Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
lesnamacicka, ja pouzivam mydlo na holeni od savon du midi, ktery je pekne kremovy, ze je ochoten ho pouzivam i m...je to zatim to cenove nejlepsi a nejfunkcnejsi, co jsem objevila, ma to akorat jednu vadu, ze obsahuje edta, coz je ingredience, ktera muze byt problematicka pro lidi trpici treba dermatitidou a taky je narocna na odbourani v prirode(samozrejme temer vsechny klasicke kosmeticke produkty tuhle slozku obsahujou, je to proste standard ingredience), takze to vlastne neni stopro prirodni - nazvala bych to tak na pul cesty, neprijde mi, ze to nejak tupi ziletku..ani m si nestezuje http://www.yinyang.cz/santal-savon-a-... zkousela jsem krem na holeni od alvy, ktery je docela drahy a rychle se spotrebuje..pak je prirodni l´occitane, ktery jsem nezkousela, stoji snad 600kc za minilahvicku takze se taky prubezne divam po nejaky alternative, zatim tech prirodnich holicich pripravku moc neni
Odpovědět
lesnamacicka - chvalim - to melo snad tisic stranek, ne? :-D ja sem pouzivala ziletku a na nohy epilator, jenze mi epilator uz chcip, pak s k svatbe necham nadelit novej. Byla jsem s tim moc spokojena,m ,jenze mam extremne malo chlupu a na nohach cernej chlup nevim, co je... Jinak pouzivam obyc ziletky a obyc mydlo, jednou sem mela venus gilette, ale pak mi kdosi (catf?) rek, ze v tom gelovym prouzku jsou nejaky srajdy, a zas takovej objev proti normalni ziletce to nebyl...
Odpovědět
Profilova fotka
lesnamacicka, ja pouzivam obycejne (prirodni) mydlo a obycejnou ziletku a s tim jsem nejspokojenejsi. Ziletku mam vzdycky nekolik mesicu (treba i pul roku) a to se v podpazdi holim kazdy den. Mam Gilette, stejne jako rosina jsem si koupila venus (kvuli barve, hodi se mi do koupelny :-D), ale ziletky do toho pouzivam ty z predchazejici serie, kde ten prouzek snad neni nicim napusteny, mam i Wilkinson neni rozdil v tom, jak dlouho ktera ziletka vydrzi. Holici strojek resp. epilator jsem taky zkousela, ale nevyhovuje mi to.
Odpovědět
já mám Gilette Venus, ale ten starý, už ho mám spoustu let, v podpaží se holím jen "namokro", bez ničeho... a nohy si holím epilátorem a třísla částečně epilátorem a částečně žiletkou a taky jen namokro :-)
Odpovědět
lesnamacicka, tady sem jeste objevila durance holici mydlo, co uz bych dlouho chtela vyzkouset, ale zatim mi neposlali z zadnyho eshopu uplny slozeni, tak jsem napsala do tohohle http://www.bio-country.cz/Prirodni-KO... libi se mi hlavne, ze ho prodavaj s takovou peknou mistickou :-N divala jsem se, ze lavera, logona i weleda uz maji kremy na holeni http://www.natural-cosmetics.cz/produ... http://www.natural-cosmetics.cz/produ... http://www.natural-cosmetics.cz/produ...
Odpovědět
Profilova fotka
nevite nekdo, co se stalo s lakem na vlasy alverde? Uz asi 3 tejdny ho nemaji ani v jedne z dm kam chodim :-( Dneska mi dosly zasoby a nevim, co mam delat, vlasy me bez toho litaj a sou takovy hrozne divny :-| Taky sem objevila, ze v DM uz maji tu uzasnou mandlovou tycinku, ktera je jen z mandli, trochy mlika a ma kolem sebe mikro platek susenky mnaaaaam :-D sem to jedla ve velkym v nemecku, jeste lepsi byla fikova, ale tu sem tam nevidela, tak snad dostanou :-) a jedna nebio zprava- mala abra je fakt holka :-D
Odpovědět
abra, a pouzivas nejakej kondicioner? jestli ti vlasy elektrizujou, tak kondicioner to spravi..a misto laku muzes dat tuzidlo..tuzidlo ve spreji logona je dobra plus vlas ochrani(jestli mas spis jemnejsi vlasy) takze se klube mala abricka jo? :-D holky, ty green panve jsou skvely, nic se na tom nepripaluje, muzu fakt doporucit .. a maj super silikonovy madlo a perfektne se s nima manipuluje..
