Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Černoušci Fanda a Pepa, to je opravdu úsměvný :-D
Odpovědět
nunacek:Tak samotnou by mě to asi nenapadlo ale líbí se mi tak na padesát procent moc se taky nevyskytuje ale lepší Vladimír než Vladislav nebo třeba Ladislav co myslíš?
Odpovědět
Profilova fotka
František je celkem ještě ucházející, ale Josef se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
rozalie: Vladimír - Vláďa nebo Míra, Vladislav - Vláďa nebo Slávek, Ladislav - Láďa nebo Slávek. Ladislav se mi nelíbí vůbec. A mezi Vladimírem a Vladislavem - nevim co bych zvolila, fakt nevim, možná ale asi Vladimír. Jinak Vladimír je dědeček mého manžela, má iniciály V.V. :-)
Odpovědět
Když ono je sice hodně jmen, ale když jde do tuhého, člověk zjistí, že musí to jméno probrat ze všech stran:o) František docela jde ;-) Já chtěla kluka Ondru a pak byla ve hře ještě Zuzka a Klára.
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Já miminko čekám :-) - koncem ledna nebo začátkem února. Doma už mám 11-letou Lindu a teď to bude Filípek :-) (takže takovej druhej jedináček :-) ) A ty už máš nějakýho drobka doma? Jak se jmenuje?
Odpovědět
peroli: Tak to moc gratuluju! Já mám tříměsíční holčičku Terezku
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Z výběru Tereza, Zuzana a Klára je Tereza jasně nejhezčí ;-) Tamty dvě jména se mi nelíbí. Ondřej je pěkné.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Jo, a ta malá od švícy se jmenuje Yasmin Osasumwen. Ale používá se jen Yasmin.
Odpovědět
A jak se jmenujete vy jménem? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: Jasmínka je krásné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: No to malej bude takovej trochu jedináček, ale ono záleží hodně na výchově, jak se k sobě budou sourozenci chovat a pak v dospělosti už je to stejně jen na nich...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
snehurka: Já jsem Petra.
Odpovědět
peroli: Jasmínka je krásné jméno, ale musí jít k příjmení jako u Vás
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Ono u holky je to těžké, když se pak vdá a vezme si příjmení manžela.
Odpovědět
nunacek: jojo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám teď třeba jak tvrdé jméno, tak i příjmení. Dřív jsem měla jen tvrdé jméno, ale přijmení ne.
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Děkuji za tu gratulaci :-) Jestli myslíš NAŠE jména, tak já jsme už skoro 30-let Petra. A Ty?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Původně se měla jmenovat Yasmin Lawrence Osasumwen, ale protože české zákony neumožňují tři křestní jména, ani když je jeden z rodičů cizinec, tak "Lorencu" vypustili a zůstala jen Yasmin Osasumwen. Ale k ní se Jasmínka fakt hodí i když malá není vůbec ani trošku černá. Však se podívej: http://www.beremese.cz/album/view.php... (já jsme vzadu a ve předu je Linda a drží Jasmínku)
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: Moc pěkná fotka. Byla jsi krásná nevěsta a Lindě s Jasmínkou to moc sluší! A taky koukám, že se my dvě jmenujeme stejně :-D
Odpovědět
peroli: holky jsou moc pěkný, sluší jim to oběma:o)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: s tou výchovou s Tebou souhlasím. Já jsem od švícy skoro 6 let a nic moc, kamarádka je od bráchy asi 12 let a úplně super. Ono to může mít i malou výhodu, když jsou to dva jedináčci. Já mám například v plánu, že z Lindy si samozřejmě nehodlám udělat chůvu, ale když budu opravdu potřebovat pohlídat, tak pomůže. Ono to ani nedělá dobrotu, když ze staršího sourozence tu chůvu uděláš. To podle mě nejvíc kazí ty sourozenecké vztahy. Však to vidím u mamky - ona MUSELA mladšího bráchu pořád hlídat a taky to tak dopadlo. Vrcholem bylo to, že když babička ještě žila tak strejda honil mamku po domově důchodců. To je ta láska k sourozencům...
Odpovědět
Ahojda holky, muzu se k vam pripojit? :-) rozebirate krasna jmena ?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Fakt? :-D Který rok ses narodila? Já 79. Hádám, že budeš někde okolo mě.
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: Ona ta výchova dělá hodně, ale pak v dospělosti už do rodiče moc neovlivní, jak se k sobě budou sourozenci chovat. Můj manžel má dva bráchy, jeden je starší o 11 let a jeden o 9 let a víc si rozumí s tim, co je od něj o 11 let.
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: Jasně, připoj se :-) Jestli se nepletu tak to album ze svatby v Austrálii bylo Tvoje, že jo? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: jasně, přidej se ;-) peroli: 83 ;-)
Odpovědět
jojo bylo :)...vlastni svatba jeste neprobehla tak aspon ta bratrankova :-D ...jo jinak ja jsem od brachy o 9 let a vzdycky jsme meli krasnej vztah ;-) ...jsem presvedcena ze je to pouze na rtodicich a na vychove jak se k sobe deti budou chovat pokud stale ziji doma...jinak se omlouvam kdyz budu psat blbosti jeste porad mam z Australie prehozene Y a Z :-D :-N
Odpovědět
ja jsem 88 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Vidím, že jsem se nespletla. Tady v té době se s Petrou roztrhl pytel. Myslím ale, že jednou jsem se s Tebou už o tomhle bavila, ne? :-) To jak jsem psala, že nás bylo ve třídě několik a tys myslím odepsala, že jen někde na střední jste byli dvě ve třídě... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?