Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
@alfred1 Tak bude voda na baru na pláži, u bazénu, v restauracích k jídlu, ne? Snad se nebudeš zdržovat jen v pokoji u minibaru...
Odpovědět
@rozzaarka Jo, na pití přes den si vodu nakoupíš, ale u večeře, u oběda budete sedět na sucho? @ nicol8 Úplně s tebou souhlasím. Také jsme měli nabídku na Dinarobin a ačkoli sleva 100% na nevěstu byla lákavá, tak jsme toho nevyužili, protože si prostě nechceme škrtit opasky, když už jedeme na takovou dovolenou. Nejsme žádní vyhledavači alkoholu, tvrdý nepijeme, ale právě ty sklenky vína nebo pivo k večeři se nasčítají. A nevěřím tomu, že bych při takové romantice dokázala žít o vodě...Ale každý to má jinak...
Odpovědět
@vede To je jasny, ale i pres AI si neco navic asi poridim :-) Presne jak pises - aktualni prohibice me je uplne fuk anzto nejsem alkoholik, ale vino, rum (pravy) a nebo cocktail si samosebou dam a nehlidam se ani na bezne dovolene, natoz kdyz jde o svatbu.
Odpovědět
@alfred1 V LLM je tekutin na pokoji a v minibaru celkem dost, plus si můžeš v rámci AI kdykoliv zajít na bar pro velkou lahev vody a odnést sebou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vede nasucho ne, ale stejne piju jen vodu a jednu vodu a jedno pivo k veceri, ktere nam naprosto staci a vyhovuje mi nedela problem zaplatit. pro me to teda skrceni opasku neni. Jestli pro vas jo, tak je dobre, ze mate all. Pro nas je treba vic nez piti dulezite soukromi, ktere je tady vetsi. Jestli si rada das sklenicku vina k veceri atd, tak chapu all, ale treba me vino ani pivo ani tlamolepy nechutnaji a stejne piju jen vodu. letos jsme v Turecku meli taky all a nic jinyho jsem nepila. Honza si dal pivo k veceri a bylo hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Dámy a pane:-) mám dotaz ohledně zálohy fotografa - platili jste něco? a případně kolik vás vyšla ta zahraniční platba? Vybraný fotograf chce zálohu (coz chapu) a když jsem v bance řešila, co to bude stát, tak mi bylo řečeno, že to bude 1070 Kč, což mi přijde celkem masakr, kdyz zaloha bude cca 3000... Paypal prý na Mauriciu neni...
Odpovědět
@rozzaarka ahoj, my jsme neplatili zalohu, rezervovali jsme si Ellieho v unoru, dostali smlouvu splatnou 2 mesice predem a zaplatili to az ted naraz.... bez poplatku zaprevedeni, ale mam zahranicni ucet.
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka jee, to se mas... a myslis, ze kdybych nasla nekoho, kdo ma treba eurovy ucet, tak je to levnejsi? moc se v bankovnictvi neorientuju:-)
Odpovědět
@rozzaarka Zalezi kam jde ta platba. Mimo EU to bude vzdycky docela drahe. Prevod nastesti resit nemusim, ale aspon pouziju velkoobchodni kurz a ono tech par desitek haliru na kurzu udela na tech penezich docela hodne.
Odpovědět
Tam kde mam ucet ja je to mimo porad docela drahe - mozna min nez 1000Kc, ale porad je to dost. Po EU mam prevod za nejakych 50Kc.
