Menu Forum

Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

7. kvě 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 Cau holky, ja ted meganestiham, ale ctu vas stale emoticon co se tyce knizek od Forta, tak mam v okoli matku, ktera si ji blbe interpretovala, miminko krmi jen jahlama, pohankou atd., nedava mu zadny maso, mliko - vubec nic zivocisnyho, ale sama zere jak cune (a pritom koji) a mimino z te "striktne zdrave stravy" teda vubec neprospiva emoticon ja jsem zacla chodit na obedy do prace a je supr, ze se tam da vybrat vzdycky jedno naprosto zdravy jidlo, uplne koukam emoticon
17. zář 2009 v 19:36  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 co se tyce zeleza - ja jsem taky chudokrevna a tabletky cas od casu zobu, protoze nejim moc maso a obcas nejim uplne pravidelne... stejne tak si davam sem tam na noc horcik, kdyz mam stresovej den... No ale po statnicich je to teda lahoda, spim jak miminko emoticon
17. zář 2009 v 19:40  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 rosi, tak to máš fajn emoticon já si pamatuju, jak jsem si jednou v menze chtěla dát bezmasé jídlo (byl Velký pátek) a bohužel, žádné nebylo emoticon pak jsem začala chodit do jiné menzy, tam to bylo o fousíček lepší, ale fakt jen o ten fousíček emoticon
17. zář 2009 v 19:40  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 chaar - no u nas totiz vari jedno jidlo vzdycky bezlepkovy a to byva vetsinou i zdravy, tak jsem za to rada, navic mame obedy za 10 Kc emoticon emoticon
17. zář 2009 v 19:45  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 rosi, no tak to je luxus, my jsme za jídlo, který nebylo k žrádlu, platili přes 40 emoticon nakonec jsme chodili radši o patro výš do akademického klubu, tam jsme si dali za tu cenu teplý předkrm nebo za 60 hlavní jídlo z denní nabídky a cítili jsme se aspoň jako lidi emoticon
17. zář 2009 v 19:47  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 rosina: A Fořt doporučuje kojencům pohanku...? emoticon Ony by ji právě vůbec neměly, pokud vím... Jinak je asi nesmysl dítě nějak krmit, ale sama jíst úplně jinak, když kojím... nevím... navíc pokud se matka stravovala špatně i v těhotenství, leccos už tím třeba ovlivnila. Nehledě na to, že třeba nemá tak kvalitní mléko, jaké by měla, kdyby se stravovala přiměřeně zdravě. Samozřejmě opět jako všechno - věc názoru. Mám spoustu kamarádek, které taky nekrmí živočišnými tuky, některé teda dávají od jednoho roku ryby, dětičky mají zdravé, ale ještě jsem se nesetkala s někým, kdo by dítě krmil "vodou" a sám pil "víno"... emoticon
17. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 To máte dobré s tou nabídkou zdravějších či aspoň bezmasých jídel v jídelně (tedy, pokud jsem to správně pochopila. emoticon.

Jen mi to teď připomnělo, že pražská kamarádka hledala školku pro své děcko a narazila na jednu, která uvádí, že každý týden připravuje jeden "oběd bez masa". Na webu měli umístěn měsíční jídelníček a v něm v tyto dny např. stálo: "drůbeží párek s čočkou", "knedlíky plněné šunkou se zelím", případně třeba nějaké fakt bezmasé jídlo (většinou sladké emoticon), ale doplněno hovězí a jinou masnou polévkou. Dumaly jsme nad tím, co vlastně spadá dle tamních kuchařek pod pojem maso.... emoticon
17. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
  • Svatba byla 27. července 2007
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
    Slovensko
 catf pamatam si ze si expert na vyrobu pracieho prasku a "avivaze". Aj ked som este na zaciatku tehotenstva, rozmyslala som ze malicke budem balit do plienok a nie pampersiek, ale na to sa spotrebuje vela prasku a s Ecoverom by som skrachovala, tak hladam alternativu. Mozes mi prosim napisat recept a navod a aj na ocot namiesto avivaze? Dakujem emoticon

