Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
Holky jaký je rozdíl v tuhosti materiálu kalíšku yukki,LC,MC...Dík
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
tak sem tu diskuzi trochu prolouskala a je to teda masakr-pořád jsem někde četla,tady i na MK jak si to všichni vychvaujou a tady si přečtu takový negativní věci,záněty,špatná manipukace,protékání atd. no já naštěstí nepoužívám ani nechci taže to jde mimo mě,ale když i doktor říká tý jedný slečně tam že ho má přestat používat tak bych se nad tím asi vážně zamyslela, a neriskovala zdraví. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já teda spokojená, nemůžu říct vůbec nic. :-)
Odpovědět
všude se najde i nějaký negativní článek aby se zajistila opětovná propagace vložek :-D fuj když si na ty doby vzpomenu, zapařená celej den no hnus...fakt zlatej kalíšek...já teda žádný problémy nemám, je nutný dodržovat základní pravidla čistoty a je to v pohodě..všechny holky co znám už nikdy nechcou používat nic jinýho ;-) ale samozřejmě každý ať si používá co chce :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
jj koukla sem na to je to diskuze, myslela sem ze je to jen článek...no je to jako se vším, co člověk to názor ;-) samozřejmě že pokud někdo má z používání kalíšku záněty močáku tak to nebude používat, já jen říkám že většině uživatelek kalíšek nic nedělá a jestli si mám vybrat mezi tamponem a kalíškem tak pořád mě přijde kalíšek jako lepší varianta :-)
Odpovědět
marcicek, mně kalíšek naopak od zánětů močového měchýře pomohl - oproti vložkám je to nebe a dudy :-) používala jsem kalíšek víc než 2 roky a neměla jsem sebemenší problém :-) zatímco po vložkách jsem měla záněty močáku opakovaně :-S
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
marcicek, jasně, já neříkám, že se o negativech nemá psát, ale já jsem na kalíšku za 2 roky používání žádné negativum nenašla, takže já fakt můžu psát jen ta pozitiva :-N ale je jasný, že každýmu sedí něco jiného, mně zase vůbec nesedí tampony ;-)
Odpovědět
zapařená ve vložkách ? když se poctivě a pravidekně mění tak asi těžko,to samé mít v sobě nádobku s krví-kalíšek.po pár měsících užívání žádné problémy? doufám že je nebudete mít ani do budoucna,je na každým co používá ale přijde mi to zase jako nějaká vymoženost,někdo se toho ch\tí a strašně to propaguje. :-p :-p :-p
Odpovědět
Článek se načítá
fire - ano zapařená ve vložkách, když je v létě venku 40 stupňů tak i kdybych měnila každou hodinu tak je prostě člověk furt zapařenej (i když v čistých) vložkách..je to jak plínky taky z toho mají děti opruzeniny i když se jim to mění často :-) jinak co se týče toho kalíšku, možná že je to teďka takovej boom ale to je fuk, hlavní je že to opravdu funguje a hlavně v létě je to k nezaplacení plus se ušetří nehorázný peníze práve za tampony a vložky...jinak pokud bych srovnala tampon a kalíšek tak je to podle mě úplně jedno, protože ta krev tam je vždycky jen kalíšek vydrží víc a tolik neprosakuje ;-) ... ale každá ať používá to co jí vyhovuje, já prostě už odmítám chodit obalená v "plínách" :-D
Odpovědět
kata obalená v plínách :-) to je hezky napsaný, ja teda měním docela často apoužívám 3mm silný,víc ne,už sem si prostě zvykla,a právě že na tenkalíšek bych si asi nezvykla. pravda,at si každej používá co chce
Odpovědět