Odpovědět
abra, jeee, holčičky jsou neljepší x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, jj, mam kondiconer i zabaly si delam obcas, ale ty vlasy jako neelektrizujou ale spis sou takovy chlupaty, jako ze nejsou uplne pekne hladky jak bych chtela, takze je vzdycky jenom prostriknu tim sprejem a ony sou pekny jako takovy soumerne hladky nebo jak to rict :-) To tuzidlo ve spreji se dava na mokry nebo na suchy vlasy? Ja bych potrebovala jenom jako neco na final upravu... rosi, jojoooo, holcicky sou supeeer :-D
Odpovědět
abro a uz mate vybrany jmeno? (jsem desne zvedava, ze)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi mam, bude se jmenovat Viktorie a rikat ji budem Viki :-) to uz mam dlouho vymysleny :-D Jo, s tema detma sem si vzpomela, ted sem byla navstvit kamosku v porodnici a teda haluz, k snidani maj rohlik se salamem :-S k svacine termix :-| k obedu zahusteny omacky :-S a k veceri chleba s ramou a salamem takovym tim hnusnym mekkym :-S a prej nekdy dostanou k snidani i jablko =-) No me malem trefil slak, jak ve spitalu muzou lidi jeste takhle travit jidlem :-( no asi si s sebou povezu kabelu jidla :-D
Odpovědět
Abro, gratuluji k holčičce, taktak, ty jsou nejlepší x-) Strava v porodnicii je jeden z důvodů, proč bych ráda jednou rodila ambulantně.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hermi, ja sem chtela rodit doma nebo taky ambu, ale je to naprd s tim astmatem a zenskyma operacema co sem mela, to mi to prekazilo :-( snad vyjde aspon to ambulantni, naprd tam zustavat takovou dobu, kdyz neni potreba
Odpovědět
abra, ta logona prijde na mokry vlasy..a nemaj v dm lak na vlasy od lavery? myslim, ze sem ho tam videla http://www.lavera.cz/produkty/hair viktorie je hezky meno x-) ..ja uz mam vymysleny pro kluka, protoze nejdriv musim porodit naslednika trunu a az pak holku :-D nemocnicni strava by se mela trestat vezenim..kdyz byl m v motolsky nemocnici, tak jsem vetsi humac v zivote nevidela..sedivy maso, sediva rozvarena rejze, sediva bramborova kase, sediva omacka...nekecam, kazdej den bylo neco jinyho, co vypadalo stejne jako to pred tim..bylo to k zbliti..jedna vec me tam uplne fascinovala..sestry nechavaly nesnedeny jidla stranou a nevim, jestli si je pak nekam nosily a nebo to zustalo pro hladovejsi pacienty..humus humus humus a rano rohlik a tavenak... nicmene vim, ze jeden reznik, co dela pro motolskou nemocnici, ukradne spoustu masa, a privydela si tak k ubohymu platu..takze je mi uplne jasny, ze polovina penez na nemocnicni stravu se ztrati v kapsach jemu podobnych pracovniku
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to je teda sila, ja sem naposled byla ve spitale na desne diete, takze sem skoro nic nejedla, a pak sem mela jidlo z domu, takze ani nevim, co tam varili. Kazdopadne me to proste sokovalo, ta strava pro ty maminy, jako vzdyt ty zensky koji a oni je cpou uzeninou a rohlikama, no mazec :-| Myslis, ze kdybych nahlasila, ze mam treba bezlepkovou dietu a dietu bez kaseinu, tak na to musim mit potvrzeni od doktora? Jako ze tyhle veci moc nejim ,bo ty hodnoty mam hranicni ale jeste to alergie neni, takze by mi to mudra asi nenapsala... No napada me ze by to asi vyresili tak , ze mi daj ten salam bez rohliku,zejo :-| Ja to ale vubec nechapu, v lete kdy stoji kilo rajcat par korun, celkove ovozel je levnej a oni davaj tohle... No sem rozcilena jeste ted :-( Toho laku od lavery sem si tam nikdy nevsimla, myslela sem ze tam maj jenom sampony a pletovy mlika a kremy, tak ja na to mrknu, treba to budou mit :-) dikec za tip :-)
Odpovědět
jee, Viki je supr! nemocnicni strava je des, ale si rikam, ze neni problem, aby me tam nekdo ty ctyri dny zasobil normalnim jidlem snad :-) (spoliham totiz ze mi zaridijou nadstandard pokoj 8-) ) Kdyz byl tata v nemmocnici na kycelnim kloubu, tka mu bylo furt blbe od zaludku a nevedel jakto, a pak ejhle, davali mu do vseho mliko, i kdyz je od narozeni alergik :-S
Odpovědět
Profilova fotka
rosi,aha, tak koukam ze me varovani personalu o diete nepomuze, no nic, tak rozdam ukoly kterej den mi kdo doveze jaky jidlo :-D A kdyz nebude nadstandart s lednici, tak to soupnu za okno, v unoru bude chladno tak to tam vydrzi :-D
Odpovědět
no on vyplnil jakysi papiry, ale sestricky si myslely, ze "bilou kavu prece mužete, néééé?
