Svatební dar bez obřadu

16. led 202060

Ahoj, mám otazku, budeme mít svatbu jen o 6 lidech. Ale poté bude rodinný obed, kde se všichni sejdeme a samozřejmě fotky a svatební meny nebude chybět. Ale jak s dary? Máme něco sepisovat, když nebyli na svatebním obřadu a jen na hostině? Nebo přiložit kartičku (s napisem pokud si nevíš rady finanční hotovost je lepší, nebo co na těch kartickach je..) nebo je to blbé a počkat jestli někdo něco dá? Pokud ano, co když se sejdou 2 stejně věci?

 • Pokud budou jíst, měli by dát dar-je to jakási kompenzace za to, že jste je nakrmili. Účast hostů na obřadu vás nic nestojí, ale hostina ano. Takže dar by měl dát hlavně ten, koho nakrmíte. 😁

 • Svatba ale není o tom, že já jsem vás nakrmila, tak mi za to něco dejte... Při tak malém počtu bych rozhodně nic neřešila a nevymýšlela. Předpokládám, že jde o blízké lidi, takže ti buď budou vědět nebo se Vás zeptají.

 • Asi jsem se špatně vyjádřila. Obřad bude jen o 6 lidech, ale obed bude o par dni později a ten bude o 30 lidech.

 • Sponzor fóra
 • Pokud neni obed hned po obradu, tak bych dary ani neocekavala, budes tam zas ve sbatebnim? Obed platite vy?

 • @peggynka45  Oběd platíme my a ve svatebním nebudu. Budou tam akorát fotky ze svatby a samozřejmě budu v bílých šatech, ale ne už v těch svatebních.

 • Mě by asi bylo blbé si o cokoli psát a nebo říkat, není to úplně svatba se vším všudy, ale spíše jen oslava a když pořádal oslavu narozenin tak si taky nepíšu co chci za dárky. Asi bych to nechala tak a uvidíte, zda někdo něco dá. Dnes už se věcné dary moc nedávají, takze bych se nebala, že dostanete například dva stejne kavovary nebo mixery. A za další, to beru podle sebe, kdyby mě někdo pozval jen na oslavu týden po obřadu, tak dám do obálky třeba 500kč za osobu, když by to ale byla svatba se vším všudy, tak bych dala 1000 kč.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Svatební ráj
  Praha - východ
  Široká nabídka svatebních dekorací obsahuje – vlizelín, organzu, okvětní plátky růží, svatební svíčky, skleněné kamínky a spoustu dekorací.


  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
  Vyrábím dekorace pro Váš Velký den.Ráda dávám Vašim představám konkrétní podobu.Zboží zasílám většinou do 7 pracovních dní od přijetí platby.
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů