Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
@xnikolan no, ale 120 lidí za 30tis. je přece jenom nízká částka, kde to holky objednáváte? @kristynka111
Odpovědět
To by mě tedy taky zajímalo, jak berete při cca 80-90 lidí tak nízké částky. Naše šílená představa 250 tis. se ještě zhoršila a jsme na 400. Absolutně nechápu, jsk jsme to nabrali. Je fakt, že na oběd zveme všechny, většině platíme ubytování... Ale už s tím asi nic nenaděláme. Doufám aspoň, že to bude stát za to a vše bude tip top. Už příští sobotu, začínám být pořádně na nervy z toho...
Odpovědět
Profilova fotka
@majanax měli jsme.e catering z Velkých Pavlovic :)
Odpovědět
Profilova fotka
@luciska_m my měli nádhernou svatbu, na spoustě věcech nešetřili a při 90 hostech nás komplet vyšla na 110 000... A to zbylo spouuuustu jídla :-)
Odpovědět
my jsme meli absolutne perfektní svatbu stylovou se super jidlem a pri 70 lidech vysla asi na 150tis....nelituji jedine koruny viz album
Odpovědět
@luciska_m jsme na tom úplně stejně:D počet lidí 100 a necelých 400tis , platíme ubytko všem a hostinu taky..pak máme nějaké to grilováníčko, rautík, kapelu, dj , velkou výzdobu, koordinaci, fotografa, kadeřnici a vizážistku, dražší šaty... aktuálně už 4 dorty atd...ono se to v tom počtu vyšplhá velice snadno:)
Odpovědět
Profilova fotka
Asi dost záleží v jakém městě či vesnici se svatba odehrává (v našem případě Brno) a jaké máte požadavky. Začíná to výběrem místa obřadu - na palouku zdarma na hradě za peníze, prstýnky - od nerezu po zlato od zirkonu k briliantu, dort od sousedky nebo z vyhlášené cukrárny, svatební koláčky od babičky nebo 6 Kč za kus, hudba z CD nebo smyčcový kvartet za 6 tisíc, účes a líčení - sama nebo vizážistka, atd. Ceny se dost liší. Také jsem chtěla malou a "levnou" svatbu. A teď doufám, že se při 60 lidech vejdeme do 200 tisíc. V říjnu dám vědět jak to dopadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Můj nástřel je zatím tento (31 dospělých, 4 puberťáci, 10 dětí) : Prsteny (ocel) do ...... 3 000Kč Účes + líčení ............. 2 000,-Kč Kytice ......................... 1 500Kč Šaty do .................... 10 000Kč Boty ................................ 500kč Ženich vše už má Družičky (2 slečny) ...2 000Kč Fotograf ..................... 7 500Kč Výzdoba .................... 4 000Kč (auta, zahradní párty) Dort ............................ 1 500Kč (udělá mi ho mamka, tak jen cena za suroviny) Pozvánky (20ks) ......... 500Kč (samovýroba) Obřad ......................... 4 000kč (můj odhad, vůbec netuším cenu) Oběd .......................... 6 000Kč (20 dospělých + několik dětí) Raut ......................... 15 000Kč (děláme na vlastní zahradě, vše si kupujeme sami) Takže i s malou rezervou do 60 000Kč Myslíte, že se vejdeme?
Odpovědět
Profilova fotka
Moje prvotní představy vzaly za své záhy :-D. Nebudu tu vypisovat celý přehled, ač mám zpracovaný několika stránkový elaborát v Excelu (ano, psala jsem si každou položku zakoupenou na Ali, postižená povoláním no ) :-D. Jen pronájem statku s ubytováním pro 32 lidí (zbytek na vlastní karimatce) a externí catering (jídlo + pití pro 55 dospělých , 6 dětí a kameramana s fotografy) nás vyšel na 102.000 Kč. Dort, koláčky a další drobné občerstvení, které rodiče koupili na své náklady v tom nejsou.
