Rozpočet svatby: 125 000 Kč. Mám špatný odhad?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všichni, budu se vdávat v červnu a tak začínáme pomalu plánovat a já dneska začala počítat a vyšly mi děsný čísla, tak se s vámi chci poradit, jestli je to tím, že mám špatný odhad nebo chci moc věcí... obřad- doufám ve Vrtbovskou zahradu- tj. cca 10 tis. půjčení šatů ja a přítel-cca 10 tis. prstýnky cca 10tic. foto a video-cca 8 tis. dorty,koláčky, oznámení-cca 10 tis. jedna speciální zábava pro hosty- cca 10 tis. grilování prasete - cca 10 tis. doprava-svatební bus, kytky, kadeřník, vizážista-cca 7 tis. ubytování hostů- cca 7 tis. hostina - oběd, pití - cca 30 tis. koordinátorky, agentura-cca 7 tis. hudba-cca 5 tis. cca 125 000 celkem děs co?? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
tak napriklad torta ta vyjde okolo 500 libier! a dalsia vec je ze svadobne saty si tu kazdy kupuje, pozicovnu som este nevidela... zlate Slovensko :-)
Odpovědět
Jó, já když tam studovala, taky jsem koukala do katalogů svatebních šatů - 1500 Liber bez problému... Tak jsem si říkala, že tady se teda vdávat fakt nechci, to radši všechny Brity dopravit do ČR, zaplatit jim tu ubytování a stejně to vyjde levnějc :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no tak sa príď vydať na Slovensko a máš to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ved ja aj idem...neviem si predstavit presuvat vsetky babky do Londyna...to by este len bola sranda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ale prečo aspoň by mali výlet a ty krach :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no uz ich vidim pobehovat po Heathrowe...hahaha ale skrachovali by sme urcite... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a ešte podľa slovenského zvyku s tortami a u nás je zvyk nosiť na svadbu aj sliepku, londýnčania by mali šou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
boze to akoze zivu sliepku??? no pri momentalnej panike z vtacej chripky by ich sem asi ani nepustili... :-D
Odpovědět
no niekedy sa nosila živá sliepka, aspoň u nás áno. no ale teraz mi sme to radikálne odmietli no neviem kto by to čistil však som bola na manikúre no nie :-D
Odpovědět
mile moje nevesticky, pre porovnanie (to aby ste vedeli ako dobre sa mate), amerika je zo vsetkych uplne najhorsia. nasa svadba vyjde asi na 40 tisic - my sa smejeme, ze budeme ako milionari, ani nechcem vediet, co by sme za tie prasule kupili doma, ale u nas sa inak neda lebo draheho rodina ma 150 hosti a ja mam 30, z ktorych je zo slovenska asi 5 (a to sme na tunajsie pomery "mala az stredna svadba"!). takze sa zabavame, ako zuzula hovori, saty treba kupit a nie pozicat, ja som este dobre dopadla lebo moje stali iba 1100, ale restika vyjde mojho chudaka svokra na dobrych 27 tisic - asi ma nema velmi rad... :-D ale dobre je, ze chlast je v cene, dokonca aj specialny martini bar budeme mat kde budu robit miesane drinky, zradla ze by nachovali malu africku krajinu, aj tortu nam daju. vsetko ostatne platime my, neviem kde na to vezmeme, ale setrime s drahym odusu. kvety mame po znamosti od rodiny, fotograf je velmi dobry kamarat takze platit budeme len za album, na video tiez dostaneme trosku zlavu, ale napriklad len orchester nas vyjde 4800 a este asi 250 len za klaviristu na podmaz ked budu uvodne koktejly. darceky pre hosti asi 300 (lebo si ich budem skladat a balit a maslickovat sama), ubytko platime len slovenskym hostom co priletia (amici si chvalabohu platia sami). len sa bojim o vysluzku, lebo som zatial nenasla tetu pekarku, co by mi napiekla kolaciky pre tu nasu 'armadu', ale uz sa na tom pracuje... :-) tak vam vsetkym drzim palce a potichu zavidim, o kolko by to bolo lahsie mat svadbicku doma na slovensku... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme mali dokopy 130 ľudí a svadba nás vyšla 120tis. jednu stranu. takže neviem kto je na tom horšie.