Odpovědět
Profilova fotka
none, proc by nemohl bilou kavu zejoo? Zeby tam bylo mliko? Neee, to nee, to se prece nepocita, kdyz je v kafi ]-( :-S To me pripomina moji (jinak zlatou) tchyni, ktera zasadne u kazde buchty hlasi, aaaale tam je jenom tvaroh, to sem delala kvuli tobe abys to mohla... pripadne to je jenom z mouky, oleja a vody, to ti nic neudela 8-) :-N
Odpovědět
diky za rady, pojdem pozriet do DM asi nejaké to mydlo (alebo čo ma osloví :-D ) prečítala som si diskusiu na koňovi o slize, vyšlo mi z toho, že najlepšie je vyskúšať, aká kombinácia surovín mi operie najlepšie, lebo každý uvádza iný pomer :-| Keď sa mi minú pracie prášky čo mám, tak sliz vyskúšam, bohužiaľ to bude asi až za nejakých 20 praní, lebo mám zásobu doma. Ja bych to vyskúšala najradšej hneď :-D
Odpovědět
a k tej nemocničnej strave, je to fakt hnus, pred cca 2 rokmi som bola na asi tak 4 dni v nemocnici, a jedla som tam len to, čo mi doniesli známi :-S Síce ani to nebolo žiadne zdravé jedlo (vtedy ma to ešte tak nechytalo :-D ) ale napr. ten suchý rožok s "čajom" (cukrovú ofarbenú vodu za čaj nepovažujem), hrôza. Alebo na obed kaša - pričom mne bola úplne zbytočná, lebo som tam nebola kvôli mandliam ale ušiam ]-( ! Najlepšie aj tak bolo, keď prišla sestrička a veselo hovorí (aj spolutrpiacej): "Dievčatá, máte tam tvarožtek!" a tam na nás čakala dáka kyslá gebuzina :-|
Odpovědět
Abro, jak přesně ta mandlová tyčinka vypadá, nebo co je na ní napsané? Ať se po ní podívám. Gratuluji k holčičce, vypadá to, že teď se rodí samé holčičky. Ta strava v porodnici to je kapitola sama pro sebe. Chápu, že tam nebudou vyvařovat jako v intercontinentalu, ale zdravá a pestrá strava přece nemusí stát majlant. Já mám takovou sbírku výroků z porodnic a jedné mamině se stalo, že k ní sestra přiběhla po porodu, vyrvala jí z ruky meruňku, že prý má jíst maso a dostala párek. Abro a ještě jsi zapomněla na slazený černý čaj. :-D Mým přáním je taky ambulantní porod, tak doufám, že se zadaří. Budu muset začít řešit pediatra. Rosi, ve většině porodnic je nadstandard stále plný a je jen o štěstí, jestli se zrovna uvolní, když tam jsi. Teda pokud nemáš nějakou protekci.
Odpovědět
jsem nekde cetla, ze podle nejakeho cinskeho kalendare ci ceho, maji starsi zeny dost velkou pravdepodobnost, ze se jim narodi holka (teda bylo tam presne napsane, ze kdyz je zene tolik a tolik a pocne v tom a tom mesici, takjestli to bude kluk nebo holka a uz tak nekdy kolem 27 roku tam holky dost vyrazne prevazovaly).. ne ze bych tomu uplne verila, ale treba na kazdym sprochu :) jinak jsem vyprala ty dve trika spinave od tekuteho krystalu urekram a zda se, ze jedno se vypralo a jedno ne... fakt nevim proc, kdyz catf s tim problem nema... ted se oblekam az kdyz uz je to zaschlle a to zatim problemy nedela... ted dosel posledni svatebni dar - aromamys, tak jsem tam kapla pomeranc a ted to pustilla... vypada to zatim dobre.. kdo ji mate, pouzivate jeden filtr na kazdou vuni? Jak se vubec pozna, ze uz filtr neni funkcni?
Odpovědět
akorat mi teda pride,ze ta mys nejak moc vrci a to nas trochu znervoznuje ... Prehlusi to i rozbity vetrak u notasu...
