Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
marci - myslím že s tou desinfekcí je to dost marketingovej tah..hlavně ty jejich tablety atd. to je proste jen obchod když se stejnýho účinku dostane pomocí vyvaření :-D jinak samozřejmě neříkám že se to nemá desinfikovat, jen že když se náhodou stane a člověk to nevyvaří tak se nic nestane....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
jj v pohodě, oni totiž na některých těch prodejních stránkách to mají napsaný tak jakoby člověk nemohl s tím kalíškem bez právě té jejich desinfekce existovat...ale vyvařovat to je samozřejmě dobrý :-)
Odpovědět
No tak já nevím, nevím, ale ač zastánce kalichu, nazvat dezinfekci marketingovým tahem bych si asi netroufla ;-) Obzvlášť z toho vyváření asi moc velký zisky nemaj (což jsi defakto napsala v posledním příspěvku) ;-) Tablety jsem za ty tři roky (což je u mě cca 50 MS cyklů) použila asi třikrát. Řekla bych to takhle - pravděpodobně se bez dezinfekce (za to považuju jak tabletu tak vyvaření) opravdu nic nestane, ale pokud je někdo na záněty či mykózy náchylný, asi bych si to bez dezinfekce těsně před netroufla, protože náhoda je blbec a jak se tam ty bakterie dostanou, není cesty zpět. Stejně jako když někdo ví, že na mykózy trpí, tak se při MS myje mnohem častěji a netroufne si zavést tampón bez pořádně vydrhnutých rukou.
Odpovědět
len - jj, ale kdo trpí na záněty, tak většinou nepoužívá ani kalich ani tampony... ;-)
Odpovědět
No, právě že na Koni jich pár trpících na záněty kalich vyzkoušelo a hrozně si libovaly, že záněty jsou pryč, fakt ;-) Sice nechápu, na jakém principu to zabralo... ale jejich zkušenost akceptuji (a obdivuji jejich odvahu, že do toho šly).
Odpovědět
no tak to čučím...kdybych takový problémy měla tak do toho asi fakt nejdu..ale zase na druhou stranu pokud používaly tampony tak ten kalíšek je rozhodně lepší a vysvětlovalo by to to zlepšení..
Odpovědět
To už si nepamatuji, co používaly předtím, a asi to teď nedohledám, když je ten Kůň nedostupný, navíc je tam diskuze srovnatelně dlouhá jako tady... Ale překvapilo mě to, to jo, každopádně šířím dál ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky .. koukám že závislost na koni je velká takže taky čumínkuju.. o kalichu uvažuju už dlouho jenže nejdřív sem si říkala proč takovou drahou věc kupovat když budu brzo těhu.. no a takhle se to táhne už 2,5 roku :-D :-p takže jsem se rozhodla do něj jít.. teď :-D navíc když mě trápí cykly s 10 dení ms i delší.. zeptám se jak mám správně určit velikost? koukala sem na nějaký odkaz kde se to dalo za dobrý peníz objednat ale bojím se abych neobjednala velký, malý a tak.. takže když mi ještě nebylo 30, nemám za sebou ani jeden porod.. ale mám za sebou třeba odběr vajuch po IVF.. co myslíte?
Odpovědět
Wrtul, já si ho zase pořídila se záminkou zákona schválnosti - si ho pořídím, hned otěhotním a vůbec ho nevyužiju :-D No, nějak to nezabralo ;-) Já měla nejdříve malý Mooncup, pak jsem začala cvičit Mojžíšku a kupodivu (jeden by spíš řekl, že se to tam posilováním zmenší) se to tam všecko nějak pohnulo a zpevnilo, takže začal občas protejkat (hlavně při tom cvičení), tak jsem si objednala velký Ladycup (za chvíli je mi 30 a mám ho asi 2 roky) a s tím pohoda. Po dvou letech jsem tu Mojžu vzdala, ale větší velikost mi sedne dál, nijak neobtěžuje. A třeba ji jednou využiju i po tom porodu :-D Odběr vajíček ti to tam nijak nevytahá, to je klasická ultrazvuková sonda jen navíc s tenkou jehlou.
Odpovědět
Profilova fotka
Hm Len takže mě by teď měl sednout ten Mooncup.. ?teď mi bude 28.. takže 30 mi ještě nebylo. .. a ještě 2 roky nebude ;-) :-D Na těch stránkách ještě píšou že je varianta A a B... takže to B? -Velikost B má průměr 43 mm a délku 50 mm. Píšou tu že tahle velikost se doporučuje ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let.. Sem zmatená jestli by pro mě nebyl tenhle víš: Velikost LadyCup L - doporučena pro ženy, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po pětadvaceti. uf uf
Odpovědět
Článek se načítá
No, jen osobní názor... ale já radši ten Ladycup (klidně si vem i tu menší velikost, i když zrovna u něj doporučujou větší už od 25 let) - jednak je to český výrobek (jsem patriot ;-) ), druhak o trochu levnější, ale hlavně, co je pro mě nejdůležitější - je hladší (Mooncup má na sobě takový plastický nápis) a tím pádem se lépe myje :-) A taky mi přijde o něco měkčí, i když teda uvnitř jsem necítila ani jeden.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem se rozhodla pro kalíšek, jen si koupi nechám na letní prázdniny když budu doma aby jsem to "natrénovala" :-N :-D Jinak, která značka je dobrá? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hm díky moc za názor.. takže ty bys šla do LadyCup S.. s tím mytím máš pravdu..líp se myje něco co je hladké než se vzorem.. Tak jo já to tak nějak zkusím a uvidíme jen doufám že mi nebude malej jak bych to poznala? :-D Jo hele je u toho nějakej návod k použítí s obrázkama doufám?Já jen že první použití je asi zajímavý :-D No taky jsem tu četla to vyváření ... to sem zvědavá... ale na noc se na to fakt těším... protože už mi x krát protekl tampón :-S
Odpovědět
Smudlinko - osobní zkušenost jsem popsala výše (ale určitě tady v diskuzi najdeš hromadu dalších zkušeností a postřehů). A Wrtul - to už praví mudrc Vátsájana, autor klasické Kámasútry - každá ženská je tam dole trochu jinak velká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Len no právě a to mají jen 2 velikosti :-D :-p
Odpovědět
Jo, návod k použití tam je, v případě potřeby také na netu a v případě nouze funguje Koňodiskuze ;-) Myslím, že malý by protékal asi, ale ona se ženská přizpůsobí a kdyžtak trocha posilování pánevního svalstva (které u mě vedlo k pořízení větší velikosti :-D ). Na vyváření mám svůj mrňavej hrneček plecháček schovanej v koupelně.
