Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
makulacek - měřím 158cm
Odpovědět
Profilova fotka
jé holky,tak to máte ještě dobré.já měřím 165 a vážím 73-74kg...takže mám nadváhu :-( dnes se zatím držím:k obědu chleba s lučinou a kousky rajčata a okurky,a ted jím nastrouhanou mrkev s jablke.no jenže den ještě není u konce :-| na stavbu přemýšlím,že bych si vzala corny rohlík s lučinou a něco k tomu.
Odpovědět
Profilova fotka
Lucy84 neboj to půjde dolů chce to halvně pohyb. Já jsem se nikdy neomezovala na obědech a jedla normálně co mamča uvařila nebo co dům dal popř. co vaří v jídelně :-p , malou sladkou dopolední svačinku jsem si taky neodpustila, ale pak už to odpoledne to už jsem se držela odpol. svačina už zdravá a malá a večeře zdravá malá a spousta zeleniny a ten chleba s lučinou si někdy dávám na večeři miluju to pa a drž se Sem
Odpovědět
Tak k 158cm to chápu, já mám přesně o 10cm víc, tak mě to právě docela dost šokovalo - těch 50kg. Vážíte se ráno nebo večer? Někde jsem četla, že se má vážit ráno nahá na lačno. Já jsem se vážila akorát včera večer a to se mi to číslo teda vůbec nelíbilo. Jo, jinak nevím proč ale měla jsem včera pořád strašnou žízeň vypila jsem asi 4l (neslazené čaje a voda), ale že bych nějak moc chodila na záchod, to teda ne, tak jestli se moje tělo nějak začíná čistit a dělá to tím, že potřebuje vodu na proplach, nebo netuším.
Odpovědět
Profilova fotka
makulacek - já se vážím 1x za týden právě ráno na lačno a nahá; večer vždycky vážím víc ;-) já nijak netrvám na těch 50kg, chtěla bych alespoň část tuků přeměnit na svaly a ty jsou prý těžší než tuk; podle digitální váhy mám totiž tělesného tuku víc než bych měla mít
Odpovědět
Profilova fotka
sem:já to i přes den vydržím,ale jak se blíží večer,je to horor...včera jsem taky nevydržela a večer jedla brambůrky a slaný tyčinky ;-) i když jsem přes den jedla zdravě...jo,Lučinu mám moc ráda,i když ta co jím není zrovna dietní,ale lepší zase než to sladký jako takový. makulacek:já se vážím ráno,většinou polonahá.někdy jsem šílenec a vážím se denně,i když vím,že se to nemá.idealní je jednou týdně.ale někdy se bojím zvážit,tak třeba měsíc se nevážím,ale to jsou pak šoky! s tím pitím,to je dobře,že tolik piješ.já jsem v tomhle trubka největší,já do sebe dostanu jen minimum toho kolik bych měla vypít.odnáší to ledviny a všechno,musím se nějak nutit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lucy84 - já mám taky moc ráda Lučinu, většinou si do ní ještě zamíchám třeba křen; v Lučině Linie je tuku jen 9%, píšou na ní, že je tam o 60% tuku méně než v "normální " Lučině, a chuťově mi to přijde nastejno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap:jj,tu jsem už taky ochutnala :-) asi se zase k ní vrátím ;-)
Odpovědět
tu lučinu linii jsem už taky kdysi měla a připadala mi chuťově moc dobrá a přidat do ní křen - no to je super nápad, díky za tip. Ještě k té váze - zkkusím se tedy zvážit za týden, je mi totiž divné, že i když jsem se začala hýbat a snažím se jíst dietněji, že bych za týden nabrala 2kg, nevím, jestli jsem teda neměla včera nějaký "den zadržování vody", navíc na objemu jsem to nijak nepozorovala, navíc vypít 4l vody mi taky připadá už trochu moc, pro dnešek mám v sobě zase už 2l. Ale co, hlavně toužím po malém objemu, jak po malé váze! Dnes se zatím držím a k večeři jsem manželovi slíbila salát, musím vyrazit do obchodu a zazásobit se zeleninkou a ovocem.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já teď ulítávám na maražené zelenince "Brocoli Mexicana" od Findusu, tu bych mohla klidně denně ;-) je tam brokolička, fazolové lusky, kukuřice a paprika a má to takovou máslovou příchuť, měla jsem jí dneska k obědu + pár bramboráčků jinak v práci mi nedělá problém dodržovat pitný režim, ale horší se to doma, tam to pití trošku flákám :-|
Odpovědět
tak to vůbec neznám já jsem teď poobědvala kuskus a nakrájela jsem si do něj šunku, musím doma zjistit kolik ta moje porce váží, protože toho kuskusu nesním ani 100g
