Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to vůbec nevím,dali to jedni známí,je jí už 16let,tak tehdy to teprve bylo netradiční,připadá mi to indiánské:-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak známa dala synovi René..u nás používané ako mužské meno..ženské to by ma ani nenapadlo :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tanita? Neobvyklé... macabi: My máme zatim vybráno Samuel a Elena. Pak se nám líbí Lara, Dominika, Dominik. Mě se moc líbí ještě Adam a Amélie. Mému manželovi se ještě líbí Sellene, Erika, Erik, Patrik.
Odpovědět
no aj mne to pripadá indiánske... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám žáčka, který se jmenuje René ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nanucek.sellena je hezké:-)
Odpovědět
Profilova fotka
nebyla sellena J.LO. v nějakém filmu?
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak se mi třeba moc líbí jméno Alice, fakt pěkné, ale jelikož je to jedna z manželových bývalek, tak toto jméno své dceři nikdy nedám.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D tak to se nedivím
Odpovědět
Profilova fotka
Alice mi ale sedí už na dospělou ženu,na dítě moc ne
Odpovědět
nunacek, ja som mala pôvodne vybraného Adama...potom to bol Matúš a keď som čítala rozhovor s Ivanou Chýlkovou a povedala som meno Jáchym pred mojím mužíkom, tak už chcel len to. Veľmi túžil po tom, aby náš syn mal netradičné a "silné" meno...či je silné to neviem, ale netradičné určite... :-) Amélia sa mi páči tiež...
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak netradiční to bude:-)a hlavně ,že se líbí vám!to je nejdůležitější!!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
denisska: Sellene byla v Underworldu ;-) Když ho manžel viděl poprvé, tak od té doby se mu to jméno moc líbí. Mě se taky líbí. Ale mě se ho nechce moc dávat z toho důvodu, že tady v ČR nebude hodně lidí vědět, jak se to jméno vyslovuje, myslim, že málokdo by jí říkal správně "Selín", myslim, že by ji spíš říkali "Seleno" :-| Ale třeba "Sel", "Seli" by bylo pěkné, kdyby jí říkali.
Odpovědět
Profilova fotka
to asi jo,ale mi se vlatně líbí víc to počeštěné seleno:-)
Odpovědět
Profilova fotka
macabi: Jáchym je určitě spíše netradiční jméno. A pokud se vám oběma líbí, tak není co řešit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
selína, nie ten prvok selén!!? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No prvek selen je asi trochu z jiného soudku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: Ono to Seleno by taky nebylo až ta špatný, ale Selín je o něco hezčí. Už jsem předtím přemýšlela, jestli to manžílkovi nedat jako překvápko, říct, že bude Elena, ale nakonec dát tu jeho Sellene :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to by bylo hezké:-))
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: Jo jo asi by to bylo hezké :-)
Odpovědět
nunacek...ale "bude bohem vyvýšen", tiež nie je najslabšie...nie? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Selena bola grécka bohyňa mesiaca. je to krásne meno. viac sa mi páči Selena ako výslovnosť Selín.
Odpovědět
Profilova fotka
macabi: Já nejsem věřící a tudíž význam "bohem vyvýšen" podle mě sílu jména nevyjadřuje. Myslim, že jakékoli jméno jako takové sílu samo o sobě nemá, je nutný, aby ta osoba, která to jméno nosí, byla silná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky normálně já snad díky vám za chvíli sama sebe přesvědčim, že Sellene je hezčí než Elena :-D
Odpovědět
nunacek, to máš pravdu, ale napr. mená Alzbeta, Alexander, Viliam...niečo to do seba má...ale samozrejme, ak týmto veciam neveríš, je zbytočné o tom hovoriť... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
macabi: Alžběta byla moje prababička a jmenuje se tak moje sestřenice :-) Alex je pěkné jméno a Viliam se líbí manželovi :-) Ale je pravda, že prostě některé jméno zní jakoby "silnějc" než jiná, třeba jméno Alžběta se mi zdá mnohem silnější než třeba Marie nebo Lucie...
Odpovědět
Profilova fotka
Alžbeta, Alexander, Viliam ... to sú kráľovsné mená. tie majú silu sami o sebe nun - mne osobne sa Sellene páči viac ako Elena :-)
Odpovědět
No vidíš, ako sme sa pekne dohodli.... ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tripp: Manžel chtěl od mala mít dceru Eriku, pak se Erice vyrovnala Sellene a pak se k nim přidala Elena, takže on tyto tři jména staví do jedné roviny, takže je mu jedno, které bude naše dcera mít, ale mám takovej vnitřní pocit, že by byl za tu Sellenu fakt rád. O Erice ví, že tu nedovolím nikdy.
Odpovědět
Profilova fotka
nun - ak mu je to jedno, ktoré z tých troch, tak potom vyber ty, ktoré je tebe najmilšie. Sellene znie dobre a nevšedne, Elena je pekné meno, ale bežné
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?