Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Princezna: to právě nevím. Samozřejmě nemůžu vyloučit, že jsem se někde nachladila, ale když mi našli tu bakterii...? Fakt nevim, nejsem lékař... ale poprvé jsem měla ten zánět v tropických letních dnech - to si pamatuju. Jinak četly jste : :-p? http://zdravi.idnes.cz/obrazem-kolik-... Ten mekáč, to je fakt hnus :-p
Odpovědět
Allegria no tropické vedro se s nachlazením nevylučuje vykoupeš se, sedneš v mokrých plavkách , vítr tě ofukuje a ofukuje a je to v pr...hned jen mne to tak napadlo zkus si doma hlídat nohy v teple , i v létě. asi to bude vypadat divně, chodit v teplých ponožkách v parném létě ale co ty víš co zjistíš je to jen zkouška, a je zadarmo
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, pisu si, jak budem resit dvere, tak dam vedet ;-) Dikec za gratulaci, docela jsme si makli, bylo to hodne narocny, jeste ze je to za nami :-) Super, ze mame nejakou odpoved na tu zitnou, skoda ze tam ten doktor nenapsal, s cim to ma teda souvislost... zas mam o cem premyslet :-D josefko, zavislost muze byt na cemkoli a potvrzuju zavislost na mlecne bilkovine a to hlavne v mliku, ktery jsem horko tezko odnaucovala :-N Tedka sem jak alkoholik, vim ze si mliko nesmim dat, jinak budu na nej mit furt chut :-D HOLKY, diky vsem co me privedli na myslenku dat dyni jeste sanci :-) vcera jsem pekla hokkaido na rozmarynu, nejdriv jsem nakrajela jen pulku, sem si byla jista ze to bude hnusny, no tu pulku jsem slupla za pet minut, byla luxusni, a taxem upekla jeste druhou pulku a pak sem litovala, ze nemam jeste dalsi dyne, jeste ze tak, jinak bych se vazne prezrala k prasknuti :-D
Odpovědět
Catf, v tom testu těstovin hodnotili konkrétně co? Jejich složení, nebo chuť, nebo něco dalšího? Já jsem používala dlouhou dobu papírové kapesníky. A někdy v zimě jsem tu řešila, že DM prodává kapesníky nebělené chlorem, je to balík po 100 ks, a v čem ty kapesníky nosit. M celou dobu používal látkové (ani mu nevadí, že většina je dámských z mojí výbavy, takže růžové, žluté apod.) a tak jsem to zkusila taky. Z dětství jsem si pamatovala, že jsem z nich mívala odřený nos, ale teď úplně v pohodě. I jsem s nima absolvovala nějaké silnější nachlazení. Ale mám i papírové, střídám to. A peru je s ručníkama, jednou měsíčně mám plnou pračku, tak k tomu přihodím i kapesníky a peru na 60.
Odpovědět
no já hlavně nemá kam ty látkové schovat do kanclu nosím budto sukně (bez kapes) nebo kalhoty taky bez kapes papírák rovnou odhazuju do koše a neřeším skladování i mi to přijde jakési hygieničtější, když někde skalduju ten látkový, bacily jsou stále v něm =-) prostě se mi to ekluje no :-|
Odpovědět
allergia - v parném létě jsi si to mohla uhnat ve studené vodě. Ten kdo na to trpí, nesmí ani lézt do studeného bazénu. Já osobně jsem to teda nikdy neměla, ale moje kamarádka mi o tom už několik let vypráví. Ale ona si to užene právě - pro mě dosti hloupě často tímto způsobem. Je nebezpečné se i hodně propotit a pak uchladnout. Nebo případně - přenášet bakterie z konečníku k močové trubici, to také způsobuje zánět močových cest.
