Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás bude kluk Jakub, přítel by chtěl po sobě Josef, ale to se ještě uvidí. A hoka se mi líbí Adélka, Nikolka, Krystýnka
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se překvapivě jednohlasně se skoromanžou shodli na jménech pro děti. Pro holčičku Anna a pro chlapce Antonín.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nas bude pre dievcatko Margarétka a pre chlapca Peter :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme Barborku - už od začátku jsem to odmítala a nakonec si to přítel prosadil. :-N a mně je teď už úplně jedno, jak se jmenuje, protože hlavní je, že je to zdravé a krásné dítko, které milujeme a je fakt jedno, jestli to je Jesmína nebo Anna. :-D
Odpovědět
mne sa strasne paci elise alebo nela aj simona je pekne.z chlapcenskych max,maxim alebo matus. manzel chce emu ale na to som alergicka tak neviem ako to budeme riesit ked k tomu pride:))
Odpovědět
Inac, dievcenske meno ALIX (pisala som o tom na predchadzajucej stranke) je germanskeho povodu a znamena vznesena a chlapcenske meno JORIS je holandskou verziou mena Juraj.
Odpovědět
@babulkaa Co takhle Markéta?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Miminka slavných: Herečka Cynthia Nixon (Sex ve městě) a partnerka Christine Marinoni 7. února přivítali syna Maxe Ellingtona Nixona-Marinoniho. Cynthia má z předchozího vztahu dceru Samanthu, 14 a syna Charlese Ezekiela, 8. Americký herec Colin Hanks (syn Toma Hankse) a manželka Samantha Bryant přivítali 1. února dceru Oliviu Jane. Jane je pocta Colinově matce Samanthě Jane Lewes. Belgická zpěvačka Kathleen Aerts a manžel Steven Van Hoof přivítali 26. ledna syna Lewise. Americký zpěvák Zac Brown a manželka Shelly přivítali 2. února dceru Joni Mason. Pár má už dcery Justice (3,5), Lucy (2,5) a Georgiu Sloan (1,5). Australský fotbalista Nick Maxwell a manželka Erin přivítali 18. ledna dceru Millu Eve.
Odpovědět
Jak se vám líbí Mahulena (verze Mahuliena)? Zdrobněliny Malena, Malenka, Malin, Lena, Liena.
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Tak nezní to špatně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky přidávám se u nás bude (až jednou bude :-) ) holčička Lilly - Emilly a ještě se mi líbí Vanessa (ale přítel neschvaluje) a chlapeček Daniel Adam nebo Patrik.
Odpovědět
Článek se načítá
@luckaakuba Lilly Emily? - Dobrá kombinace
Odpovědět
@luckaakuba Lilly Emily je krásné jméno! Já znám Eriku Frederiku, je jí 8 let a je z toho docela smutná :-S Prý se jí děti posmívají a snaží se své druhé jméno zatajovat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem pro jednoduchá jména a hlavně ta počeštěná bez zdvojených písmen. Uvědomte si, že ta jména budou děti nosit celý život a neustále je používat. Jedni známí mají drceru Gaiu - příjmení má Anzari (jsou Češi, při příležitosti svatby si nechali oba změnit příjnení - Gaia Anzari bude až do konce života všem hláskovat své jméno. Asi to pro ni nebude moc zábavné, rozhodně bude originální ovšem ne každý po takovéto originalitě touží. Myslím, že je spousta krásných originálních a neokoukaných jmen.
Odpovědět
Profilova fotka
@ma_kup To je pravda, mně se hodně líbilo jméno Charlotta, ale pak jsem si řekla, jak to asi bude vypadat, až se chudák prcek bude učit podepsat a ono se to bude jinak psát a jinak číst, a taky to bude muset všude hláskovat. Šarlota se mi nelíbí, připadá mi to jako ten moučník :-N
Odpovědět
Kdyby se děti měly jmenovat nějak zvláštně tak by to byly: - chlapec: Maxim - dívka: Stela A kdybychom byli konzervativní tak: - chlapec: Jakub - dívka: Hana :-D 8-)
Odpovědět
Mě se moc líbí jméno Ema a přítel z toho šílí... :D
Odpovědět
Profilova fotka
@haniiiii no napsala jsem to blbě myslela jsem Lilly nebo Emilly :-)
Odpovědět
@luckaakuba :-D To je ale škoda!
Odpovědět
Profilova fotka
holka: Johana nebo Alexandra kluk: Štěpán nebo Jáchym - bude ještě boj :-)
Odpovědět
Jaké míň dávané jméno byste zvolili k příjmení Křížek-Krejčí nebo Křížková-Krejčí? ... Ale jde vůbec dávat dvě jména dítěti..?
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Podle mě nejde, to se dá získat jen sňatkem. Dítěti musíte vybrat jen jedno.
Odpovědět
@sasha.zimmermann Řekla bych, že jde, proč by ne? :-) Světlana, Zlata, Miriam, Marina, Radana Křížková-Krejčí Ota, Ladislav, Matyáš, Zbyněk Křížek-Krejčí ...ale záleží na vkusu, já mám ráda spíš česká a jednoduchá jména :)
Odpovědět
@sasha.zimmermann ...i když pokud máte v obou příjmení háčky, křestní jméno bych doporučovala už bez nich...
Odpovědět
@acacia: Stella je krásné jméno.............. Pod Hanou si představím nějakou cikánku :-)
Odpovědět
@sasha.zimmermann jakub,dominika, ? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Matyáš, Jakub, Emma, Kateřina, Helena a Anna. Máme z čeho vybírat :-)
Odpovědět
@punk Nám se líbí jména s pěknými významy: Liana Sylvie "Lesní Žínka" Danica "Ranní Úsvit", "Jitřenka" Ivona "Válečnice ozbrojená tisovým lukem" Lada ("Dívka", "Panna", "Manželka") Ludmila ("lidu milá") Viera ("víra") Radana ("radost") Bjela ("bílá") Libuše ("Láska") Nikola ("vítěz nad lidem") Jaromír "Slavný Bojovník" (="slavící jaro") Luboš ("Láska") Vlastimil ("milující vlast") Přemysl ("ten, kdo vše dobře promýšlí") Ludomír ("jenž lidu přináší mír") Boris(lav) ("bojem slavný") Branimír "Bojovník za mír" Bohdan ("dar boží") Juraj ("mrštný, hbirý, obratný") a tak dále....
Odpovědět
@sasha.zimmermann Mně se k těm Vašim příjmením líbí Radana a z klučičích Nikola :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?