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,ted jsem přišla z práce a mám strašnej hlad :-( si půjdu asi zase nastrouhat jablko s mrkví a večer k tv si dám zeleninu,teda aspon to plánuju,za výsledek neručím,poněvač se znám ;-) zase jsem dnes moc nepila,jsem fakt hrozná ]-( Lučina mi nejvíc chutná taková ta "červená"s paprikou a cibulí tuším,to je mnamka:)a s cornem,tyyy jooo :-) ale blíží se víkend,zítra si koupím teda něco na tu stavbu,pak vám napíšu jak jsem pochodila... makul:ty 2kg určitě nebyl tuk,si jen zadržovala vodu,si myslím ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Čau holky tak nevím já jsem včera byla na pizze a sněla jsem dva ty malinkatý chlebíčky s tím dobrým bylinkovým máslem co vždy přinesou jako předkrm a pak dva dílky pizzy a to bylo tak v 18:00, ale alespoň jsem vydržela vzhůru až do 22:30 tak doufám, že jsem něco spálila jinak přes den to bylo dobrý to nebyla žádná pohroma. Jinak já se vážím 1x týdně (nechci se stresovat častějším vážením) a to po ránu (naprosto vyprázdnělná :-D ) nahatá div si neostříhám i vlasy, aby mě netížily a pomalu ani nedejchám když čekám co se tam ukáže :-N . pa Sem
Odpovědět
Asi mi už začíná hrabat a dělám největší začátečnickou chybu a to - že lezu na vváhu neustále, ale aspoň jsem podle toho vypozorovala to, že moje tělo nejspíš opravdu zadržuje vodu, protože jsem se vážila ve středu večer, ve čtvrtek ráno i večer - a všechny údaje byly naprosto stejné (což je divné abych večer i ráno vážila stejně) a dnes ráno zas - to už jsem měla o 1kg méně než ukazovala váha předtím! No, teď se budu muset donutit se asi tak moc nepozorovat, ale i tak oproti tomu kdy jsem se cítila nejlépe mám o 5-6kg víc! ;-( Včera večer jsem zase až tak moc neulítla, k večeři (asi v 6 - chodím spát 9:30, tak fakt nemůžu poslední jídlo v 5, to bych asi umřela) jsem měla jen zeleninový salát (čínské zelí, rajče a bílá ředkev), no ale pak přišla 8h a telka a snědla jsem asi 5mandlí tiramisu - jestli je některá znáte, tak mě jistě pochopíte a pak 2 měsíčky pomela - já vím, že to jsem už neměla, ale zase je to od 1/4 tabulky čokolády a 1/2 pytlíků brambůrek úspěch! Dnes jsem si to sama pro sebe rozebírala - dieta já a hubnutí, čas který to chce, cvičení apod. Sice bych chtěla svoje míry zpátky hned (protože včera už bylo pozdě), ale vzhledem k tomu, že jsem to nabrala za víc jak 3 měsíce, tak je mi jasné, že do týdne to nebude (navíc moje strava opravdu není vzorná). No, protože je nejzdravější a nejtrvalejší shodit 2-3kg měsíčně (já teda poctivě nabírala tak 1,5kg/měsíc), tak těch 6kg dám dolů za 2-3měsíce a vzhledem k tomu, že netrpím silnou nadváhou ani obezitou a půjde to dolů jen velmi pomalu, tak bych to viděla aspoň na 4 měsíce :-| a pak se do léta držet abych se zase v plavkách nehalila do šátků a do osušek a nestyděla se za sebe ;-( Jaké jsou vaše plány?
Odpovědět
Profilova fotka
makulacek - mandle tiramisu neznám, ale zní to dost kaloricky 8-) jinak pomelo já miluju a neřekla bych , že je to velký prohřešek, je to podobné grepu a ten se při hubnutí může já mám váhu jen doma - u rodičů, ale tam nejsem pořád, u přítele se nevážím, takže tímhle se nestresuju ;-) já chci momentálně shodit 5kg, doufám, že za 2-3měsíce by to mohlo jít, snad je to reálný cíl; vím, že u mě jde hlavně o omezení večerního přežírání se a zařazení více pohybu - 2x týdně pilates + alespoň 1x něco aerobního, trampolínky, spinning a taky neflákat procházky s naším psem a za ty 2-3 měsíce už snad budu moct vyrazit do salonů zkoušet šaty ;-)
Odpovědět
No, já zase miluji běhání - parádně mi to pročistí hlavu, ale v tomhle počasí to fakt nejde, ale musím se pochválit a pochlubit, tento týden jsem už byla 3x na orbitracku a 1x jsem přeci jen vyběhla, ale dost to klouzalo, tak jsem to za chvíli zabalila. Ale podle tabulek a podle měřiče na orbitracku jsem za tenhle týden spálila 3600kcal a snad se o víkendu k běhání dostanu (jestli se skutečně oteplí a nebude pršet), nebo se prostě budu muset donutit k nějaké procházce!
