Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@santape Chteli jsme taky, jen blizky svatek k terminu porodu :)
Odpovědět
@cacenka_d Jo, to znám. Kamarádka se jmenuje Miriam a ve škole to jméno přímo nenáviděla. A nejen proto, že kluci na ni pokřikovali Miriam Blekotová (z Arabely) ;-) Museli jsme jí říkat Mirko, jinak bylo zle. V dospělosti uplně obrátila, začalo se jí to líbit a dokonce tak pojmenovala i svoji dceru. Člověk se mění a vyvíjí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bubbi Mamka taky nesnasi Jarco (rajco) a jarka ji sedi nejvic, on si clovek spis zvykne, kazdopadne stejny jmeno diteti bych nedala :)
Odpovědět
A co holčičí jméno? Mě nějak nic nenadchlo?Příjmení Ptáčková
Odpovědět
@cacenka_d u nás říkáme kamarádce Káťa nebo Kačka...:)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Ono je to prave jak kdy ja treba kacka moc nemusim i kdyz mama mi tak rika
Odpovědět
@santape kolegyně je Ptáčková a jménem Magda /Magdalena/ a má dceru Markétu
Odpovědět
Profilova fotka
My to ještě aktuálně neřešíme, ale do budoucna máme jména už vybraný - pro holku Anežka, Kristýna nebo Dominika a pro kluka Matouš, Štěpán nebo Patrik..taková klasika celkem.. :-)
Odpovědět
@santape santape Ahoj holky, jaké křestní jméno by jste dali k příjmení Ptáček,Ptáčková? Tak hezké by byly tyto jména: Alexis, Rad(ov)an, Jonatan, Radim, Zbyněk, Nikola, Silvestr, Miloslav, Kristian, Hynek, Vladan, Maxim, Viliam, Jaromír, Rostislav, Gabriel, Ivan, Dalibor, Lubo(mí)r, Dalimil, Marian, Marcel, Benedikt, Dušan, Vlastimil/slav/mír, Bartoloměj, Přemysl, Svatopluk, Luděk, Boris(lav), Branislav.
Odpovědět
@santape Danica, Alžběta, Gaia, Mahulena, Ester, Saša, Lily, Liana, Claudie, Justina, Sandra, Stella, Amelia, Ivona, Judita, Edita, Malvína, Antonie, Josefina, Vivien, Viola, Isabel, Darja, Ludmila, Evelin, Viera, Vesna, Vjenka.
Odpovědět
Mně se zalíbila jména Lídie a Luisa.
Odpovědět
Profilova fotka
mé favoritky dívčích jmen jsou: Laura, Karin nebo Sofinka a klučičí Samuel, Robin, Maxík... jsme prostě v moderní době a nechci svému dítěti působit trauma nějakým jménem jako Josef, Karel, Bedřich, Božena, Růžena, Mařena atd..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Samuel alebo Sabinka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kluk David a holka mela byt Sara, ale to by me nejspis nekdo zabil, jelikoz jsme detem se stejnymi jmeny kmotra:-)... takze David a Valentina (Val, Vale pak ve skratce oslovovani) chtela jsem Alexander nebo Alexandra, co se v nasi rodine dedi, ale pritel se moc netvaril:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Gregor a Gretka
Odpovědět
Profilova fotka
moja mama je Janka, ja som Jana a ked sa podari dcera bude tiez Janka :)
Odpovědět
@sasha.zimmermann @santape Lily Ptáčková?? To je snad for, nie? ;)) Mne by sa k takemu priezvisku pacilo nejake pekne jednoduche meno napr. Klára Ptáčková.
Odpovědět
@karina1 souhlasím, ale znám taky rodiče, kteří mají docela zajímavé příjemní a dali ještě zajímavější jméno. Ale když se jim to líbí, tak proč ne, nám se to líbit nemusí:)
Odpovědět
@krizecek ja mam proste uplnu alergiu na kombinaciu typicke cz/sk priezvisko a k tomu absolutne neslovanske meno.. nemam nic proti netradicnym peknym menam, ak to priezvisko dovoli..
Odpovědět
@sasha.zimmermann hezké bude každé obyčejné jméno, jelikož toto příjmení je ryze české, ale pouze můj názor:)
Odpovědět
@karina1 Nějak nechápu co je na Lily Ptáčkové zlého :-S ?!
Odpovědět
@karina1 Ale když český, tak prostě český.... Co třeba toto: Bjela, Božidara, Blažena, Dáša, Danica, Doubravka, Drahomíra, Jarmila, Jara, Jaromíra, Jasna, Kazi, Květa, Lada, Liběna, Libuše, Lidmila, Ljuba, Ludiše, Mahulena, Madla, Máša, Milada, Milena, Miluše, Naděje, Radana, Radmila, Růže(na), Slavěna, Slávka, Svatava, Světlana, Velena, Vjenceslava, Vjenka, Viera, Vesna, Vlasta, Vladana, Zdenka, Zdislava, Zlata/ica, Zora. http://www.kdejsme.cz/jmeno/Nad%C4%9B... Saša (NE Alexandra)
Odpovědět
@seny83 Co takhle Alexis či Alexej?
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se odjakživa líbila Ema a chtěla jsem Emu. Jenže teď je poněkud přeemováno, údajně za to může seriál Ulice (nevím, nekoukám), což mě štve. Ještě jsem nenašla vhodnou a plnohodnotnou náhradu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe kašli na sriál, já taky netuším kdo je to Ema z Ulice :-)..za pár let nikdo nebude nic tušit
Odpovědět
Profilova fotka
@melinea Nejde tak o Ulici, jako o to, že je teď hodně holčiček toho jména, a to mě štve. Chtěla jsem něco neprofláknutého.
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe to chápu :-) Mne se líbí Žofie :-) to nemá ted moc nikdo a děsně se mi to líbí
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe řekla bych, že za Emu může posledních pár let spíš seriál Přátelé. Do tý doby nikdo Emu nedával a teď ji dává každý. U nás v práci se letos narodily dvěma kolegům holčičky a obě jsou Emy:o)) Mně se Ema taky strašně líbila, ale protože je fakt dost oblíbená (jak Ema, tak Emma), nebudu jí dávat ze stejných důvodů jako ty. Chci jméno, které je méně profláklé a se kterým bude mít moje dítě šanci, že bude ve třídě jediné.
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa páči Diana a Jakub :-D , manželovi sa Dianka nepáči :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@civet ja chtela Emi snad od narozeni:D a nakonec máme stejně Verunku :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?