500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@esufi No tvůj výraz při zkoušení hovoří za vše :-) A ani ty neseděly. Nějak paní neodhadla, co by na tebe šlo. Nakonec sis vybrala kde?
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ Výrazu si moc nevšímej, ono hodně dělala i silná alergie, kterou jsem v tu chvíli měla, i když nadšení bylo jen z těch jedněch šatů. On byl problém, že v katalogu nejsou velikosti, takže mi bylo řečeno, ať si těch modelů vyberu co nejvíc, protože spousta jich nebude. Vypsala jsem jich asi 12, reálně z toho výběru měli asi 3 v mé velikosti a volné v mém termínu (ty, co nebyly na srpen volné, mi zkoušet nedali). Vybrala jsem v Agnes, kteří mě nadchli už na svatebních veletrzích. Paní majitelka je neuvěřitelně vstřícná a má neskutečný odhad, co komu sedne. Prostředí salonu je takové zářivě bílé a čeho si považuju nejvíc - nebyl žádný problém mi je půjčit už od středy (svatbu jsem měla na Moravě) ani mi je výrazně založit (při mé výšce 169 a podpatcích asi 5 cm to bylo fakt třeba). Adinu jsem původně chtěla zkusit taky, ale zjistila jsem, že nemají nic, co by mě vyloženě nadchlo a mohla bych mít.
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ Oslovení "beruška" je roztomilý eufemismus pro zuřivé mladé dámy, které občas píší do podobných diskusí. Vaši omluvu přijímám a vaše slova o tom, že jste o nás stejně něco špatného slyšela, beru s nadhledem. Jednotlivé ohnivé příspěvky výše by se daly snadno glosovat fakty, ale na to není čas. Stačilo by se nebrat tak vážně. A poplatky? Ty jsou v pořádku. Pro další diskusi bych se přimlouval vrátit se právě k nim a na nejasnosti se informovat. Já jsem zde psal pouze proto, že bylo naše jméno zaměněno. To, co jste z toho rozpoutaly, je legrační. Nemluvě o tom, že už v názvu tématu je faktická chyba. Zmíněná firma nemá poplatky za zkoušení v uvedené výši. Strýc Viktor
Odpovědět
@nuance_pronovias Ano, za co tedy ty poplatky přesně jsou? Jak je vykazujete v účetnictví - co proti těmto výnosům dáváte za náklady? Máte už nějaké výsledky - splnily svůj účel? Neobáváte se, že odradíte zákaznice?
Odpovědět
@nuance_pronovias Prosím, pokud můžete, zapojte se do mé diskuze o poplatcích - jak byly účinné proti nešvaru šití nelegálních kopií a pod. http://www.beremese.cz/forum/svatebni...
Odpovědět
Dobrý den, rád bych jako reakci na některé z příspěvků odkázal na vyjádření Asociace značkových svatebních salonů k této problematice, tj. poplatkům za zkoušení, zákaz fotografování a pod. v jiné, velmi podobné diskuzi, tj. http://www.beremese.cz/forum/svatebni.... Děkuji. S pozdravem Z. Stoklasa AZSS
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias Opravdu se zdráhám uvěřit, že luxusní salón se prezentuje tímto způsobem, na úrovni "čtvrté cenové". Nejde jen o to, mít nóbl šaty, hodila by se i jistá noblesa ve vystupování.