Odpovědět
Profilova fotka
tý brďo to je teda krize bez koně .. sem asi fkat závislačka.. už to vidím tak že se nakonec z toho budu léčit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hm tak já teda objednám to S od LadyCup.. mají ho fakt za dobrou cenu..i když s poštovným.. uvidíme.. na kolik se dostanu..
Odpovědět
Profilova fotka
díky za radu.. jdu to objednat..
Odpovědět
No i ten mudrc rozlišoval tři základní velikosti - slonice, klisna a gazela - škoda, že se výrobci kalíšků neinspirovali ;-) I když pak by v tom byl ještě větší bordel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Len :-D :-D tak to by bylo dobrý.. by mě zajímalo jak by se tyhle velikosti (ale moc se mí líbí! lepší než L, XL, XXXXL:-D) rozlišovaly.. představa že se tam dole měřím centimetrem :-D nebo nevím čím :-D :-D :-D
Odpovědět
Tak to už tam bohužel nespecifikují, ale rozlišují ženu i muže do třech kategorií a doporučují, že bychom si měli hledat partnery ne moc vzdálené od nás (čili kombinace zajíc-slonice nebo hřebec-gazela je nevhodná). Tak ti nevím, já si chlapa vybírala podle jiných kritérií, ale to už jsem dost mimo téma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Len :-D :-D ale jeslti by to nestálo za to takové téma založit :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
wrtulka - máš se měřit ptákometrem :-D :-D kata - souhlas :-)
Odpovědět
wrtulka - to je děsně individuální s těma velikostma, já mám mooncup menší (taky pod 30 a bez dětí) ale když to teďka pravidelně používám tak si říkám že bych zvládla klíďo i ten větší....takže to prostě nikdo nemůže říct jakou velikost přesně...
Odpovědět
Já jsem původně měla Mooncup (nebo Ladycup, už nevím), nějakou tu velikost do 25 bez porodu. Ten druhý už jsem kupovala na mokoshop.cz, velikost M. Seděla bez problémů, ale říkala, jsem si, že větší by se taky vešel :-). Na průměr je M a L stejný velký, to L je akorát na "výšku" asi o 1 cm delší (a většinou jsem ten M neměla "úplně dole"), tak se to tam nějak vejde. I když jsem pod 25 a před porodem, tak bych vlastně měla mít ten nejmenší. Prostě každá jsme jiná :-) Jinak ten můj třetí kalíšek (opět z mokoshopu, s kuličkou, krásně červenej, to bude ladit :-D ) mi včera dorazil, nechávám si většinou balíčky posílat do práce (aspoň se pak nemusím trmácet na poštu), takže kolegyně byly hned zvědavé, co to je, jaký mám zkušenosti a tak :-) V nabídce mokoshopu byl i černý kalíšek, chvilku jsem o něm uvažovala, ale asi by na něm byly blbě vidět případné nečistoty... Jsem zvědavá, jak bude sedět ta velikost, příští týden budu mít šanci to vyzkoušet. K tomu problému MS na dovolené, kde je horší dostupnost vody... Zatím beru HA, takže pro mě není problém MS oddálit a na dovolené ji nemít (moje tělo s tím zatím problém nemá, většinou tu pauzu mezi platíčkama dělám, ale když ji jednou za čas neudělám a beru dvě za sebou, tak mi to zatím vždycky "prošlo"), ale kdyby se to udělat nedalo a třeba na čundru, kde si musím vodu nosit s sebou a záchod s umyvadlem třeba týden nepotkám (např. při přechodu nějakých horských hřebenů), bych to řešila nejspíš pomocí tamponů. Mám pocit, že na omytí rukou bych potřebovala vody míň než na oplachování kalíšku. Akorát nevím, kde bych skladovala ty použité tampony (do doby, než bych potkala odpadkový koš) :-N
Odpovědět
Ahoj, je mi přes třicet, dvakrát jsem rodila a mám zavedenou Mirenu, takže krvácím poměrně minimálně. Přesto mě zajímá kalíšek, protože i když si vystačím s jednou až čtyřma většíma slipovkama na den v silnějších dnech, mám při jejich používání... prostě opruzenej zadek :-S Chci se zeptat, jestli používáte kalíšek i v těch nejslabších dnech ke konci menstruace a jaké s tím máte zkušenosti. Díky moc za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Já používám kalíšek od začátku menstruace až do konce (do poslední kapky krve) a není problém. Kalíšek ti narozdíl od tamponu nevysušuje sliznici, takže je jedno, jestli zavádíš při slabý nebo silný menstruaci.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?