Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
princez, dobry info ;-) zajimavy je, ze na netu pisou, jak je roketa lehce k dostani a jednoduse pestovatelna v nasich podminkach a pritom ji vyrostlou u nas nikdo neprodava, zatimco rukola je na kazdym rohu =-)
Odpovědět
herminko, petule uz ti odpovedela..a tomu komu se znak neudela, ma pristi kurz zdarma :-D slaba utecha, coz? ;-) jinak "venuju" se tomu chvili..sotva dva roky, ale vysledky na sobe vidim velke (to vis, diamantova cesta je ta nejrychlejsi ;)) no jo, bych si tu dirkovou fotku mela vyzadat, at mam naky dukaz :-D ;-) (vsechna foto ma kamarad, co se mnou byl na phowe v bulharsku a jaksi se zatim neuracil mi dat vypalene cd s fotkama) :)) mam tam jednou krasnou fotku s olouskem :-D ta me teda zajima vic :)) i kdyz ja mam s nim i jine x-) x-) peti, jasne, pro buddhismus vsechno, zavru oci a zatlucu ho :-D :-D ad otisk a jine zazraky (mch.na kurzu je k videni vzdycky duha-dobre znameni , naposledy dokonce dvojity obrazec, to jsem nikdy predtim nevidela :)) karmapa umi spoustu veci, ale jejich ukazovani neni potrebne, protoze by mohlo pritahnout lidi, kteri by se k uceni jinak nedostali (zacli by jen kvuli tomu, coz asi neni ta uplne dobra motivace :)) a neni to zadna freak show, ze jo..mch. vzdycky se najde nekdo, kdo to zpochybni, takze je to takove kontraproduktivni-presvedcovat cizi, proc taky, meli bychom se soustredit na jine veci, ze :)) viditelne a hmatatelne dukazy me rozesmivaji (prave proto, ze se vzdy najde nekdo, kdo krici, ze to je podvod/fotomontaz-viz fotka pruhledneho 16.karmapy apod.)..ja davam polovici priklad - jak byc chtel dokazat/zmerit/exaktne popsat moji lasku k nemu..to proste nejde, stejne tak jako nektere jine veci/jevy..je toho spousta na co nestacime, nebo nemame sajn, jak se veci maji, pac proste nejsme na urcite urovni :))
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, tak duha jo? To by treba m. mohlo stacit, on je proste takovej "vedeckej" nebo jak to mam rict, kazdopadne je videt, ze ho to zajima, za coz jsem rada :-D Je taky takovej ten stoura, co za vseim hleda vysvetleni aaala fyzika (v hodne vecech ma pravdu, to je fakt) ale zas kdyz treba nevi, jak to vysvetlit tak proste rekne ze nevi, takze by prej rad na karmapovi rekl, ze nevi :-D Hele, fotka pruhlednyho karmapy? Kde je? To mu ukazu, bude se mu to libit :-) Ja teda osobne zadny fakyrsky kousky nepotrebuju, na to muzu zajit do cirkusu, ne? :-D holky, balsamikovej ocet me moc teda nezaujal, jen jednou jedinkrat a to na zmrzline, to bylo luxusni :-)
Odpovědět
stazi, laska se meri nejlip ciny jako napriklad, ze nezapomenes na svatek polovice dva roky po sobe;-) cin je dobrej dukaz, ty to mozna tak nevidis, protoze vis, ze ho milujes, ale soucasti lasky je i pochopeni toho druhyho a jeho potreby zhmotnit ten cit do neceho/prelozit ho do jiny formy ..samotna tvrzeni nejsou k nicemu, clovek tu lasku od tebe musi citit a to zviditelnis pouze empatii, toleranci, pochopenim, podporou a dalsim milionem podobnych "dukazu" pro me osobne to jde ruku v ruce..mezi laskou a dukazy nevidim rozdil..pro me to je jeden velkej balik lasky
Odpovědět