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ Děkuji za konečně konstruktivní tón. Níže jsou odpovědi uvedeny vždy vaší otázkou. Ano, za co tedy ty poplatky přesně jsou? - Za vyzkoušení svatebních modelů v pořizovacích cenách cca 60tis. (odborná práce asistentky cca 2hod.). - Za praní vyzkoušených modelů (práce pradleny + chemie). - Psychologické upozornění, že modely nejsou výrobci určeny k pronájmu a nesnesou roli vysněných načinčaných šatů bez značných nákladů na permanentní odstraňování známek zkoušení. - Snížení počtu zkoušejících jen tak ze sportu. - Upozornění, že zákaznice mají na rozdíl od západoevropských a amerických kolegyň možnost půjčit si šaty, které si ony mnohdy nemohou dovolit, neboť si je nemohou koupit a půjčovny u nich nejsou. - To, že doposud české půjčovny poplatky nevybíraly neznamená, že teď na nich chtějí vydělat (což je opravdu směšná představa), nýbrž to, že tehdejším zákaznicím dávaly celý proces amortizace a údržby zadarmo, lépe řečeno ze svého. Jak je vykazujete v účetnictví - co proti těmto výnosům dáváte za náklady? - Rozhodne-li se nevěsta některý ze zkoušených modelů rezervovat, není poplatek účtován. - Nevybere-li si nevěsta, je poplatek vykázán coby příjem za službu, kterou tvoří čas asistentek, švadlen a pradlen, které se nemohou věnovat práci na již sjednaných zakázkách, a je z něj odvedeno 21% DPH státu (zbyde 248Kč, které jsou dál daněny, coby zisk). - Pro příklad nákladů proti poplatku: Nevěsta zkouší s asistentkou 2hod., zaplatí 248Kč, ze 7 vyzkoušených šatů musejí být poté 3 vyprány, u 2 zaprány spodky sukní a ze 2 narychlo odstraněno předchozí zúžení, v tomto případě připadne na jedny odborně vyzkoušené šaty ze zaplaceného poplatku 35Kč v případě, že odejde. Když si nevěsta jedny ze zkoušených šatů rezervuje, poplatek neplatí. Jsou jistě nevěsty, které zkouší jen 2 modely a pouze hodinu, a také ty, které zkoušejí 10 modelů i 3 hodiny. Máte už nějaké výsledky - splnily svůj účel? - NUANCE zavedla poplatky ze solidarity ke kolegyním v branži, ale netvrdíme, že jsme jevy s plagiátorstvím a nesoudným zdržováním od slečen předem rozhodnutých nic si nevzít, nezaznamenali. Jen jsme na to dlouho pohlíželi s nadhledem. V okamžiku, kdy se na internetu začaly objevovat nesoudné příspěvky aktérek obíhačství pro fotky či potěchu z navlečení se do nejžádanějších modelů světa, jsme změnili názor a poplatky zavedli. - Výsledky zavedení poplatků jsou v rámci ČR velice pozitivní. - Daňovými podvody podhodnocováním a neproclíváním kopií z podomních manufaktur se již zabývá Celní správa. - Ano, poplatky zatím plní svůj účel. Neobáváte se, že odradíte zákaznice? - Odliv zákaznic NUANCE rozhodně nepociťuje, protože už v době před zavedením poplatků k nám v drtivé většině chodily nevěsty, které mají představu o tom, co všechno musí svatební salon splňovat, udělat a podstoupit, aby se stal v ČR hlavním zástupcem nejlepší světové značky a získal renomé, jako my. A propos, v NUANCI v Českých Budějovicích, na níž naše debata začala, poplatky nevybíráme. Poměr zákaznic, které si již při první zkoušce zamluví, je tam velmi vysoký. Viktor Blažek, NUANCE
Odpovědět
@nuance_pronovias Profesionál si cosi o beruškách možná může tak myslet, ale měl by mít dostatek soudnosti, aby se v případě, že reprezentuje podnik, a ne sebe jako soukromou osobu, choval vždy slušně.
Odpovědět
Profilova fotka
@zoe_se_vdava ...už toho negativismu nechte, jsme na beremese - neformálním diskusním fóru, ke kterému nadsázka a odlehčování pseudoproblémů zajisté patří.
