500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
Profilova fotka
Vybirat saty si jdu na jare pristiho roku... saty si budu kupovat a poplatky mi nevadi - pokud za sve poplatky dostanu odpovidajici sluzbu... Co mi rozhodne vadi je kdyz nekdo nema vychovani - internet neinternet stale jste zastupcem firmy a vyjadrovani by melo odpovidat urovni salonu. Osobne bych do Nuance po takoveto diskuzi nesla. Chystam se do Adiny a jsem rada ze jeji zastoupeni se zde vyjadrilo slusne.
Odpovědět
Nedá mi to a připojím se. Ne k beruškám / neberuškám, ale obecně k těm poplatkům. S názorem jsem někde tak na půl cesty ;-) Proti poplatkům - jsou nevěsty štíhlé, s hezkou postavou, pro které je jednodušší si šaty vybrat. Opravdu jim většinou stačí si vysněné šaty vybrat na obrázku, do salonu jít, zkusit dvoje, troje a mají to vyřešené. Potom 300,- za hodinu není problém. Jsou ale také nevěsty s postavou ne zrovna lichotivou a není to jen tak najít padnoucí šaty. Kdo má navíc větší objem právě nahoře a šaty, co jsou v jednom kuse a ještě na zips, jsou pro takovou postavu opravdu oříšek. Navíc většina salonu má ty hezké jednoduché moderní šaty max do velikosti 38, prý to větším číslům nesedí mi bylo v jednom salonu řečeno. Taková slečna pak opravdu musí ty salony obejít třeba 4 než na padnoucí šaty narazí a i tak to musí být někdy kompromis mezi vybraným stylem a tím co je k dispozici. Jasně, že i tak je třeba 2.000,- za celkové ´zkoušené´ nic ve srovnání s celou svatbou, ale člověka to docela odradí - zase další salon, zase 500,-, zase mi nic nebude sedět ... :-/ V jednom salóně mi paní vyzkoušela asi troje šaty, které vůbec neodpovídaly mým představám a popisu, ale nechala jsem se ukecat, ať to zkusím a uvidím ... byly hrozné jak jsem čekala, ale byly jedny z mála v mém čísle :-( K salónům a vaší oblíbené stížnosti na zničení a ušpinění šatů při zkoušení... To mi chcete říct, že opravdu šaty dáváte do čístírny po každém vyzkoušení? To bych chtěla vidět ... to byste moc šatů běžně skladem asi neměli a v sezóně už vůbec ne. Jak jako ta nevěsta ty šaty ušpiní a zničí, když je má na sobě 10minut a vy jste přímo u toho, nejde ven ani nic takového. Chápu make-up, ale i to jde ošetřit tím, že si na web napíšu, že prosíme zájemkyně, aby na zkoušku přišly nenalíčené. A hlavně při šikovné zkoušející a šikovné zájemkyni se ty šaty obličeje prakticky nedotknou. Tak jaké náklady na čištění :-/ ? Pro poplatky - možná kdybyste slečny nevěsty byly soudné a vždy nechaly paní zkoušející nějakou menší částku - stokorunu, když je jedna, dvěstě, když jsou třeba dvě a samozřejmě dle chování a přístupu, možná by nebylo nic takového potřeba. Číšníkovi taky necháte spropitné, chlapovi z PPL třeba taky a taky jsou tito lidé za to placení ... tady paní věnuje čistě vám hodinu až dvě času, tak co jim to dát najevo. Mimochodem jsem byla nedávno v jednom salóně a byla jsem nadšená. Paní byly dvě, já sama, nosily mi jen šaty aspoň v rámci možností dle mých představ, vyzkoušely jsme asi 5ks během hodiny, moc ochotné, milé, peníze si ode mě odmítly vzít a nakonec popřály krásnou svatbu ať už se vrátím pro šaty k nim nebo jinam ...
Odpovědět
@julie_t k tomu zašpinění: třeba ve Svatbě snů v Praze dávají při navlkání šatů na hlavu takový látkový pytlík, aby se šaty od make-upu nezamazaly. Jednoduché a levné řešení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.kolibrik.cz/rc-zuriva-beru...
