Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
abro - nevim, jestli tady distribuujou plechy, ale v nemecku sme to vyhrali v jakysi reklamni akci :-D jo, tchyne je matematicky zdatna :-D :-D muzes to rict manzelovi, bud jedno pivo nebo mu vyperes :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, zajima me to ajurvedsky mydlo, co to je zac? Ja znam jenom ajurvedsky caje... rosi :-D ten by si vybral to vyprani, on se zasadne opiji Birellem :-D :-D
Odpovědět
abra, je to tohle http://www.web-rychle.cz/007shop/esho... koupila jsem si ho, protoze nemeli hauschka na holeni a tohle mi doporucili a dokonce vyhovuje i m, protoze peni do takovy mekky hutny peny..pouzivam ho ted i do sprchy...nejdriv jsem se teda pekne diky tomu peelingu oloupala :-D, protoze ty prvni slupky v tom jsou pekne ostry, ale postupem se ten peeling zjemnuje navic mi teda krasne voni a ta vune zustava i dlouho na kuzi...kdyz se s tim oholim v podpazdi a nasledne aplikuju krystal, tak to voni, jak kdybych si dala vonavy deo
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to vypada suprove! Musim se pak zeptat odbornice na omegu Petuli, jestli to tam nahodou nemaji :-)
Odpovědět
holky, zkousely jste nektera tuhle pastu od jasone? http://www.biosfera.cz/jason-zubni-pa... dneska jsem ji koupila v profimedu jako prirodni, ac nema certifikat..nicmene je k nerozeznani od normalni pasty, k cemuz mam trochu neduveru, ale m je ochoten ji pouzivat namisto aquafresh, coz je asi lepsi nez nic...ve slozeni jsem se nedocetla zadnych problematickych ingredienci =-)
Odpovědět
informace pro milovniky loccitane..prodavaji produkty s ecocert certifikatem..vcera jsem tam koukala na holici peny, ktery certifikat mely..bohuzel holici mydlo, ke kterymu maj takovou super odkladaci krabicku, obsahovala ropu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
čo by ste poradili namiesto tých plastových dózičiek na obedy? priateľ máva krátke prestávky, tak si vždy stihne len kúpiť zabalený obed...tak by som mu chcela kúpiť niečo čo by im tam podstrčil namiesto jednorázových obalov, niečo čo by bolo skladné, prenositeľné a hlavne nech o to nie je náročná starostlivosť, to by ho odradilo :-N potom keď bude konečne kuchyňa (do konca tohto roku určite) tak aby som mohla aj navariť a mohol si zobrať domu.... ....a samozrejme, aby to bolo čo najviac eko :-N x-) (v najhoršom kúpim tie plastové, vždy lepšie než jednorázovky)
Odpovědět
kessinka, plast ma velkou vyhodu, ze je lehky..pak je lepsi co mozna nejtvrdsi plast..napr ikea ma spoustu druhu a ted ve vyprodeji(tedy v praze)..ostatni materialy budou asi moc tezke na noseni(sklo, nerez)..mozna jeste hlinik, pokud se neco takoveho prodava, v dnesni dobe by snad nemel byt nijak zavadny idealni by byla nejaka, co ma oddeleny mista na prilohu, salat atd...co takhle se poohlednout po necem do mw..pamatuju si, ze se prodavali misky do mw, ktery byly deleny, a treba budou i uzaviratelny josefka bude asi vedet nejlip.. ja bych ti mohla postou poslat takovou hlinikovou prenosku na jidlo se trema miskama, ale nevim, jestli by si nepripadal jako duchodce..mam tady jednu, kterou chci dat do sberu, tak dej vedet, kdyby se ti hodila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, ja osobne bych koupila kvalitni tvrdy plast, na kterem je napsano, ze je mozne ho dat do mikrovlnky. Pokud tam jenom da obed a nebude to dal zahrivat, tak to neni tak hrozny. Taky nebude vypadat divne mezi kolegy :-N Ja hliniku neverim, ale je mozne, ze je to uz nejaka jina technologie .... takze tady nepordim.