Odpovědět
@nuance_pronovias Takže to, co je pro nás zákaznice to hlavní - výběr svatebních šatů, pro Vás je to Vaše obživa, tady považujete za řešení pseudoproblému? My se rozčilujeme z jediného důvodu - protože nám Váš přístup vadí. Nechceme se spokojit s tím, že půjdeme jinam. Chceme problém řešit. Chceme znát Vaše názory na danou věc. Mimochodem pan Stoklasa ve druhé diskuzi odpověděl snad na vše a s grácií. Vám radím se raději již nevyjadřovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ .... vy jste ale ostrá, to vám povím...
Odpovědět
Článek se načítá
@nuance_pronovias Víte, vy jste krásně vysvětlil, jak málo vám zbyde ze zaplaceného poplatku, protože čistíte, platíte plat asistentkám atp. Ovšem tyto poplatky jsou již dávno započítány do cen šatů. Dále jste řekl, že poplatky jste zavedl ze solidarity. Tedy to bájné čištění a opravování šatů po nevěstách, které šaty rozedraly v návalu euforie při zkoušení, jste měl již dávno v kalkulaci šatů a bez poplatků jste nijak nekrachoval. Tedy Váš přehled není spravný. Protože máte za ty opravy atp zaplaceny dvakrát. Jednou v prodejní ceně/ půjčovném a podruhé v poplatku.
Odpovědět
Já mám tedy s Nuancí v ČB i v Praze ty nejlepší zkušenosti. V ČB jsme vybíraly šaty s mými družičkami celé dopoledne, celý salón jen pro nás, paní skutečná profesionálka a velmi příjemná. Nakonec jsem si šaty vybrala v Nuanci v Praze, kde sice už není taková pohodička, nevěsty tam jsou třeba dvě v jeden čas, ale šaty byly naprostá pecka, netradiční, nádherné, moje. ;) o kvalitním servisu netřeba mluvit. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 to se mýlíte, Pavlo. Prodejní ceny svatebních šatů jsou dány výrobcem pro celý svět s tím, že jde o kalkulaci bez servisu na konkrétním obchodě. Stanovování pronájemních doporučených cen bylo pro Pronovias oříškem, vůbec na firmě nechápali, proč my zástupci chceme takové šaty pronajímat, a trvalo dobu, než jsme jim vysvětlili, že české nevěsty jsou na to zvyklé. Nakonec stanovili doporučené ceny tak, aby české autorizované salony měly z jejich půjčování příjem, který alespoň částečně zaručuje možnost nákupu dalšího stejného modelu v okamžiku jeho opotřebení, který je u jemných drahých materiálů docela rychlý. Opět je půjčovní cena kalkulována bez servisu i amortizace a opět zahrnuje i DPH, takže, půjčíte-li model za 17.900, reálně dostanete 14.800Kč. Svatební šaty jsou totiž celosvětově šity na prodej.
Odpovědět
@nuance_pronovias Myslela jsem si, že si modely na půjčování kupujete. Ale to byste se asi neuživily...to si můžou dovolit jen ty menší salony. Jinak pokud nakupujete/pronajímáte z EU, tak nakupujete bez DPH. Nám to prodáváte s DPH, které odvádíte státu. Takže jste na 0. Pokud nakupujete v ČR, nakupujete již s DPH a to si zase naopak uplatníte na vstupu. Takže jste zase na 0. Myslím, že DPH sem nikdo netahá.
Odpovědět
@nuance_pronovias Vysvětlete mi, proč v půjčovnách, které jsem obešla mi nabízely model v pořizovací ceně 35.000 Kč, za půjčovné kolem 4.500 Kč? Podle Vaší logiky by to vůbec nešlo. Vy byste to půjčovala za 20.000 Kč, protože byste se s výrobcem dohodla na půjčení pro vás 18.000 Kč. Ale to si snad raději nevěsta za těch 35.000 Kč šaty koupí a poté je jednou použité za 25.000 Kč prodá a tím pádem je má jen za 10.000Kč, ne? Opravdu nechápu, jak to děláte.