Odpovědět
lucy, já to mám skoro stejné
Odpovědět
Profilova fotka
makulacek - přítel včera přišel s tím, že by jsme mohli začít běhat, on sice hubnout nepotřebuje, spíš naopak, ale asi mě chtěl povzbudit v mým hubnoucím úsilí; včera na to už nedošlo, přijela jsme z práce až v 18:20; teď přes zimu jezdím z práce pořád za tmy a běhat ulicema naší vsi se mi moc nechce, to radši počkáme na víkend a vyběhneme někam do přírody 8-)
Odpovědět
tak to já chodívám běhat mezi vesnicemi, běhám sama a bojím se úplně do přírody (kdyby se mi něco stalo), nemám u sebe ani mobil - kam bych ho dala v kapse by mě asi dost tlačil. A tak běhám podél silnice, samozřejmě někdy musím i na tu silnici, ale mám spec. běžecké boty určené na běh po silnici, tak snad si klouby tak moc neničím! Hele berete nějaký přípravky pomáhající hubnutí? Myslím tím třeba i carnitin
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky,tak máme pátek,kritický dva dny přede mnou :-| Tak jsem včera večer zase tak nehřešila,ale spokojená zrovna taky nejsem.když jste u těch plánů,tak já bych byla spokojená,kdybych zhubla 10kg,to bych při výšce 165cm vážila 63kg(i když bych potřebovala víc o něco,budu štastná aspon za tohle)mám na to půl roku,to je dost,ale já si tohle říkám každoročně a nikdy se mi to nepovede.joo,před 2 lety jsem zhubla 10 kg(ani nevím jak..)ale mám je zase nahoře,plus dalších 5,tudy cesta nevede. makul,já se taky vážím občas denně a vím,že je to chyba!ale nemůžu si pomoc.pokud jde o běhání,já bych klidně chodila,ale já po chvíli skoro umírám,nemůžu dýchat a jsem celá červená :-N a hlavně zatím bydlím ve městě,za námi je akorát takový lesopark,jenže sama jít běhat nemůžu,codí tam taková individua,bych se bála...tak uvidím na jaře,třeba začnu.do posilky se chystám až zhubnu ještě 3 kila sama,snad se toho dožiju. sem:já měla pizzu o víkendu,takový dva malý kousky,mám ráda sýrovou a těžko ji odolávám.jsou prostě jídla,která když příjdu domů a voní,mě nenechají na pokoji,dokud je nespořádám.v tomhle se zlobím na mamku,vždycky když se mi daří dodržovat dietu,tak udělá nějakou mňamku,a to pak je má prohra,nemám pevnou vůli.
Odpovědět
Profilova fotka
jooo a holky máte přítele "hubeného"?já ano,nejhorší je,že on se denně láduje sladkým(miluje čokoládu a takovéto to Piknik do čaje-on to jí ale bez toho čaje..)opravdu skoro deně něco takového jí,v libovolném množství.to samé i s normálním jídlem,prostě at sní,co chce nepřibere.a mě přijde,že na mě je vidět každé deko :-( on se pak u tv cpe dobrotami a já jen kroutím hlavou :-. joo,to se tak někdy má.jsem mu ze srandy říkala,že bych chtěla vážit 50kg,abych se do té 60 mohla vykrmit.mi řekl,že by to netrvalo dlouho =-) tak to vidíte...
