Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Lend26: a co toto od M? Magnus ("velký, mocný") Makarios ("blahoslavený, šťastný") Manfred "Mírumilovný muž" Marcel "Malý Bojovník" Marcus "Bojovník" Marius, Marian "Muž" Marin "Námořník, Plavec" Maroš Maxim ("největší") Maxmilian Medard ("smocný, schopný, silný") Melichar, Melchior ("Král světla", popř. "můj král je světlo") Merlin Metoděj Mieszko Mikoláš ("vítězství lidu") Miloslav, Miloš ("slavný milostí") Milorad "ten, kdo má rád lásku" Mnata Mnislav Mojmír Morgan Mabel ("roztomilá, laskavá") Magdalena ("pocházející z Magdaly") Madla Madlen Mahulena => Malena, Malenka, Malin Maja, Maia Malia Margit "Perla" Margot Marion Maribel = zkrácenina Maríe a Isabel Marisol Máša Marika "květina jasmína" Marina "Plavkyně" Marisa = zdrobněliny Maríe a Louisy Marie Louisa Martha "paní domu" Marlen Mateja ("dar boží") Matilda "Mocná Bojovnice" Maxine Medea "Chytrá paní" Meda Melanie ("tmavá, černá") Melinda Melina Melissa, Melita "Včela" Milada ("mladá") Milena ("milovaná") Miluša ("milovaná, přívětivá") Mína Minerva ("inteligence, rozum") Miroslava Mirabel ("zázračná, krásná") Miranda ("obdivuhodná") Miriam Mariam Na mě Nikola působí jako jméno mužské.
Odpovědět
Sarkar -> lenda26: Malvína je náhodou super :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka no hloupe to urcite je...navic my bychom pak vypadali, jako ze se opicime, pritom to bylo naopak...No, nase chyba, ze jsme to vyzvonili:)
Odpovědět
@im4fun tak určitě najdete nějáké hezké jméno a je fakt, doplatili jste na to, že jste se s rodinou o jméno podělili:( Tak přeji hodně štěstí:) Mně třeba přijde hloupé měnit jméno dítěte jen kvůli tomu, že se někomu z rodiny nelíbí..to jsem zažila...Kvůli tomu jménu byla scéna a hádka jako blázen a nakonec rodiče dali raději úplně jiné jméno:D
Odpovědět
Já jsem zastánce obyčejných jmen. Nějak se mi příčí dát svému dítěti nějaké z těch moderních, ale každému dle gusta, ne? Když někdo chce, aby se jeho dítko jmenovalo např. Theodor, tak ať se tak jmenuje :-) My máme od 27.11.2011 doma Markétku a klouček měl být Marek. A pokud se někdy rozhodneme pro dalšího potomka, tak zase budeme vybírat z klasických jmen, máme jich přeci v kalendáři spoustu 8-)
Odpovědět
@jirijavu Markétka je moc hezké jméno, to už se také dneska zas tak moc nevidí:) Máš krásný výběr jmen:)
Odpovědět
@krizecek Děkuji, chtěla jsem klasiku, ale ne moc běžnou, což se snad i podařilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se bojuje o jméno Vašík :) Přítel je sice Petr ale jeho brácha je Václav (a ten to jméno chce určitě pro svého syna) a toto jméno jde u nich už 5.generaci ale já to jméno chi pro kloučka taky protože to je jméno mého dědy a mně se to jméno moc líbí...takže bude mít tchýně asi dva vnoučky Vašíky :) aspoň se jí to nebude motat :-D každej nám to samozřejmě rozmlouvá, ale já neustoupím a švagrová se k tomu nějak konkrétně nevyjádřila...tak uvidíme, která porodí dřív (zatím tedy nejsme těhotná ani jedna :-N )
Odpovědět
@kristynkak123 takže budete mít něco jako závody o jméno :D ALe stím že se to nebude plést máš pravdu, mně taky babička říká Verunko (to je moje sestřenice), bratránkovi Kubo (můj bratr) a tak to můžu vypisovat donekonečna..Stejně to nakonec si myslím dopadne tak, že když to dá jeden, duhý už to nedá, ale pokud máte rozdílné příjmení, tak proč ne:) Ještě že mám naprosto odlišný vkus na jména jako mé švagrové :D
Odpovědět
Profilova fotka
@jirijavu jj,to souhlasim,taky jsem spise pro klasicka jmena. Ale bohuzel ceske jmeno dat nemuzeme,protoze s cizim prijmenim by to znelo fakt blbe. Takz musime vybrat italske s tim,ze by melo mit i ceskou verzi...ale snadny to neni....