Odpovědět
kaci, ani urtekram aloe vera fleky nedela, tak to je fakt zahada myska si tak prede, to je fakt, ovsem ja to mam pusteny i v noci a krasne me to uspi..nevim, co bych ti poradila..soustred se spis na tu vuni ..ja nevim proc, ale me ty eteraky fakt uklidnujou, jak jsou prijemny...dokonce jsem pred tim nemohla nikdy v noci usnout, pokud nebyl totalni klid a ticho a s mysi jsem v poho pouzivam kazdej filtr na jinou vuni, ale nevim, kdy je na vyhozeni, zatim se mi nezda, ze by to vonelo min
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, klobouk dolů před intuicí a jistotou, že to bude holčička, to je super zpráva :-) A Viki je krásný jméno, kamarádka ji má a je to dobrý žihaldo, což ta vaše bude nepochybně taky :-D (myslím její živost, neposednost, zvědavost a upovídanost, aby nedošlo k mýlce ;-) ). Asi přesedlávám komplet na hauschku. Ještě jsem na vážkách, jdu zase k hauschka kosmetičce, mám pořád trochu problémy kvůli těm atb z jara a ne a ne se toho kompletně zbavit. Uvažuju i nad hydrocolonem, nepamatuju si, bavily jsme se tu o tom? No ale dala jsem podruhé šanci čistícímu krému (aplikace toho prvního mě děsně nebavila) a koupila jsem si vzorkek tonika special, stále používám moisturizing cream a kombinace těchto tří výrobků dvakrát denně řekla bych fakt zabírá. Když jsem to používala jednotlivě, tak to bylo dobrý, ale nový pupeny se tvořily hromadně a hojení starších trvalo. Teď se nový omezily na pár jednotlivců a hojí se rychleji. Jinak sliz určitě vyrobím znovu, jak jsem ho dělala původně, ale ten s tím agnem prostě nefunguje. Prala jsem ručníky od olejů na 60 a nevypraly se, ani mi nefunguje na vanu a umyvadlo, tak nevím, co s ním. A co dál - tohle asi víte http://www.mesic-biopotravin.cz/ Láká mě návštěva toho Toulcova dvora, nebylas tam catf někdy náhodou? Jinak je taky super novej apetit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kači, ten čínskej kalendář má v knížce Na frekvenci čínské medicíny Hoffmann, taky jsem o tom slyšela, že to sedí ;-) Myška hučí, ale neruší to, spíš mě zaráží, že vůni cítím chvíli... Asi si rychle zvyknu na každou vůni, a to jsem zkoušela i směs primavery vanilka+mandarinka, která je úžasná a těžší, levanduli, eukalyptus, těžkej jasmín...
Odpovědět
Ten čínský kalendář má na koni v albu skoro každá druhá holka :-D Apetit jsem jen prolistovala, ale vypadá dobře, jako vždy :-) Ale jak ho tak sleduji asi 3 roky, připadá mi, že se začíná dost opakovat. Petuli, toj e zvláštní, mně pral sliz z Agna docela normálně (asi to dost bude vodou).
Odpovědět
Profilova fotka
Cerstva informace o laku alverde, prej byl pozastaveny prodej i vyroba a vubec se nevi, jestli jeste nekdy bude :-( :-( :-( o nicem podobnym zatim prodavacky nevi :-( Jo a od lavery ten lak tam nemeli :-( bet, ta tycinka je myslim od alnatury, sakys ale co je na ni presne napsany, to ti ted nereknu, je to nemecky a to je zrovna rec kterou nemusim, takze si to nepamatuju, kazdopadne dneska sem objevila v DMce do ktere normalne nechodim, ze maj celou radu tech tycinek, tak huraa :-D akorat sem si nekoupila ani jednu, uz tak zeru jak nezavrena :-N Az si ju priste koupim, tak ti vyfotim obal ;-) No a slazenej caaaj, jak sem mohla zapomenout :-D Ja sem vzdycky ve spitale pila vodu a vsichni me presvedcovali, jak je to hrozne nezdravy, dokonce me nutili v ramci nemocnicniho radu pit ten jejich supr "caj" Holky, jakej cinskej kalendar? Ja ho chci videt :-D Peti, jasan, to bude taky divocak malej, ani se nenecha zmerit a furt spuli zadek :-D no ja vedela ze to bude holka uz davno, sem fakt zvedava, jestli to opravdu vyjde (i doktori se muzou mylit zejo), protoze vsecko co vim, ze se stane tak se vzdycky stalo :-D Ta teorie hauschky se me docela zacina libit, potom co sem se prestala na noc mazat na obliceji, tak se mi zda, ze ho mam o dost cistsi. Jo a ten hauschka sypkej pudr je super a vubec neubyva, uz o mam asi 2 mesice a furt je plnej :-) tak diky moc za tip :-)
Odpovědět
Abro: http://bajaja.net/files/cinsky_kalend...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?