Odpovědět
allegria, se zánětama do dost dobře znám :-| prý se to dá uhnat i tak, když člověk dlouho sedí (třeba u počítače), je relativně v klidu, pak tě ofoukne a je to 8-( takže se doporučuje aspoň jednou za hodinu vstát, trochu se protáhnout, projít a tak ;-) jinak já mám brusinky od Swissu a když mám pocit, že to na mě "jde", tak si hned vezmu jednu tabletku (mám slabší a silnější, tak tu slabší)... a když už to začne, tak do postele, dostatek tekutin, teplý termofor na břicho a 2 tabletky - většinou se mi do 2 hodin uleví :-) pak ještě tak 3-4 dny beru každý den ráno a večer jednu tabletku a je to v suchu... dřív jsem minimálně jednou za zimu končila s ATB :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem ani papírový, ani látkový nikdy po kapsách nenosila, nejčastěji je mám v kapse kabelky. A praní není problém - jako hana je peru s ručníky na 60 jednou za čas ;-) M. si nakoupil pánský a nejdřív se mu v práci trochu smáli, že má prostěradlo ;-), ale uz je zvyklej. Těch papírových měl docela enormní spotřebu :-| Abro, já jsem zase včera neodolala a po dost dlouhé době si udělala studený kakao z bio mlíka a bio kakaa. Nejdřív jsem si dala přes 3 tisíce manter, pak jsem z toho dostala hlad a chuť na kakao, tak jsem si v 10 večer namíchala tohle a koukala na netu na Chirurgy :-D Jenže po jednom hrnku se mi udělalo těžko, jako bych se navečeřela a šla spát, takže si zase hodně dlouho nedám :-S
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, juuuu kakao z biomlika!!! Nedelej me chute, ja to nesmim, jak to ochutnam, taxe neznam :-D Tedka po ty diete co jsem mela se mi vsecko upravilo tak pekne, ze mam strach si dat cokoli nedovolenyho ze se mi to vrati, i kdyz doktorka rikala, at zkousim a podle jejiho predpisu jsem si dala s m. napul peceny zebra a pivo a dokonce, svete div se, mi bylo jenom tezko, ale zmakla sem to :-D kazdopadne uz si je zas dlouho nedam :-D No si musim zvykat... 20. cervna jdu na svatbu, kde se bude podavat peknej narez: svickova s knedlikem, veprovy rizky s bramborovym salatem (samozrejme majoneeezaaa :-( :-S 8-( ) a jakysi peceny maso (stopro to bude prase 8-( ) takze premejslim, co tam budu jist, doufam, ze aspon nekde se nejaka zelenina vyskytne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra me ceka svatba za dva mesice, se urco neudrzim :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mio, ty vlastne dietujes ze? tak preju pevnou vuli :-D Me to lakat nebude, ja ty veci nejim, ale asi budu pro jednou muset, protoze jinak budu zase za frflu :-| ale hospodska svickova bleeeee, kdybych jim ju mohla uvarit sama, tak bych si s chuti dala :-D
Odpovědět
tip na bio dovolenou v přírodě http://www.banat.cz/index.htm
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no nastesti je to svatba v uk takze dort bude hnus a cukrovi nebude a obed holt nejak snim, bohuzel menu vybirala svagrova ktera ji jenom fast food :-N ale snist to budu muset, taky nechci byt za frflu, uz tak mi rikaj ze sem nejaka rozmazlena :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mio, jo, rozmazlena, vybirava a prehnane citliva a divna, to slysim denne, takze do sebe jeden knedl natlacim :-N
Odpovědět
Profilova fotka
abra jo presne :-D
Odpovědět
Abro, to jste si nevybírali vy, co bude k jídlu?
Odpovědět
Profilova fotka
si pamatuju na posledni uk svatbe naseho kamarada, sem dojela domu tak hladova ze se mi protacely panenky :-N bagety s parkem a osmaznou slaninou k veceri sem dost hloupe vynechala v blahove predstave ze bude i neco jinyho, z kuchyne mi dali hranolky a vajicko v bagete tak to sem byla vdecna kdyz snedl m a do dortu jsem kousla jednou a pak jsem se snazila elegantne najit misto kam to vyhodit :-N
Odpovědět
