Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
abro, s tim predpovidanim holek je to dobry :-D ja jsem takle predpovedela brachovi obe jeho holky :-D (a to mamina do posledni chvile verila, ze to bude kluk :-))
Odpovědět
tak ja ten kalendar aplikovala na me a m a vypada to, ze funguje :-D sestrenka je ted ve tretim mesici a je ji 31, taze by mela mit holku, ac pry se v rodine jejiho m delaji jenom kluci, tak to jsem na to zvedava :-D(uz maj jednoho kluka)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, kalendar keca, podle nej je mala abra kluk a to teda neni :-D bet, tak je to tahle tycinka: http://www.dooyoo.de/suessigkeiten-kn... ale bacha v tyhle je mliko, jinak v tech ovocnych mliko neni, nejvic me chutna ta fikova (tu sem ale tady zatim nevidela) :-) rosi, ty ses uplna vedma :-D
Odpovědět
holky, nevíte, jak je to se složením panthenolu? resp. poradily byste mi třeba nějaké stránky, kde se dají ty různé kosmetické ingredience dohledat, jestli jsou škodlivé nebo ok? abych vás tu pořád neotravovala :-D
Odpovědět
hm, tak jsem trochu googlovala a něco jsem našla, takže i panthenol u mě ztratil body :-N
Odpovědět
jo u otevřeli u nás (KONEČNĚ!!!!!) obchod s ekodrogerií a přírodní kosmetikou x-) x-) x-) dala jsem si předsevzetí tam chodit aspoň jednou týdně a pokaždé si tam něco koupit, abych tu odvážnou duši, která se do toho v tomhle městě pustila, aspoň trochu podpořila :-)
Odpovědět
abro a kontrolovala jsi kalendář podle početí? Já si nejdřív taky myslela, že u mě nevyšel, ale pak jsem si uvědomila, že jsem to hledala podle poslední MS. Podle početí mi to fakt vyšlo. A děkuji za odkaz na tyčinku. nějakou v podobném obalu jsem už kdysi dávno měla, ale moc mi nechutnala. Tak zkusím tu mandlovou.
Odpovědět
Holky, myslíte, že když Albert u česneku píše, že je ze Španělska, je opravdu odtud? Není to jen narafičené jako následek toho, že už skoro všichni ví, že čínský česnek není to pravé ořechové? Je ale fakt, že vypadá trochu jinak než čínský...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte dievcata... ja som tu nebola ani nepamatam :-N mam co robit, aby som vas docitala... abra, kaculienka... gratulujem ku svadbam... prajem vam obom vsetko dobre... :-) fotky z vasich svadieb si velmi rada pozriem (ak mi to dovolite, samozrejme) abra obrovska gratulacia ku dievcatku :-) drzim palceky, aby ste obe boli zdrave a zvladli to bez problemov...
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, uka, cos nasla o panthenolu :-) bet, jj, divala sem se podle poceti, no hele, nechame se prekvapit, treba se za chvili dozvim, ze uups, ona ta holcicka ma neco navic :-D :-D Ta tycinka je takova hodne malo sladka (proto me chutna :-) ) kdyz objevis fikovou, tak si kup tu, ta je fakt uzasna, ktera me nechutna vubec, tak je rakytnikova :-| hermi, cinsky cesnek myslis zeme puvodu nebo druh odrudy? Rika se tak totiz i odrude a ta muze byt klidne pestovana i u nas, ale vypada to jinak nez nas cesnek a chutove je takovej nic moc, slabsi a jakoby starej, jako vycachlej :-( gwen, no nee, to je doba, mas uz mraky neomluvene absence :-D diky za gratulaci :-) poslu ti albm do ip :-)
Odpovědět
hermi, ve spanelsku pry taky pestuji cesnek a uz jsem ho videla nekolikrat :-) panthenol je blbej kvuli parafinum ne? ale ja ho stejne pouzivam, kdyz jsem na slunku...