ozaj a ako je to vlastne s tym ne/umyvanim babatka v prvych dnoch. Viete mi to vysvetlit? da sa poutierat ta porodna "spina" z dietata bez namocenia do vody? ja som povodne chcela aby malicke umyli s Weledou emoticon s basta - mam tehotensky olej a ten je fasa - vobec mi nesmrdi ako skoro vsetko ostatne
17. zář 2009 ve 21:13  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Juju, na první stránce je návod na výrobu slizu. Na dětské oblečení a plenky bych raději éterický olej nepoužívala, leda až na starší dítě. Catf dává tuším 2 lžíce octa, já tak nějak od oka.
17. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Vilko, párkrát se mi stalo, že mi řekli "Ale tam není maso, jen šunka" emoticon emoticon emoticon
17. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 herminka: Mně taky. emoticon Já sice nejsem vegetariánka, ale přiznávám, že si maso obvykle v restauračce nedávám (prostě neznám jeho původ - kuře či krůta odněkud z domácího chovu to opravdu zpravidla nebývá, že jo emoticon) a ptám se na vegetariánská, lépe veganská jídla (neboť je většinou všude vpašován sýr emoticon). A dostalo mě, když mi jednou číšník řekl - "Tak si dejte třeba tu zeleninovou směs. Jsou tam kuřecí kousky, ale kuře jí i vegetariáni, že jo? To jsem někde čet..." Asi v Trnky brnky... emoticon
17. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 já mám na ocet takový "špuntík" od nějakého spalovače, který jsem si kdysi koupila emoticon odměřuju do něj ocet - asi tak 20ml na pračku emoticon
17. zář 2009 ve 21:43  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 tak ja myslela, ze je to jenom tady - vzdycky, kdyz nas kamaradi zvali na veceri, tak rikali: "Ty jsi vegetarian, vid, tak my udelame neco z kurete" emoticon
Ja si taky v restauraci masny jidla nedavam, jenom vlastne ryby a to jenom tady - v CR mam s rybama v restauracich spatny zkusenosti.

vilka, ty vubec nejis mlecne vyrobky?
17. zář 2009 ve 23:24  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 no, já mám takovou zkušenost, že na vegetariána lidi často koukají jako na člověka s jakousi divnou dietou... já teda vegetarián nejsem, ale náš bývalý dirigent a jedna sboristka jsou... a když jsme byli na soustředění, tak to bylo samé "ale to vy vlastně NESMÍTE" emoticon přičemž oni ani jeden nejsou vegetariáni z přesvědčení, ale z výživových důvodů emoticon a jako vegetariánské menu jim servírovali buďto smaženou brokolici a nebo to, co jsme měli my, ale bez masa - takže třeba svíčkovou s 5 knedlíky (neměli jim kam dát ty brusinky a šlehačku ze spreje, tak jim to nastříkali na knedlík emoticon ) a tak...
17. zář 2009 ve 23:31  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
 juju, davam 10-20ml jablecneho octa na normalni pradlo a 30-40ml na rucniky(zalezi, jestli mas rada hrubsi nebo mekci), eteraku ted kapu tak 3 kapky na pracku - levandule(lavandula oficinalis je lepsi na prani nez aungustifolia..ta je zas lepsi na telo)
sliz..150g mydla(davam pul na pul mydlo ze schleckera..ciste prirodni bez parfemu.. a olivove mydlo savon du midi, strouham to na jemnem struhadle na syr), 60g krystalicke sody, celkem 5l horke vody..soda a mydlo se musi rozpustit zvlast a smicha se to az po rozpusteni..tuhne to postupne, ale da se prat hned(s ovlivovym mydlem to zustane ridsi), do slizu nakapu tak 20 kapek levandule, jakmile je studenej(jinak by se to vyparilo)

s tim eterakem na minimko opatrne..maximalne hermanek a nebo mandarinku nebo sladky pomeranc..ty ale asi nebudou vubec vonet, navic mam pocit, ze tyhle eteraky jsou barevne(citrusy urcite), tak na to taky pozor

ja se na vegetariany jeste nedavno taky divala skrz prsty, holt clovek musi projit urcitym vyvojem a pak mu to dojde emoticon ...na druhou stranu mi vadi, kdyz se nekdo hlasi k jakemukoli smeru a ani nevi proc
17. zář 2009 ve 23:53  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
Registrovala se 27. října 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 170 příspěvků. Má 13 přátel. Region Kroměříž.
  • Svatba byla 31. května 2008
fotoportrét
fotoportrét
betelgeuzz
Registrovala se 27. října 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 170 příspěvků. Má 13 přátel. Region Kroměříž.
  • Svatba byla 31. května 2008
 Juju, mimčo je po narození pokryto mázkem, který ho chrání před plodovou vodou. Po porodu, když se jenom utře, může na něm trocha mázku zůstat, ten se částečně vstřebá a částečně se začne loupat. Znám i maminy, které tvrdí, že jejich roční dítko má ještě mázek za ušima emoticon. Nikdo ti asi neřekne, co je zaručeně nejlepší.