Odpovědět
Tak fajn pane markéťáku Nuance, je na čase abyste se podíval na plody vaší práce v souvislosti s vaším vystupováním v této diskuzi. Hlas lidu, hlas boží, myslím že vy markeťáci máte ankety rádi. Tak si jednou klikněme v anketní otázce, zda-li bychom po přečtení této diskuze, salon Nuance navštívili: http://www.anketovnik.cz/c4e9e283341a... Tato diskuze je velmi přínosná. Jak jsem psala jinde, pěkně vyjde na povrch kdo má svou práci rád a kdo ne, kdo ve své práci vidí vyšší cíl a kdo to dělá pouze pro prachy, kdo umí slušně komunikovat a kdo je arogantní ovád. Povede to k lepšímu výběru a k rozkvětu kvalitnějších salonů a k selekci, a snad časem ke krachu, těch špatných. Ona se totiž kvalita salonů neodvíjí pouze podle kvality šatů, množství služeb nebo kapek potu, kterou v práci vypotím. Je za tím mnohem víc a pokud to někomu včas nedojde, tak se na trhu stejně neudrží. Může chvíli parazitovat na poplatcích, ale to ho nespasí.
Odpovědět
Co si budeme povídat, pan Blažek, nepřišel s vhodným způsobem, jak bránit salon Nuance. Bohužel místo, aby zvolil slušné chování a snahu objasnit důvod poplatků, vybral si cestu arogance a kopání kolem sebe, viz postěžování si na Facebooku - já jsem chudák a to hejno zuřivých berušek mně brzy ušlape. Každá mince má svou stranu a jak říkám, jsem ochotná zaplatit za zkoušku, tam kde se ke mně budou chovat pěkně. Pro někoho je to práce,kterou dělá s láskou a bere to opravdu velmi vážně a pro někoho jen business. A vždycky je to o lidech..o obou stranách..té zákaznické, i té profesionální.
Odpovědět
@azss Vůbec nechápu nabídku práce v salonu, kterou tady zprostředkováváte. Co to má jako za účel? Máme si jako vyzkoušet, jak je ta práce hnusná, těžká, složitá, málo placená a to nás má přimět k držení úst do budoucna, pokud by se k nám zaměstnanci chovali arogantně či nepřiměřeně? Zkuste si v podobné roli představit sebe - byl jste někdy v nemocnici? Choval se k vám doktor nebo sestra špatně, tak že jste nebyl spokojen? Měl byste podle vás právo, o tom založit diskuzi i přesto, že vy byste jejich práci v reálu neměl šanci zvládnout nebo ne? Já vám napovím - absolutně byste právo o tom diskutovat měl a měl byste právo si i stěžovat a to i přes to, že jste nevystudoval medicínu a profesi lékaře neovládáte. Vystupujete v diskuzích jak z dob minulých.
Odpovědět
@ttm vystihla jste to přesně. Svatební salon Nevěsta po přečtení příspěvků paní majitelky v této diskuzi u mě klesl opravdu až na dno. Takové chování vypovídá hodně o intelektu dotyčné "dámy".
Odpovědět
@nuance_pronovias Tak já jsem tam byla už dřív a nešla bych tam znovu ani bez této diskuze. Půl hodiny jsem si tam prohlížela šaty, nikdo si mě ani nevšiml, když jsem se zeptala prodavačky, jestli mají ještě někde jinde vystavené šaty, než v té hlavní místnosti, tak mi odpověděla ne a to bylo všechno. Vážený pane, jestli jste marketingový ředitel, tak běžte radši dělat něco úplně jiného, protože to, co předvádíte, je naprostá katastrofa.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, ráda bych upozornila na příspěvek paní Sobotkové z konkurenčního salonu Svatba snů: http://www.beremese.cz/forum/svatebni... @svatbasnu. Musím před ní smeknout, jak dokonale, výstižně a pravdivě vše shrnula a popsala. Pokud si tento vyčerpávající, avšak vypovídající článek přečtete, dozvíte se jak to opravdu chodí a třeba nám poté trochu porozumíte a pochopíte, o co nám vlastně celou dobu jde a že to vše děláme hlavně proto, abychom zákazníkům, kteří naše služby využít chtějí, nabídli to nejlepší a mohli jim věnovat čas a péči, kterou si zaslouží. Přeji Vám krásný den, Marie Nováková
Odpovědět
@svatebnicentrumadina No on bude největší problém v tom, že vy jako salony, nejste v názoru na poplatky jednotní - jak správně říká p. Kaksová se salonu CAXA. Proto je velký problém něco shrnovat, mluvit za všechny, nějak globálně popsat situaci - jelikož každý salon vnímá poplatky jinak. Někdo na nich parazituje a ještě se cítí fajn, jelikož má pocit, že tím bojuje za dobrou věc. Někdo na nich dohání zisky a spoustu salonů je nezavedlo vůbec. Nebo ještě jeden případ - zavedlo je a následně zrušilo a pokračují dál bez poplatků a dokonce expandují - tj. pokud někdo chce nabídnout kvalitní služby se vším všudy a dobře se uživit, tak to jde i bez poplatků. Ale záleží čistě na vás, pokud budete nabízet kvalitní služby, budete umět jednat se zákaznicemi slušně tak, že se u vás budou cítit dobře, tak poplatek NĚKTERÉ zákaznice neodradí...možná.
