Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Tak ja bych take neco pripsala...jenze me byste vyloucily pac toho mam mraky...Moje polepsujici okolnost je,ze s moji dermatitidou stale hledam a zkousim...Neco co me pul roku nedrazdi,po pul roce zacne a musim koupit neco jineho...Stejne se samponama...na dermosku se to musi stale menit a stridat aby si nezvykla....Ale dobry napad...Zitra jsem sama doma tak sepisu co vlastne vsechno pouzivam...Ha a pak se tu vytasime se seznamama....Miss Bio kosmetikaaaaaaaa :-D :-D :-D
Odpovědět
Jinak Catf co je to za tu vodicku Clinique,ta nouzovka???Je fakt dobra a funkcni???lepsi nez Dermadoron/Aknedoron?dermalotion ci jak se to jemnuje od Weledy?A pouzivate ho vlastne jeste nekdo nebo uz je to passe???
Odpovědět
no jasny, jsem pro volbu miss :-D kdyz bude nejhur, tak to tady prejmenujem :-D
Odpovědět
Dobre ranko...tak dnes mam cely den sama pro sebe 8-) No zde je moje nominace do Miss :-D :-D...Musela jsem pri psani seznamu nekolikrat odbehnout,bych se ujistila co vsechno vlastne mam :-N Vezmu to podle znacek bude to jednodussi.... Tautropfen-pletova voda energy ruzovy olej Hauschka-rasenka volume cerna tuzka na oci cerna stiny paleta stone collection pudr bronzujici pudr tvarenka make up(ale ten pouzivam jen vyjimecne,uz je asi i prosly) tuhy korektor Intensivni kura c.2 na akne plet po 25 8-( ocni krem denni hydratacni krem s pumpickou ruz na rty v krabicce nimbovy olej na vlasy nimbova voda na vlasy deokulicka salvej(ale s tou koncim a uz nekoupim,nefunguje) pletove tonikum special(pouzivame s manz.jako vodu po holeni-kazdy na jine partie :-D ...me to na obliceji delalo bordel) Urtekram- sampon hena sampon kopriva a rozmaryn(mam je smichane pro dvojity ucinek,ala 2 v jednom :-D tuhy krystal(pouzivam po delsi dobe odmlky a nejak mi opet zacal fungovat) tea tree pasta aloe vera kondicioner(dodelavam,uz nekoupim,pac Logona ma lepsi) Logona- sampon jalovec kondicioner s psenicnym proteinem-ten je fakt dobry spray na rozcesavani s betainem barva na vlasy Lavova zem s lotosem Alverde- lesk na rty telove mleko cajova ruze mandle olej na celulitidu(asi moc neucinkuje :-S) krem na ruce peeling stiny sprchovy gel pansky guarana(ten sharujeme s manzelem :-D) Alva- deokulicka proti poceni panska,je super(samo sharuju s manzelem :-D) Jason-zubni pasta tea tree a pomerancova s esterem Weleda-Dermadoron(Aknedoron,dermalotion) Primavera-jojobovy,pupalkovy,psenicne klicky olej(pouzivam je zridka...az na tu pupalku,kterou uzivam vnitrne) Ju vite,ze Primavera dodava oleje pro Hauschku?Hm uz jsem to tu asi psala...nevzpominam si... A nyni par nebio prohresku :-N Clinique- tekuty korektor v tuzce na kruhy pod ocima(nemuzu najit prirodni nahradu za korektory YSL nebo Clinique,Guerlain na kruhy pod ocima...co pouzivate vy???) barva a tvarovac oboci Guerlain- gel se zlatem(uzivam jen vyjimecne,pri zatezovych dnech/akcich...aby mi drzelo liceni) Na holeni manzelovo gillete penu bez parfemace a konzervantu Vonim se Chanel,YSL a nove "skoro"prirodnim parfemem z marockych cedru od L Occitane Lak na vlasy mam Wellu,nic jine mi je nezpevni Nizoral,Polytar na lupy ve stavu nouze :-( Howk a ted me ostrakizujete :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Hm jak si to ted prohlizim,tak Hauschka by mi mohl dat nejaky bonus pro verne zakazniky :-D