Odpovědět
Profilova fotka
no stelienka, este ze je svokor taky velkorysy:))) a v USA sa davaju vysluzky? tu teda nie. ale zase sa mi paci ta myslienka pre-dinner drinks, skoda ze nas hotel nema taku velku lobby, kde by sa to dalo uskutocnit... chcela som mat aspon dvoch casnikov aby podavali sampanske ked ludia budu vchadzat do saly, ale tatino ma aj tak zrusil, ze pripitok ma byt na stole, aby si ho hostia nevypili pokial si sadnu...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to má tatino pravdu, ale u nás ho niektorí tiež vypili aj keď bolo na stole. nepočkali na živijó :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ved to, ta nasa slovenska natura, hned vsetko vychlastat aby ti to nahodou niekto nezobral... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak tak tak :-D :-D :-D
Odpovědět
svokra sa chudaka nikto nepytal, doma zavelili ze bude velka svadba a tak chudak caluje. ale zatial s usmevom tak dufam ze mu to vydrzi... :-) inak vysluzky sa samozrejme nedavaju, oni maju len wedding favors - cize darceky pre hosti, ale ja som si povedala, ze ked uz to nemozem mat doma, aspon im ukazem, ako to ma byt na poriadnej slovenskej svadbe... aj rozmarin vsetkym hostom davame na pierka, aj medovnicky chcem dat upiect ako menovky, aj zacepcenie budeme mat a moj drahy sa uz tesi na rozbijanie taniera lebo to videl na kamaratkinej svadbe minuly rok a uzasne sa mu to pacilo... :-) a moja 'nastavajuca' rodina ma tiez podporuje v tom, aby sme mali tradicne slovenske zvyky, dokonca aj chceli v restike poprosit, ci by sme nemohli mat nejake slovenske jedlo, ale to sme zavrhli, lebo ved taku sunkovu rolku by tu nikto nevyrobil... :-D zuzulka, u nas budu na uvod roznasat sampanske a jahodky, mozno by ti to v tom vasm hoteli tiez urobili... a to by ani tak vela nestalo...
Odpovědět
Profilova fotka
zuzula: nepostrehla som to ty budeš mať svadbu na Slovensku aj v Anglicku?
Odpovědět
Profilova fotka
ani tak nejde o tie poniazky, akurat ze by to nebolo prakticke, myslim tak ze uz by si nemali cim pripit... ale stelienka paci sa mi ze budete mat vselijake slov. zvyky, amici budu nadseni :-D
Odpovědět
oni su talianski americania, takze su kultivovani a aspon vedia, ako sa poriadne zabavit. a my im vysvetlivky o vsetkych 'slovenskych prvkoch' napiseme do programu aby vedeli o co ide :-D :-D :-D jednoznacne drzim palce zuzulka, urcite budete mat krasnu svadbicku...:)
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem, ved aj ja tebe!! pozeram ze mame este obidve do svadby daleko tak este velakrat urcite pokecame ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no dievcata....moj drahy je tiez american ale ja som si presadila svadbu na slovensku....lebo to by sme sa naozaj nedoplatili...lebo ako stelienka spominala...tam to naozaj robia vo velkom....takze by sme mali 200 hosti len z jeho strany....takto ich na slovensko pride len cca 30...co sa mojej mame oci prekrucaju ze kolko ich sem pride....po druhe svadby koncia v amerike okolo polnoci....a to ja zase nedopustim...pekne sa bude zit minimalne do siestej....i ked neviem ci dovtedy vydrzim..... a co sa tyka toho rozpoctu...tak naozaj ani nevies ako ti tie cisielka naskakaju.....ja mam rozpocet pre 100 hosti 180 tisic a to sa chytam za hlavu ako sa tam zmestim....