Odpovědět
cau holky, tak jsem dnes byla u gynekolozky a udelala velmi progresivni zmenu :-D pokud pacientka uziva HA, tak misto baleni na 3 mesice zacla davat recepty rovnou na pul roku :-D predpokladam, ze toho tak vic proda :-S jinak jsem si vsimla, ze letos klistata frčí ]-( sotva vylezu ven, hned nějaký chytnu, doporučuju pak namazat kousanec tea tree oilem, min to skrabe a urychli hojeni.
Odpovědět
jinak se mi na xichte udelaly jakysi tri priserny veci, vymacknout to nejde, tece z toho jakasi vodicka a hoji se to silene pomalu, jedna znama mi povidala, ze je to pry z tech nahlych zmen pocasi a vlhkosti, ze to pry zatezuje vnitrni organy a xicht pak na to reaguje. Nemate nekdo nejaky eko tip na hubeni premnozenych slimaku? Pritelova dedecka jsem zlanařila do slizu i octa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, to je zazitku, slimaci, bedary, doktorka, sliz a ocet u dediho :-D :-D :-D Ty samy bedary mivam obcas taky, sou hnusny a me na ne pomaha nechat je bejt :-N Na slimaky pouziva moje babi rozdrceny skorapky od vajicek, ale to bys asi musela posypat celou zahradu, kdyz sou premnozeny...
Odpovědět
Článek se načítá
Rosi, my pěstujem jen zemáky a ty snad slimáci neožírají - tak jen ty, co lozí po chodníkách, solíme (já to nedělám, nemám na to :-)). Na "strašné věci na ksichtě" mi pomáhá maska z acylpyrinu (ale musí se to zachytit v začátcích) - na tabletu kápnu asi 4 kapky vody (bacha, aby se nerozmočila příliš), přidám dýňový olej a plácnu na postižená místa. Po cca 5 minutách (nebo dřív, pokud to štípe) to smyju a namažu se.
Odpovědět
rosi aj my mame slimaci problem - zeru, co vidia, aj do sklenika sa dostali. znama mi poradila naliat do plytkej misticky Pivo, hocijake lacne, misticky (2-3) rozmiestnit okolo hriadky. do rana zdochnu, pozbierat, zneskodnit. to je prirodny recept :-D alebo kupit v zahradnictve granule proti slimakom, predavac ti poradi.
Odpovědět
jee, holky diky za vsechny rady, asi vyzkousim to pivo, sul bych taky nedala a skorapek na celou zahradu nemam :-D hermi, s tim acylpyrinem to vyzkousim, to vypada seriozne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ďakujem, ale to by asi nezvládol :-D josefka, no tak skúsim teda zohnať plastovú, ale či to nebude zahrievať, hm, snáď nie...už som mu veľakrát vravela že plast do mikrovlnky nepatrí, ale v predchádzajúcej robote to robili všetci (chemická fabrika plná zväčša anglických robotníkov, takže k ich životnému štýlu fajčenie-alkohol-nezdravá strava sa vyjadrovať asi nemusím, to že si ohrievali v mikrovlnke jedlo v plastových veciach bol asi najmenší prehrešok), takže jemu to nepríde nejaké čudné, hlavne sa ohrádza tým, že veď je na tom napísané že je to microwave-safe 8-( ešteže doma mikrovlnku nemáme a rozhodla som sa že ani mať nebudeme 8-) rosi, my máme podobný "zvierací" problém, ale pre mňa podstatne horší...netýka sa to len mojich dvoch minizáhonkov s bylinkami (asi týždeň dozadu som všetko presadila von), ale aj priamo bytu...všade je hrozne veľa pavúkov, napríklad keď idem zaliať bylinky, tak pavúky (desiatky pavúkov) sa rozutekajú na všetky možné strany...sú také šedivé a strašne rýchle, tým pádom ak sa dostanú do bytu nehrozí aby som sa ich nejako snažila vyhodiť, ale rovno ich zneškodňujeme :-S obaja sa ich dosť bojíme (to bude aj tým že sú dosť rýchli, a už sa nám stalo že ráno po prebudení jeden liezol po priateľovi, a inokedy keď som sa zobudila tak som iného mala hneď vedľa hlavy, bŕŕ, nič príjemné) ....včera sme ich zneškodnili piatich či šiestich čo nám vliezli do bytu :-( ak sa ich chcem zbaviť tak asi musím hlavne zabrániť aby sme ich mali na záhradke a na terase, ale netuším ako....any idea? :-N :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, ty blaho!!! to je hruby s tema pavoukama, to bych teda nezvladla a pustila bych na ne chemickej raid :-( :-| Jakto ze jich mate kolem domu tolik??