hani, v testu spaget zkoumali vsechno, cenu, slozeni, konzistenci po vareni, chut..slo bud o bezvajecne psenicne spagety a nebo o vajecne..nektere byly i bio k tomu zanetu..jak uz jsem psala, tak je to urcite individualni vec...dokonce mi doktorka rekla, ze kdybych byla tlustsi, bylo by to lepsi(ze jako hubenour nemam organy dostatecne obaleny tukem)..jenze ja mela zanet i jako tlustoch i jako hubenour(rozdil 15kg)!..nehlede na to, ze by me klidne nechali brat atb nebo jiny pilule a pro ne to je vyreseny a k tomu ja nemam duveru..jednou v lete jsem dostala zanet doslova z niceho nic, musela jsem jet na pohotovost, kde mi hned dali atb, z tech jsem mela takovy krece, ze jsem jeste dostala prasky na zaludek :-p mozna jsem mela stesti, ze mi moje metoda vysla..nevim..rozhodne mi metody lekaru neprisly v nicem prinosny, protoze prd vyresily pokud si dobre pamatuju, tak dle sdeleni lekaru ma clovek bakterie, ktery to zpusobujou,v sobe porad, a zalezi jenom na tom, jestli se rozjedou nebo ne.. urcite mit nohy a ledviny v teple je zaklad, co se tyce zanetu v lete, tak tam je to zpusobeny spis tim, ze jak se clovek pari, tak to prostredi bakteriim pekne vyhovuje..samozrejme osobni hygiena je no comment(vcetne hygieny partnera)
Odpovědět
Profilova fotka
hani, no ja nevim, jdem tam jako hoste, tak si moc vybirat nebudu, proste bud rizek nebo svickova... mio, to je sileny, fujj :-/ si vzpominam na kucharsky umeni mych domacich, kdyz sem byla v gb, to bylo neco podobnyho, byli desne uneseni z toho, ze ze syrovyho masa a zeleniny se da udelat jidlo :-D :-D taxem varila, a to me tehdy bylo 14 a pobyt sem mela placenej jako studijni :-D :-D
Odpovědět
mia, na tema silenyho svatebniho zradla bych mohla napsat knihu :-D fakt nekdy nechapu, cim nevesta se zenichem premysli a nebo ze je jim fuk, ze servirujou lidem hnus
Odpovědět
Abro, já myslela, že je to vaše svatba. Tak to chápu, že si nevybíráte. :-) My jsme měli na oběd kuřecí kapsu a vzhledem k tomu, že dva lidi nejedli kuřecí, objednali jsme pro ně kapsu z vepřovýho. Pokud bych věděla, že je někdo např. vegetarián, taky bychom objednali něco pro něj. Nechápu, že na některých svatbách to není problém a na jiných tě budou pomlouvat ještě pár let, že jsi něco nejedl.
Odpovědět
Profilova fotka
hani, ajoooo :-D no my mame svoji svatbu (mnou vybrany jidlo :-D ) a pak dva tydny nato jdem na jinou svatbu jako hoste, a oni si prave mysli, ze jako kazdy si vybere - bud jis svickovou nebo veprovej rizek :-( kdyby byl aspon kureci nebo kruti :-N holky, cetla jsem ze se do salatu daji dat syrovy zampiony, nevite nekdo jestli je to pravda?
Odpovědět
Profilova fotka
abra da se to ale me to desne nafukuje a sem pak nespolecenska :-D
Odpovědět
abra - prej kazdou houbu muzes jist syrovou pokud neni jedovata, bleee
Odpovědět
Profilova fotka
mia :-D :-D rosi, ja sem vcera zkousela ten zampion a byl dobrej, jenom kousek sem ho ochutnala :-) tak dneska ho povecerim, zbyly me tam dva kusy a co s nima zejo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
me tady desne chybi lesni houby, dala bych si prazenici x-)
Odpovědět
abra, ja to poprvy zazila v uk..syrovy zampiony v salatu ..sice to bylo pro me nevsedni, ale chutove v pohode..musej bejt samozrejme cerstvy a vonavy
Odpovědět
Profilova fotka
mio, tam se nehoubari co? :-D Mela jsem s houbama v gb bozi zazitek, kdyz sem posbirala spicky z travniku a udelala z nich polivku, nikdo to nechtel jist bo se bali, ze je chci otravit a zakazali me po dobu pobytu trhat a jist jakoukoli houbu :-D :-D catf, cerstvy by snad byly, voni hezky :-) prijde me, ze chutnaj po oriscich :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra to je dobry :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Catf, ony jsou totiž ty sušenky od Biohanky těžké samy o sobě, domácí špaldové by Ti možná problémy nedělaly. Perfektně manžela formuješ ;-) Rosi, docelas mě pobavila v tématu nevěsty-křesťanky - "rajnochovice mi moc nesedi, trochu se tam tech lidi bojim je to na me moc katolicky" :-D Manžel kdysi dělával v Rajnoškách soutředění pro vedoucí ministrantů. Kolektivní přípravy na manželství taky nemám ráda (a naštěstí u nás se dělají individuálně). U nás byly nedávno tzv. Manželské večery, kterých jsme se odmítli účastnit (mimo jiné proto, že byly v den, kdy chodíváme na bazén :-D - což nám měl jeden známý hrozně za zlé), a dobře jsme udělali, pouštěly se tam nějaké "poučné filmy", fakt nemusím být u všeho :-D Pardon, že to tu zahlcuji křesťanskou tematikou, ale když se tu píše o buddhismu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?