Rozpočet svatby: 125 000 Kč. Mám špatný odhad?

Ahoj všichni, budu se vdávat v červnu a tak začínáme pomalu plánovat a já dneska začala počítat a vyšly mi děsný čísla, tak se s vámi chci poradit, jestli je to tím, že mám špatný odhad nebo chci moc věcí... obřad- doufám ve Vrtbovskou zahradu- tj. cca 10 tis. půjčení šatů ja a přítel-cca 10 tis. prstýnky cca 10tic. foto a video-cca 8 tis. dorty,koláčky, oznámení-cca 10 tis. jedna speciální zábava pro hosty- cca 10 tis. grilování prasete - cca 10 tis. doprava-svatební bus, kytky, kadeřník, vizážista-cca 7 tis. ubytování hostů- cca 7 tis. hostina - oběd, pití - cca 30 tis. koordinátorky, agentura-cca 7 tis. hudba-cca 5 tis. cca 125 000 celkem děs co?? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
korina, kolko mate svadobnych hosti? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, ty ceny mi sedi spravne. Musis vedet sama, jak si tu svatbu predstavujes :-)
Odpovědět
Profilova fotka
korina, ja som si to tiez takto predbezne spocitala a rozhodla som sa pre malu svadbu nech sa nikto nehneva, ale uverov mame 1,3mil. a nebudem predsa davat 100000 na svadbu, navyse ked viem, ze by sa mi vo forme darov vratilo mozno 20000(poznam financne pomery v rodine, takze nemyslim, ze by sme dostali viac) a ked sa niekto nahneva, tak to bude jeho problem, ale ja peniaze doma netlacim
Odpovědět
no, dá sa to aj skresať, pospomínať si na kamarátov... ide o to svadbu si užiť a nie nervovať sa kvôli peniazom. my máme kamaráta fotografa, jedného čo chodí točiť svadby atď.. možno to nebude na tisíc percent profesionálne, ale veď ide o zábavu, nie o audienciu kráľovnej. aj oznamká sú podľa mňa osobnejšie, keď je trošku vidieť, že ich človek robil sám... ženušky, teraz vážne, nenervujeme sa občas s tou svadbou príliš? tichý tip od už vydatej kamarátky - okrem prvého chodu robiť hostinu štýlom bufetu, švédskych stolov.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som skresala dost na satach - ktore si planujem usit sama, latka ma stala 1500sk potom som skresala aj na torte, ktoru si tiez viem upiect sama ale zakusky pre 50 ludi na hostinu a do vysluziek piect nemienim, este som si chcela piect sama slane kolaciky, ktore sa daju napiect dopredu a zamrazit, hostina by bola tam, kde drahy pracuje, takze podstatne lacnejsie ako v restike, za miestnost by sme neplatili oznamka by som si robila sama, jedno ma vyjde asi 1 sk, plus postovne 8sk, kameramana nechcem vobec a fotograf stoji 4-5000, takze vobec nieco take ze fotograf 12000 napriek tomu ma vysiel rozpocet na 90 000, uplne vsetko aj s vyzdobou asi za 2000 sk, alko, nealko,...., okrem ubytovania hosti a to sa este moze navysit o takych 10-15% ako je zvykom proste ked si to clovek spocita, tak vyjde pekna cifra - ked niekto chce tolko vyvalit za jednu noc zabavy, ok, len nech sa potom nestazuje, ze je to moc drahe ;-) a ked si niekto povie, ze tolko neda, oslavit to s tymi, ktori sum u najblizsi
Odpovědět
tak to je tedy slušná částka - má sestra měla poměrně velkou svatbu a taky ji to vyšlo tak nějak kolem tohoto čísla. Já doufám, že u mě to nebude takové - svatba bude o poznání menší a nebudeme mít problém s ubytováním - všichni jsme z jednoho města ( na tom se myslím hodně ušetří),a taky nechci živou kapelu
Odpovědět
mne sa niektore tvoje sumy zdaju dokonca nizke.. napr. my sme za pozicanie siat pre mna a pre zenicha dali 17 tis.. za foto a video 8 tis. sa mi zda pramalo.. my sme platili 18 tis...za hudbu 5 tis. sa mi tiez zda dost malo.. ale asi mas uz vyhliadnute konkretne veci, tak gratulujem, ze sa ti ich podarilo zohnat tak lacno..