Odpovědět
my mame rozpočet 40-45 tisic .obed 26lidi, vecer raut do 35 lidi.je nízkej z toho duvodu že obed sice mame v restauraci ale raut u tchanovců na zahradě kde bude velký stan s osvětlením.jídlo na raut si dělam s tchýni a pritelovo babičkou sama i svatební dorty.babicka je cukrářka tak peče dorty a zákusky .výslužky si pečeme taky sami bude se grilovat a točit prase pivo poteče a alkoholu jsme nastřadali tolik za tu dobu že koupime jen par flašek.já jsem taková že si radeji vše udelam sama co se týče jídla protože vím co tam dávam a hlavně to vyjde levněji a potraviny kupujeme v něměcku kvalita v cesku a v nemecku se nedá srovnavat . svatbu mame 10.zaří a pomalu pečeme jak divý :-D :-D :-D
Odpovědět
Naše svatba stála 95000,- v Praze v prostorách statku. Restaurace nám zajišťovala jídlo i pití, připravovala obřad v parku. Svatby se účastnilo cca 47 osob. Oběda se účastnilo 16 osob a odpoledního rautu 47 osob. Přespání pro dvě osob. Za to jsme zaplatili 52000,- v ceně je i pronájem parku. Na svatbě byl ohňostroj a holoubkové. ušití krásných svatebních šatů 7200,- Svatební boty pro nevěstu 1600,- účes+ líčení 3000,- stříbrné prsteny pro oba 3200,- svatební oznámení 1400,- peníze církvi za obřad 5000,- (jelikož se na nás úřad vykašlal) ohňostroj 2500,- holoubkové 1000,- svatební dort + 700 koláčků 2200,- (přes známého) boty pro ženicha 1000 košile a motýlek pro ženicha 2400,- stojan na dort 800,- velká květinová výzdoba + svatební kytice+ slavobrána 7000,- 3x whisky na svatbu 3000,- + dekorace 1000,- na svatbě se dá ušetřit, tím že si pronajmete místo a dovezete vlastní jídlo a pití, někdo také není náročný na místo obřadu a na prostor hostiny. My svatbu měli krásnou se vším co jsme si přáli na přípravu jsme měli 2 měsíce a rozhodně toho nelitujeme.
Odpovědět
My počítáme 37 lidí (včetně fotografa a DJ), lokace není upřesněna, ale pro zámek Niměřice to vychází na 230 000,- (což je teda pálka..). Budeme ale hradit ubytování i rodině (snoubenec je Američan a rodina bude z US a Španělska) a mojí a to na 2 dny, což hodí skoro nějakých třicet tisíc. Taky chci mít své šaty a ženich svůj nový oblek (potřebuje ho jako sůl). A to máme zahrnuté vlastně jen základní věci - žádné blbosti jako ohňostroj, hrdličky apod. Zvažujeme ještě jednu lokalitu (levnější a blíže) nebo vše v místě bydliště (Praha). Každopádně už teď mi vstávají při těch položkách chlupy.. celkově však musím říct, že místa, která mě oslovila byla všechna poměrně stejně cenově drahá.. stručně: Pronájem zámku, kaple a obřad, oběd, raut, pití - 91000,- Ubytování (my + jen rodina a z toho někteří na 2 noci - přiletí ze zahraničí) - 27200,- Fotograf - 23000,- hudba - DJ - 7000,- Make up + vlasy (i se zkouškou) 6000,- Kytky - (moje, korsáže, myrty, pro maminky) - 10000,- Prstýnky 15000,- Dort 5000,- Šaty - limit 15000,- (ale ideálně do 10000,-) Oblek - 15000,- (na míru pak asi 25000,-) Dekorace - 5000,- Pozvánky - 2500,- Auto - 2000,-
Odpovědět
Článek se načítá
@sierral - jakmile je to mimo město, je to všecko nad sto tisíc (pokud to tedy není styl svatby výčep a posezení na lavičkách - což není vůbec špatné, ale není to můj styl). Taky už mě kolikrát napadlo, že by za 1 svatbu bylo skoro nové auto :D
Odpovědět
@veruveruveru - ahoj, pokud máš tip na dobrou švadlenku a třeba i fotku, prosím pošli mi ji do zprávy. Děkuji moc!
Odpovědět
Ahoj, naše svatba vyšla na 236 tisíc. A nemyslím, že jsme se nějak moc rozšoupli, hodně věcí co tady na beremku vidím jsme ani nedělali. Hodně jsme dali za prstýnky, na těch mi záleží. Na fotografovi jsme také nešetřili. Ale největší položkou bylo samozřejmě jídlo a ubytování. Bylo nás celkem 50, všem jsme hradili ubytování buď na jednu nebo na dvě noci. Svatba byla stylem "vše na jednom místě", všichni byli na obědě i na večerní zábavě. Ubytování - 36 000 Kč Hostina + raut + grilování + neomezené nealko i alko nápoje 99 565 Kč Pronájem sálu, výzdoba, obřad - 10 000 Kč Oblečení nevěsta (šaty, boty, závoj) - 11 770 Kč Oblečení ženich (oblek, kravata, košile, pásek) - 8 095 Kč Květiny - 4 510 Kč Sladkosti - 6 750 Kč Účes a líčení - 4 200 Kč Fotograf - 10 900 Kč DJ - 6 000 Kč Prstýnky (bíle zlato + brilianty) - 28 000 Kč Oznámení + jmenovky - 1 900 Kč Poplatky matrice - 3 000 Kč Výslužky / dárky pro hosty - 1 560 Kč Vývazky a podvazek - 1 200 Kč Ostatní (vlastní výzdoba, věci do vlasů, bublifuky apod.) - 2 145 Kč
Odpovědět
Profilova fotka
@happiest_girl Nechci tě strašit, ale můj původní odhad za dekorace byl 6tis a nakonec to bylo skoro 26 :-D. Ale je pravda, že jsem si musela zajistit i vlastní vázičky, ubrusy atd. + v tom byl započítaný i Instax a vybavení fotokoutku. Nakonec se mi už podařilo pomalu 2/3 výzdoby prodat tady na bazárku, takže to nakonec není tak hrozné a blížím se původnímu odhadu. Taky v přehledu nemáš video. Ani já ho ta původně neměla… ALE doporučuju asi jako většina nevěst tady. Fotky jsou fajn, ale video je něco, z čeho jsme unešení neskutečně a peněz na něj nelituji ani minutu. Pro oblek doporučuji udělat 2x výlet do Třešti. Ve Vývoji šijí na zakázku a cena nového obleku je 10-15tis dle použitého materiálu. Manžel byl neskutečně spokojený a ještě si tam asi nechá ušít košile.