Odpovědět
tak jo, tak jsem to taky sepsala :-D Lactacyd Avon - sprchový peelingový krém (mamka mi jich nacpala spoustu, měla je z nějaké akce, používám jednou za čas před holením nohou, takže moc neubývá) Alverde sprchový gel Oliva-Aloe Vera Fa sprchový gel White tea and Bamboo (dodělávám, pak tam mám ještě jeden růžový nenačatý - kdysi byla v Rossmannu akce :-N ) Elseve kondicioner Nutri-Gloss (zbyteček, který jsem ještě nějak nespotřebovala :-N ) Alverde šampon + balzám (meruňkový) Alverde mýdlo (citrus, granátové jablko) Alcina - pleťová voda (dodělávám) Alcina krém na oči a rty, Alcina denní krém na smíšenou pleť (zbytky, které je mi líto vyhodit, ale mazat už se nedají) Lavera měsíčkový krém Lavera neutrální čisticí gel Alverde krém na oči (daruji!!!) Nivea krém (manželova, ničím jiným než klasickou Niveou se nechce mazat) Nivea body tělové mléko (zakoupeno předloni, pořád ještě do půlky plné, v současné době nepoužívám) Alverde tělové mléko vanilka-mandarinka Rexona Crystal Clear Pure Saloos Antistri na pupík Nivea krém po holení (taky letitý) Avon krém proti celulitidě (neotevřený dárek) Avon sprchový peelingový gel s granátovým jablkem (neotevřený dárek) Armani Code Eau de Masumi (dárek) Hair Service Easy (sprej na lepší rozčesávání vlnitých vlasů od kadeřnice - dárek, s tím jsem max. spokojená) kompaktní pudr Joko make-up Max Factor řasenka L´Oréal Double Extension stíny Pierre René rtěnky Rimmel, dvoufázová L´Oréal no, tak to je vše :-D když tak na to zpětně koukám, tak spoustu z toho nepoužívám vůbec a spoustu jen výjimečně (například malovátka - tak asi jednou za měsíc nebo i míň :-D) docela mě to inspirovalo k čistce :-D
Odpovědět
jo, ještě oprava - parfém mám Armani Code Summer x-) vždycky říkám, že ten vyrobili speciálně pro mě :-D snad každá kámoška, která ho na mě očuchala, si ho šla vyzkoušet do krámu a závěr byl vždycky stejný - hrozně to smrdí, ale na tobě to voní úžasně :-D
Odpovědět
Ak vám to nebude vadiť, aj ja sa pridám so zoznamom :-D Veškerá kozmetika čo mám doma: Alverde sprchový gél vanilka-mandarínka Alverde šampón + kondicionér aloe vera-ibištek ešte mám nenačaté Alverde šampón citrón-marhuľa a Alverde mydlo granátové jablko telové mlieko Alverde vanilka-mandarínka intímny gél z Avonu gél na holenie Gilette na opaľovanie mám zbytok krému Astrid a ešte Garnier pena do kúpeľa z Avonu (raz použitá, už ju mám asi rok :D) asi tak štyri laky na nechty všelijakých značiek krém na tvár Alverde aloe vera deodorant Alverde nechtíkový - moc účinný nie je, používam ho nadoma antiperspirant Rexona na pery: klasický Jelení loj Alverde nechtíkový placenta pomáda na pery lesk na pery Alverde lesk na pery z Avonu dekoratívka: Alverde púder, 2x očné tiene, špirála, make-up (ten mi nevyhovuje :-( ), 2x ceruzka na oči Astor očné tiene korektor z Avonu Ako tak pozerám celkom sa to nakopilo :D Ale tak polku vecí bežne nepoužívam (najmä na opaľovanie, líčim sa len občas atď.) Ešte tam je zopár chemických pozostatkov, aj po mojej čistke keď som 90% vecí darovala sestre :-D Postupne to vymieňam za prír. kozmetiku. A ako tak pozerám, dosť vecí ešte mám z avonu, ostalo po ére keď bola sestra avon lady :D