Odpovědět
Sylvie, ty tvoje sumy jsou v Česku dost neskutečné. Tady se většinou do 10000 s půjčením šatů vejdeš v pohodě, my za kapelu platili 3500 a pokud nechceš nic naprosto převratného, do 5000 to zvládneš. Jinak Korino, my dali za prasátko se vším všudy 5000. Co se týče peněz za hostinu, nikdo ti tu neporadí, pokud neprozradíš, pro kolik je to hostů. Jinak bych ti poradila trošku jinak to přeskupit, třeba položka za autobus, kytky a kadeřnici dohromady se odhaduje opravdu špatně ;-) . Jinak koordinátorky si většinou řeknou o 10% z rozpočtu, takže tam asi přidej a nebo se na ně vykašli, poraď se tu s námi a ušetříš :-D
Odpovědět
No hostů bude 35-40 to vyší číslo i s fotografem a hudbou. Tak jsem to podle rady Len, trochu ještě rozepsala... obřad- doufám ve Vrtbovskou zahradu- tj. cca 10 tis. půjčení šatů ja a přítel-cca 10 tis. prstýnky cca 10tic. - možná i méně viděli jsme pěkné za cca 5tis.-dohromady foto a video-cca 8 tis. dorty,koláčky, oznámení-cca 10 tis. - tj. svatební dort cca 3500-4000, kolik z toho dalšího koláčky to vůbec nevím, musím to tady ještě nastudovat... jedna speciální zábava pro hosty- cca 10 tis. grilování prasete - cca 10 tis. - to je cena, kterou má i řezníkem ta restaurace a hotelkde bude hostina doprava-svatební bus, kytky, kadeřník, vizážista-cca 7 tis. - bus-cca 3000-asi?? kadeřník-1000,.? vizážista-800,.?, kytky zbytek ubytování hostů- cca 7 tis. hostina - oběd, pití - cca 30 tis. koordinátorky, agentura-cca 7 tis. - my jim budeme platit jen za zajištění obřadu-10%, za zajištění té zábavy-10% a 4tis. za dvě na deset hodin v den svatby hudba-cca 5 tis. - ještě nevíme jesti DJ nebo živá- co si o tom myslíte? A nemáte když tak nějaký typ na živou hudbu v okolí Kladna nebo z Prahy?
Odpovědět
No vidíš, máš už to hezky zmapované. Některé ceny se určitě ještě můžou vyvíjet, ale přehled už máš slušný. My si půl roku předem udělali rozpočet a vešli jsme se - při tom samém počtu lidí jsme to zvládli za 70000, ale spoustu jsme si toho zařídili sami (oznámka nás vyšla na 600) a nebylo to nijak luxusní. Kapelu jsme měli živou, můžu poslat i kontakt, ale jsou to jenom dva chlapi, nám se moc líbili, ale nehodí se asi všude. Zažili jsme i DJ, každé má něco do sebe, my nakonec dali přednost živé hudbě, má to lepší atmosféru, ale zas ti nezahrajou všechno. Dorty určitě seženeš levněji a to vaše prase mi taky přijde příšerně předražené, ale pokud je ta restaurace jinak dobrá, tak bych do toho i tak šla, protože u nás mělo prasátko ohromný úspěch. Abych pravdu řekla, tak si při tomhle počtu lidí nějak neumím představit, co tam chtějí dělat dvě koordinátorky, ale to je věc názoru. U nás každý dostal plán dne a všechno proběhlo úplně hladce, neumím si představit, že by se nám tam motal někdo cizí a říkal, co se má dělat. Ale určitě k tomu svoje důvody máte.