Odpovědět
Profilova fotka
@andynova75 Máš asi nějaké kuloární informace ;-) Můžu se zeptat, který salon konkrétně poplatky zavedl, pak je zrušil a expanduje? Jen abychom věděli, kdo to teda dělá dobře? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@luisianna Salon CAXA. A kuloární informace to nejsou, stačí mrknout do obdobné diskuze, kde se k tomu vyjádřila majitelka tohoto salonu. Zavedení poplatků v nově vzniklém salonu nazvala bláznovstvím a zrušení ve stávajícím salonu považuje za logické.
Odpovědět
@nuance_pronovias Pro marketingové oddělení, snad si z této diskuze něco odnesete.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, nemyslím si, že pár tisícovkami, které od nevěst dohromady za měsíc vybereme, bychom chtěli dohánět ušlé zisky... Ale pokud tím odradíme "falešné" nevěsty jakéhokoliv druhu, budeme rádi. Jestli tím odradíme "opravdové" nevěsty, mrzí nás to, samozřejmě, ale každá nevěsta, která z internetu zná naší nabídku tuší, že máme šatů nejen hodně co do počtu, ale i velikostí či různých cenových relací a poplatek je převeditelný i na náš druhý salon na Pankráci. Pevně věřím, že si z zhruba tisícovky šatů snad vyberou :) Pokud nestačí pohled na naše stránky, vřele Vás uvítáme přímo v salonech, kde se můžete na šaty podívat a tzv. si je "osahat", abyste viděli, jaká ta naše nabídka opravdu je. Bez poplatku!!! :) S pozdravem, Marie Nováková
Odpovědět
Profilova fotka
@svatebnicentrumadina u vás je prima, že máte dobře dělané stránky. Nevěsty se rychle zorientují ve vaší nabídce, fotky nejsou titěrné, nevěsty si mohou vyfiltrovat i svoji konfekční velikost, vidí i cenu a dokonce barvu. V tomhle máte rozhodně vůči nemálo salonům navrch, takže poplatek zrovna u vás jako důvod odlivu nevěst ani moc nevidím :-)
Odpovědět
Dobrý den, otevřeně přiznávám, že stojím jednoznačně na straně půjčoven a souhlasím se zavedením poplatku za zkoušení, když si prohlížím krásně šaty na webu v Adině apod., mrzí mne že se ještě znovu nevdávám. Stačí otevřít úvodní stránku tohoto webu Alba z příprav, konkrétně album s názvem Typ šatů,které začíná slovy:"Jen tak ze zvědavosti jsem vyzkoušela......." Co na toto více říct?
Odpovědět
@svatebnicentrumadina Máte opravdu krásné, přehledné a obsahem bohaté webovky. Škoda, že nejste také v ČB. Neuvažujete o otevření dalších prodejen, např. v Brně, v Plzni? Přeji Vám mnoho spokojených zákaznic :-)
Odpovědět
@isabellka2010 Tak pokud clovek nevi, jaky styl satu mu sedne, tak opravdu zkousi ''jen tak ze zvedavosti''... s tim je pri zalozeni svatebniho salonu treba pocitat. Je minimum nevest, ktere prijdou do salonu s naprosto konfekcni postavou vel.38 a presne ukazou na jedny saty, ktere si vyzkousi, zaplati a odvezou... vetsina z nas chvili hleda, nez najde..