Odpovědět
@sierral - video nechceme :) u nás na obou místech jsou zahrnuty ubrusy, obaly na židle a tyhle další věci, takže předpokládám, že i kdyby to bylo plus mínus malinko více, tak to bude stačit. Fotokoutek je určitě dobrý nápad - ale hodí se mi to spíš na větší party s hodně mladými lidmi - u nás to bude asi usedlejší :D každopádně díky za tip s oblekem.
Odpovědět
Profilova fotka
@happiest_girl No jak říkám, my svorně tvrdili několik měsíců, že video nechceme a pak jsem koukla na videa od Jany Buškové nebo Hořejšových a bylo jasno… Jinak u nás byl věkový průměr 45 (brali jsme se trošku později :-D) a fotokoutek frčel snad ještě víc.
Odpovědět
Profilova fotka
@happiest_girl my jsme taky video nechteli, nemeli a jsem moc ráda, že jsem se nenechala místním boomem zviklat...kazdej na video neni, ja bych si to nepustila ani jednou :-D ja teda nejsem ani extra na ty fotky, ale nějaky jsem chtela to zas jo
Odpovědět
@happiest_girl Na ušití šatů doporučuji paní Bělíkovou http://www.ib01.cz/
Odpovědět
tak my už to taky máme za sebou. měli jsme rozpočet 50.000,- který jsme přetáhli nicméně nelitujeme toho. náš celkový rozpočet: 67.500,- pro 36 osob a 2 dětí, z toho 20 lidí přespávalo do dalšího dne, jídla nám hromada zbyla jídlo, pití 15.100,- pronájem chaty 14.900,- prstýnky 9.688,- hudba (kapela+obřad) 6.100,- dárky rodičům a svědkům 2.698,- fotografka 2.000,- květina moje+ držák na prsteny 1.000,- dorty 1.500,- oblečení moje i manžela 5.308,- obsluha 4.000,- dekorace 4.200,- zábava 374,- oznámení 574,-
Odpovědět
takovych 700.000 pocitame ale je to v prepoctu z eur na kc 80 lidi .. a je to vsechno od knoflicku po svatebni cestu ..hold jiny kraj jine ceny
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkaroberto Ahoj, a to máte někde u moře jako "destination wedding" nebo proč taková suma? Patřím tu k těm málo nevěstám, které do svatby investovaly na zdejší poměry dost a teda 700tis, to už bych asi někoho uškrtila ;-). Na druhou stranu pokud budete mít hodně zahraničních hostů, tak proč ne. U nich je slušností dát darem nejen to, co zkonzumovali, ale de fakto vynaloženou sumu zdvojnásobit (minimálně). Takže ve výsledku člověk za svatbu neutratí tolik.
