Svatba aneb samé starosti místo radosti

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, Nevím, jak začít, aby z toho nebyl petidilny roman, což stejně bude a nevím, jaký výsledek z toho bude plynout.. Ale zkusím to. Věc se má, ze v červnu tohoto roku jsme měli mít s přítelem svatbu, už jsme měli víceméně hlavní věci zajištěné. Jenže jsme nechali konkrétní domluvu v restauraci na docela pozdě, restaurace změnila majitele a tím se změnily i podmínky, které jsme znaly z doslechu od známých. Nebylo nám to moc sympatické + nejistá situace ohledně covidu, takže jsme se rozhodli, že svatbu přelozime na další rok, zhruba na stejný čas. Původně jsme si řekli, že po svatbě necháme volný průběh příchodu miminka.. Jenže už nejsme nejmladší a kvůli přeložení svatby, jsme se domluvili, že to necháme osudu. Otěhotněla jsem druhý měsíc.. Coz je v podstatě to vedlejší, rodit mám v lednu. A věc se má tak, že mezitím jsme zařídili jiné místo, zase vše domluvené. Ale opět naše chyba a naivita. Měli jsme za to, ze v objektu toho místa nebude problém s obřadem, což nakonec je a navíc se hned před tím bude opravovat kanalizace a v podstatě veškeré venkovní prostory budou rozkopane. Takže jsme začali shánět nové místo. Po třetí! Sehnali jsme, vše vypadá dobře, neměl by byt problém nasmlouvane služby jen přehodit na jinou lokalitu. Jediný háček je v tom, ze prostory restaurace na spolecny oběd nemají dostatek míst a část hostů, kamarádi a některe starší děti (třeba děti od sestřenic atd.) by na oběd musely sedět v salonku vedle, do kterého se dají samozřejmě otevřít dveře. Poté už by byla volná zábava, jsou tam skvělé venkovní prostory, lidi si můžou jít posedět a povykladat ven (svatba je v červnu), projít se, vše je v areálu v takovém přírodním areálu, nebo dokonce si zajezdit na koni.. Jen si proste rikam, jestli to není takové blbe část lidí takhle odriznout. A pozvat jen omezený počet lidí na oběd a na večerní zábavu v našem případě nejde (to by bylo složité vysvětlovat). Popravdě už na to nemám sílu. Toužila jsem po pinterestove svatbe 😂 ale zase nechceme za svatbu dát úplný ranec. Koupili jsme domek, který rekonstruujeme. Hodně přemýšlím, že uděláme svatbu klidně za tři týdny v kruhu nejbližších (to by nebyl problém sehnat místo) a pak v létě nějakou zahradní party pro kamarády a zbytek rodiny. Vím, že by nám to nikdo neměl za zlé... Další věc je to, ze uz jsem se těšila až budu vdaná paní. A teď jsou kolem nás samé zásnuby.. Moje segra se bude vdavat dřív, než já, i přes to, že o ruku byla požádana později. Samozřejmě se nezlobím, je to ode pošetilé to řešit, ale trochu mě to štve, že "musím" čekat. Navíc by to bylo i praktictejsi. Nemuseli bychom řešit matriku před porodem, dítě by se už rovnou jmenovalo jako celá rodina, rovnou bychom si mohli změnit trvale bydliště.. Zase se mi nechce nadvakrát - jednou kvůli jménu a jednou kvůli bydlišti měnit doklady. Vlastně nevím moc, co čekám za reakce. Možná třeba jen vaše zkušenosti, postřehy z vlastní svatby.. Jestli to vůbec za ten stres stojí... Mam strach, že když uděláme takhle malou svatbu, které z praktického hlediska převažuje, ze mi to pak bude lito.. Zkrátka nevím, jak se rozhodnout. Chlapovi je to absolutně jedno, vzal by se klidně zítra na úřadě. Po velké svatbe netouží. Řekl, že bude šťastny, když budu stastna ja. Takže tohle řešit nemusím.