Odpovědět
@rozzaarka tak koho jste na konec vybrali? my teda Eliho :-)
Odpovědět
@rozzaarka Alfred ma pravdu, Ty to posilas vlastne mimo EU. Ja to mela jinak.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kalkulka tak se nam to povedlo sehnat v CR za 300. Jeste tam dneska budu volat, ale pres Western union je to v nejhorsim 550:-) coz zni o dot lip nez 1100:-):-)
Odpovědět
Prosel jsem si banky u kterych mam ucet a tady je maly prehled: FIObanka: 0,50 % z objemu převodu, min. 250 Kč / 10,00 €, max. 1250 Kč / 50,00 € (z uctu v EUR bez konverze) mBank: 0,5 % z částky převodu, min. 220 Kč, max. 840 Kč AirBank: 200Kc + nepopsane poplatky korespondencnich bank ZunoBank: 480Kc (pevna sazba) Volksbank: 1 % min. 300,– max. 1.700,– LBBW: 0,9 % min. 500,- max. 2.200,- RB: 1 % z částky, min. 500 Kč, max. 1 500 Kč KB: 800Kc + 0,9 % min. 250,– max. 1 500,– CS: 1%, min. 220, max. 1.500 CSOB: 1 %, min. 250,–, max. 1 500,– PS: Je nutne pocitat druh prevodu "OUR" (tj. veskere naklady na prevod plati platce) u jinych druhu by vas asi prijemce nepochvalil....
Odpovědět
@rozzaarka Kde se ti podarilo sehnat platbu za 300?
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 pres moneygram. - je nejlevnejsi na prevod penez do zahranici. Je to vcetne vsech poplatku. Tam uz si clovek jen dojde na pobocku a vyzvedne. A western union to dela za 550.
Odpovědět
@rozzaarka: Achaa. Ja bral bezny prevod na ucet. No to je jedno - tak treba ten muj prehled nekomu pomuze pri posilani platby do zahranici.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 bezny prevod je zlodejina. Tata mi to zjistoval od sestrenice v Nemecku a tam by to stalo 700, coz je furt lepsi nez 1100 u KB. Ale jsem rada, ze jsem narazila na ten moneygram:-) tam se pak castka za prevod penez odviji podle mnozstvi posilanych penez. do 1800 je to za 200, coz je pecka a postupne se to zveda nahoru po 100.
Odpovědět
@rozzaarka No zalezi podle vyse... moje volba zni: mene nez 1800 Eur = mBank = 220 Kc 1800 - 2000 Eur = mBank = 220 - 250 Kc 2000 - 3800 Eur = FIO = 250-480 Kc nad 3800 Eur = Zunobank = 480 Kc KB, CS a CSOB jsou proste ustavy sami pro sebe a jedine proc u nich lide zustavaji je to, ze si je pripoutali nejakou hypotekou a nebo nejakou vrozenou touhou tech lidi vyhazovat penize z okna.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Meli jsme kdysi ucet u postovni. napred to slo, ale pak zacali vymyslet nejaky nesmysly. U KB jsme presne jak pises museli zalozit ucet kvuli hypotece a tak jsme postovni zrusili. Ale KB jsou pekny sv***. Asi půl roku jsme jeste meli paralelne tu PS, proste sila zvyku a na KB za cely mesic prisla moje vyplata a odesla hypoteka. Misto toho, aby nam nauctovali transakci za 6 kc - 2 = 12kc nam tam automaticky uctovali balicek transakci za 39. Nikdo ti nic nerekne, nevysvetli, proste rejzujeme rejzujeme. Kdyz si predstavim ten objem lidi, co jim plati nesmyslny poplatky, chce se mi z toho zvracet...
Odpovědět
@rozzaarka Na druhou stranu - i kvuli tomu jednomu prevodu bych si klidne na just ucet v bance, kde maji prevod levnejsi a ucet je zadarmo, klidne zridil :-) Ja mam uctu trosku vic a aspon se to hodi - mam ruzne karty ruznych bank a v zahranici mam vetsi jistotu, ze se mi nestane, ze by mi ta jedna jedina karta nefungovala.
