Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
jdu zkopirovat recept na sliz a koukam, ze hledate Stazinu... Mam pocit, ze si nechala dokonce tady zrusit ucet protoze se nepohodla s adminem kvuli foto, stejne jako ja... ja uz sem v podstate taky nechodim kdyz uz pisu, tak hlasim, ze jsem pred par dnema udela svuj prvni sliz a uz mam vyprane tri pracky a vypada, ze to fakt pere :) prekvapilo me jak je to brutalne slizovaty :) Akorat to jeste budu muset nejak vychytat s tou vuni, doma jsem nasla krome borovice eterkau jeste citron, tak jsem tam kapla ten, ale neni to citit, to uz jste tu asi psaly.. asi koupim tu levanduli, snad to bude lepsi doma jsem nemela zadnou kosmetiku kdyz jsem se vratila ze zahranici, tak jsem nakoupila v dm (teda na oblicej mam ten weledi mandlovy olej, vyborny). Sprchac alverde, kondicioner od lavery, pro pritele od lavery cosi po holeni a vsecho dobry. Pak jeste jsem nekde splasila urterkram sampon koprivovy pro pritele, protoze ma furt nejake strupy v vhlave a to zatim vypada dobre, ale pouzil to tak trikrat tak uvidime. Akorat me prekvapilo, ze tam neni zadna kopriva ve slozeni :) No a to je asi vsechno, dal jsem se zatim nedostala :) Dotaz - prosim jaky vam vyhovuje sampon? Ten budu muset poridit a nevim na co sahnout. Mam celkem jemny trochu vlnity vlasy po ramena, meju tak po trech dnech... a nemate taky prosim tip na neco co vlasy zregeneruje? Me to to more a slunicko totalne odrovnalo....
Odpovědět
kacu, tak mně fotku taky smazali, bez odůvodnění (asi jsem na ní byla moc malá), takže teď tu nemám fotku žádnou a zatím sem asi žádnou další dávat nebudu... :-| co se týče šamponu, tak mně sedly šampony od alverde, mám po nich vlasy fakt dobrý, přitom jsem se teď vrátila od moře... vždycky jsem ty vlasy měla od moře hodně zničený a tentokrát to přežily docela v pohodě :-) k té regeneraci - mně pomáhá olivový olej - trochu ho nahřát, vetřít do vlasů, nechat působit (já si to vždycky ještě zabalím do teplého ručníku) a pak pořádně vymýt ;-) jo a sliz jsem teď dělala novej, tak jsem tam přistrouhla kousek mýdla od Alverde (citron a grapefruit), protože mi hrozně voní, ale bohužel ve slizu cítit není :-|
Odpovědět
kaculienko, sampony urtekram..ted mam brown sugar na jemne vlasy, mela jsem i ruzovy a taky dobry...petuli doporucovala levandulovy, rozmarynovy.. na zregeneravani bych si poridila kokosovy olej tropical nebo jojobovy olej(treba nobilis) a pouzivala jak pise chaar stazi venuje veskery volny cas budhismu, cela grupa v cele s gedren se presunula z kone nekam na soukromej server do slizu mi nejlip funguje ta gresikova levandule...a nebo zkuste nastrouhat alverde mydlo granatove jabko(to voni primo desive intenzivne..nezkousela jsem, ale tohle ve slizu nemuze nevonet :-D ) jinak na mizeni fotek jsem se ptala a vyslo najevo, ze karkulka si mysli, ze je lepsi se bavit s ruzovou pani nez s clovekem velikosti spendlikove hlavicky(no comment)
Odpovědět
jojo, ruzova pani, to dava logiku :) Diky holky za doporuceni, od alverde jsem vlastne koupila jeden sampon (aloe) ale jeste nezkusila, necham ho tady doma u mamky aby kdyz prijedu a zapomenu, mela jsem si cim umyt hlavu... tak ho vyzkousim a uvidim a koupim asi ten urterkram, nejaky si vyberu, koukala jsem ze jich maji hromadu... jo a to jsem zapomnela, koupila jsem taky to grepove mydlo, voni uzasne po grepech (prekvapive:)... to granatove jablko bych taky mohla zkusit.... akorat nevim kam jit tady v tech dirach pro te kokosak... minule jsem ho objednavala z netu, ale to se mi ted nechce platit postovne jenom kvuli kokosaku kdyz ted nic moc vic kupovat nechci... uvidim jestli na nej nekde narazim, zatim tam hodim ten olivovy Stazi si s adminem vymenila kvuli te foto x ip a uz to asi nezkousla :) Pravda je, ze uzavrene buddhaforum existuje, taky tam chodim, chodi tam i minimalne jedna krestanka a jedna joginka, takze je to takove "duchovni forum" :) a uzavreje je proto, aby se tam daly resit soukrome veci, ktere lidi nechteji psat na net kde si to kazdy precte....