Odpovědět
1
2
@te_ssiinka_nelova Dobře, řeknu to jinak. Chtěla jsem se vypsat a poslechnout si názory ostatních lidí, ideálně někoho, kdo už má svatbu za sebou, aby třeba dokázal zhodnotit, jak to vidí po nějaké době (což se stalo a děkuju za to, ostatně reagovala jsem tak, že si vážím takového příspěvku). Vypsala jsem svoje pohnutky k tomu, co mě vede k tomu přemýšlet nad malou svatbou na rychlo, ale taky proč se nedokážu rozhodnout, protože původní plán byl jiný. Určitě to jsou věci, které se dají vyřešit, ostatně to všechny věci, které jsem vypsala ať už pro nebo proti u dané varianty svatby. Nevím na základě čeho soudíš, že pro velkou svatbu nechci nic udělat, řeším to už několik dní, a to opakovaně. A hlavně důležitá věc - nehledala jsem řešení, na to si musím přijít sama. Spíš jsem se chtěla svěřit a přečíst si názory ostatních. A pro tebe je očividně svatba velice důležitá. A nemůžu říct, že mně by byla jedno, ale jak říkám, každý má jiné priority. Takže tímhle děkuji za tvůj postoj, ze kterého jsem si vzala, že ty bys za každou cenu bojovala za představu o ideální svatbě a nenechala by ses ničím rozhodit. Ale další jiná řešení mi nabízet nemusíš.
Odpovědět
@pipa Děkuju za názor. Doufám, že miminko bude spokojené ať už absolvuje svatbu jako 2 v 1 nebo už v kočárku 😄
Odpovědět
@vkacka Chápu. Už máš svatbu "za sebou"? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@decempi je úplně jedno zda je pro me důležitá nebo ne.. Jde o to ze tvůj argument pro malou je to ze by jsi musela dvakrát na úřad pro doklady a to mi asi hlava nebere... Kdyby tvůj argument byl stavime barák a nebo čekáme dítě zda za to ty peníze stoji, tak ok chápu.. Ale to, ze se ti nechce na obcanky? Promin ale to je fakt směsné.. Nevím proč se ptas teda na názory když ti ty názory nejsou po chuti... No nic nebudu plytbat energii někde kde jsou jen vymluvy a nesmysly 🤗 hezky den
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Proboha, tak to, že čekáme dítě a rekonstruujeme dům píšu hned v úvodu. Názory ostatních přijímám ráda. Včetně toho tvého, že velká vysněná svatba svojí za všechny možné překážky.
Odpovědět
Děti už se do OP nezapisují. Každopádně řešit úřední záležitosti je naprosto normální uvažování. Za mě rozhodně vyzrálejší, než řešit "ubrousky na svatbě". Každý to má holt nastavené jinak.
Odpovědět
@pipa Jojo, to vím. Tady jde čistě o mou pohodlnost, že se mi nechce na dvakrát měnit doklady během krátké doby z důvodu změny trvalého bydliště, což bych mohla už rovnou. A pak znovu pro změnu jména. Samozřejmě není to neřešitelné a chápu, že to někomu může připadat směšné. Mně spíš trochu vnitřně mrzí, že jsem ted začala řešit, že bych chtěla, aby se miminko narodilo do oficiální rodiny, méně řešení na úřadech je k tomu další bonus, samozřejmě méně podstatný. Ale každopádně děkuji za příspěvek a pochopení 🙂
Odpovědět
@decempi aaa já to špatně četla 🤦 Myslím, že už jste si se změnami a komplikacemi užili dost. Je jasné, že ti to leží v hlavě. Každopádně jakékoliv rozhodnu bude správné, když bude vyhovovat vám.
Odpovědět
@pipa To máš pravdu. Chtěla bych mít teď klid, pomalu se připravovat na porod. Chodím ještě do práce a už upřímně začínám odpočívat den nástupu na mateřskou, který se teda už hodně blíží 😄 Každopádně děkuji za podporu 🙂
Odpovědět
@decempi uz 4 roky 🙂 A musim rict, ze opravdu citim rozdil mezi tim, jestli jsem byla pritelkyne a ted jsem manzelka... Pro me byl důležitější papir, nez velikost oslavy. Ale to si musí kazdej rozhodnout 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?