fire85, ale tak to bylo asi i s tampony. vzpomínám si, když jsem je začala téměř od začátku menses používat, mamka mi to skoro zakazovala. to víš, stará škola, tak ji přišlo nepřirozené, že krev neodtéká ven. já mám kalíšek teď druhou menstruaci a jsem spokojená. vložky jsem nepoužívala téměř nikdy, připadala jsem si jako kojenec a prosě mi to smrdí. na druhou stranu v tamponech je buničina a v poslední době mě bolelo břicho ještě víc a když jsem si tampon vyndala, dost se mi ulevilo. ano, ať si každý používá, co je mu příjemné. mě o tom přesvědčila kamarádka, která ho používá už přes rok a problémy nemá, takže sem s takovými vymoženostmi, já je neodsuzuju a přijde mi vtipné, že na nové věci nejvíc nadávají ti, kteří je nikdy nezkusili! :-D
Odpovědět
lennus-já si jako kojenec s vložkami opravdu nepřipadám,ty které dnes vyrábí jsou lepší a lepší,ne jak před deseti lety super že ti kalíšek sedí,a možná jsi mě špatně četla,ale já na kalíšek a jiné vymoženosti nenadávám, prostě jen si myslím že to asi nebude nic pro mě. opět se budu opakovat-ale každyý at si používá co chce,vždycky ten dotyčnej bude hájit to co jemu vyhovuje,to je logický :-)
Odpovědět
fire85, já mluvila za sebe, chápu, že někomu vložky sedí. každopádně s vložkami prostě žena ví, že menstruuje, se zavedeným tamponem či kalíškem o tom vůbec neví, pokud nemá jiné projevy. ;-) pro mě jsou všechny stejné, i slipovky. když jsem prvně slyšela o kalíšku, také se mi to zdálo zvláštní, ale pak jsem si četla a nejlepší jsou pro mě reference, take z vlastní zkušenosti opravdu doporučuji. a s názorem, ať každý používá, co chce, jen souhlasím! a proč si myslíš, že by to pro Tebe nebylo? vůbec Tě nechci přesvědčovat, jen ukázat jiný pohled, třeba změníš názor jako já. vložka se jeví jako nejzdravější, ale přesto jsou tam taky negativa - krev se dotýká rodidel a bakterie se rozkládají na vzduchu, takže všude je něco.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
No upřímně řečeno deo verze vložek (ať už normálních nebo slipovek) je pro mě ještě horší varianta než nedeo. Jednou jsem takové slipovky měla a co z nich šlo za smrad, když se smíchal poševní sekret s tím jejich deo.. nechci vzpomínat. Navíc nosit na rodidlech přitisknuté něco parfémovaného pro mě není nejlepší nápad. Ad ty boelsti břicha s tamponem - vím o pár holkách, které nesnesly tampony (bolesti břicha, jedna i lehčí příznaky TSS) a s kalíškem problém nemají. On je rozdíl už v tom, že tampon ti tu sliznici vysušuje, což kalíšek nedělá. Navíc tampony jsou bělené, kalíšek je z lékařského latexu, neodlupuje se z něj žádná buničina. Doktoři nedoporučují kalíšek hlavně proto, že drtivá většina skoro neví, o co se jedná (alespoň v ČR) a informace mají hlavně od svých pacientek.
Odpovědět
marcicek84, tak já jsem sice hrdá na to, že jsem žena, ale mensturace bych se úplně v klídku vzdala! nemám ji ráda a vadí mi. je jasné, že je to třeba, ale obešla bych se bez ní! :-D právě že kamarádka, která má o kalíšku dost načteno, mě ujistila, že s kalíšekm někdy bolesti břicha vymizí či se aspoň sníží. já se cítila docela dobře, tak čekám, co to udělá za delší dobu. naštěstí jsem nikdy na žádné záněty a kvasinky netrpěla. kvasinky jsem měla dvakrát v životě a to z tuším že z bazénu. kupodivu se koupu i v rybnících a to jsem nikdy problém neměla. jediné, co mě trápí, jsou ty bolesti, ale dost mi pomohl kontryhel. pochopila jsem, že v tamponech je ta buničina a to může dělat neplechu. ale já je používala od začátku, co menstruuju, od nějakých 13ti let a fakt jsem problémy nemívala. ale každý to má jinak.