Odpovědět
@veru8709 Dnes registrovaná, jediný příspěvek, a hned takový pochvalný =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias Nechtěla jsem už nic psát, ale tohle už je opravdu silné kafe. To opravdu myslíte vážně, že jedna zákaznice s ne zcela pozitivní zkušeností proti stovkám či možná i tisícům spokojených zákaznic, rovná se zákaznice asi neexistující, "beruška" a "žvanil"? Tohle opravdu nemám zapotřebí. Možná byste měli zamyslet nad svým vystupováním, protože tohle má do alespoň základního slušného chování hodně daleko. Tímto debatu končím, na vaši úroveň se opravdu snižovat nehodlám.
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ My samozřejmě od Pronovias šaty kupujeme, nepochopila jste, že se v Pronovias divili českému specifiku půjčování svatebních šatů, protože je to devalvuje. V zahraničí je totiž zvykem oblékat se dle společenského postavení - nechtít mít něco, co je nad moje poměry. Odpověď ohledně nižších pořizovacích cen a nižšího půjčovného v jiných salonech, které nezastupují světové značky určitě vymyslíte sama, hluboce-li se zamyslíte. A DPH? Aby nebyly značkové svatební salony - plátci DPH - vystaveny podobnému štěbetání o nehorázných cenách oproti menším, neznačkovým salonům - neplátcům(!) DPH, k výrobcem doporučeným půjčovním cenám si DPH, které zaplatí státu, nepřičítají, nýbrž, odvádí jej na úkor vlastního příjmu a přijdou tak o část nevěstou zaplacené ceny.
Odpovědět
@esufi Salon Agnes všude doporučuji, šaty mám od nich, i ženich oblek. Paní majitelku znám od vidění, protože naše děti spolu chodí do školy. A asi proto, jsem taky volila tento salon a udělala jsem dobře. Když pak vidím, kolik známych "celebrit" si u ní šaty půjčuje. Za mě naprostá jednička v branži.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den všem, tato diskuze mne poprvé vyprovokovala k založení účtu Profesionálové. Moc by mě zajímalo, kdo stojí za založením této diskuze @sylvaknappova, protože moje děvčata (v obou obchodech) se s nikým takovým od 1.9.2015 nebavila. Vybírání poplatků jsme s kolegy z celé republiky zvažovali již koncem minulého roku, protože to co se v posledních letech děje v této branži, začíná zacházet již za hranice slušného chování. Když si jdete vyzkoušet před svatbou účes, či líčení, je vždy zkouška přeci zpoplatněna a netrvá ani zdaleka tak dlouho jako mnohdy 3 a více hodinové vybírání šatů. Nejedná se vždy o čas asistentek, které jsou (jak máte pravdu) za tuto práci placeny, ale jedná se o značné opotřebení šatů, které při zkoušení prostě trpí. Loni jsem ještě poplatky nezavedla, ale po příhodě, kdy jsem tu v červenci našla plačící asistentku, která se mi pak svěřila s čerstvou zkušeností, kdy po 4 hodinách zkoušení nevěsta se třemi kamarádkami (všechny dostaly kávu a vodu), kdy vše doladily naprosto do detailu, včetně bižuterie a bot, pěkně poděkovala a odcházela. Nevšimla si, ale jiné kolegyně rovnající závoje za sloupem a pronesla " šaty nafocený máme, co sluší víme a paní Dvořáková se může pustit do šití" (parafrázuji). Víte, opravdu to není lehká práce, psychicky ani fyzicky a děvčata mohou v té době místo aby zkoušely šaty "nepravým" nevěstám, třeba provádět údržbu na našich šatech, nebo se věnovat v klidu delší dobu těm nevěstám, které mají o půjčení či koupi šatů opravdový zájem. Znovu opakuji, že částka činí 300 Kč za hodinu zkoušení, 100 Kč za další půl hodinu. TATO ČÁSTKA SE NEÚČTUJE V PŘÍPADĚ ZAMLUVENÍ ŠATŮ, nebo se odečítá od částky, kterou nevěsta zaplatí jako zálohu na šaty, do půl roku od zkoušení. Takže pokud se k nám vrátíte, žádný poplatek neplatíte! Nechceme v žádném případě selektovat nevěsty na ty co mají, či nemají peníze. Z toho důvodu přeci nabízíme šaty ve velice rozumných cenových relacích. Minulý týden si nevěsta půjčovala šaty za 3500 Kč (díky akci dostala slevu 2000 Kč)!!! Takže žádné selektování, žádné odírání, jen si vážíme své práce i svých šatů a v neposlední řadě Vás, opravdových nevěst, které mají zájem si od nás šaty půjčit či koupit. Bohužel se nikdy nelze zavděčit všem, ale věříme, že nevěsty, které našima rukama za těch 20 let prošly, u nás byly vždy spokojené a budou nás podporovat. S úctou, Marie Nováková
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila to vám snadno vysvětlím. Já s vámi dnes debatuji jen proto, že mám více času než jindy a naše firma zde na začátku byla mylně pomluvena. No a naše skutečné nevěsty, které jsou soudné a nemyslí jen na sebe, si nepotřebují stovkami příspěvků v diskusích dodávat na důležitosti.