Odpovědět
Abro, myslela jsem Čínu jako zemi původu. Nejlepší je prý český modrý paličák. Už se těším, až si ho budu moct vypěstovat sama x-) Rosi, tak snad nekecají :-) Koupila jsem ho, ale nakonec nepoužila, tak jsem zvědavá, jestli bude jiný.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hermi, jj, ten modrej je super :-) dostavame ho celorocne od tchana, je uzasnej do pomazanek a je super silnej :-D s bolavym krkem vzdycky udela rychlej proces :-D
Odpovědět
panthenol je stejna srajda jako jakakoli klasicka kosmetika :-p k mani jsou i prirodni pripravky po opalovani a nebo olejove baze s eterakem, ktery pusobi dobre na spaleniny
Odpovědět
abro, já jsem se podívala na složení toho, co mám doma, hodila jsem si do googlu složky přírodní kosmetiky, našla jsem si nějaký článek, co tam být nemá - no a když jsem si v tom složení našla asi 4 druhy parabenů a další složky, které v tom článku vypisovali, že tam nesmí být, tak jsem skončila :-D jinak mám panthenol od altermedu ;-) včera jsem si v tom novém krámku koupila tělový olej od Salusu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, chaar, aha, no ja nemyslela ten po opalovani, me rikala nedavno kamoska, ze je nejajej pantenolovej sprej na vlasy, prodavaj ho pry ve zdravy vyzive, ale jeste sem nekoukala na slozeni, podle ni tam je pry jen ten pantenol (je to myslim nejaka kyselina patolenova nebo tak neco, nejsu si jista jak se ji rika) tak sem jako myslela pantenol obecne
Odpovědět
Profilova fotka
holky, trochu mimo tema, omlouvam se, ale vzpomela sem si, ze tady je hodne milovniku hor, nemate nektera tip na prijemny ubytovani ve vysokych tatrach? Idealka co nejvic v prirode, s restauraci (at je kde jist) a ne zadnej velkej hotel, spis mensi penzion, v dosahu moznost min narocnych ale presto zajimavych vychazek, no a kdyby byla kolem nejaka koliba s mistnima produktama, tak to by byla znacka idel ;-)
Odpovědět
holky, možná budu mít blbý dotaz, ale liší se nějak nanášení tělového oleje a tělového mléka? já jsem zatím vždycky měla jen mléko, ale mám pocit, že kdybych ten olej používala stejně, tak že ho za chvilku vypotřebuju celý :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar... ja mam kokosovy olej a nanasam ho na mokru pokozku... ked som ho davala na suchu, tak ma vysusoval... takto je to ok... a oproti mlieku, oleja mi staci malicko na natretie velkej plochy... spominali ste tu bylinkove vody Rajec... kedysi som dost pila pupavovu, ale sekla som s tym, lebo ma odradilo zlozenie... fakt su OK?? mozno som si len nejaky pre mna neznamy nazov v zlozeni vysvetlila ako zly a vobec to tak byt nemusi... ak ju niektora mate po ruke, mozte sem dat zlozenie?? Josefka... dost oneskorene, ale predsa gratulujem k prijatiu na studium :-)
Odpovědět
v ochutenych Rajcoch je vela cukru :-(
Odpovědět
chaar, olej se musi mazat na mokrou kuzi a staci ho opravdu malicko..co mas za olej? hrozne dulezity je ale abys mela ten spravnej olej pro svoji kuzi a davala to spravny mnozstvi..ja si prosla docela zkouskovym obdobim a az po par mesicich jsem objevila tu spravnou kombinaci ..kdyz vylezu z vany, tak ho hned nanasim..mam ho ve sklenicce od pletovy vody tautropfen, ktera ma uzky hrdlo asi 1,5cm..staci ze na dlan sklenicku pritisknu vzhuru nohama a to kolecko oleje mi staci napr na jednu celou nohu..je totiz zbytecny ho nanaset hodne, protoze pak je kuze dlouho mastna a nakonec ji to mnozstvi oleje vysusi - to je moje zkusenost ja mam ted mix 50:50 jojobovy(nobilis) a sipkovy(vom fass) s 25kapkama eteraku(pomeranc, cypris, ruzove drevo,levandule) zkousela jsem mandlovy(ted pouzivam na odlicovani), psenicny klicek, pupalku, avokado..a az jojoba/sipek dostatecne hydratuje pro m mixuju klicek a avokado na vlasy, ale az to dodela, koupim mu kokosak.. nektery oleje se podle me diky svy vuni ani na telo moc nehodej(maximalne v nejakym mini mnouzstvi, pak uz je otazka, jestli maj v takovym mnozstvi nejakej vyznam) abych to uzavrela :-D..ono takovy vytvoreni spravnyho hydratacniho prostredku vcetne jeho vune je pekna alchymie, mam k tomuhle odvetvi ted fakt respekt :-D abra, asi by bylo dobry kouknout na mojasvadba.sk, pripadne tam zalozit tema..ja byla v tatrach uz hrooozne davno(muj bejvalej byl slovak), ale uz si z toho nic nepamatuju
Odpovědět
Na netu jsem našla "Ochucená pramenitá voda, nesycená, s přídavkem bylinného extraktu šalvěj a jablečné šťávy z koncentrátu.". Pokud si vzpomenu, zkusím se podívat v obchodě. Mockrát jsem ho nepila, ale naopak mi Rajec připadá jako dobrá alternativa pro ty, kdo nejsou schopni pít nesladké, připadá mi totiž, že v něm bude méně cukru než v běžných slazených minerálkách, o colových nápojích nemluvě. Chaar, přesně, jak píše Gwen, oleje není třeba dávat moc (pro představu - na obličej mažu 3 kapky oleje - tak si představ podobnou plochu někde na těle) a to mazání na vlhkou nebo suchou pokožku si vyzkoušej, ale je dosti obvyklé, že mazání na suchou pokožku po čase vysušuje (zní to paradoxně, že?), ale nemusí to být pravidlem. Někdo taky říká, že když maže olej na vlhkou pokožku, rychleji se mu vstřebá, mně připadá, že je to u mě opačně.