Odpovědět
Kalíšek mám dva roky, ještě nikdy mi žádný problém nezpůsobil. Svou krev za toxickou nepovažuju, když ji vylévám, tak je čerstvá a nezapáchá. Tampony mi nejsou sympatické - napuštěné chemikáliemi, z vložek jsem byla věčně poškrábaná. Látkovky se mi nechce prát. Do vody je kalíšek ideální. Hlavně mám dobrý pocit, že nevyhazuju každý měsíc kvanta odpadu a ušetřím peníze za vložky. Pro mne má kalíšek samá pozitiva. Můj gynekolog žádné námitky nemá. Ale naštěstí žijeme v době, kdy se může každá žena rozhodnout, co bude používat nebo jestli bude vůbec menstruovat. Je to možnost jako každá jiná. :-)
Odpovědět
lotosek, já se chystám své gynekoložky zeptat, tak jsem zvědavá. je to starší paní. názor kvůli ní měnit nebudu, jen mě zajímá, jestli o tom ví. taky mi ta krev nesmrděla, když jsem kalíšek vytahovala. zatím dobrý, tak snad to tak bude i dál. jsem ráda, že jsem do toho šla. první reakce jsou asi u všech stejné, každý se diví. já se taky divila, ale pak si o tom četla a když mi to potvrdila i kamarádka, která předtím tampony nepoužívala, bylo rozhodnuto. ;-) rozhodně nikoho nechci přesvědčovat,jen třeba holkám dodat odvahu, ať to zkusí a nebojí se!
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
marci, ty působíš jako zarytý odpůrce! :-) doktorky se zeptám, ale je to starší paní, tak nečekám, že bude nějak informovaná. silikon se dává i do jiných míst v těle a neškodí, což pak může být velký rozdíl, pokud se změnil materiál. co se týče ceny, tak když si spočítáš výdaje za tampony či vložky, za rok se Ti to vrátí, takže tomu říkám svůj vlastní business! :-D já doufám, že se časem prokáže to, co už je jasné teď. ;-)
Odpovědět
lennus a ostatní.co si myslíte o slipových vložkách? já teda je používám od té doby co mám MS, ale nedeo,zvykla jsem si na ně,nedovedu si představit že budu mít mokré kalhotky,ptz výtok je úplně normální,v malé míře. myslím že slipovky jsou dneska už úplný standart.aspon teda pro mě,tak co na to ostatní???
Odpovědět
Slipovky nedeo prodyšné nosím skoro každý den, nemám ráda, když mne něco studí. Zvlášť v zimě. :-D
Odpovědět
lotosek-když mě něco studí :-) jj,asi tak sem to chtěla napsat
Odpovědět
já teda slipovky mám jako pojištění kalíšku v prvních 2 dnech, kdyby náhodou něco proniklo durch, jinak je ale nepoužívám..
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak dlouho sem tu nebyla a nestačim koukat :-D marci - zrovna ty taková pokroková žena a tak evidentně to zavrhuješ :-D navíc kde si viděla, že se to hodně propaguje, já o kalichu dodnes nikde neslyšela a dozvěděla sem se o něm jen díky této diskuzi na beremku, když sem se ptala v lékárně, tak si mysleli, že si z nich dělám srandu :-) a většina holek z mýho okolí o tom nikdy neslyšela :-N jinak celkově musim se smát spolu s lennus - nejvíc to zakazují a zavrhují ti, co to nikdy nezkusili :-D já kalich používám hodně dlouho, přes rok určitě a nemůžu si ho vynachválit, je to super věcička a kolik už sem za tu dobu ušetřila peněz :-) ;-) navíc když se dodržuje hygiena, tak nějaký záněty apod. rozhodně nehrozí ;-) o mensesu nevim, můžu dělat uplně všechno, což s vložkama nejde a tampon mi vážně smrděl :-p - můj muž jen podle toho jak to v koši smrdělo poznal, že ms mám, ted´když mu to neřeknu, tak to nepozná :-D takže ano mají se uvádět, jak pozitiva, tak negativa, ale především si to má každej vyzkoušet sám a pak teprve hodnotit - takže marci nejdřív to vyzkoušej a pak tu něco piš ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?