Odpovědět
jo a prosim te Josefko, mate nejake doporuceni na hemeroidy? :)
Odpovědět
kacu, abych řekla pravdu, tak se vůbec nedivím, že to nezkousla :-| mně to poslední dobou leze už hodně významně na nervy, na té fotce, kterou jsem si sem dala, jsem já (a kdyby se admin podíval na fotku, jak je nahraná někde v té databázi, tak by mě tam rozhodně našel), ta fotka je stará asi týden (v porovnání s fotkama některých holek, které už mají stejnou fotku třeba několik let).... když mi princezna napsala, ať dávám pozor, že jsem tam moc malá, tak jsem ji víc ořízla - a stejně to nepomohlo... když jsem říkala manželovi, kolik a jakých pravidel tu je, tak nevěřil svým uším... provozuje taky jedny stránky, kde lidi diskutují, vkládají fotky apod. a jediným pravidlem tam je slušnost :-N a funguje to :-D
Odpovědět
kaculienko asi zalezi na tom, cim jsou vyvolane...pokud spatnym travenim(zacpou apod.), tak by to chtelo vic vlakniny, tekutin a celkove zlehcit stravu(klasicky..minimum mouky, zadne uzeniny, cervene maso, alkohol, kofein..)..co jsem cetla v aromaterapii, tak eterak z cyprise stahuje cevy(je dobry napr i na krecove zily) a da se aplikovat i na tenhle problem... takze predpokladam, ze je tim mysleno ve smesi s olejem aplikovat na postizene misto... a od toho odvozuju, ze i pohanka v jakekoli forme vcetne caje(u nas ho prodavaj ve smesi se sipkem) by mohla pomoct jako prevence
Odpovědět
chaar, tady je problem, za ikarkulka si pravidlo nejak vylozi a na zaklade toho kona..vubec ji ani ostatnim adminum nedojde, ze by treba meli byt prostrednikem ve vztahu k provozovatelum a navrhnout jim zasadni upravy pravidel, protoze soucasna pravidla jsou nesmyslna a zastarala..a trvani na jejich dodrzovani a jakym zpusobem se to deje, je slusne receno hloupe a prizemni mysleni no vsadim se, ze za chvili nam tyhle prispevky smazou, takze je zbytecny to resit na druhou stranu smazana fotka jako duvod proc sem nechodit je kravina..mne muzou admini polibit, ja sem chodim kvuli lidem, se kteryma si pekne pokecam, a to je pro me primarni
Odpovědět
chaarleene, presne tohle jsem ji psala, ze na te fotce jsem byla ja v realnem case, ze tam klidne muzu dat fotku cizi atd. proste nechapu, proc to vadi kdyz to ma jenom rozlisujici funkci...pritel taky neveril (stranky s forem neporvozuje ale dela v IT)... zkratka a dobre - buzeraze pro nic za nic... no, spokojeny clovek nema potrebu zneprijemnovat zivot druhym... strava upravena, takze snad bude prevence stacit - to jsem taky nasla na netu... no to je fakt catf s tou pohankou, vzdyt ta je na krecove zily, jasnacaka:) dik... vim, ze se to s ni nema prehanet ale vetsinou ji lidi neji vubec takze pridat neskodi...
Odpovědět
ahoj:) já jsem s šamponama alverde spokojená úplně nejvíc:) a dokonce mám pocit, že nepotřebuju balzám...dvakrát týdně si na vlhký vlasy máznu kokosovej nebo oliv. olej, nechávám přes noc, takže hydratace mají snad dost...myslíte, že balzám je nutnost?
Odpovědět
Arvetko neni to trochu organizacne narocny mit dlouhy vlasy namazany pres noc? Nepohodlny? Jak to delas?