abro, fotku nekde mam, jestli jsi cetla (myslim moje cesta k lamum), tak to on delal (teda ne ze by tim chtel nekoho ohromovat :), jednou proste byl vyfocen..fotku jsem koupila kdysi na kurzu, treba bude letos taky ;-) catf, ne, laska se neda exaktne zmerit (zvazit, popsat, zaradit..), je to subjektivni vysilani/prijimani urcitych pocitu, ktere proste objektivne nezmeris :)) proto ten priklad s laskou (dukazem), jinak samozrejme to co pises beru a chapu :) jen si uvedom, ze kazdy ty dukazy/svet citi jinak, takze nejaky ciny si muze vylozit jakkoliv, proto ten priklad, ktery mi k tomu porad sedi :) (napr.zarlivec v kazdem cinu muze videt neco podezreleho, stejne tak jako racionalista muze tvrdit, ze pravdepodobnost duhy po desti, kdyz vysvitne slunce, je vysoka a nesouvisi vubec s kurzem :)) ten racionalista totiz chce dukaz, overeni, ze to je proste tak, nejaky dukaz a ten mu das tezko, stejne tak jako napr.ten chorobnej zarlivec pochybuje, ze ho milujes, on ty ciny/city nebere ;-) to proste neni prukazne, proto je to tak hrozny :)) svatek me teda opravdu netankuje :-D
Odpovědět
my totiz mame svatek kazdej den :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, tak treba tam bude na prodej ;-) , my pojedem ale asi jen na jeden den :-( nevim kterej vybrat, co myslis? Ja vim, ze je to malo, za me bych jela na vsechno, ale tedka to nejde, tak porad aspon kterej den myslis, ze by to mohlo byt pro me jako zacatecnika nejprinosnejsi... Hele, me fakt nejde o zadny ohromovani (ja sem byla ohromena uz z ty meditace a z tech par manter, co muzu rikat), ale jde o to, ze on je proste hrozne moc neduverivej a takovy veci ho desne zajimaj, jestli je to vazne mozny nebo ne, ja bych mu prala to videt neco z toho, co karmapa dela s tema sutrama nebo duhama atd, protoze vim, ze by to pro nej hodne znamenalo, pro me by to treba nic moc neznamenalo, no kazdej jsme jinej :-)
Odpovědět
no jasne :) jeslti chces prijmout utociste, coz asi jo, ne? tak bych si zjistila (a to ja nevim, byva to ruzne-tak napsat mail, nebo se zeptat nekoho v centru), ktery den ho bude ole/karmapa x-) davat..to je to nejdulezitejsi.. catf, nejdes se podivat o vikendu na biostyl?
Odpovědět
jinak ad duverivost, vetsinou si to clovek zkousi sam na sobe ty "dukazy" a to tim, ze pouziva urcite metody (praktikuje-medituje) a pak si overi, ze to funguje..urcitymi prozitky..vsak odejit od toho muze kdykoliv, ale tohle za nej nikdo neudela :)) samozrejme, ze je do toho nutne vrazit cas, to vis, zadarmo nic neni, ani zmena mysli :)) a jestli nevi, zda do toho jit, tak se okolnosti proste jeste nesesly a karma jeste neuzrala..a treba to vubec neni cesta pro nej..
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, ja si myslim, ze to pro nej moc neni, nechapu, ze ho to zajima, docela me to prekvapuje, ale tak je to na nem, ja mu spis rikam ze by se tomu venovat nemel, proste z nej mam takovej pocit :-N Prosimte k tomu utocisti, sem se o tom bavila s jednou holkou v centru, co me prodava knizku, ten chlapek, co sem mu volala do centra, ze si domluvim spicha, tak rekl, at dojdu v pondeli a s nekdym se domluvim, no a tahle holka rikala, ze tomu se jako rika utociste ale je to prej jakoze slang nebo jako nepresny, a zas me odkazala at prijdu jindy, treba na spolecnou meditku a nekoho se zeptam, prosimte nemohla bys me to vsechny to kroky co vedou k tomu popsat ty do ip? Ja si tam prijdu jako osel, ze se furt nekoho na neco ptam, kazdej se tvari jak tajemnej hrad v karpatech a odkazuje me at prijdu priste a me uz prijde, ze se proste vsem tam vtiram a je mi to hloupy, ja tam zajdu (do tretice vseho dobreho :D) ale abych uz mela jako nejaky smysluplny dotazy co teda vlastne jako chci... Potrebovala bych vedet, jestli to, co delam je oka, nebo neni, a co muzu udelat pro to, abych mohla pristi rok na phowu no proste first steps... Byla bych za to fakt moc rada ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
omlouvam se za stylistiku, pisu v rychlosti :-D jo a taky sem si koupila "veci" od oleho a na dovce budu studovat :-) knizecku "utociste" mi prodat nechteli, prej az zase priste...
