Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@victorkaaaa Tohle bych já neudělala, myslím, že to, ž budeš dítě rodit ještě neznamená výsadu pro to, aby sis ho i sama pojmenovala, chlap by měl mít taky práco, aby se mu jméno líbilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@curdibilka chytrej chlap by pak při první příležitosti když by se měl zapojit do péče krásně mohl vytáhnout, že on přebalovat nebude, že ona ho nosila pod srdcem a porodila a POJMENOVALA tak ať si ho i přebaluje a stará se
Odpovědět
holky máte zkušenost se dvěma jmény? Třeba Sophie Anna apod.? přemýšlím, jestli by se k Viktorie nebo Sebastian vůbec ještě hodilo něco druhého, je to samo o sobě dost dlouhé.. co myslíte ? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@angebot my máme děti se dvěmi jmény. Mně osobně se to líbí. I k delším jménu bys mohla dát ještě druhé jméno, ale volila bych už kratší. Naše dcera je Leila Sofie, syn Alex Matias. :-)
Odpovědět
@civet @kajovaevicka to s tím, že jména zveřejníte až se děti narodí vám maximálně schvaluji a doporučuji- já měla jména vybraná vážně dlouho, jednou jsem si se svojí skoro švagrovou jen tak z legrace psala co bude až to bude a ejhle ona je teď těhotná a když jsem se dozvěděla od mého bratra, jaká vybrali jména, tak jsem šla do kolen a rozbrečela jsem se!!! NÁHODOU mají stejná jména jaká jsem chtěla já a jeho odpověď? Máš smůlu- JSME PRVNÍ!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka.1 tak to by mne mrzelo.....Hlavně ta bratrova reakce. Asi to bral chlapsky, že se nic neděje, ale i tak. Šlo by to říct líp.
Odpovědět
@leiladelly jeho reakce mě mrzela, to máš pravdu, ale úplně nejvíc mě mrzelo to, že si vybrali stejný jména, a to ipřesto, že mi na ně tenkrát řekla, že jsou obyčejný a že jí se nelíbí a ona že bude mít to a to to... :-((( Njn, rodina...
Odpovědět
@jahudka.1 Tak třeba změnila názor, to se stane...Já tedy nevím, jaké máte vztahy, ale nechce se mně věřit, že by někdo dal dítěti jméno, které se mu nelíbí, jen proto, aby někomu udělal naschvál...
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka.1 Uzavřela jsi to správně: "njn, rodina...". Někdy je v rámci rodiny opravdu nejtěžší se domluvit. Ale, ber to pozitivně! Určitě najdeš jiná jména, která třeba budou nakonec i v něčem pro Tebe lepší :-) Jen už si je určitě necháš pro sebe, že :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@angebot Moje kamarádka má bratrance Sebastiana. je to kluk na gymnáziu, říkají mu "Sébo". Napsané to možná vypadá zvláštně, ale v běžné komunikaci mi to nepřišlo nijak nápadný. Jméno je to určitě hezký :-)
Odpovědět
@bubbi Docela zvláštní, aby vybrala zrovna 4 stejná jména jako sem měla já, nemyslíš? No právě- vztahy... Řekla bych, že z jejich strany závist... Ale to už je jedno... Oni se od té doby všechno dozvídají jako poslední a pokud je to jen trochu možné, tak vůbec ne! Tohle nemám zapotřebí... @leiladelly Maš pravdu- od té doby neví už vůbec nic!!! :-)
Odpovědět
@jahudka.1 No jestli uvažujou takhle, tak to je opravdu divné. No nic, teď už nemá smysl se nad tím trápit. Je spousta krásných jmen a sice nevím, do jaké míry je to u tebe aktuální, ale určitě dobře vyberete a nakonec- kdoví- se vám budou líbit i víc :-) Jen holt pusu na zámek.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@angebot Spolužačka dala své holčičce jméno Viktorie Anna. Je to docela hezké, jen to druhé jméno vůbec nepoužívají. Sousedé zase mají holčičku Lujzu Amélii a syn se jmenuje Tobias Maxim. Taky hezké.