Odpovědět
arvet, ja pouzivam balsam hlavne kvuli elektrizovani vlasu a taky na konecky, protoze pri barveni a dennim fenovani dostavaj dost na frak
Odpovědět
Článek se načítá
kacul je to náročný, ale stpjí toza to:) dlouhý vlasy už nemám, ale ještě před dvěma lety jsem je měla skoro do pasu a zvládala jsem to v poho, prostě namázneš, zabalíš do igelitu, zasponkuješ a čau. teď mám vlásky asi do půlky krku, takže jsem igelit vypustila, jen si dám na polštář ještě runík. catf já si vlasy obden žehlím a mám hrůzu, abych si je neponičila, protože je teď mám krásně hladký a lesklý...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-) .... to me mrzi, ze uz sem Stazka nechodi a nebude chodit :-(. Cerna ruka radi jak muze, ale to jak to dela je proste znamka toho, ze je zakomplexovana a cim vic lidi ji nema rado, tim vic kope .... a muze vykrikovat jak chce, ze jsou ji vsichni ukradeni, ale neverim ji ani slovo .... nevim, komu se chce zalibit, ale rozhodne v tehle "funkci" nepouziva mozek. chova se jako vojak. Skoda, ze se takovou nechala Stazka odradit .... ale stejne ji podeziram, ze ji tohle tema prestalo bavit a plne se vrhla na budhismus a stejne by sem moc nechodila jinak ruzova pani versus mala pani .... me to prijde smesny :-| sampony pouzivam urtekram - mela jsem hermankovy a ted mam ruzovy a oba jsou v pohode. arvet, nemyslim si, ze je balsam nutnost .... olej by melfungovat jako balsam. ja jeste obcas delam, ze si dam na vlasy zloutek, necham 15 minut a dobre oplachnu vlaznou az studenou vodou. vlasy mam po tom takovy leskly. Pokud to budete delat, tak si dejte pozor, abyste dobre odstranily bilek. ten se nevymeje a srazi se a zustava ve vlasech a pokud si je nemyjete kazdy den, tak by se tam mohl zacit kazit. kacu, catf ti odpovedela dobre - hodne vlakniny - takze pokud jis pecivo, tak jenom celozrnne, ovesne kase rano se seminkama a oriskama, koktejly a hodne zeleniny a ovoce a hlavne hodne pit. Na steny krevnich cev jsou super boruvky a maliny. Ovesne vlocky jsou super pro krmeni strevnich bakterii, takze pokud nedrziz bezlepkovou dietu, tak stoji za to je zaradit - vyborna je kase z ovesnych vlocek, do toho lzice namletych seminek a orisku a cerstve maliny
Odpovědět
Josefko s prvnim odstavcem souhlas, za dalsi info diky s tim vejcem uz se mi to asi kdysi stalo a od te doby jsem nemela odvahu... asi jsem si na hlavu dala to vejce cele a ne a ne se me pustit :) ale ze by mohlo dojit az ke kazeni, to me teda nenapadlo... takze po tom zloutku uz sampon netreba?
Odpovědět
Profilova fotka
kacu - sampon netreba :-)
Odpovědět
Zdravím a přeju pěkný den volna :-), hlásím objev v samoléčbě a ráda bych se zeptala na názor... Kvůli vlasům a ekzémům jsem si zkusila koupit tablety magnesia (nějaký obyč levný, asi 50 tablet za 40 korun) a zdá se mi, že se cítím o moc líp... zmizela divná a objektivně ničím nevyvolaná nervozita, vlasy teda ještě nevím, jestli se zlepší nebo ne ... ale doufám... A tak si říkám, jestli symptomy: candida, opakované braní nejrůznějších léků a blbá strava nemohly mít souvislost s hořčíkem... Navíc se přiznávám dobrovolně, že si sem tam otevřem láhev vína (cca 1x - 2 x do týdne), takže průměrně sedmičku vína týdně vypiju. Dávám si ale momentálně výhradně suché kvalitní bílé... ale slyšela jsem, že alkohol je na vstřebávání Mg taky blbej... Tak nevím... Co si o tom myslíte? Má někdo podobnou zkušenost, nebo si to jen vsugerovávám :-N ?, protože už nevím, co bych zkusila...