Odpovědět
Po přečtení diskuze mi to nedalo, abych se nevyjádřila. V Nuanci v Praze jsem byla někdy na jaře, objednaná, přišla přesně na čas i se svědkyní, překvapilo mě, že tam v tu dobu byly i další nevěsty, ale nějak jsme se vešly, i když úplně nejpohodlnější to nebylo. Na vybrání šatů z katalogů bylo celkem dost času, jedna slečna byla velmi milá a profesionální, druhá zrovna milá nebyla, ale chovala se slušně. Dostalo se mi i rad typu: tohle si se svou postavou ani nenechávejte vyndat, to je úplně zbytečné. Nebrala jsem to nijak zle, ty šaty jsou dělané na výšku nějakých 180 cm (přesně si to již nepamatuju). A ve výšce byl nakonec i kámen úrazu, jsem malá drobná, konfekční velikost 34-36, prakticky ve všech šatech jsem se naprosto ztrácela. Vybrala jsem si asi patery, slečna mi sama vybrala navíc ještě dvoje. Jedny těžké saténové mám k pobavení v počítači a ukazuji je někomu, když chce vidět ctnostnou královnu Viktorii kráčející ke korunovaci:-). Výsledek byl, že mi seděly jen jedny šaty, byly moc krásné, líbily se mi, dost jsem o nich uvažovala, ale bohužel to byla stará kolekce (už nevím, kolik sezon) a nebyly k půjčení jen na prodej. Stály 15.000,-Kč, ale přestože byly krásné, bylo na nich vidět, že už jsou použité, bylo sice patrné, že jsou udržované, ale to množství žen, co je už měly na sobě, se prostě projevilo, na vrchu korzetu, dolním okraji sukně atd. Nakonec jsem dospěla k závěru, že si pro svůj svatební den zasloužím něco lepšího. Výsledek byl, že jsem si podobné šaty nechala ušít. Se službami salonu jsem však byla spokojená, a to i přesto, že jsem si tam nevybrala. Bohužel, to, co zde předvádí zástupce Nuance, je naprostý vrchol arogance, z toho pána je mi normálně nevolno. Kdybych si toto jeho vyjadřování o minulých i budoucích zákaznicích přečetla dříve, do takového salonu by mě nikdo nedostal, protože představa, že své peníze dám mimo jiné na plat tomuto člověku, je mi značně nepříjemná. Pokud je to skutečně marketingový ředitel, být já jeho nadřízený, už bych sepisovala výpověď nebo minimálně vytýkací dopis. Když si jeho příspěvky porovnáme s tím, co zde píše představitelka salonu Adina, jde o dvě rozdílné strany mince, profesionál (Adina) a naprostý buran (Nuance). Také tu už zaznělo, že většina z nás jsou dospělé vydělávající ženy, mnohé pracující s lidmi, mající tedy spoustu příjemných i nepříjemných zážitků, a přesto by si jen málokterá dovolila zahltit internet výkřiky o tom, jací jsou její klienti blbci, protože by už taky příště žádné klienty mít nemusela, že.
Odpovědět
@karlajasmine Tak tohle je snad jasné všem. Pokud sis příspěvek dočetla do konce, slečna psala, že si šaty nejspíše nechá ušít, svatební salon pouze využije jako bezplatnou zkoušírnu, co jí sedne. Tak aˇt platí poplatek- je to pouze fiktivní nevěsta. V salonech pouze zdržuje a špiní šaty. Krásný ukázkový příklad.
Odpovědět
@isabellka2010 Presto ale potencialni klientka... Jina nevesta tu psala, ze mela v planu si saty nechat usit, ale nekdo z rodiny ji ukecal, at si jde i nejake saty zkusit do salonu, tak sla, a byla okouzlena jak satami tak pristupem salonu, tak si nakonec vybrala v salonu. Kazda zenska, ktera prijde do salonu zkusit saty je potencialni zakaznice... My zeny totiz fungujeme tak, ze pokud nas neco nadchne, jde puvodni plan stranou a rady zaplatime vice penez nekomu, kdo nas okouzli svym pristupem a vyberem satu. Pokud tohle nekdo o zenach nevi a pristupuje k nim jako k podvodnicim ci 18tiletym ''beruskam'', pak skodi v podnikani sam sobe (muj nazor).. :)
Odpovědět
@karlajasmine @isabellka2010 Aano, to jsem byla já. Byla jsem rozhodnutá si šaty nechat ušít, zvítězil "wow pocit". Sice až ve třetím salonu, ale už v tom prvním jsem zjistila, že vlastně chci úplně jiný typ šatů :-) Kdybych nenarazila na ty, které teď mám, vracela bych se do prvního salonu a byla jsem rozhodnutá dát za jedny šaty asi o tři tisíce víc, než byl můj limit. A ráda bych se tam vrátila, byli úžasní - jen jsem prostě objevila jiné, ještě lepší :-) Kdyby se ke mně chovali stylem, že jsem "nepoctivá a falešná nevěsta" nebo co já vím, ať by byly šaty sebehezčí, nešla bych pro ně. Prodává chování personálu, tak to je a vždycky bude :-)
Odpovědět
@karlajasmine Potencioalni klientka z tohoto alba zkoušela krásné šaty, a protože měla i hezkou postavu, všechny jí dobře padly, v diskusi ji však zajímalo jen, to, zda výstřih rovný nebo srdíčko. I své album nazvala typ šatů. Všem nám snad došlo, k čemu její návštěva směřovala. Je správné, že za zjištění, co jí sluší zaplatí poplatek. Pokud by se pouze dívala, nehradí nic. Mě by dost zajímalo, kolik takových potencionalních klientek je na jednu uzavřenou smlouvu na šaty. Půl na půl? Pět na jednu? Deset, dvacet? Co myslíš ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@wakatobi Viš jak je to s marketingovým ředitelem? Když si vylistuješ onen svatební salon na justici, tak zjistíš, že jediným společníkem se 100% podílem je manželka vrchního berušáka. Takže manžel si může vymyslet klidně funkci prezident svatební zeměkoule nebo svatý dindy s patentem na rozum a bude to pouze vymyšlená funkce, kterou si napíše na vizitky. Není to žádná velká firma se stupňovitým personálním zařazením, takže vedoucího jistojiště nemá! Stejně jako si založil cech Svatební expert, ve kterém je ze svatebních salónů jenom on sám :-D :-D :-D A sám si taky udělil certifikát prémiové kvality cechu svatebních odborníků České republiky :-D Viz. jejich web. Není nad takové experty!