Odpovědět
Ne ja se prestehovala do Spanelska a tady se svatba bere zatracene vazne .. takze pred hostinou je napr. koktejl s obcerstvenim a pitim potom hostina ve ctyri odpoledne s 5 chodovym menu .. a to je proste zaklad svatby nic extra ... jedno svatebni menu tu vyjde na 93 E x80 a to je to levnejsi a bude nas 80 s tim ze od nas prileti malo lidi a budou bydlet v nasem dome ..v menu je ale zahrnuto spousta veci napr .DJ, all inclusive bar na 6 hodin, svatebni noc v hotelu , autobus do centra a zpet, degustace menu pred schvalenim , vyzdoba stolu, myslim si ze i pronajem salu by tam mel byt i kdyz neni uvedem ... navic staci tam veci co chcete na vyzdobu dovezt a rict jak to chcete a oni to vse zaridi takze se nemusite starat.... normalni svatba 140 lidi .. nase o 80 cleny je tady nazivana jako mini svatba :-D proste tady jak se rekne svatba je to 2x drazsi ... Zatim fotograf: 2300 E album velke a 2 male pro rodice s predsvatebnimi fotografiemi .. s tim ze jsou 2 fotografove a to je tady proste zaklad ... tady vas proste jeden den vezmou na predsvatebni fotky treba k mori a stravi s vami cely den i s obedem a posezenim protoze vas chteji poznat jako lidi a byt na svatbe neco vic nez jen ta osoba co foti .. kameraman :1100 E 2 kamery a dron coz je tady zaklad .. s predsvatebnim videem kde nas zabira nekde v prirode, rikame co si myslime o tom druhem libi se mi kvalita a napady neni to video jen ze svatby ale delaji v tom i zabery prirody pohledu a jine .. moc pekne .. zde je priklad me se to moc libi :https://www.bodas.net/video/rod-and-cone--e65905/videos/24816 https://www.bodas.net/video/rod-and-c... a dalsi : vyzdoba obradu , povoleni obradu , kytice , saty cca 700 E a to jen moje , kytice, darecky pro svatebcany, uces , liceni ,candy bar , prstynky , svatebni cesta ( s tim ze chceme jet do japonska a potom dolu na bali ) a jine veci okolo .. hostina bude v sale s nazvem jeskyne :-) Zkratka tady se svatba striktne bere jako obrovska udalost a tak taky obrovska cena ...
Odpovědět
Profilova fotka
50 lidí,10 dětí cca 160 000 se vším všudy.Vybrali jsme pětihvězdičkový zámek,tak to bude tím :-S Je v tom teda navíc kočár s koňmi,skákací hrad a hlídací teta
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my měli jiné priority než někteří, takže přináším náš přehled :) : prsteny : 33 000,- ženich : oblek a košile na míru 15 000,- boty 2 500,- nevěsta : šaty 1500,- úprava 500,-, boty (dvoje) 1000,- kadeřnice : ženich 500,- nevěsta 400,- květiny : 1900,- dort : 1500,- koláče : 3000,- fotograf : 4900,- oběd pro hosty při obřadu : 10 000,- výzdoba : 3000,- raut : 21 000,- DJ : 3000,- celkem i s dalšíma blbostma jako rozvoz hostů, cca : 105 000,- přičemž na obřadě a obědě bylo 17 dospělých a dvě děti, na hostině pak celkem 30 dospělých a 2 děti
Odpovědět
nj.. svatba je jednou za zivot je treba si ji uzit :-D
Odpovědět
Rada bych, kdybysme se vesli do max. 5-6 tis.euro. Mame nastesti misto zadarmo (zahrada i party stany). Bude nas 25-28 dospelych plus dve deti a tri psi. Nejvetsi palka bude urcite alkohol a taky ubytovani zahr.hostu na dve noci.
Odpovědět
Profilova fotka
My meli 80 lidi a svatba celkove vysla na +- 95 tis: prsteny: 2,200 saty a boty nevesta: 7,000 oblek a boty zenich: 8,500 kadernice, liceni: 1,500 dorty: 3,000 cukrovi: pekla mamka matrika a misto obradu: 2,000 kvetiny: 3,500 dekorace: 4,000 oznameni, sv.noviny: 2,500 DJ: 3,500 2 fotografove a 1 kameraman: 3 flasky skotske (asi 3,000) pronajem salu: 1,500 pivo vlastni: 4,000 hostina (obed a raut pro 80 lidi, piti): 45,000 ubytovani (jen za nas dva): 1,000
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si nijak nestanovovali striktně rozpočet. Celková cena svatby byla cca 93 000, ale je to rozvrstvené mezi nás a oboje rodiče. Bylo nás dohromady 23 lidí, v restauraci jsme platili vše, včetně panáků. Fotila nás švagrová s přítelem v rámci svatebního daru. Jak tak na to koukám, tak jsme se vlastně docela rozšoupli... :-) dar farnosti a odměna varhaníkovi: 3 500 restaurace (oběd a večerní teplý a studený raut, pití): 23 000 (jídla zbyla spousta, svatební hosté se ještě dojedli následující den) cukroví, dorty, koláčky: 18 600 (3 dorty, 38 kg cukroví a krabičky) květiny: 7 500 nevěsta: 8 000 (šaty, boty, doplňky) líčení a účes (nevěsta + svědkyně): 6500 ženich: 4 700 prsteny: 6 100 oznámení+svatební noviny: 1 220 dekorace: 2 830 ubytování pro hosty: 8 000 rozvoz hostů: 1 000
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?