Odpovědět
kesii, brrr:-o jednoznacne sietky na okna. zisti, ci maju v byte nejake miesto, kde sa sustreduju - a povysavat!
Odpovědět
alebo si zaobstarat macku, ta je dobra na akykolvek hmyz;-)
Odpovědět
Profilova fotka
netuším prečo ich je tak veľa, ale mám pocit že minulý rok ich toľko nebolo (aj keď zase minulý rok sme veľmi na záhradu ani na terasu nechodili, tak sme si to možno len nevšimli, sem tam sa nejaký možno našiel v byte ale asi to bola len výnimka lebo si to veľmi nepamätám), behajú po záhrade, záhonkoch, po terase, po stenách domu, všade :-( najradšej by som niečo nasypala / naliala (napríklad tá usadenina z kávy je vraj na mravcov, tak čosi podobné) po obvode celého domu, terasky i záhonkov, len neviem čo ... :-x
Odpovědět
Profilova fotka
To mě právě štve, to zabíjení slimáků ]-( , s.rou mě ty blbové co je solí, topí apod. ]-(
Odpovědět
sarinka tebe asi nezozrali komplet celu urodu, ze?;-) vlastnorucne dopestovanu kapustu, papriku, paradajky, mrkvu, salat...vsetko zlikviduju z vecera do rana
Odpovědět
Profilova fotka
A víš, že ne? Všichni okolo je hubí, a my nemáme ani jednoho..vlastně jednoho sem našla nalepenýho na dřevě :-D . Ale nikdy bych je nezabila, to bych je radši někam za desatero hory a desatero lesy odnesla ;-)
Odpovědět
hm, tak mozno mozeme pokecat, ked napadnu aj vasu urodu (co ti samozrejme nezelam)
Odpovědět
kessi, trapeni s pavoukama mam taky, mnozi se mi tu "johany", vobec nevim, kde se berou, ale strasne me to rozciluje ]-( dneska jsem je vzala vysavacem a pred odjezdem na dovcu to tady vystrikame jakousi chemickou srajdou proti hmyzu. Pavouku se nebojim, dlouho jsem se snazila je pouštět ven, ale uz na to prdim a budu je normalne vysavat. sari, s tema slimakama mas stesti
Odpovědět
Profilova fotka
Stejně bych je prostě nezabila..to si půjdu radši koupit ;-)
Odpovědět
sari, on je problem v tom, že slimáci jsou přemnožení a nemají žádného přirozeného nepřítele... takže jich bude víc a víc :-| já se teda slimáků štítím na nejvyšší možnou míru :-N zatím zahrádku nemáme, ale jestli nějakou budeme mít, tak je asi taky budeme nějak likvidovat, protože co jinýho s nima - házet je na zahradu sousedům? :-N
Odpovědět
sari mojou prioritou je mat domacu zeleninu, tvojou mozno zahrada plna tychto krasavcov http://www.tvojdom.sk/udata/images/im... v pocte 150 ks oco vynasa denne kybel slimakov do lesa:-| ako blb sa teda necitim :-) ale dost uz o slimakoch, ved kazdy podla svojho uvazenia...
Odpovědět
Profilova fotka
ja se jich taky strasne stitim ...... brrr .... jenom o nich mluvim a mam husi kuzi. nelikviduju je, protoze nevim jak. Soleni mi prijde desny a rozmacknout ho jeste horsi :-N. mame jich tu hodne, tak dokud nevlezou do bytu, tak je ignoruju :-). Nic na zahradce nepestuju, tak si to zatim muzu dovolit. Az budu jednou pestovat, tak je taky budu hubit.
Odpovědět
v Anglii pry existuji specialni farmy, kde chovaji husy na požírání slimáků :-) vždycky si tam na jeden den husu pronajmete, vypustite do zahradky a večer vrátíte :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?