Odpovědět
Ahoj budouci nevesty a zenichove. Zrovna jsme se vratili z hotelu Dinarobin na Mauriciu, kde jsme meli svatbu a ktery muzeme jen doporucit. Je to nadherny hotel s velkou piscitou plazi. Pokoje byly obrovske a servis v hotelu bez chyby. Vsichni byli strasne prijemni a dokonce si pamatovali i nase jmena, kdyz nas vitali v restauraci. Je tam nekolik restauraci a jidlo ve vsech bylo vyborne. Co se tyce svatby, tak byla presne tak, jak jsme si ji predstavovali. Svatebni koordinatorka nam vyhovela ve vsem co jsme si rekli. Dva dny pred svatbou jsem mela zkousku ucesu a make upu a i kdyz jsem pred tim mela uz dve zkousky ucesu jinde, tak tento byl nejlepsi. Meli jsme vyborneho fotografa, ktery s nami byl od priprav az po veceri a udelal nam nadherne fotky, i kdyz jsme meli cely den zatazeno. Pokud by chtel nekdo kontakt, tak napisu. Nepozadoval zadnou zalohu, platili jsme mu az pote co donesl fotky. Take jsme byli na vylete v Casela parku a na delfinech, ktere muzu jen doporucit, je to velky zazitek. Doporucuji si vylety zaridit sami, pres agenturu vyjdou strasne draho. Kdyby jste meli jakekoliv dotazy, tak klidne napiste. Preji prijemne pripravy a aby se vam svatba vydarila tak jako nam :-).
Odpovědět
ahoj všem.. takže jsme zpátky z Mauriciu..hotel le Cannonier je nádhernej, úžasnej, skvělý prostředí... pokoje pravda nejsou žádný velký luxus, ale pohoda ubytování, lokalita úžasná, personál skvělý a jídlo parádní.. takže hotel jednoznačně doporučuju - to všechno co říkal p. Walter - že to není dobrý - není pravda.. :-) a další páry, co tam byli s náma byli stejně tak nadšený jako my.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky , také jsem byla v hotelu le Cannonier a strašně se nám tam líbilo. Personal naprosto úžasnej, hrozně milej a občas i vtipnej :D. Pokoj s terasou se nám taky moc líbil , výhled krásnej. A jídlo také super :)) Každý si tam najde co mu chutná :). Svatba taky byla moc hezká a doporučuji výlet na ostrov Gabriel, byl to první den naších líbáneka a naprosto bezchybné! Šnorchlování mezi korály fakt užasný :))
Odpovědět
Profilova fotka
@danny77 to je super, ze jste si to uzili:-) das sem nejake fotecky?:-):-) a co jinak? povidej, prehanej:-)
Odpovědět
@danny77 Kde jste nakonec meli obrad?
Odpovědět
@rozzaarka tak bohužel mi nejdou vložit fotky, hlásí to neustále nějakou chybu.. :-( nicméně.. fakt pohoda.. je tam strašně vidět, jak si těch turistů váží.. jinak než sir a madame ti tam nikdo neřekne.. :-) hotel fakt pohodovej, krásný prostředí, z toho jsem pořád unešená.. :-) byli jsme se podívat i na Lux Le Morne - krásná pláž, akorát mě zarazilo, že hned vedle - mezi Lux Le Morne a Dinarobinem je veřejná pláž, a tam je zakázáno koupání - prý jsou tam silné proudy.. nevim, jak to ty hotely teda mají vyřešený.. :-) ale je to tam moc hezký - teda ta pláž.. :-) a ta skála za ní je bomba.. :-) fakt se o nás postarali od A do Z.. tak my jsme nebyli nějak náročný ohledně kytky nebo dortu - učesali mě podle fotky - kadeřnice je moc šikovná i make-up byl moc hezký.. :-) jediný stín byl na fotografovi - ten nebyl nic moc, ale i tak se tady fotky moc líbí.. :-)
Odpovědět
@alfred1 nakonec na terase s výhledem na moře.. a udělali jsme dobře.. všechny ostatní svatby byly na pláži a tam koukalo na můj vkus dost čumilů a dokonce -u jedný větší svatby (18 lidí) si to lidi i točili na mobili atd.. my měli dost soukromí, jestli nás viděli 2 lidi, tak to bylo dost.. :-)
Odpovědět
@danny77 tak to zní super,očividně jste si to užili ,já uz se taky nemuzu dočkat .tak snad se ti podaří nahrát nejaké fotecky,taky bych rada mrkla :-) muzu se zeptat jakého jste měli fotografa ?
Odpovědět
@nikus30 už jsou tam, koukni.. :-) problém byl jen s velikostí fotek.. jsou to nějaký velký soubory.. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?