Odpovědět
teda to jsou pálky :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Joj, to jsou cifry...ja mam cca spocitano 60-60 tisic (cca 30 lidi hostina a vecer 50 lidi) a i to mi prijde strasny ;-). Ale oklestujeme, kde se da...Tak napr. saty moje do 5000 (doufam, ze neco sezenu), pritelovy 3500, prstynky obycejne (ale krasne) za cenu lidovejsi od svagra zlatnika (nevim, kolik si nakonec rekne), dort a kolacky z cukrarny v Mnisku, doufam, ze se vejdu cca do 3000 (segra si tam nechvala udelat krasnej 3patrovej vybornej dort za 600 Kc :-) !), obrad-Libensky zamecek (zadarmo) , vecerni mecheche budeme platit jen nealko, pivo, vino a nejaky drobnejsi raut....(obed, piti i jidlo nesmi prekrocit 30 000)... Doufam, ze to bude zrealizovatelne...v nejhorsim bude proste mala svatba, 12 lidi a hotovo....
Odpovědět
Článek se načítá
Hm, to jo, i těch našich 70 bylo šílených! Ale co, snad je to jednou za život a my se to rozhodli dát dobrovolně. Nehledě na to, že nám nakonec oboje rodiče přispěli a na finančních darech od příbuzenstva se toho taky hodně vrátilo.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte kocky, suhlasim, treba si vopred zvazit, ci ist do svadby len s obedom s najblizsimi a rodinou, alebo spravit vsetko, co k tomu patri. je to len a len tvoja a zenichova volba, takze to zavisi od vas a rodina ci okolie nemozu v dnesnej drahej dobe od vas nieco ziadat, ci ocakavat. my to mame za par dni, tak ti len poviem par tipov ako usetrit. kytica - sama, nakup kvetov vo velkosklade cca 300 sk kolaciky - pani z dediny - 2000 sk aj s tortou vyzdoba a dekoracie na stol - doplnky ikea 150 sk, a svietniky, obrusky vsetko robi hotel gratis. nechavame to na nich, aj z casovych dovodov saty - neviem tak dobre sit, ale pozicovne aj s kabatikom a ozdobami do vlasov a vsetkymi doplnkami 7.500 (ale to je zilina) fotograf - zakladne umelecke foto + dokumentacia 6500 bez kamery vlasy cca 600 vizaz - sama - najlepsi vizazista je moj chlap a moje kamosky a zadarmo. (raz ma skusobne nalicili v jednom salone a odchadzala som odtial ako umela babika, alebo lahsia zenska z ulice:-) takze som si povedala nie. pripadne ti tu baby na webe poradia. menu - dohodnite si v restauracii, kde budete dokladne vsetky detaily a dohodnite vzdy zlavy. menu/osoba 300 sk. druha vecera (grilovane kuracie a studene misy + polnocna kapustnica) formou svedskych stolov, je to lacnejsie ako pecene prasiatko. zabava dj 5000 special program vystupenie ludoveho suboru + cepcenie 3000 vela veci ako inspiraciu najdes tu, baby ti aj poradia. vela veci si robim sama, nielen aby sme usetrili, ale vlozili aj nieco osobne. oznamka - sama, aj vsetky karticky, pozvanky, menu, stitky. pierka - nakup 300 sk tie najlacnejsie obycajne, aj tak to kazdy po case zahodi. skus si vsetko poratat, sprav podrobny zoznam, skuste vsade pytat zlavy. je to mozno smiesne, ale moj priatel ma to naucil. on sa vsade viacmenej zo zartu pyta, ci nedostane zlavu. a niekde ti povedia nie, niekde namieste, ano 5, 7 %. a napriklad pri obleku je to dost. oblek - dostal zlavu 7 % a aj clensku kartu na dalsie nakupy. dobre nie? tak to skuste. a skuste vsade zjednavat, vlozte obchodneho ducha. a co sa da, robte si sami, neplatte za to, co nemusite. napriklad koordinator - nas kamarat. zadarmo. a vela veci ti este vybehne ako neplanovane nakupy - topanky, puncochy, rezervne puncochy, ozdoby do vlasov, darceky pre hosti. (mimochodom, vysluzka - pernik 20sk/kus, nase inicialy a flasa vina) tak vela stastia:-)
Odpovědět
