :-D chapu - decko je slozitejsi, bude s nim vic prace, ale urco to vyzkousim, oslovil me argument 1/3 nakladu na pliny :-D :-D juju, vyborny doktor, toho se drz :-)
Odpovědět
Petuli, souhlasím se vším a především s větou "nevidím důvod, proč to ani nezkoušet" :-) Holky, v poslední Meduňce je velký článek o syrové stravě a pak taky jeden o prasečí chřipce a očkování. Zájemci, hlaste se s mailovou adresou do IP (ale pošlu až zítra).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?