Odpovědět
My jsme vybirali jsmeno aby slo k prijmeni a taky aby se dalo sklonovat a ydrobnovat a neznelo moc tvrde: Tak mame doma Michala a Viktorii a v plnu je jeste Krystof nebo Klaudie/ Sofie
Odpovědět
Profilova fotka
@jirijavu tak prave Theodor mi ako "moderne" teda rozhodne nepripada ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sp...
Odpovědět
@laleeta u toho Jakuba se ani nedivím, to je za poslední roky velmi oblíbené jméno :) Například včera jsme byli s přítelem v cukrárně, přítel se jmenuje Jakub, vedle u stolu měla paní miminko Jakuba (neustále na něj volala) a číšník se také jmenuje Jakub:)
Odpovědět
@sasha.zimmermann Marius je můj bývalý spolužák ze základky a náhodou je to úplně super jméno, sice neobvyklé, ale dá se zvyknout. Říkali jsme mu Mario, Rio, nebo Rioši:-) Jinak já jsem si zase oblíbila jméno Marlena a Bianka...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek ja poznam strasne vela Jakubov, ale len jeden z nich je dospely, byvaly spoluziak z VS (no a potom este Jakub Prachar, ale toho nepoznam osobne ze ano), ostatni maju 5 rokov a menej :-D
Odpovědět
@im4fun Moj drahy vyzvonil vysnívané meno pre chlapca ktoré som strážila ako oko v hlave ... mrzí ma to lebo to uz nebude take zaujímavé.. keby náhodou :)
Odpovědět
Inak sa mi páči pre chlapca Vladko / Vladimír všetkých Vladkov čo poznám sú velmi silné osobnosti a chlapi su velmi mužný ale deti stýmto menom sú troska neposedné...
Odpovědět
Profilova fotka
Me se libi jmeno moje i meho nastavajiciho, tedy Katka a Krystof, ale moje segra ma dceru pojmenovanou po sobe a od te doby uz je to jen stara a mlada, takze to ne. Zatim se nam libi Nell a Mathias....
Odpovědět
Profilova fotka
kristynkak123: moje segra i bracha maji Marka a nikomu to nevadi :) a ja mam taky sestrenku se stejnym jmenem a taky nam to neva :)
Odpovědět
@marika1987 od mena povaha cloveka urcite nezavisi :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se přidám do diskuze. Děti zatím nemáme, plánujeme tak do dvou let, ale ve jménech máme jasno už nějaký ten pátek. Vsázíme na zdravou originalitu. Vím, že se říká, že je jedno co se narodí, hlavně když bude dítě zdravé. Ale my si moc přejeme chlapečka Alexeje. No a pokud vyjde holčička, tak rozhodně Isabela.
Odpovědět
My máme o jménech dětí jasno od prvního společného Silvestra....a až se to jednou povede, bude to Terezka a Marek...vybírali jsme tak,a by tam bylo znělé R a přitom to pěkně vypadalo s našim společným příjmením (až ho teda budeme mít společné :-) ) Máme samozřejmě i další v záloze, dkyby těch dětí bylo více a nebo byly stejného pohlaví...ale tyhle dvě vedou a u prvního dítěte nad tím aspoň nemusíme uvažovat :-D
Odpovědět
Ak to bude dievčatko tak buď Emma alebo Nina a ak to bude chlapec tak buď Branislav alebo Alexander ale určite by som nedovolila aby ho volali Šaňo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marika1987 Ja mám doma Vladka - môj nastávajúci a je presne takej povahy ako si napísala. A k tomu všetkému neskutočne pozorný a starostlivý. Takže ja odporúčam :-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Aj my máme jasno. Vladko mal babičku (na ktorú má nádherné spomienky a verí že to ona nad ním drží ochrannú ruku aj teraz), ktorá sa volala Johanka. Takže dievčatko bude určite Johanka/Hanka - ešte uvidíme ako ju dáme pokrstiť. A chlapček bude Filipko. Vladko už má jedného syna Adamka- takže predpokladáme, že Filipko a Adamko budú silná dvojica malých šintrov :-)))))
Odpovědět
@motyliky Johanka je dosť originálne, moja mama mala najmilšiu tetu Johanku ktorá jej v živote dosť pomohla a rada na ňu spomína. Inu Johanku nepozám preto doporučujem
Odpovědět
@alexandra1402 Ja mam dvoch švagrov (manželia mojich sester) Branislava a Alexandra a moj nastavajúci má brata Alexandra. Volajú ho Alex :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kateczka Super, děkuju už jsem si myslela že jsem šílená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pokud se ti to jmeno libi, tak si ho dej :) moje sestrenka byla tehotna ve stejnou dobu jako jeji svagrova, kazda mela jine jmeno, ale ta moje sestrenka ho pred ni rekla a jeji draha svagrova porodila o dva tydny driv a to jmeno ji vzala....tomu rikam silenost !
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?