Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mexx...ja tiež poznám jeden prípad, syn Slavomír ( 18 r), dcéra Martina ( 13 rokov) a najmenšia Ella Christina ( jeden rok...no neviem či Christina je s a na konci alebo e)..takže tiež je to trocha zvláštne. :-N ktožvie ako to vnímajú súrodenci hlavne Maťa. no ale je to iba jeden prípad z mojho okolia, takže to dávanie "nerovných" mien je asi ešte stále rarita.
Odpovědět
Profilova fotka
no baby, ja som bola minule pri krste a krstili "Anet Alzbetu" :-S no neviem... Inac, pohlad do kalendara : Felix je celkom fajn meno, ze? Félix Frivaldský...ten by mohol byt...ale kym vyslovi to meno dokonale, to potrva.. :-D
Odpovědět
Ahoj, Félix je pekné meno a to ide aj k sebe...Mi chceme Marka (Marko) len dievčatko ešte neviem...Anet Alžbeta....to odkial majú také meno??? mne sa páči aj Kristínka....je to také otrepané ale pekné....
Odpovědět
Profilova fotka
tina, všetky Kristíny, čo poznám, sú super :-) Ja som mala pocit, že sa to dievčatko volalo Anet, ale aby bolo krstené, musí mať aj meno svätého, tak preto asi tá Alžbeta. Bratrankov synček ma tiež dve mená, aj keď oficiálne sa používa iba jedno (Markus Dávid, myslela som si, že Markus je len latinska obmena Mareka, ale vraj nie, vraj musel mať sväté meno,a to Marek alebo nejaké iné)
Odpovědět
Ella Christina.. mno, podla mna je hacik v tom, ze Ella Christina Grey, Newman, Yorkdalle alebo hocico ine znie normalne, ale Ella Christina Farkasova, Novakova, Kovacikova... to mi akosi nejde do kopy.. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
christinu znám jednu takovou velmi zvláštní dívčinu,ač se mi to jméno líbí,kvůli ní bych ho nikdyyyy nepoužila:-))
Odpovědět
Profilova fotka
Ella Ch. majú slovenské priezvisko, trocha síce netypické, s oboma zažmúrenými očami by sa to celkom hodilo, ale išlo o to čo písala mexx, že dve deti majú "klasické" mená a to posledné akoby ani do rodiny nepatrilo, že je to miláčik rodiny a preto musí mať aj super a originálne meno :-p ale pri krste nemusí byť sväté meno, ja mám meno, tiež žiadna svätá, sestra taktiež.a druhé mi ani pri krste nedali. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no, jachin, ja som napr. ani nemala ponatia, ze nejaka sv. Eliska bola, ale vraj bola, tak tiez nemam druhe. Si myslim, ze to zavisi aj od knaza. Tiez som si vsimla, ze to posledne meno je u deti take ujete, ale skôr kvôli tomu,ze pred desiatimi rokmi sa nosili ine mena ako sa nosia teraz (najstarsi surodenec je povedzme o desat rokov starsi). Preto vyznavam mena po starych rodicoch, rodicoch, skratka rodinne :-D a je v tom strasna vyhoda - mama ti môze prebrat doporuceny list, lebo nikto ti nezaruci, ze nie je pre nu, ak tam nie je rodne cislo. Takto mi mamka usetrila veeela casu :-D Ale Ella Christina by mohla byt v tvare bez ova, hned by to vyzeralo lepsie...
Odpovědět
Myslim, ze to ozaj zavisi od knaza, lebo poznam takych, co v pohode pokrstia aj taku Jessicu, uplne bez vyhrad, ale poznam aj zienku, ktorej pan farar prve tri deti pokrstil bez problemov (Frederik, Patrik, Benedikta), a poslednej dcerke dala meno Doris a pan farar povedal, ze ale to jej nepokrsti, lebo to nie je svate meno, takze si budu musiet asi vymysliet este nejake ine k tomu, ktore bude ale iba na krstnom liste. A tak mala nakoniec skoncila ako Doris Annamaria, ale vsade ma len Doris, akurat v krstnom liste (ktory aj tak skoro nikde nepouzivate) ma obe. :-) Tiez poznam jednu holku, ktora ma dve deti, syncek sa vola Dusan (mam taky dojem, ze po ockovi, takze je to asi jasne) a dcerka je Sophia. Mne osobne sa to k sebe nehodi, ale je to ich vec... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky a jaké ted frčí na Slovensku jména? něco ne úplně tradičního...já jsem se narodila na Slovensku a tak jsem si říkala, že by nebylo špatné (až bude mimouš) mít slovenské jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
elis, najkrajsie slovenske meno je Eliška :-D ale nie, srandujem, tak teda: Jakub, Samuel, to su skoro vsetky deturence co poznam za poslednych 5-7 rokov. A este taky Kristian, Markus, Marko a par rokov dozadu letelo meno Kevin (brrr) Z dievcenskych mien su to (aspon podla mna) : dvoj - mena (Anna Maria, Anna Alžbeta, Alžbeta Kristína atd), u nas sa dost oblubovalo aj Viktória, Sára, Lea (jedna mamka, ktora ma Leu povedala,ze ak by sa dalo tak dá dietatku, ktore caka meno Lea II), no a myslim, ze Vanessa, Jessica uz trochu ustupuje
Odpovědět
Profilova fotka
hm, takže něco podobného jako u nás teda
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
elis, ved ty mas krasne meno :-) Alica vo mne evokuje Alicu v krajine zazrakov. Take rozpravkove meno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj já jsem jeden velký zázrak :-D však jo, já si nestěžuju, mé jméno není tak frekventované a mě se to hrozně líbí, proto bych i pro budoucí mimouše chtěla něco etra, ale zase ne třeba Kevin nebo Jennifer :-D
Odpovědět
Profilova fotka
elis, tak tie mena vazne nemusim, nech sa na mna nikto nehneva... :-p :-p :-p ja som za klasiku
Odpovědět
Největší legrace je, když si dají rodiče záležet, aby jméno "ladilo" k příjmení. Kdysi o tom byl článek v MF Dnes. Že u nás žije několik lidí se jménem Vinnetou, nebo Blanka Panenská, Revoluce Vítězná, častý je i Jan Žižka. Znala jsem jednu Venuši Flachsovou, taky dílo, co?