Odpovědět
Jaj jak se nam anketa pekne uchytila...je to docela zajimavy pruzkum,co kdo pouziva...tak kdo dalsi??? :-D
Odpovědět
haha, mne se libej ty dovetky u chemie(darek, dodelavam, nic jineho nefunguje atdatd :-D ) jeste jsem zapomnela: florame toaletka mandarinka krem na ruce natuderm rakytnik nebo oliva(prodavaj v dm) deo tekuty krystal eukalyptus nebo aloe urtekram(pouziva m) mix psenicneho klicku a avokadoveho oleje s eterakama na vlasy pro m(pouziva to namisto chemickych stylingovych pripravku a je to mnohem lepsi) eteraky: levandule, eukalyputs, citron, cypris, ruzove drevo, salvej, skorice, pomeranc laky na nehty(nepreberne mnozstvi chemickych vc chem. odlakovace) chloe, ten zminovany kondicioner od logony musim teda taky vyzkouset :-)
Odpovědět
catf, u mě to je ale fakt pravda - protože je mi líto to vyhodit a třeba to používám fakt málo, takže mi to tu přetrvává a přetrvává a neubývá :-D
Odpovědět
Catf jsi asi prehlidla muj vcerejsi dotaz...co je to za tu nouzovou vodicku na pupinky od Clinique??? Jinak ten kondicioner od Logony je fakt skvely.Asi nej ze vsech moznych co jsem kdy pouzivala(Hauschka,Loreal,Kerastase,Gestil,Urtekram...)Prave ze Urtekram je nanic mi prijdel...Ta Logona je hutnejsi,vlasy lip vyzivuje a nemasti To ja jsem vyhazovaci typ(ne vitaci :-D )...Ja kdyz neco nepouzivam,tak to bud vyhodim a nebo daruji :-D a nekdy dam druhou sanci,to je fakt...treba tomu krystalu Urtekram
Odpovědět
Článek se načítá
já právě vyhazovací vůbec nejsem :-N všechno buďto vypoužívám do mrtě a nebo mi to leží v koupelně, dokud se to totálně nezkazí :-N
Odpovědět
chloe, je to anti blemish solutions spot treatment gel..15ml tubicka..kdyz naneses gel, tak to stipe a uzavre postizeny misto a rychle se to hoji..nic lepsiho neznam :-N urtekram kondicioner bez parfemu nebyl uplne nejlepsi, ten ruzovej, co mam ted, je fajn, i kdyz se mi zda, ze uplne vlasy neodelektrizuje jako jine kondicionery, na druhou stranu jsou po tom vlasy hodne plne a prirozene leskle ja jsem taky vyhazovaci..jakmile jsem si neco precetla o prirodnich kremech, tak jsem je hrozne chtela zkusit a uz jsem nemohla pouzivat chemicky
Odpovědět
Dobrá anketa, jsem zvědavá, kdo si zapamatuje, co kdo používá a pak to vyhodnotí :-D sprcháč Alverde sprcháč Lavera (ten jsem dostala od kamarádky, která ho nedocenila :-) ) šampon Alverde balzám Alverde intimgel Dove - ten jsem po nějaké diskuzi zde přestala používat, ale taky nejsem vyhazovací typ ;-) holící gel Balea krystal Balea tekutý krystal Urtekram deosprej Alverde olej na strie Weleda tělové mléko Alverde opalovací krém weleda lávovka Alva