Odpovědět
allegria, když jsi tady nakousla mg, vzpomněla jsem si, že se chci cvlastně už delší dobu zeptat josefky... koupila jsem si schindeleho minerály - mineralstones.cz - kdy je nejlepší je brát (kvůli vstřebatelnosti)? díky:-)
Odpovědět
Josefko, četla jsem teď tvůj příspěvek výše a napadá mě: Ovesná kaše je tedy s bezlepkovou dietou drženou kvůli candidě albic. neslučitelná? Uvažovala jsem, že ji teď do jídelníčku pomalu zkusím zařadit, ale nevím... Tenhle víkend jsme pařili na národní pouti na Velehrad a hrozně jsem tam prasila :-x (bramborák, pivo, řízek, hranolky...) a dneska mi bylo pěkně blbě a i zažívání mám nějaký rozhozený. Přičemž tyhle jídla jsem dřív neměla problém strávit... =-) Tak nevím nevím, radši nechci nic riskovat... Hm... řeším ovesnou kaši a co jsem za ty dva dny sežrala jsem asi moc neřešila... 8-( No... jsem čuně 8-( Ale pouť na Velehrad je moje srdeční záležitost a na myšlenky na správný jídlo šly na 2 dny stranou. Tak si asi dám zejtra salátovej den... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
arvet,ja bych je brala rano se snidani - jsou to nejaky hodne multi mineraly? allegria - ja bych ovesnou kasi zaradila, je dulezita pro tu dobrou strevni mikrofloru - ta kontroluje kvasinky aby se nepremnozily .... dej si ji jednou a pockej dva dny, jestli se tvuj stav nejak zhorsuje .... jinak abych pravdu rekla, nemyslim si, ze to v tvempripade byly kvasinky, protoze to jak se tvuj stav rychle zlepsil tomu neodpovida. Podle me byla bud alergie nebo intolerance na neco co jsi jedla a ted to nejis a nebo ti chybi nejaky enzymy .... nevim, ale lide se z kvasinky leci klidne rok. navic pokud neni celiakie, tak je dulezite celozrnne cerealie jist (tim myslim zasadne celozrnne) jednak a) napr. oves uklidnuje zaludek a ochranuje ho pred zaludecnima vredama a b) jsou ochranou proti rakovine strev a c) jsou dulezitym zdrojem vit B a mineralu. K tomu horciku - horcik je jedn z mineralu, ktery se strasne snadno vyplavuje z tela pri nemoci, pri stresu (klidne i fyzickem, jako je cviceni), alkoholem .... funguje jako "sedativum", ma uklidnujici vlastnosti. Na vlasy moc vliv nema, ale to muze souviset s tou zmenou jidelnicku. jeho nedostatek v tele rozhodne neni vzacnosti - kazdy treti tusim, ho ma malo.
Odpovědět
Profilova fotka
mam ted dulezitej ukol, musim si vymyslet jmeno svoji "firmy" a logo a motto :-). Vubec netusim, protoze moje fantazie je naprosto nulova :-( a nechce se mi dat si jmeno jako "healthy life" atd .... Chci aby to melo riz, bylo to spojene s jidlem a prirodou a nebylo to prilis dlouhe .... :-S
Odpovědět
Josefka: Díky za odpověď :-). No, já jsem spíš psala, že je mi líp a to možná příliš nadšeně, takže to vypadala, že už žádné příznaky nemám, což bohužel pravda není :-( Momentálně jím Mestemacher chleba s vysokým obsahem žita, ovsa a slunečnicových semen, to jsem si prostě nenechala vzít, i když na candidu to asi moc dobrý není. Ale právě proto, že ji nemám potvrzenou lékařsky, jsem nechtěla udělat žádnou naprosto zásadní změnu jídelníčku, takže jablka, višně, sem tam citrusy a tenhle chleba jím. Vyhodila jsem striktně jen bílou mouku a raf. cukr. A jinak, možná zkus taky latinu nebo italštinu: Vita sana, nebo tak něco... ;-) To zní v názvu firmy taky pěkně... A s hořčíkem teda pokračuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria ono trva dlouho, nez si uzdravis streva - lide, kteri maji kvasinku a leci si ji casto nevidi zadne vysledky dobre tri mesice a jsou na mnohem striktnejsi diete nez jsi ty .... s nekolka potravnima doplnkama :-) .... rekni mi, kdyz se rano probudis, mivas nekdy pocit, jako bys byla po opici a pritom jsi nic nepila? A o treba posevni kvasinky, trpis na ne? jakmile jsou rozhazeny streva, tak priznaky jsou dost podobny at je to co je to - ulcerativni kolitida, parazit, kvasinka, malo probiotickych bakterii, rozestoupena strevni stena ..... je dost tezky urcit co to je. protikvasinkova dieta ti neublizi, ale je dost striktni a narocna. ja myslim, ze jsi to vzala za spravnej konec, protoze ti pomaha to co delas ....