No já myslím, že třeba ještě snad něco dáme dolů. Třeba ty prstýnky- já ho stejně nebudu nosit, protože prsteny na rukách nesnáším, tak ze začátku to nějak překonám, ale pak skončí uložen, takže proč za ně utrácet horentní sumy. No ty dorty- my jsme z kladna a tam je www.e-party.cz- a na jejich stránkách je dobrý že píší pro kolik je ten dosrt lidí, ceny se pohybují tak okolo 3-4 tisíc- mne se víc líbí ty dorty exklusiv než klasik. Ale možná, že by to šlo sehnat levněji- ted jsem se rychle mrkla na stránky a nic levnýho nenašla, ale zkisím tomu věnovat víc času. Nebo kdyby jste měli nějaký nápad vy. Oznámení jsme si vybrali na 4M a stojí 39,- - takže 65 jich vyjde na cca 3000,- + ještě nějakých 17 pozvánek ke stolu. No pokud nevyjde Vrtbovská zahrada tak by to bylo asi v Kladně na zánku, kde ta cena bude nižší. Ten typ na kapelu bych si Len určitě vzala. No chceme si místo konkrétních svatebních darů říci o peníze(tedy hlavně já, příteli se to poněkud příčí:( - a tak snad něco vybereme zpátky. Abych řekla pravdu tak moje ideální svatba by byla rodiče a svědci, přítelova 60 lidí, takže tohle je kompromis....
Odpovědět
Tak to my jsme zase na opacnem polu, mame naklady 20 000 kc, ale rozhodne ne proto, ze bysme meli chudou svatbu, ale protoze mame vydaje jen na nektere veci na hostinu a raut ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Asi budu trošku mimo s těma ciframa ale.... 1. svatba: ;-) Šaty nevěsty: 2900,- Šaty ženicha: 2000,- Hostina pro 26 lidí: 6900,- (platil otec nevěsty) Kytka pro nevěstu, maminky a kvítka do vlasů: NIC... svatební dar od přátel. Svatební dort: 600,- Oznámení: NIC... vlastní výroba i tisk Cukroví: NIC... Pekla tchýně, máma a další. Fotografie: 1900,- Kadeřník: 700,- Poplatek za svatbu mimo náš obvod 600,- To je dohromady 15 600,- 2. svatba: ;-) šaty nevěsty: 1000,- (vlastní výroba) šaty ženicha: 2500,- koláčky, dort a cukroví: 600,- (vlastní výroba z potravin doma běžně skladovaných) oznámení: NIC (vlastní výroba i tisk) Hostina: 1000,- (svat. guláš v chlebových mísách) fotografie: 2000,- kadeřník: 200,- Kytka pro nevěstu: 400,- To je dohromady 7700,- I takhle se dá udělat svatba. :o)
Odpovědět
no, adua, klobuk dole! ked si ja len spomeniem, kolko to nas vyslo, cela svadba + fotky + dvd ........... ani radsej nepoviem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
danii: No vidíš. My šetřili až jsme ušetřili. Všechny částky byly postupné, látku na šaty jsem měla od ledna, fotky jsem platila v dubnu.... Takže pohodička.
Odpovědět
ale ked to tak citam, tak to bolo podobne ako u koriny. az na to, ze prstienky stali ovela ovela viac..... a aj foto + dvd :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to my video z první svatby měli zdarma od sestřenky manžela a z druhé od bývalé kamarádky. :o)
Odpovědět
adua mozna se mylim, v tom vypoctu mi chybi prstynky, nebyly? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mnauu: Byly z původní svatby a ty stály 1700 oba, na ty jsem zapomněla. Na druhou jsme si symbolicky koupili za stovku jeden nové. Ale ty nenosíme, máme je doma v albu. :o)
Odpovědět
u me jsou polozky obleceni - zdarma, prstynky - zdarma, kadernik, kosmetićka - zdarma, foto, video - zdarma, ... , asi se zacnu stydet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mnauu: No tak to je dobrý.... Já když odpočtu tu hostinu, dort, půlka peněz na šaty ženicha.... tak jsme na necelých deseti tisících. :o)
Odpovědět
My to bereme tak, ze vlastne poradame za dvacet tisic oslavu neplacene svatby :o)
Odpovědět
.....Babenky, my máme cca 100 lúdí......a po celkovom zrátaní to vychádza....cca 120.000,-Sk....... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
To nějak nechápu.