Odpovědět
Profilova fotka
no dyt jo, to je děs...mě se třeba hrozně líbí Bibiana, to je takové hezké slovenské, neokoukané, ale manža nechce ani slyšet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já viděla někde soutěž na mimi roku a tam byl klučík Petr Klíč :-D
Odpovědět
Profilova fotka
.-)))) Vinnetou.-))) Revoluce Vítězná??? to je vůbec možné??? .-)))) Petr Klíč.-)))) Já se fááákt bavim.-))))
Odpovědět
baby moj oco chodil do triedy so Sandokanom Berkym :-) to fakt..
Odpovědět
Profilova fotka
hehe, segra mala v triede Venusu Kokyovu :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D
Odpovědět
U nas v meste bol jeden Elvis Angelmajer. :-D Ale ten sa na Elvisa este aj podobal, teda ucesom, len tento bol rysavy... :-N U nas fici Jakubko a Samko, uz chytam na tie mena alergiu normalne, hoci kedysi sa mi pacili. A este Matej, to som si vsimla dost casto. A z dievcenskych hlavne Sofia a Nela, sa mi tie mena pacili, ale uz by som to asi len tak nedala, lebo sa mi to zacina protivit, ked to vsade pocujem. Sara a Viktoria su uz dost na ustupe, Vanesky sa tiez zacali nejako ukludnovat... A z tych "inych" ma zabil napriklad Kevin Pazur. :-N A dalsia vetva tejto rodiny Pazurovcov ma syna Ferka (Ferdinand), ked cakali dievcatko, tak sa dohodli, ze bude Martinka po maminke, ale nakoniec jej dali meno Ferdinanda. Nic moc teda... :-N Ale bezne jej hovoria Nany alebo Nanynka alebo Nanča, a to jej teda sekne, strasne sa to k nej hodi. ;-) No a potom tu mame Jennifer, Scarlett, Carmen, Rosalindu, Esmeraldu a este nejake, ale to uz su zase od romskych spoluobcanov. :-)
Odpovědět
Petr Klíč, :-D :-D :-D , chudák. Přidávám Prokop Tunel, Tomáš Fuk, Tomáš Marný, ach jo, ti rodiče :-D :-D :-D
Odpovědět
mexx, mne sa hrozne pacili Jakub, Samuel a Simon.. lenze tak sa teraz vola kazdy druhy narodeny chlapcek :-N A to iste aj v pripade Elly, Sofie, Nelly.. Zuzku, Anicku, Katku, Mirku a Luciu uz clovek nenajde ani s baterkou napoludnie a to je podla mna skoda.. =-)
Odpovědět
Já teda učím ve škole a přiznávám se, že už mi ty Karolínky a Kristýnky splývají v jednu. Navíc ještě tahle jména dává určitý typ lidí, jsou to většinou holčičky, které si rodiče čančají, takže jsou všechny dlouhovlasé, blonďaté nebo hnědovlasé a načančané a slušné šprtky, takové ty tiché. Takže zlobivé kluky si pamatuju hned a pak se rok učím rozeznávat Kristýnky od Karolínek. prosím utněte někdo tuhle módu, v každé třídě jsou minimálně dvě tohohle jména. Myslím, že není třeba mít za každou cenu doma Venuši, ale nechtěla bych pro dítě jméno, s nímž by splynul v davu. Mám teď jednu třídu, kde jsou tři Kristýnky, dvě Karolínky, tři Lucie, tři Jakubové a dva Honzové. A pak se v tom vyznejte. To je pak člověk za takovou Venuši Flachsovou vděčnej, u té se nespletu :-D . Z těch jmen co jmenovala petocka, se většina objevuje, jen ta Mirka je fakt vzácná, přitom takové pěkné jméno. Já teda po dětech netoužím, ale líbí se mi jména Ema a Lada
Odpovědět
Profilova fotka
ja kdyz jsem byla ve skole, tak jsem byla ve tride jedina Kristyna a mela jsem na hlave jezka a patrila jsem k tem nejvetsim parchantum ve tride :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak Revoluce Vítězná jasně vede, no chudák holka.
Odpovědět
Profilova fotka
mabinogi, mna si tiez hned ucitelia zapamätali, lebo v mojom veku velmi letela Marianna (Sandokan) a Martina. petocka, ja vo svojom veku poznam dost vela luciek, Katiek a Miriek, tiez zopar Leniek. Ale musim povedat, ze hned po Eliske sa mi najviac paci meno Katarína, to meno pretrvalo roky ako napr. Maria, ale nie je take "osuchane"
Odpovědět
Ja som nenormalne zatazena na ruske mena, teda celkove som taky "rusofil". Takze by som kludne vyberala nejake z ich mien, akurat by som si rada pozrela ich kalendar, lebo predpokladam, ze by sa tam toho naslo vela na zalubenie. x-) Zatial som sa k nemu ale nedopatrala... :-.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?