Odpovědět
jé, děkuju za rady, určitě to vyzkouším a pak dám vědět :-)
Odpovědět
gwen,ja myslim, ze je tahle voda ok, mne taky chutnala(chut ma skoro jak mango) ciatko, bavime se o stejny vode? mam pocit, ze tahle pampeliskova je jina rada.. ma snad jen prirodni pampeliskovej sirup...jsem si temer jista, ze v ni zadny pridany cukr nebyl,kdyz jsem ji kupovala(davam si na tyhle veci docela pozor, no mylit se muzu samozrejme) http://www.rajecbylinka.com/cz/rajec_...
Odpovědět
Fascinuje mě, jak Rajec u těch svých vod popisuje pozitivní působení dané bylinky - to bych chtěla vidět, kolik by toho člověk musel vypít, aby to nějak poznal :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf, jeste prohledavam jiny diskuze, tak mam uz par tipu :-) S tema olejama jak pises, je to desna veda, to je fakt, me nejvic sedi jojobovej na cokoli a na nohy kokosak, tedka vymyslim olej na prevenci proti striim, nechce se me kupovat ten weledi, chtela bych si tam nakapat jakej chci eterak, tak sem vymyslela 70ml jojobaku s ruzi + 30ml mandlovyho, ale furt me jakoby neco chybi... Psenicnyho klicku se bojim, vzhledem k alergii, aby me to nepodrazdilo. Myslis, ze se do kombinace jojoba+mandle da prihodit jeste sipkovej?
Odpovědět
Abro, kombinacím olejů nerozumím jako Catf, nicméně mám načteno, že proti striím je šípkový nejlepší, tak bych ho tam šoupla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, jo? ja sem taky cetla ze jojoba + sipek + ten z klicku, ale ten tam nedam, otazka je co na to ta mandle :-D mozna si udelam jenom jojoba + sipek a dam do toho ruzi nebo grep nebo levanduli :-D
Odpovědět
abro, sipek urcite..klicek se dava taky, ale voni to jak seno a je hodne hutnej, staci ho malicko sipku musi byt v mixu minimalne 10% sipek je pryvubec nejlepsi na regeneraci kuzi(taky se tvrdi, ze uz existujici strie dokaze dokonce po dlouhodobem pouzivani zmirnit) a tyhle eteraky se doporucujou pro tehulky: neroli, mandarinka, petitgrain, vetiver, kadidlo, zazvor, myrta, santalove drevo nedoporucuji se vubec eteraky, ktere muzou ovlivnit ms(tzv. emmenagogicke) takze ruzi a levanduli(patri mezi emmenagogicke) nepouzivat na zacatku tehotenstvi(v nizke koncentraci jsou ok po cca 4mesicich), grep se zda ok ovsem kdyz se mrknes na net na tehotensky olej, tak zjistis, ze kazdej vyrobce ma uplne jinej recept :-D herminko, k ty vode rajec...spis je fajn, ze je(snad)nezavadna(neobsahuje konzervanty a cukr) a na cesty je prijemne osvezujici - ja uplne nesnasim sladky vody a tahle je chutove moc dobra a neni vubec sladka...nejaky lecivy ucinek bych snad ani nebrala v potaz ja zas zaregistrovala, ze lidi pijou jak zbesily aloe vera, kupujou to v plastovejch lahvich treba v tescu nebo u vietnamcu, nezkoumaj slozeni a nakonec si na to daj burta, to je podle me uplny zverstvo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky za info :-) tu ruzi pouzivam od zacatku v jojobaku, prave sem cetla v jedny knizce ze je dobra pro tehotny, a o zazvoru sem zas cetla ze v zadnym pripade, sakys, tak teda nevim :-( dam si teda sipek + jojobu a do toho dam grep a bude :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?