Odpovědět
Profilova fotka
adua taky se mizadají svatby na Slovensku ohromné, ikdyž my taky docela utratili. no jo navymýšleli jsme si jiné věci a ty něco stály. Celkem nás to vyšlo na 72 tis pro 33 lidí na obídek a 42 večer. Prstýnky a oblečení pro mne, družičku, družbu, svědkyni, a některé další byli zadara.Oznámko levněji, místo 46,- jen 10,- ale jë v tom i nové oblečení mamky, botky taťky, každá korunka - za solárko, obálky, perličky na voničky,.... všechny účty jsem si schovávala, i mamka, tak je tam všo co se kupovalo na koláče, frgály a některé jiné dobrotky..... hodně nás stál obřad - celkem 6,5 tisícků, ale stálo to zato, i přes problémy, každý se snaží jak se dá, ale něco zaplatit musíš, třeba video - bohůžel nikoho v okolí nemáme kdo točí či má alespoň kvalitní kameru a taky bych nechtěla aby si někdo z pozvaných kazil den natáčením a nebavil se. Hostina nás stála 25000 i s nealkem, pivem a nutným odběrem alkoholu (samo že to byl nejlevnější alkohol, ten se schoval do cukroví, a ostatní jsme měli od kamaráda z velkohobchodu, ale celkem se vypilo jen asi 3 lehve alkoholu, a domácí slivovička) je to na každém, ale určitě doporučuji hledat a poptat se, třeba dorty jsem měla krásné - 1 třipatrovy+dna malé obledlníky, celé marcipánové za 1200,-.
Odpovědět
Profilova fotka
Nás bylo celkem jen 17 a i když jsme si spoustu věcí zařizovali sami, stejně jsme se dostali na částku 40.000,-Kč, ale se vším všudy. To znamená, jak píše Nika, včetně solárka, stužek, peříček, svíček, ubrousků, penízků na stůl ... prostě úplně všech drobností, na které se většinou v součtu zapomíná. Z hlavy nevím, kolik co přesně stálo, ale pamatuji si šaty, boty a doplňky pro mě a ženicha cca 13.000,- oznámení 1.200,- prstýnky 1.500,- (zlato jsme měli vlastní a bylo ho hodně, takže nám zbytek vykoupili a odečetli z ceny za práci) video (jen obřad) 400,- fotky + fotoalba 4.000,- (od profesionála máme jen 20 snímků po 3 kusech (15 obřad, 5 ateliér) - 2.405,-; v přírodě nás fotil švagr - jinak si tu cenu nedokážu představit) svatební dort 1.250,- koláče, cukroví, dorty a řezy celkem 10.000,- domácí pohoštění přesně nevím (mamka si útraty nezapisovala) alkohol cca 3.000,- kadeřnice 415,- (300 účes, 115 melír) kosmetička 415,- (265 čištění pleti, 150 líčení) zbytek je v takových věcech, jako krabice a celofán na výslužky, stužky na auta, voničky pro hosty, penízky na stůl, svíčky, jmenovky, meníčka ........ atd. A u těchto věcí je to sice jen korunka ke korunce, ale součet je celkem slušný. My jsme si platili jen naše šaty a přípravy. Pohoštění a výslužky platili rodiče. Takže jsme si mohli zajet i na svatební cestu :-) Ale musím říct, že jsme měli štědré hosty a mimo věcných darů (ale těch nebylo moc, dostávali jsme většinou peníze) jsme dostali mnohem víc, než kolik celá svatbička stála. Asi nás mají rádi :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?