Věcné dary na svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, dávají se ještě vůbec věcné svatební dary? Dal vám někdo věcný dar přesto že jste chtěli peníze? Dost mě překvapuje, že se ještě někdo drží toho, že novomanželům koupí věc do domácnosti...
Odpovědět
1
2
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
My jsme teda dostávali obálky, nějakou lepší a dražší lahvinku, krásné svatební fotoalbum na fotky a obraz který je sice hezký ale nikam se nám absolutně vůbec nehodí takže nevíme co s ním.
Odpovědět
Dostali ale naštěstí jsem z nich byla nadsena. Sada hrnku Kinto a obraz od našeho oblíbeného malíře. A ještě toto a z toho jsem mela vážně radost
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme jako věcné dary dostali 2 sady ručníků, nějaké poukázky (na oblečení, IKEA, na povlečení, jídlo), pánev, hrníčky, foťák a od kamarádky takovou krabici překvapení jinak peníze. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si řekli o peníze a na web jsme dali ještě seznam darů, kdyby někdo nechtěl dávat peníze, většina volila obálky, což náš překvapilo, ze seznamu jsme dostali kuchyňský robot, gril weber, kávovar a kuchařky. Mimo seznam šlo spíš o vtipné dary, protože chceme stavět - dostali jsme balíček do projektu zasaď strom, postav dům a zploď syna - míchačku, propíchnuté prezervativy a strom, od kamarádky cihlu a od strejdy obkládací kámen s našimi jmény. Ke všem těmhle darům ale byla ještě obálka s korunkama. A od bráchy s přítelkyní poukaz na wellness, ten potěšil. Nejvíce nám vyrazil dech obraz s rybičkama, takový ten klasický kýč, ale byl to jen nosiš obálky - jako, že nám připlouvají kapříci :D Dary jsme dostali třeba od mamči kolegyň z práce nebo vzdálených známých - vitaminy pro chytré miminko - z recese, kuchařku a rámečky na fotky. Víceméně nic, co by nám vadilo, jen od manželovo šéfové sadu skleniček, těch máme doma dost, ale užijou se, jsou pěkné. Jediné, z čeho nemáme až takovou radost je obří váza s orchidejema, nemáme na ní nikde místo a mě všechny kytky chcípají, tak místo té mohla sestřenka vybrat něco ze seznamu. To sousoší s jelenama by mě asi zabilo.
Odpovědět
@challidona to je úžasnej dárek!!!
Odpovědět
@izzybickerstaff pro nas nevycislitelna hodnota
Odpovědět
Profilova fotka
naštěstí žádnej věcnej dar nebyl...opravdu ani JEDEN...takže super :-) jen od jedněch jsme místo peněz dostali poukaz na párovou masáž a 60min vířívky :-) akorát ta masaz je tantrická, ale naštěstí jsem se tam domluvila výměnu za obyč relaxační :-D
Odpovědět
my jsme prave nechteli dostat suse jen penizky, tak jsme opravdu napsali seznam a podle toho se vsichni ridili, hodne veci do domacnosti jsme potrebovali jelikoz jsme zarizovali novej byt a tak se hodne lidi i domluvilo a skladali se na to. +nejake malickosti jako parfemy atd.. :-) vsechno to potesilo
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Penězům jsem nikdy moc neholdovala, ale osvědčil se nám seznam věcí. Já osobně bych taky peníze nedávala, kamarádce jsem nechala udělat grafiku o jejich vztahu a byla nadšená! Služba se jmenuje Láskografika a připadá mi to jako nejoriginálnější dárek! http://laskografika.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že je potřeba dopředu říct třeba kartičkou u oznámení jaký svatební dar si přejete. Lepší je vybrat nějaký byť menší příspěvek na rozumnou věc, než dostávat nepoužitelné dary. Dávat dnes dary do domácnosti je tak trochu riskantní, dřív když nic nebylo, tak byl každý rád za každou "blbinu", dnes je to již jinak :-) Myslím ale, že je to na zvážení každého co Vám přinese a nesmíte se na darujícího zlobit :-) Někdo má prostě pocit, že peníze nejsou dárek, ačkoliv je využijete účelně. ve finále je každý rád, že nemusí nad ničím přemýšlet jak Vás obdarovat a když budete chtít "Příspěvek na domácnost", "Příspěvek na dům" či "Příspěvek na svatební cestu", většina ráda přispěje. Nemusíte vůbec dávat najevo v jaké výši dar má být , prostě "příspěvek". Kdo bude chtít ten dá, kde nebude tak nedá ....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
@jakubbohac85 ahoj, určitě to hezký dárek je, zvlášt pokud si ho už nějakou dobu přeje :-) V praze je hromada obchodů a mají různé zaměření, záleží co chceš - horské nebo do města atd? Já si koupila kolo na praze 8, u metra Kobylysy, eurobike-praha. Od té doby tam jezdím i servisovat, protože jsem s nima spokojená, tak snad bude i nevěsta :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Rozhodně dávají, ale aby člověk nedostal spoustu nepraktických kýčů, je fajn přátelům a rodině poradit pomocí online seznamu přání, ve kterém si každý zarezervuje co koupí.