Odpovědět
Ahaaaa, moj nastavajuci je svajciar, svadbu budeme mat v Svajciarsku a za cenu, na ktoru nam to vychadza, by sme si mohli kupit nove auto a svadobnu cestu. A to nas je len 65. Slovenskym hostom platime aj hotel, co je tu riadna palka, docestovat sem musia sami. Moja zlata starka a maminka uz chaosia, ze budu vypekat, vraj ci tu mame listkove cesto.. Tu je vo zvyku robit velky aperitiv so slanym pecivom a podobnymi zalezitostami a potom sa pozvani hostia presuvaju na banket. Takze budeme mat cas aj moznosti zrelizovat niektore slovenske zvyky a tradicie. Uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim..
Odpovědět
Profilova fotka
neda mi nezareagovat na tie vypocty, lenze urcite nikto z tych v zahranici nezaraba v dolaroch alebo librach tolko, kolko ludia zarabaju na Sk, takze porovnavat a preratavat, co stoji svadba v zahranici a u nas je dost skreslene a odveci... nechcem sa tym samozrejme nikoho dotknut, len vyjadrujem svoj nazor.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
absolutny suhlas ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je sice pravda ale aj tak....platit to iba z jedneho platu lebo ja som v sucasnosti este stale student neni jednoduche ani na americke pomery....ale asi tiez ide hlavne o tie slovenske zvyky a tradicie....bez nich by svadba nebola ono
Odpovědět
zuziq, mas typicky slovensky pohlad na vec. Aj ked mame zahranicne platy, ci uz je to vo frankoch, dolaroch, ci librach, platime aj zahranicne ceny najomneho, zdravotného poistenia, benzinu, ci stravy. Najomne za 40 tisic, poistenie za 10, ci stravu za 40, pomerovo je to rovnake. Mozno aj preto si musime tie, co zijeme v zahranici pri pripravach svadby utiahnut opasok. Z respektu k mojmu partnerovia jeho rodine sme sa rozhodli mat svadbu v jeho krajine, na nas je zaplatit si ju. Tu sa nenosi, aby rodicia platili hostinu a pod. Takze tak..
Odpovědět
Profilova fotka
princess vobec si nepochopila to, co som tym chcela povedat, liska ocividne ano. Ja som tym nechcela vobec povedat, ze svadba v zahranici je lacna a ze tam zarabate nehorazne peniaze.Tak ako nie je svadba v zahranici lacna vec, tak to nie je ani lacna vec tu na SK. Ale ked raz zijme v amerike a zarabam dolare tak nebudem vsetko preratavat na slovenske koruny, samozrejme ze tie sumy su potom horibilne,ale ked preratam americky plat, tiez je to o dost vyssia ciastka s porovnanim s tymy nasimi... tiez urcite nikto, kto zije v zaranici nepreratava, kolko tam stoji chleba, lebo by si ho urcite nekupil...
Odpovědět
princesse, opravdu myslim, ze si zuziq spatne pochopila, nikde netvrdi, ze svatba v zahranici je lacina ;-) ale musim s ni naprosto souhlasit, ze prepocitavat a porovnavat platy (a ceny) v Česku nebo na Slovensku s jinym zahranicim, je absolutne nesmyslne. jenom na okraj, abych nemela "ciste cesky pohled na vec" :-D , mluvim z vlastnich zkusenosti, vetsinu sveho casu v zahranici travim a ne v jedne zemi, takze vim, ze porovnavanim vychazi nesmysly. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby,je zbytocne sa na tom natahovat-kto nikdy nezil v zahranici,nevie si to predstavit a kto tam zije,vie velmi dobre,o com je rec ;-) fakt je,ze pomerovo to vychadza zhruba rovnako a ak sa nam "zahranicnym" podari este kupit take veci ako saty a obrucky doma,tak vyhravame :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tiez si myslim....ide hlavne o to aby sme si svoj krasny den uzili a vychutnali ho ci uz tu alebo tam daleko....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?