Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Valentina je pekne, me se obecne libi jmeno Tina, proto mam i favoritku Kristinu:)nikdy bych nedala Simonu nebo Lenku.Krom par svetlych vyjimek je mam spojene s trubkami.
Odpovědět
Profilova fotka
:-)tak trubkojidní jména,mám Aneta,no kristina taky ale ve tvaru Christina,Klára... Valentina se mi líbí ,ale psaná takto ne Valentýna
Odpovědět
Profilova fotka
Klaru ma svagrova, Natalii taky, takze to dat nemuzu:)Christina je taky pekna. nevim, me se libi hodne jmena s "R"...
Odpovědět
Profilova fotka
je to znělé,horší když bude ráčkovat :-p
Odpovědět
Profilova fotka
no prave, jeste je R v prijmeni..ale snad nee, navic jsem ucitelka a chci dite trosku jinak vest nez je posadit k TV a nechat ho tam...
Odpovědět
kami1984 já nejsem trubkááááááááááá ;-( ;-( :-D jinak zmiňovaná Valerie je taky dobré jméno ;-)
Odpovědět
jééé, Teodor je krásné jméno, už jsem ho kdysi doma navrhovala a neprošlo, ale třeba ještě zkusím... Valentýnu má manža v rodině, kamarádům se narodila Valerie a Patricie, všechno jsou to hezká jména, ale já bych je nedala a Klára se mi nelíbí z toho důvodu, že to má problém vyslovit rychle dopsělý, natož dítě a nechtěla bych, aby si říkalo Klála nebo Klálka, příp. Kualka... jinak kami máš dobrý postoj, co se výchovy týče, zatím ho mám taky ;-)
Odpovědět
jinak Kami, když se ti líbí Tina, tak co takhle přímo Tina nebo Týna? Já myslím, že na matrice s tím problém nebude...
Odpovědět
Profilova fotka
Spa: promin, nechtela jsem se te dotknout, beru to u slecen a dam, ktere znam:)treba takova Charlinda je jako lenka naprosto uzasna:) Ivet: o vychove na nasi diskuzi
Odpovědět
náš syn má ve jméně R dvě, druhý bude mít jedno a nad ráčkováním vůbec nepřemýšlím (v rodině problém není), nota bene, pověstné ráčkování není vůbec jediná možná vada, může koktat, šišlat, sykavky..., to by se nevybralo žádné "dokonalé" jméno :-D
Odpovědět
to je tak vždcyky, když ti někdo řekne jméno, vybavíš ty nějaké trubky z okolí, ale když nad tím přemýšlíš, tak se najdou i nějaké fajn holky...Lenek znám hodně a většina je good...
Odpovědět
gtver přesně, už jsem to zmiňovala včera... ;-) a jinak, existují logopedi, že? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
kami, nebo,pochopila jsem ;-) :-D ivett nevím jak na matice,ale myslím,že za každé jméno co není v českém kalendáři musíš žádat o souhlas,s mojí Nellou to bylo jednoduchý, páč v kalendáři jednoduchá Nela je....ale tak Týna by mohlo být podobný....
Odpovědět
Profilova fotka
kami,ještě že jsme ty učitelky,máš pravdu...-) spa,to víš,že nejsi,jen jiná nositelka,jeee :-p
Odpovědět
spa, není to tak úplně přesně, s českým kalendářem to vůbec nesouvisí, jde o to, že se musí jednat o existující jméno (kdekoliv od severního po jižní pól). Jen pokud si matrika není jistá, tak je potřeba existenci jména doložit.
Odpovědět
spa já myslím, že zrovna s Tinou by problém nebyl, jasně, že musíš asi na matrice nějak žádat, ale není to asi tak složité, jako kdybys chtěla třeba jméno Pouštní vítr :-D Navíc ta z počasí někde v TV se jmenu Tina Pletánková ne? Tak to asi jde...
Odpovědět
jj, třeba Tobiáš v českém kalendáři není a přesto je to už běžné jméno, má svátek tuším na Antonína, musí prostě existovat ve světě to jméno... jo a kami kdybych uvažovala nad Tinou/Týnou, tak jsem pro Tinu ;-)
Odpovědět
:-D ivett,vždy´t jo...to píšu ;-) gtver,aha tak se to asi měnilo??? mě to kdysi bylo řečeno takto,nebo byla na matrice blondýna :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
s kalendářem je to tak-musí se objevit v nějakémm celosvětovém, nesmí to být hanlivé aještě něco--holky, ale najít dobrého logopeda je taky umění!!!
Odpovědět
deniss kuju :-*
Odpovědět
spa, neměnilo, na matrice si prostě chtěla udělat jednoduchou práci
Odpovědět
Profilova fotka
taky bych to Ivet dala s mekkym "i" :)
Odpovědět
gtver,tak díkes,aspoň jsem zas chytřejší ;-)
Odpovědět
kami, ale na druhou stranu, proč budu uvažovat předem o tom, že by moje dítě mohlo zrovna ráčkovat? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to určiteTina je lepší,ježiš,já se k tomu jídlo nedostanu snad :-D
Odpovědět
Mě se třeba líbí ještě Dara (a to nemám ráda Rolincovou) ;-)
Odpovědět
ivett, to už jsme řešily včera,u holek je to brnkačka,když se zamyslíš je spousta krásnejch jmen ale ty kluci daj zabrat :-) 8-)
Odpovědět
Tak Dara ani není Dara :-D spa, např. v českém kalendáři je Alexandr a my taky necháme zapsat Alexander ;-)
Odpovědět
teĎ mě docela nadchl zas ten Teodor...
Odpovědět
Rolincka není Dara, ale říká si tak... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?