Odpovědět
Profilova fotka
chceli sme peniaze (chceme stavať dom, zídu sa a vybavenie domácnosti máme). Ale našli sa aj vecné dary, ale väčšinou spolu s peniazmi - hotovosť + poukaz do wellness; hotovosť + fľaša lepšieho alkoholu; hotovosť + fotoalbum; hotovosť + malovaný obraz.....všetko veľmi milé veci, ktoré potešia, žiadna sada nádobí a hrncov :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@bara1979 Být to tantrická masáž, to by mě asi i lákalo. Ale tohle zní jako návštěva bordelu... :-S
Odpovědět
@bara1979 to jsou regulerni eroticke masaze :D tak kdybyste se rozhodli pro volbu “nejit”, rada pujdu misto vas :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bara1979 Proboha, kdo tohle dá novomanželům jako svatební dar? 😄
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme k oznámení dávali kartičku s přáním, že chceme peníze, jelikož nás po svatbě čekala fasáda na baráku. Všichni naše přání vyslyšeli, jako dar jsme, ale dostali i nějaké mísy do domácnosti, balíčky koření, fotoalbum a věnec na dveře z vinných korků. Tak jsme se nemuseli ničeho nevkusného a zbytečného zbavovat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja zpetne lituji, ze jsem k oznameni nedala karticku ze bychom uvitali spise financni darky. Uz jsme spolu bydleli, domacnost zařízená. Penize jsme dostali pouze jednou, pokud nepocitam rodice a babicku. Jinak to byly hmotne dary, z 90% pro nas nevhodné. Jedna babicka si nedala říci, kazde vnouce dostalo brousene sklenice a hackovane decky, museli jsme i my 😌 byla to nakladna a draha sada, zbytečná, na co je abstinentum 30dilna sada sklenic na alkohol? Vetsinu daru jsem po case vyhodila nebo dala nekomu, kdo je chtel. Pouzivame asi ctyri, spis ze je mame, sama bych si vybrala jiny vzor nebo typ.
Odpovědět
Profilova fotka
My chtěli také peníze, neb domácnost máme zařízenou a všichni se přání drželi, popř. nám dali peníze + něco věcného. Na druhou stranu jsem měla velkou radost, když jsem od sestřenice malířky dostala mozaiku (ta vždy dává vlastní dílo a milujeme je) nebo když si moje teta vzpomněla, že se mi u ní strašně dávno líbila jedna skříň z plaveného dřeva a fakt mi jí dovezla. Část přátel nám věnovala jako dar svůj čas (koordinování svatebního dětského koutku) nebo svůj um (domácí dobroty na svatební stůl), to jsme též velmi ocenili. Osobně se držím na svatbách přání na dar novomanželů, pokud dávám peníze, snažím se to pojmout kreativním způsobem, aby to bylo osobnější..
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?