Odpovědět
Profilova fotka
holky vy budete derovany jak emental :-D :-D :-D ahoj :-) nevite nekdo co spachat v kuchyni s kapustou brokolici a kvetakem? :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mio, udelej si polivku z kapusty a brokoli a kvetak upec na kari ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
polivku mi asi m nesni, jak na to kari? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
rozpal panev s olivacem, dej na ni lzicku (nebo kolik chces) kari pasty a orestuj to aby to bylo cely "zluty" od ty pasty, pak to hod na plech a pec do mekka, mam nejradsi kombinaci kvetak-brokoli-brambory-kukurice, po dopeceni muzes posypat syrem nebo dat jen tak na talir se zelenym, nebo naplnit jako smes do tortil se zakysanou smetanou prip. jinou omackou ;-) hele a konec, nebo nas holky vyhodej do vareni a tam nesmim :-D
Odpovědět
stazi, uplne jsem zapomnela, ze biostyl je.. ty se tam chystas a chces spolecnost nebo se ptas jen tak? stazi a co se tyce ty lasky, bavime se obecne nebo o kontkretnim pripadu zarlivosti?..protoze to nelze srovnavat..zarlivost neni normalni psychickej stav..je to reakce na neco..je potreba najit zdroj/duvod, kterej zarlivost(a s tim spojenou neduveru) zpusobil nebo zpusobuje..jinak je zbytecny se zarlivci neco snazit dokazovat
Odpovědět
Profilova fotka
abra to zni super ale nema tady kari pastu :-( ale urcite to udelam pristi tyden, mnam x-)
Odpovědět
Stázi, promiň za blbě formulovanou otázku - "věnuješ" jsem nějak nedomyslela :-D Je zajímavé (ale docela logické), že vás skoro všechny ten buddhismus tak chytil, snad jen my s Rosi se duchovně realizujeme jinde :-) Abro, Tvůj květák se mi líbí, píšu si :-) Mio, my jsme párkrát měli kapustu takto: pro 3-4 osoby: 1 hlávka kapusty (co nejvíc zavřená), 2 vaničky tvarohu, 1 velká cibule, 10 dkg šunky dle chuti, 20-30 dkg tvrdého sýra dle chuti, nasekané čerstvé bylinky dle chuti (bazalka, petrželka, tymián, saturejka,...), 1 vajíčko sůl, pepř Odstraníme vnější listy, hlávku rozčtvrtíme, odstraníme košťál a omyjeme. Dáme do vroucí osolené vody a krátce povaříme - pak dáme okapat. Čtvrtky kapusty vložíme do pekáče kulatou stranou dolů. vajíčko si rozmícháme se solí, pepřem, posekanýma bylinkama, posekanou cibulkou a šunkou nakrájenou na kostičky. Pak vmícháme do tvarohu a poklademe to rovnoměrně na kapustu. Nakonec posypeme vrstvou strouhaného sýra a zapékáme cca 35-50 min (zkrátka až je ten sýr pěkně rozpečený). Kombinace kapusty a tvarohu zní poněkud divoce, ale nechutná to špatně. Já tam šunku nedávám.
Odpovědět
Profilova fotka
herminka taky mi na to bohuzel chybi ingredience ale taky si pisu na priste x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mio, ty mas doma jen ten kvetak, kapustu a brokoli? :-D :-D :-D
Odpovědět
mia, namisto curry pasty muzes pouzit kurkumu, rimskej kmin, seminka horcice, skorici, koriandr..nejlepsi je kvetak nejdriv naparit, brambor lehce smazit spolecne s korenim vyse, cesnekem, cibulkou na oleji...nakonec pridat kvetak a spenatove listy a promichat..podavat k tomu ryzi basmati nebo jasminovou kombinace kvetak, cervena nebo zluta cocka, brambor je taky vynikajici ve zdravem vareni je spousta receptu od kaculienky na indicka jidla brokolici mam nejradsi s nudlema na cinskej zpusob...platky cesneku, mrkve, hlavicky brokolice lehce osmahnout na oleji, pridat zazvor, petrzelku, sojovku ryzove nudle uvarit a pak promichat se zeleninou, dosolit, opeprit..