odličovač očí Alverde mycí gel na obličej Alverde pleťová voda Alverde pleťový krém olivový Alverde, tónovací krém Alverde růzový noční a denní krém Weleda vzorky Lavery a Laveré oční krém Alverde Aknelot od Hellada (vodička na už vytvořené beďary) makeup Alverde korektor dermacol a jade (snažím se dopotřebovat) pudr Alverde tvářenka Miss Sporty (snažím se dopotřebovat) tužka na oči Miss Sporty (Alverdí se mi rozmazávala :-() řasenka dvoufázová Alverde rtěnka Alverde stíny různých chemických značek, ale zakázala jsem si nákup nových, protože je použiji asi jednou za rok tužidlo na vlasy Alverde lak na vlasy Alverde gel na vlasy Alverde gel na vlasy Loreal balzám na rty Alverde krém na ruce Alverde parfém Avon a G. Sabatini Není nějaká podkategorie miss Alverde :-D
Odpovědět
jej, spisuju sa zoznamy? tak sa pridam :-D plet: krem- dr. hauschka Quitte pletovky- alverde ruža bez alkoholu (uz sa nevyraba ]-( ), ako nahrada- logona ruža odlicenie - dr. hauschka odlicovacie mlieko na oci (+obcas darovany lancome)+hubka na tvar+voda+nejaky olej (weleda mandla, nobilis dyna) ocny krem-dr. hauschka ocny balzam dekorativka: chemicka, mam toho kopec, z prirodnej by som skrachovala a co som skusila, ma nepresvedcilo, hlavne spiraly a tiene :-( :-p, akurat je skvely dr. hauschka korektor a tonovaci krem, kompakt puder telo: sprchace-lavera cerveny pomaranc, alverde citrusovy + darovane loccitane, the body shop, fenjal, yves rocher... mlieko - lavera sensitive, kokosovy olej + darovane -//- krem na ruky - loccitane a alverde mesickovy balzam na pery - loccitane a alverde pomarancovy deo - body series, na doma lavera levandula vlasy: len sampon - urtekram - striedam vone +olej na konceky - kokosovy, dynovy parfum: loccitane bergamot, chloé, dior addict2 laky a odlakovace? chemicke a vela :-D ostatne: bambucke maslo saloos, tea tree olejcek a asi 3 silice priznavam Nivea bronz nastrek na telo - to prirodne tusim nevymysleli :-D
Odpovědět
zabudla som mydlo! - alverde tekute - lavandula a tuhe-grep - su skvele! lak na vlasy Kallos, rozcesavac Glisskur peelingy a masky riesim vzorkami z nasho bioshopu :-D
Odpovědět
opalovak Daylong (inak to nejde :-| )
Odpovědět
Právě jsem využila jednu nedávnou radu odsud. jedla jsem modré hroznové víno vypěstované doma, takže to byly malé kuličky. A jak jsem je trhala ze střepce, tak to prskalo kolem a až pak jsem si všimla, že mám několik fleků na světlých kalhotech a mikině. Zkusila jsem to žlučákem, ale to fleky jenom zmodraly, tak jsem smíchala sůl Ulrich s trochou vody a dala na ty fleky. A po pár minutách jsou fleky úplně pryč. Takže líbám ručky za tuhle radu :-)
Odpovědět
betel, a co to je sul ulrich? to si budu muset taky poridit a vyhodnoceni seznamu..je neskutecny, kolik kosmetiky zensky nasbiraj :-D ovsem je vidno, ze jsme alespon na spravne ceste ;-) v kazdym pripade je zajimavy, co si kdo nasel, co mu vyhovuje, je to docela inspirativni..a alverde teda zatim vede :-D betel, pasuju te na alverdelady :-D
Odpovědět
Catf, sůl Ulrich je taky perkarbonát sodný.