Já jsem teď doprala hromadu poděděnýho oblečení na mimčo a bylo to asi 8 praček. A padlo na to 5 litrů slizu (mezitím jsem vyprala i pár praček našeho). Ještě, že peru v něčem tak levným emoticon A setkávám se s několika variantami slizu. Někdo dělá 5 litrů, někdo 10 (třeba já) a někdo dávkuje 300 - 500 ml na pračku. To mi přišlo teda jako extrém.
18. zář 2009 v 08:14  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
Registrovala se 13. ledna 2007 na beremese.cz. Přidala 519 příspěvků.
  • Svatba byla 17. září 2006
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Dnesni clanek v idnes o zdravi:

4. Jezte lépe

Vědci z univerzit v Readingu a Cardiffu zjistili, že pravidelná konzumace mléka je výbornou prevencí proti onemocnění srdečními chorobami a snižuje riziko mozkové mrtvice.

Ve studii publikované v Journal of the American College of Nutrition uvedli, že vypít alespoň čtvrt litru mléka denně (nebo tento příjem získat prostřednictvím jogurtů nebo tvarohu) znamená snížit riziko srdečních a mozkových onemocnění o více než jednu pětinu.

Samozřejmostí je dostatek ovoce a zeleniny. Zapomeňte na mýty, že zmrazená zelenina je méně kvalitní než ta čerstvá. Podle nejnovějších poznatků, například podle studie Centre for Food Innovation z Sheffield Hallam University, je tomu leckdy naopak.

Zelenina a ovoce jsou totiž zamrazeny těsně po sklizni, kdežto plody, které najdete v čerstvé podobě v supermarketech, mají za sebou většinou velmi dlouhou cestu z pole na pulty. Podle zmíněného výzkumu mohou například "čerstvé" zelené fazole takto přijít až o 77 procent vitaminu C.
18. zář 2009 v 10:35  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 Catf...ja piju krabicovy dzus jen v pripade tech aerolinek,jinak samo cerstvy.... emoticon

Myslite si,ze kdyz se miminko po porodu jen poutira,je to dostatecna hygiena?Myslim take zalezi na zpusobu porodu...asi to bude jine pri cisarskem rezu,jine prirozene...Nemuze pak dostat nejakou infekci?Mazek chapu,ale vse ostatni?
18. zář 2009 v 10:38  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 josefka: Ale tak trošku jo... občas kozí sýr, občas bílý kozí nebo ovčí jogurt. Od dob, co jsem objevila v Bille super bílé sójové jogurty, mi přestaly ty mléčné chuťově chybět... emoticon Nechci tím rozhodně říct, že sójový jogurt a vůbec sója je to NEJ, ale ani ty sojogurty vlastně nejím nějak zvlášť často.

Fakt je, že mléko jsem kdysi vysadila jako první potravinu... a k mému překvapení zmizely dřívější migrény, hlavoboly, chronická rýma a ehm... mléčný poševní výtok. emoticon Kakždý to může mít samozřejmě jinak.

Kravské výrobky si dávám jen v případě "nutnosti", např. když nenajdu v restauraci na jídelníčku nic bez sýru, anebo třeba na návštěvě apod... Jo, a přiznávám, že miluji šlehačku a zhruba jednou za čtvrt roku si ji dopřeji... emoticon

Ty to máš možná nějak podobně, jak jsem zde myslím četla...? Občas jogurtík a tak?
18. zář 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 jaj pro poradek ja ten clanek zkopirovala protoze to s tim mlekem se mi vubec nezda...za by lobby mlekaren v dobe radoby krize???? emoticon
18. zář 2009 v 11:11  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 P. S. Vědci z univerzit v Readingu a Cardiffu by si měli rozhodně přečíst již zmíněnou knihu Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda, aby neplácali nesmysly. I kdyby mléko něčemu takovému, jak píší prospělo, jinde pro změnu uškodí. V té knize je velmi logicky popsáno PROČ. Krom toho má každý možost si sám na sobě třeba jen na čas (pár měsíců) vyzkoušet, jak se mu bez mléka žije a že se může zbavit potíží, které s mlékem vůbec nespojoval.