Odpovědět
Abro to u mii není nic divného, že má jen tohle. víš oni masou sežerou v pondělí a v úterý hned po dovážce zásob a na konci týdne už mají jen tyhle "zbytečnosti " jo a ještě litry vína taky mají, občas i do pátku s nima vydržej :-D vid Mio ? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme na tom dost podobně, jako mia, akorát ani to víno se u nás nevyskytuje :-| Vlastně máme v lednicce kromě konzervovaných rajčat dýni od abry a ovozel ze Zelňáku ;-) Nemáte někdo s pěstováním hokkaida zkušenosti? Zkusíme píchnout pár semínek na kompost, dočetli jsme se, že ideální období je od půlky května do června, což je teď o.k. Víte třeba, jak je to citlivý a tak? Chceme vypěstovat stráášně moc dýní :-D Stázi, mně ta Tvoje nová fotka evokuje tu holku ze studny z Kruhu :-D
Odpovědět
petuli já vím, máma to kdysi pěstovala. Potřebuje to hodně místa, myslím že semínka musí být 3 - aby se pak mohli sprášit samci se samicemi. Hodně a pravidelně zalévat a roste to samo. Mám nachystanou špagetovou dýni na letošek, jen s tím prostorem je problém. Dej je hodně od sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky hakli, takže semínka po třech a hodně od sebe? A hodně zalívat, jo? Co je to špagetová dýně? =-)
Odpovědět
dýně ze které se dají tahat takové cáry jak špagety. Když by si někdo dal hodně práce tak z toho udělá kupu špaget, pak jen chvíli povařit a je to. Já to sama ještě nikdy nepěstovala, mám to od mamky - info. Mám jen kedlubny, salát hlavákovej, rajčata a květák s brokolicí. Jo a růžičkovou kapustu. Problém je v tom, že třeba květák neroste bez postřiku - proti mšicím. Mšice se do toho dají a jak se to nepostříká, tak všechno sežerou a není z něho nic. My jsme se ted přestěhovali, tak nevím jak to bude. Ale dřív doma na zahrádce to tak dělalo. Už jsem se dívala i po nějakých knihách o bio zahradě. Je tam napsáno, jak se zelenina má sázet vedle sebe. Já nevím jestli je to pravdivé nebo dobré. Třeba psali o cibuli. Ta má být vedle mrkve. Jenže závlaha mrkve je v době kdy se cibule zavlažovat nesmí - chytá plíseň. A je tam toho víc, tak jsem knížku vrátila a nemám nic.
Odpovědět
nemám nic a tím pádem nevím jak ty škůdce řešit
Odpovědět
Profilova fotka
holky, keď už sme pri tom pestovaní, neviete čím by mohlo byť a čo s tým spraviť keď mi bylinky uvädajú? ako som bola nadšená že rýchlo rastú, najmä bazalka vzišla úplne super, tak teraz už dva týždne nič a bazalka mi začína úplne uvädať, niektoré listy sú také, mäkké, nedržiace si svoj tvar, jemné...a na niektorých (to už bolo viditeľné dlhšie, snažila som sa ich odtŕhať) boli také tmavšie fliačiky :-S menšie rastlinky tiež uvädajú, asi z nedostatku svetla, nejako sú dosť nahusto nasadené a tak sa im nedostáva svetla koľko by potrebovali...ale aj tie čo sú "navrchu" a majú svetla dostatok sú na tom zle... pažitka podobne, prestala rásť a niektoré tak ako by zožlti a vyschli... zalieval veľa? alebo ich zalievam málo? alebo je to niečím úplne iným? ;-( ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf my jsme oba na diete tak mame prazdou lednici protoze by jsme to nevydrzeli a sezrali to vsechno :-D mam tu zeleninu, kureci maso jogurty a dve lahve kysanyho zeli :-D jo a ovoce
Odpovědět
Profilova fotka
dobre rano, prispeju do bylinkove debaty cerstvyma zpravama, ktery me vcera udelaly vazne velikou radost. Majitelka nasi oblibene restaurace (kde budem mit i svat.hostinu) si udelala vedle letni zahradky malej zahonek na cerstvy bylinky, ktery se budou pouzivat v kuchyni misto susenych, kuchar vybehne ven, natrha a primo pouzije, no neni to parada???
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?