Odpovědět
Vite,ze pri letu s Austrian Airlines Vam spocitaji mnozstvi CO 2,ktere letem vyprodukujete?Byla jsem sokovana,nebot pri 5000km je to pul tuna CO2 na osobu...Ale nabizi Vam si emise zaplatit aby se setrilo zivotni prostredi...tuna stoji 20 eur,ktere pak pouziji na podporu zivot prostredi a podob.projekty...A maji to nejen na lety,ale treba i na emise co vyprodukuje domacnost,auto.... Poslu linka,aby ste si mohly spocitat jak na tom jste :-D http://www.climateaustria.at/en/home/...
Odpovědět
herminko, takze to je klasicka soda? praskova nebo krystalicka? ja mam obyc sodu z tesca a namoceni v ni nepomohlo :-|
Odpovědět
Catf, ne soda, ale ekobělidlo (Ecover, Sonett, Eurošarm, asi i Puer). Kdysi jsem vyčetla, že skvrny od ovoce (teoreticky tam zahrňme i víno) jsou bělitelné, zatímco na ty od živočišných produktů pomáhá žlučové mýdlo. Tak se taky pustím do soupisu :-) Mám toho celkem hodně na hlavu, protože mám dosti svéhlavé vlasy a když použiju 2x (neřku-li víckrát) po sobě totéž, moc se jim to nelíbí (takže mám každou proprietu po 3, abych dala totéž jen jednou týdně). Jinak, jak se tak dívám, jsem taky Alverdelady :-D Sanoll lávová zem Planet pure ajurvédský šampón Weleda rozmarýnový šampón Balea tužidlo na vlny (chemické, ale výborné :-)) Alverde tužidlo Countrylife dýňový olej Alverde oční krém (používám málo) Alverde odličovač očí s měsíčkem Alverde mycí gel s mořskou řasou Weleda kostacová pleťová voda Lavera zubní pasta (momentálně, jinak střídám) Agno tuhé mýdlo (na tělo) Alverde tuhé mýdlo (na ruce) Cannaderm intimní emulze Lavera deodorant Weleda opalovací mléko Diplomat holicí pěna :-D Alverde tělové mléko (skoro nepoužívám) Alverde tužka na oči Alverde stíny 2x No name stíny 8 let staré :-D Alverde dvoufázová řasenka Lavera korektor Alverde make up Gabriella Salvete pudr (vydrží mi hrozně dlouho, takže ještě pozůstatek chemie) Miss sporty tvářenka (dtto) Lavera lesk na rty Alverde krém na ruce Alverde balzám na rty Lamda henna Ech, je toho nějak moc :-N A to jsem tam nezahrnula těch pár manželových věcí...
Odpovědět
Pro pořádek, prací soda je uhličitan sodný (jedlá soda hydrogenuhličitan sodný) a bělidlo je perkarbonát (tj. peruhličitan - aby to nebylo tak jednoduché :-D) sodný. Firma Don Gemini prodává jako bělidlo perboritan sodný, ale prý není tak účinný jako perkarbonát.
Odpovědět
Herminko diplomat pena :-D :-D :-D Nevadi Ti slozeni toho rozmarynoveho samponu od Weledy???
Odpovědět
Ha, složení té Weledy jsem nečetla a vyhodila obal, a když jsem si ho teď vygooglila, trochu jsem se lekla :-. Jsem šáhlá, Weledě jsem věřila :-|
Odpovědět
Já jsem předtím měla to bělidlo ecover, ale přišlo mi, že ta sůl ulrich vychází cenově líp (pokud se teda koupí náhradní balení). Jsem se nad těmi seznamy uklidnila, myslela jsem, že už máte úplně všechno přírodní, ale taky dopotřebováváte občas něco chemického, nebo jste nenašli vhodnou náhradu. Nastávající matky na mateřské na nic lepšího než alverde nemají :-D
Odpovědět
Ja to myslela ale v dobrem,ono to tak napsane znelo jinak nez jsem chtela :-. ...Ja myslela,jestli nepocitujes nejake negativni ucinky... Ja jsem ho driv take kupovala,ale pak kdyz jsem zjistila... ]-(
Odpovědět
Protože udělaly velkou investici do látkové plenkové výbavy :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?