Odpovědět
@ttm A I kdyby sis tam v tom salonu nevybrala, urcite bys ho doporucila dal kamaradkam na zaklade toho, jak se tam k tobe chovali.. protoze na zaklade toho, jak se clovek chova ke vsem klientum nezavisle na tom, jestli si tento klient nakonec zbozi koupi, nebo ne, se siri potom recenze na dany podnik a tim padem mu stoupaji ksefty... Protoze kdyz do salonu pujde 8 tvych kamaradek, tak urcite % si tam saty vybere i kdyby sis je tam nevybrala zrovna ty.. Kdezto neprofesionalni chovani (a dle meho nazoru poplatky) maji efekt opacny... ''Tam se na me koukali, jako ze jsem do tech satu moc tlusta..tam nechod..''.... ''tam po me chteli poplatek za zkouseni a servis tomu neodpovidal, tam nechod...'' atd..
Odpovědět
@karlajasmine Tak to rozhodně! :-) S naprostým klidem všem doporučuji pražský salon Šaty go home a čáslavské Ambiente, v obou salonech se ke mně chovali skvěle :-)
Odpovědět
@isabellka2010 Mě tedy salony nepřesvědčily. Vybírat poplatky z heslem "Chceme poskytovat nejlepší služby zákaznicím" a zároveň se ke svým zákaznicím chovat tak jak zde předvedly je krajně nedůvěryhodné.
Odpovědět
@isabellka2010 Ja si proste myslim, ze lidi, kteri nemaji radi lidi, nemaji delat s lidmi. Lidi jsou nevybiravi, vahavi, nerozhodni, zmeni 10x styl svych oblibenych satu, nez se pro nejake rozhodnou... S tim je potreba pocitat, pokud zakladate svatebni salon! Reknu ti, jednou jsem kupovala bryle, a sla do jedne optiky. Pani se me zeptala, jake bryle chci. Ja jsem ji rekla, ze nemam vubec predstavu, ze bych rada vyzkousela ruzne styly. Pani se na me pohrdave podivala a rekla mi ''Vratte se, az budete vedet co chcete''. Otocila jsem se na podpatku a sla do optiky o kus dal. Tam jsem pronesla stejny pozadavek. Slecna mi velice ochotne vytahla tunu bryli, sedela jsem tam 2 hodiny. Jedny me natolik nadchly, ze jsem za ne zaplatila daleko vic, nez jsem mela puvodne v planu. S moji ocni vadou vyjdou slusne bryle vcetne skel na 8000Kc. Pani od vedle kvuli sve aroganci prisla o takovyhle kseft. A ne, nemyslim si, ze bych mela za kazde vyzkousene bryle platit poplatek. Protoze ''poplatek'' je zahrnuty uz v provozni cene obchodu a ve mzde dane slecny, ktera mi ty bryle podavala. Na te slecne ve druhem obchode bylo videt, ze svoji praci miluje a ze mi chce najit bryle, ktere mi budou maximalne sluset. Na moje doporuceni uz do teto optiky slo 5 lidi z me rodiny, 2 moje kamaradky a muj manzel. Takhle se uspesne podnika.
Odpovědět
@isabellka2010 To je všude stejný. Kolik lidi v obchodech ochmatá zboží než si něco vybere a zabalí ho někomu pod stromeček? Vidíme pak v akcích jak to zboží po té invazi vypadá - poničené kosmetické kazety, odřené knihy, špinavé oblečení. Obchody, které to zruinuje skončí, ty dobré přežijí, nic vyjímečnýho...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?