Odpovědět
Tak to já mám v hubnutí v manželovi podporu, on chce teď navíc zhubnout taky a vzhledem k tomu, že jsme spolu jen večer, tak doufám, že se budeme podporovat a společně to zvládneme - začali jsme s tím teda až včera - dělala jsem k večeři zelenin. salát, jenže já pak ještě měla kousek pomela a ty mandličky (on jen 3) a pak šel z obyváku do ložnice - telefonovat a já se spokojeně krmila u telky, ale doufám, že je tomu konec a opravdu to společně zvládneme. Jinak ten kdo se cpe a nepřibere jsem ještě tak před 1/2 rokem byla já :-S chodila jsem pravidelně běhat a tak jsem mohla jíst úplně cokoliv, ale kde jsou ty časy :-| Když mi začaly být těsné kalhoty - svalovala jsem to na to, že jsou vyprané, když váha, tak na to, že mám MS, nebo že jsem se hodně napila, nebo že jsem 2 dny nebyla na záchodě - prostě samé výmluvy a jen si nepřiznat, že se něco děje ]-( Před Vánoci jsem se rozhodla začít hubnout, dokonce se to i dařilo, k cíli mi chybělo dát dolů 2 kg a kde jsem teď - po Vánocích!!! ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
lucy84 - já mám přítele hubeného, dřív byl blázen do kola, jezdil na něm pořád, do práce (no, má to pár km ;-) ), cyklomaratony, loni si koupil auto, tak trochu zlenivěl, ale hubený je pořád; sladkosti jí snad denně, hlavně tatranky, lázeňský oplatky, těch má doma pořád zásoby (mě tohle neštěstí nechutná ;-) ) , ale většinou je líný se "pořádně" najíst, takový to normální jídlo, ale vzhledem ke kuchařskému umění jeho mámy se mu ani nedivím :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky já mám tedy v příteli maximální oporu také se hlídá i když to vůbec nepotřebuje má krásné pevné svalnaté tělo, ale opravdu si dává pozor na to co jí a sportuje, ale není to žádnej nabušenej svalovec to ne to se mi nelíbí. Jinak holky už mám šaty na svatbu a přítel oblek. Lucí vůbec se nemusíš bát mě tam všechny šaty pefektně sedly a bylo hrozně těžké vybrat měla jsem tři favority, ale určitě doporučuji jít do půjčovny co nejdřív všechny ty šatky jsou opravdu hezky dělané, že tě tak stáhnou, že jsem si s těmi mými 60 kg připadala na 50 kg. Jinak se snažím přestávat mlsat (snídala jsem dva kusy borůvkového koláče :-D ) a dost už si ubírám na jídle večer a dnes jdu na spining tak uvidíme (jo a dnes jsem obědvala housku od MC DONALDS - MC CHICKEN, ale naštěstí si vždy dám jen tu housku a ne menu) tak uvidíme co to udělá až vlezu na váhu 8-) pa Sem
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, já ted ani nemám na jídlo pomyšlení.od začátku týdne mě bolí zub,včera u zubaře na RTG zjistili zánět,vrtali mi to snad až do mozku a tahali mi nervy,bylo to šílený a nic horšího jsem nezažila :-( dnes jsem jen žužlala na jednu stranu sýrovošunkový rohlík a banán.jsem úplně vyřízená ;-( s těmi šaty,snad se odhodlám a zajdu tam.tak hezký víkend,držte se...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Lucy84 co zoubek :-( . Jinak jak to jde dámy :-) já už jsem na 59,7 konečně je tam ta pětka i když stačí se napít a nebude tam tak teď se držím aby nezmizela tak jsem na sebe přísná a snažím se dostat na pevnější půdu pod nohama alespoň na 59,0 mám strach jít na tu váhu, aby tam nebylo 60 kg či snad víc :-o . Tak snad to bude dobré už jsem skoro odbourala večeře dávám si pouze ovoce(měla by to být spíš zelenina, ale po cvičení potřebuju sladké jinak je mi na omdlení). pa a držte se chudák Lucka s tím asi nebude mít teď problém :-| pa Sem
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jestli můžu poradit.. koupila jsem si Lunární diář diety na rok 2008 a od ledna se podle toho řídím. Je to super a když začnete a vydržíte,výsledky jsou vidět třeba po dvou týdnech. Je to hlavně o pití bylinkových čajů, čistících čajů,různé detox čaje... ovocné šťávy.. zeleninové a ovocné dny.. mezitím ale samozřejmě můžete jíst normální jídlo...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky lucy84.. jen jsem tak pročítala diskuzi a pokud chceš zhubnout snadněji, tak úplně vynech pečivo a přílohy. Hlavně pečivo i celozrnné, tmavé.. To je největší zlo.. Jen radím z vlastní zkušenosti.. Jinak přeji hodně úspěchu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a ještě jedna rada - na odkazu e-kalkulačka najdeš obsah kj,tuku atd. v jednotlivých jídlech.. Byla jsem až z některých jídel překvapená. No a večer, jestli trpíš hladem jako já,tak jedině mrkev, paprika.. Ale bacha i ta zelenina má určité množství,které můžeš sníst,pokud chceš váhu směrem dolů.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
stránky www.flora.cz
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?