Odpovědět
@nuance_pronovias Chtěla jsem o DPH napsat ale @andy_s_ mě předběhla. Opět píšete nepravdy. V podstatě to stavíte tak, že salony bez poplatků prodělávají. I v předchozím příspěvku jste podhodnotil výslednou výši poplatků. Sve argumenty stavíte na vyvolávání dojmu, že pronájem/ prodej svatebních šatů je téměř nevýdělečný. Prosim vás, všichni víme, jak to vypadá v Nuanci..
Odpovědět
@svatebnicentrumadina k otázce poplatků se nechci vyjadřovat, ale chtěla bych vám poděkovat za velmi slušnou a zdvořilou reakci a vysvětlení (to není ironie)!
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 Doporučuji si znovu a pozorně přečíst moje odpovědi. Děkuji.
Odpovědět
@nuance_pronovias Víte ono je dosti zvláštní, že někdo, kdo je dnes první den registrovaný přispěje pouze v jedné jediné diskuzi, navíc takovýmto příspěvkem. Ono totiž např. nějakou dobu trvá, než se zde vůbec zorientuje, zjistí, jakým způsobem se přispívá apod. Takže toto prostě není náhoda.
Odpovědět
@nuance_pronovias Četla jsem. Je v nich dost polopravd a chování, které vám neudelalo nejlepší reklamu. Opravdu vesely je příspěvek o zahraničních nevěstách, které se oblékají posle svého postavení. Další skvela věc je poznámka se soudnými nevěstám. To, že má někdo jiný názor neznamená, že je nesoudný. A vrchol je, že uživatelky Beremese si přidávají příspěvky na důležitosti a myslí jen na sebe. Jak jste na to přišel? Víte, jestli chcete mit více zákaznic, zkuste jimi veřejně nepohrdat.
Odpovědět
@nuance_pronovias Ono je dobře, že tahle diskuze proběhla. Negativní reklamu jste Nuanci udělal vy sám. Kritiku obratem označujete za pomluvy, autorku za žvanilku, arogantně ji oslovujete, a ještě to celé zveřejníte na sociální síti, aby vás spokojené klientky ujišťovaly, že ony spokojené byly. Bravo, jen tak dál :-) Bohužel sto spokojených nedokazuje, že musela být nutně spokojená i stoprvní. Ani tisíc spokojených to nedokazuje. Ale je zjevně zbytečné vám to vysvětlovat. Takže se mějte hezky :-)
Odpovědět
Podle diskuze to berušáci vypadá, že je tento druh podnikání jenom o brečení, prodělávání a makání zadarmo. Pokud ty poplatky stiuaci nespasí, tak byste mohli zalobbovat o nějaký státní příspěvek, protože svatba tj. manželství tj. rodina, to je přeci základ státu : DD.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?