Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
samkura: to jsi ho koupila v normálním krámě/lékárně? Já ho viděla zatim jen na netu...
Odpovědět
Profilova fotka
jancee - já štopku uštřihla hned poprvé po zavedení, prostě překážela, tak jela :-D od tý doby naprostá spokojenost - já na něj zapomínám, takže si pomalu musim psát abych na něj nezapoměla, že je třeba ho taky vylít :-D mužskej je taky spokojenej, jelikož v koši nesmrdí vložky ani tampony, navíc dost ušetříme a ještě mám i menší šinění na konci, takže chci dřív sex - takže sme spokojený oba ;-) :-D
Odpovědět
Koupila jsem ho v kamenném obchodě Brána k dětem: http://www.branakdetem.cz/brana-k-det.... V lékárně nevím jestli ho mají, ale za zeptání nic nedáš.
Odpovědět
hehe, tak ten můj je děsně zvědavej, chce vidět všecko :-D
Odpovědět
Budou k dostání nové, poměrně levné kalíšky (navíc s různými držátky): http://www.mokoshop.cz/index.php/mama...
Odpovědět
Profilova fotka
her - teda takový krásný kalíšky a já mám jen čirej mooncup a dala sem za něj 700 :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, poradte, sla bych do kalisku, ale uz za mene nez rok chceme otehotnet a tak nevim jestli mam kupovat ten mansi, nebo rovnou ten pro holky po porodu? je tu nekdo kdo poradi? dik
Odpovědět
Profilova fotka
Rovnou ten větší, samozřejmě.
Odpovědět
taky bych sla rovnou do vetsiho kdybych vedela jak je to velky ve skutecnosti tak si taky koupim rovnou ten vetsi ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda nevíte některá, jestli náhodou neexistuje něco, čím bych si mohla vyčistit ty dírky u kalíšku?? Občas by to bylo potřeba, jehla sice není špatná, ale ani dobrá, nechtěla bych si kalíšek zničit. Nevite, není něco takového malého tenkého na čištění? :-) Možná ten kdo to vymyslel měl vymyslet i něco takového :-)... protože pak už neplatí to, že se tam nezadržují žádné bakterie, když to není pořádně vyčištěné. Děkuju moc za odpověď nebo za rady, jak to děláte vy. Díky moc!!
Odpovědět
samkuro, já ho čistím kartáčkem na zuby, a pak ho dám teprve vyvařit. ale dírky jsem nikdy neřešila, ani nevim, jestli jsou čistý nebo ne :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Na dírky používám lehce obalenou jehlu (ten tupý konec) vatičkou a vsunu, chytím tu vatičku ze špičky jehly a ona se sesune a tahám kousek ten kousek vaty tam a zpátky. A teď jak tu píše ikarkulka o kartáčku - co na to vyhradit ten úzký mezizubní kartáček?? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Díky za nápady holky ;-) Vyzkouším.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ahoj,tak uz patrim mezi novacky s kaliskem ale chtela jsem se zeptat..docela bojuji se zavedenim,vyjmusi jde dobre ale zavest to tak aby se to pak i rozevrelo hruza musim i na 4x zkouset. Zacala jsem si ho brat do bazenu a je vyborny ale zavest to hruza des. Jeste jsem se chtela zeptat jak je to s pouzivanim kalisku pri tehotenstvi myslim kdyz chci chodit plavat?!
Odpovědět
finfrlle - když si ho zavedeš složenej a pak ho objedeš prstem tak se pekně rozvine nemělo by to být nějak složitý :) jinak s tím těhotenstvím a plaváním nevím...
Odpovědět
kata diky moc ja ho zatim prehybam na pul a snazim se hotam dostat ale stejne jsem v tom nesika
Odpovědět
no já ho taky vzdycky přehnu na půl pak ho tam zavedu a když se neotevře tak ho objedu prstem a je to v pohodě ;-)
Odpovědět
finfrle: trva nekolik cyklu, nez si to zavadeni "natrenujes" a pak uz je to za vterinku. Muzes taky vyzkouset jiny skladani. Ja skladam napr. tak, ze polovinu jakoby prehnu dovnitr a pak zmacknu po stranach. Vytvori se takovy "zobacek" a tim to zavadim. (je to srozumnitelne? :-N ) S tehotenstvim taky netusim.
Odpovědět
fili no ani ne :-N delas to jen s jednou polovinou ju!
Odpovědět
fili hihi uz chapu priste vyzkousim a uz jste byli s kaliskem v bazenu?
Odpovědět
já sem s kalíškem absolvovala celý den u moře a v klidu :-) trošku to jakoby špiní jak se tam asi dostane ta voda ale jinak se to v pohodě dalo :)
Odpovědět
finfrle : ano, jen polovinu prhnu dovnitr a pak to jeste zmacknu. Myslim, ze to tam bylo nakresleny ... =-). To spineni si spis myslim, ze bude ta tekutina, co se udrzela na posevni stene, nemyslim si, ze by to melo protekat ... (teda - dle meho laickeho odhadu :-D )
Odpovědět
no ja bohuzel navod neobdrzela nejak zapomneli hm ale na to prijdu jen ten trenink. Musim rici,ze dnes jsem ho vyzkousela poprve v bazenu a byla jsem nadsena protoze normalne pri plavani ta voda natece vsude ale diky kalisku nikde :-)
Odpovědět
http://www.youtube.com/watch?v=R-PX3B... ja to delam tim druhym postupem ;-)
Odpovědět
dekuji hned se na to kouknu
Odpovědět
tak já minule dvě nehody, asi se neotevřel úplně a tak mi dost uteklo ven :-( a tak se na to ted bojím spoléhat. Mám problém s vyndáváním. Pak už jsem nervní, "poškrábaná" a dát to tam znova je děs :-( pak už pomalu nepoznám, zda je kalich otevřený nebo ne...... nějak mi to nejde..
Odpovědět
hellunka: :-| tak to je blbe, kdyz se nemuzes spolehnout. Ja se ujistuju tim, ze zatahnu za stopku, jako bych ho chtela vyndat, nez ucitim, ze je to napevno a pak to zastrcm zpet... Taky treba zkus jiny sklad, a nez to "vymakas", tak radeji nos jeste slipovou vl. Je fakt, ze ze zacatku jsem z toho byla taky dost bolava, ale uz jsem to vychytala ;-)
Odpovědět
Je fakt,ze to ma prednost v tom,ze to v sobe necitis a nic te neotravuje.Jen se to chce naucit zavest a vyjmout,proto jsem to zacala zkouset nanecisto nez abych cekala na menzes.Treba dnes zavedeni byl horor ale v bazene nepronikla ani kapka vody dovnitr a vyjmuti taky neni nejhorsi.Nebojte to zvladneme a naucime se ;-)
Odpovědět
já jsem si stopku co? ustříhla...... mě to vadilo... jenže - když nemám delší nehty, nemůžu to vůbec chytit... omlouvám se že to napíšu tak jako to napíšu, ale minule jsem tam měla málem celou ruku a 5 minut jsem to nemohla vyndat, nepomohlo ani zatlačení. A to jsem ještě byla nervozní mimo domov, a v koupelně bez klíče...sice tam stál manžel a hlídal, ale i tak...stres, a už jsem vzteky šílela...
Odpovědět
hellunka - možná proto že u toho tak stresuješ pak máš problémy nemůže to být tím? já to občas po noci taky "lovím" ale holt 4x nebo kolikrát zaltačím a on sjede a je to..prostě žádnej stres :-) jo mimochodem tu šťopku sem taky ustřihla vadila mě hrozně
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?