Ta fanatická propagace mléka už mě bez nadsázky doopravdy štve. Nevěřím, že většina z ětch rádoby výzkumů není jen velmi chytře vymyšlená kampaň na objednávku, prostě nevěřím.

Vrcholem mi přijde třeba to, jak mléko propagují na webech, kde se sdržují ženy, co nemohou otěhotnět. Ženy s cysticidami, neprůchodnými vaječníky, vejcovody atd. A je jim vřele doporučeno jít mléčné tvarohy apod. Přitom právě mléko způsobuje přesně ty jejich problémy...!!

Ve spoustě knih (ovšem těch alternativnějších - ne těch, kde někdo dělá reklamu velemocnému mlékoprůmyslu) se uvádí dokonce i to, že mléko nejen že není nejlepším zdrojem vápníku, ale naopak může dokonce i odvápňovat. "Lékařsky" to popsat neumím, ale kdo by chtěl, samozřejmě si to může přečíst i s podrobným vysvětlením, které na rozdíl od těch omílaných povídaček typu "mléko je prostě zdravé, má hodně vápníku a basta - pily ho naše babičky a jsou zdravé" dává i hlubší smysl.

Nedávno jsem narazila pro změnu na portál o osteoporóze a zhrozila se nad doporučeným jídelníčkem - něco ve smyslu "snídaně tučný tvaroh s marmeládou" (což je i z hlediska kombinace ovoce, potažmo cukr-mléko katastrofa), "oběd zapečená brokolice s nivou a šunkou, svačina kousek mléčné čokolády a chleba s lučinou nebo taveným sýrem" (četli někde složení těch taveňáků...? emoticon), "večeře salát z rajčat a paprik se zakysanou smetanou". Plus nějaké ty 2-3 jogurty. Ach jo, ach jo, ach jo. O "zdravých" receptech na cukroví, jež jsem tam též nalezla, ve smyslu "zdravé medové košíčky", jejichž zdravotní pozitivum spočívá v tom, že se zhruba čtvrtina cukru nahradí medem (a zbytek cukru se jinak samozřejmě použije), snad ani nemá cenu hovořit.

Znovu vzdychám - ach jo. Vím, že jdu hlavou proti zdi a že se patrně ani tady nesetkám s pochopením, ale vážně je mi z toho prostě smutno...... emoticon emoticon
18. zář 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 chloe - mlekarenska a vunbec potravinarska lobby je silna a ted se cim dal tim vic lidi odklonuje od mleka, tak se to snazi zastavit. Nedavno jsem cetla, ze 5% vedcu priznalo, ze ve svych vyzkumech lhalo a lzou - kolik jich nepriznalo???? Hlavne, kazdy vyzkum se da udelat tak, ze vyjde tak jak si prejes .... takze ja tomu neverim emoticon

vilka, mam to opravdu tak nejak podobne emoticon - kdyz si treba rano dam jogurt, tak uz ten den nejim nic jineho mlecneho a naopak - treba nemam jogurt k svacine, tak si dopreju vecer ovci nebo kozi syr, ale neni to pravidlo. Vzhledem k tomu, ze jsem vystudovala na VSCHT fakultu mlekarenstvi a syr a mleko bylo moje hlavni jidlo hnem po sladkem emoticon, jsem to docela zredukovala emoticon
18. zář 2009 v 11:22  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 josefka: Jsi dobrá, to chce obrovskou vůli, co? Vážně. Fakt to není jen tak. emoticon Možná jsem to teď napsala příliš striktně (jako vždy - mám se svou stylistikou někdy problém emoticon), tak jen doplním, že na občasné konzumaci mléčných výrobků nevidím nic tak špatného - navíc je každý jiný a někdo snese víc, jiný hned po jednom větším sýru začne smrkat a třeba i chrápat (mluvím o svém milovaném, který opravdu chrápe jen po něčem mléčném, jinak ne, prostě má sklon k zahlenění emoticon). Ale založit na mléku jídelníček...? A ještě u nemocných lidí... z toho je mi vážně smutno. Plus mě rozčilují ty zveřejňované "výzkumy", no. Kdyby v nich alespoň zmínili pro i proti, ale to by zase nebylo efektivní, že jo... pro ně... emoticon
18. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 vilka, ja s vuli nemam tak moc problemu - kdyz se rozhodnu, tak to proste udelam emoticon - teda ohledne jidla, treba vuli jist se ucit misto brouzdani po brmse nemam vubec emoticon. Navic jsem si taky sahla na dno, takze o to to jde lip emoticon.