Odpovědět
josefko, už jsem to psala v tom tématu o celiakii - místo koktejlů si k snídani (a někdy i k večeři po cvičení) mixuju ovoce a semínka do bílého jogurtu... akorát nevím, jak s tou vlákninou - to se prodává ve zdravé výživě? já o tom nemám sebemenší pojetí - jestli mám hledat něco sypacího nebo tekutýho nebo jakýho :-D
Odpovědět
cau holky, k tomu horciku: mne se vyplavuje strasne snadno (a asi spatne hospodarim se vsemi mineraly :-( a kdyz na to nedam pozor, tak mam fakt dost problemy - kreče, nespavost, emoc. labilita apod., resim to tak, ze pri akutnich priznacich jim tabletky nebo magnosolv a pak to udrzuju kazdodenimi par orisky nebo mandlemi.
Odpovědět
jinak jsem v ramci ruznych psychotestu na sobe zkusila nejruznejsi psychofarmaka a mam spustu zajimavych zazitku :-N jo a objevila jsem v Olomouci jednu fajn alternativni praktickou doktorku, tak kdyby nekdo chtel kontakt, poslu po IP, bere novy pacienty a vsichni, koho jsem k ni poslala si ji nemuzou vynachvalit. Josefko, zacinas makat na sebe, jo?
Odpovědět
Profilova fotka
zacinam o tom premyslet :-D ..... diplom dostanu az nekdy v rijnu, tak do ty doby si chci vymyslet jmeno a tak a taky internetovy stranky. Musim najit nekoho, kdo mi je udela. chaar - v seminkach je vlaknina, pak je taky v zelenine a ovoci a lusteninach a celozrnnem pecivu,muesli, vlockach atd atd .... takze zalezi, kolik z toho jis. Zkousela jsi treba pridat trochu ovesnych vlocek do toho jogurtu, kdyz ho mixujes s ovocem? Jinak se da koupit vlaknina - psyllium. Musis si ale dat pozor, abys vic pila, jinak te zacpe.
Odpovědět
semínek jím docela dost :-D a ty ovesný vločky mám do toho jogurtu mixovat tak jak jsou nebo je předtím nějak povařit nebo namočit?
Odpovědět
chaar, on se da koupit i treba jablecna vlaknina, coz predpokladam bude mit stejny efekt jako to psylium...nebo namoceny lneny seminka povarit chvili v trose vody, az z nich potece gel a to vmichat vcetne seminek do jogurtu...to je mooc zdravy a ideal jako prevence rakoviny(vcetne lneneho oleje) ;-) ja si davam koktejl z jahod, mandli, bananu a medu x-) x-) vcera jsem zkousela testr sampon od lavery s pomerancovym mlekem na jemne vlasy a moc prijemne voni a vlasy jsou po nem pekne leskle..akorat nevim, proc ta lavera nema na sampony certifikat, asi jim budu muset napsat..v kazdem pripade me po tom jejich samponu s mangem silene svedila hlava, tak by me zajimalo, co do toho davaj ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, koukam ze sou zas novinky a tentokrat ohledne fotek, no potes koste, za chvili nam budou holit hlavy :-N :-D Stazka je na soukromym budhaforu, ja tam obcas nakouknu, skoda ze prestala chodit sem :-( Ja sem se tady na beremku seznamila pred rokem s nekolika nevestama a od lonskyho zari sme na jinym soukromym foru, kde nemame zadny omezeni (pouze slusnost, jak uz bylo zmineno) a navic je to soukroma diskuze, co se da uzamknout, takze mame klidek. Kdybyste se chtely presunout, tak reknete, tedko nam pridelili nejaky pozvanky, holky by mi pro vas snad daly ty svoje. Holky dotaz, pichani v nohach znaci nedostatek ceho?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?