Odpovědět
@jahudka.1 tak to mi přijde naprosto ujeté a řekla bych docela naschvál:( bohužel, švagrové jsou někdy svině, takže stím člověk nic neudělá..A argument jsme první, tak to snad dokáže říct malé dítě , ale dospělý člověk se takhle nevyjadřuje:D
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka.1 Jo, tak to je klasika. Je to hnusný, ale třeba právě i z tohodle důvodu si to chci nechat pro sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
@curdibilka To si nemyslím, že bude Kača nebo Kačena. Moje nejlepší kamarádka je Káťa a je to buď Kačí, Káťa nebo moje nejoblíbejnější- Katuška. Ale nikdy jsem neslyšela, že by jí někdo řekl Káčo nebo Kačeno. A Áňu mají příbuzní a Anča jí nikdo neříká. Andulka, Anička... A ona sama se představuje jako Anna, což je moc hezký:)
Odpovědět
@angebot Ruben je hebrejské mužské jméno, jehož význam je "pohleďte syn".
Odpovědět
@angebot holky máte zkušenost se dvěma jmény? Třeba Sophie Anna apod.? přemýšlím, jestli by se k Viktorie nebo Sebastian vůbec ještě hodilo něco druhého, je to samo o sobě dost dlouhé.. co myslíte ? Dvě jméno jsou hezká. K tvýmu jménu bych, ale dala něco kratšího. Něco jako: Viktorie Aneta Viktorie Saša Viktorie Lora Viktorie Gaia Viktorie Freja Viktorie Ester Viktorie Elen Viktorie Lila
Odpovědět
@kajovaevicka No, já mám tuhle zkušenost, právě, že mám hodně holek kolem sebe, co jsou Ksteřiny a jinak jim nikdo neřekne než Kačo, z přátel určitě, doma je to asi jiné, stejně tak s Annou, jen zkušenost.
Odpovědět
@sasha.zimmermann Ono je to hezké a módní, ale podle mě dost otravné, protože to není jako v jiných zemích, že si může dítě vybrat, které jméno bude používat, v ČR musí být všude obě jména, na dokladech, dokumentech, sešitech ve škole apod. Taky máme Viktorii a i mi se dvě jménavcelku líbí, ale z praktických důvodů bych je nedala. Už tak máme německé příjmení, které se čte i píše jinak, a to dost výrazně, takže se většinou musí hlskovat a aby ještě zdůrazňovala, že má dvě jména, to už mi přišlo moc. Mi se hrozné líbí varianty Viktorie Anna nebo Viktorie Emma.
Odpovědět
@jahudka.1 Tak to je fakt hnusné, tohle nepochopím. Já řešila jména hrozně a úplně jsem se děsila, že někdo z vesnice mě předběhne. :-D Já vím, blbost, ale chtěla jsem originál a ne 5 Natálií, co tady už máme. ]-(
Odpovědět
Ahoj holky, jaké křestní jméno by jste dali k příjmení Ptáček,Ptáčková?
Odpovědět
Profilova fotka
@santape Se mnou chodila do tridy Lucka Ptáčníková a neznělo to spatně
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Me se Kaco rika odmala zase ve skole a vsude, Kaci az ve starsim veku
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Ty nase rozhodne jsou vyzrali vsichni dobra jmena pred nama :) Ale jeste nejaky zapomeli :)
Odpovědět
@santape Myslím, že k tomuto příjmení bude znít většina českých jmen normálně, hezky..Jen bych vynechala exotiku ;-) @cacenka_d Mně se moc líbí Kateřina, ale právě- u nás by jí Kateřino nikdo neříkal, prostě by to byla Kača. Holt zvyk :-|
Odpovědět
jj uřčitě chceme české jméno, co říkáte na Matěje?:
Odpovědět
Profilova fotka
Pro mě nejlepší Sára nebo Klára a Kryštof nebo Matyáš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@dance01 Také máme vybraného Kryštofa a z dívčích Aničku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bubbi Vidis a ja ho treba do 18 uplne nesnasela, ted uz jsem se vyrovnala a od 24 mi nevadi Katerino, jinak jsem to uplne nesnasela a jecela :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?