U tech vyzkumu - ono by stacilo, kdyby vzdycky zverejnili, kdo ten vyzkum platil a hned by bylo jasno - pulka vyzkumu by se rovnou mohla zahodit emoticon
18. zář 2009 ve 12:30  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 posledni dobou se mi nejak rozmazava rasenka od Hauschky - nemuze to byt tim, ze uz ji mam moc dlouho??
18. zář 2009 ve 12:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juju
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
juju
    Slovensko
 dakujem za recept - a sorry za hlupu otazku, ked to navarite tak to zaschne do gelovej podoby? kolko potom davate na 5-6kg pradla? v com to skladujete? na kolko prani tych 5l vydrzi? nezlbne z toho pracka, ked po prasku zacnem pouzivat sliz? a asi najblbsa otazka - perie to efektivne?
18. zář 2009 ve 13:43  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 juju emoticon
ja davam asi 160 -200ml na pracku, takze kdyz vyrobis 5l, tak to mas na 25 prani pri davce 200ml. Skladuju to v plastovem kybliku od prasku na prani s vickem nebo v lahvich od avivaze. Pracka mi z toho nezblbla - zatim, ale pouzivam to jenom na rucniky a povleceni, oboji peru na 60, rucniky nekdy na 90. Zda se mi, ze tohle pere dobre, ale nevyhovovalo mi to na dziny a zapiralo mi to bile pradlo. Na obleceni tedy pouzivam ecover.

kazdy mame jine zkusenosti, je potreba to vyzkouset, ale myslim, ze na plenky a detske bavlnene obleceni to bude super.
18. zář 2009 ve 14:07  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Josefko, s řasenkou neporadím, ale doporučuji koupit dvoufázovou Alverde, až Ti Hauschka dojde a až budeš v ČR emoticon

Juju, sliz skladuji v 5litrovém plastové kanystru a dávkuji zhruba stejně jako Josefka. K bílému a světlému přidávám perkarbonát sodný.

Holky, nezkoušela jste některá mrazit uvařené luštěniny? Doporučuje to Judita Hofhanzlová, byť sama píše, že to není úplně ideální postup. Ale občas by se to hodilo, když člověk nemá čas uvařit si luštěniny čerstvé nebo potřebuje přidat jen trošku do něčeho jiného. Josefko, neznehodnotí se třeba nějak bílkoviny v nich nebo tak něco?

Hofhanzlovou taky doporučuji vaší pozornosti, kdysi jsem o ní něco zaslechla a teď jsem u našich viděla rozhovor s ní na téma výživa, alergie apod. a má docela rozumné názory (stravovat se sezonně, nepřehánět to s mlékem apod. - ještě to nemám pořádně nastudované). Mám teď půjčenou její knížku Zdraví pro ženu a dítě přírodními prostředky, ale tu moc nedoporučuji, z valné části je to kuchařka a místy doporučuje takové věci jako kečup, takže není úplně 100%, ale ve většině se její názory shodují s našimi tady v diskusi. Jinak má v té knížky nějaká doporučení z homeopatie, cvičení pro těhotné, trochu kosmetiky pro matku i dítě, u jednotl. potravin má psáno, čím prospívají, apod.
18. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
fotoportrét
fotoportrét
chloequest
 herminko fakt je lepsi nez Hauschka ta Alverde dvoufazova???
18. zář 2009 ve 14:28  •  Svatba byla v září 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Chloe, psala jsem to trochu s nadsázkou. Hauschku jsem neměla, takže nemám srovnání (snad se tu najde někdo, kdo ho mít bude), ale dvoufázová Alverde je opravdu výborná a netvrdím to jen já emoticon
18. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš