Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Jsme ještě v práci, ale to jen proto, že za 15 min odcházím na vlak do Zelenče, pro změnu na masáž ;-) . Jinak teď zas tolik práce nemám, takže bych byla bývala už šla domů... ;-) . Ale když práce je, tak takhle odcházím normálně... :-N Máš tip, kdo ty stránky bude programovat? ;-) :-D
Odpovědět
Vlakem do Zelenče...... Také bych někam jela vláčkem - nějakým hezkým, čistým, voňavým,... :-N Tip ještě nemám, ale zkusím tím obtížit kolegu z práce, aby se o dovolené nenudil. Ale už vidím, jak mi to omlátí o hlavu a řekne, že nemám rozum!!!! :-N :-N :-N :-D :-D :-D . Určitě bude celé léto na chatě v Jizerských horách a tam je bez připojení na internet =-) . Dělá i stránky naší školy, umí to dobře. Já se v téhle oblasti nepohybuji, tak jinka nevím. Chceme jenom něco jednoduchého, abychom lidem mohli dát adresu s prezentací práce. Práce sice mají dost, ale lidí chtějí vidět, co už udělali, tak asi je to dnes opravdu nutnost =-) :-)
Odpovědět
No, tak ten úterní vláček byl vydýchaný, nefungovala v něm klimatizace, přeplněný a ještě zpožděný ]-( ]-( . Tak doufám, že to bude dneska významně lepší :-N :-N . Ad stránky, kdybys nikoho neměla, můžu se zeptat mé skorošvagrové, je v tom docela dobrá ;-) Měj se, Mirunko, hezky a zas zítraaaaaaaaaa ;-) ;-)
Odpovědět
Děkuji za nabídku a přeji příjemnou masáž..... x-) Také se měj hezky, Šárko. Pa paaaaaa. ;-)
Odpovědět
Ahoj, tak prstýnky nejsou.. :-( :-( . Drahoušovi se pro ně nakonec nechtělo jít, vždyť máme svatbu až v září, tak kam spěchat... :-( ]-( . No nic, docela mě to zklamalo... :-(
Odpovědět
Ahoj Šárko, jeee a já se tak těšila =-) . No nic, tak příště. Pro naše prstýnky jsem jela já, než by se tam dokopal manžel, umřela bych nedočkavostí :-D :-D :-D :-D :-D :-D . Kdy má v plánu pro ně zajet?
Odpovědět
Mirunko, vidím to tak na konec srpna ]-( ]-( ]-( . Jsem nějaká otrávená a není to jen těma prstýnkama... 8-( 8-( . Snad se to zas srovná... :-p :-p
Odpovědět
Šárko, to snad ne!!! Určitě tam přítel zajede dřív ;-) . My jsme se na pstýnky hodně těšili a jak se blížil termín zhotovení, pomalu jsme počítali dny :-N :-N . Musíš to příteli jasně naznačit!!!! :-D :-D :-D 8-)
Odpovědět
Ahoj holky, vy jste toho teda nakecaly :-D Asi ani nestihnu na vše reagovat =-) Snad už má Šárka doma prstýnky. Můj manřel je vyzvedl cestou z práce a byly doma hned, tak snad se Šárčin budoucí taky pochlapí :-D Zítra si jdu pro občanku a kolotoč úřadů začne.. ještě že mám na to volno :-N Holky, užívejte sluníčko dokud se to zas nezkazí :-)
Odpovědět
mirco, objevila jsem tvoje fotky x-) Super! A našla jsem tam biibu :-N Je fajn, že jsi fotky přidala. A jak užíváš prázdniny?
Odpovědět
Ahojky Biibinko, hned ta první fotka je reakce na Tebe - všimla jsem si, že tam stojíš, tak jsem se na Tebe usmívala. Vzpomínáš ;-) ? Prázdniny =-) =-) ? Žádné nemám, mám dovolenou :-D :-D :-D . Ve čtvrtek jsem zvládla Slovenské velvysalnectví, aby mé manželství zaregistrovali na Slovensku a vystavili mi slovenský oddací list, se kterým si budu moci zažádat o nový OP, ŘP a pas. Tady v Čechách už mám nahláčenou změnu příjmení u gynekologa, ve Zdravotní pojišťovně a v práci. Nevím, zda to mám hlásit i na Sociální pojišťovně, nebo to udělá zaměstnavatel - musím si zítra zavolat do práce. Tento týden ještě zvládnu další lékaře a také musím jít na Cizineckou policii - zabitý celý den!!!! Tak takhle trávím dovolenou. A za 10 dní jedeme do Řecka :-) . Zítra si jde manžel zažádat o OP. Za tři měsíce si dám kolečko po úřadech na Slovensku :-N =-) ]-( . Blééééééééééé. Jinak, pohodička, klídek :-N . Sluníčko už zmizelo =-) . Asi bude pršet. Tak nějak pořád projíždím fotky od všech lidí a už musím konečně udělat výbeř a nechat je zhotovit, jinak se k tomu nikdy nedokopu :-S . Jenomže, je jich tolik, že mám v tom zmatek. Ale jdu na to, teď hned!
Odpovědět
Mirco, jasně že vzpomínám :-) Bylo to hrozně milý x-) I jsi mě stačila pozdravit ;-) Já vím, že dovolená ;-) A zasloužená. Také nastupuju až 24.8. poslední dny už jsem skoro stříhala metr :-D :-D No, nezávidím ti ty tvoje obíhačky, máš to o poznání složitější. Ale bezpochyby to za to stálo ;-) x-) Já ještě nikam změnu nehlásila, čekala jsem na tu občanku. A u doktorů jsem si říkala, že to vždycky řeknu, až tam půjdu. Třeba zubařka už má změnu zaznamenanou :-D Nebo myslíš, že bych to měla dát vědět :-N ? Dnes jsme byli bruslit, zmokli jsme, ale jinak dobrýýý.. :-D A říkali jsme si, že necháme udělat rodičům na památku ze svatby fotoknihu :-) Jionak výběr fotek ke zhotovení také ještě nemám :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Biibi, jojo, stihla jsem Tě pozdravit, vždyť jsme měli spoustu času :-D . Lékařům asi jenom zavolám, nechce se mi přes celou Prahu :-N . Ještě uvidím. Ale myslím, že to bude stačit i při návštěvě. Stejně to na pojišťovnu vykazují podle čísla pojištěnce. Už mám vybrané fotky od kamarádů, teď ještě od Lenky, ale tam to bude jednoduché. Pak si ještě musím rozmyslet počty kusů od jednotlivých záběrů. Fotoknihy budeme dělat také, ale ne hned. Teď na to nějak nemám náladu =-) :-N . za deset dnů jedeme na dovolenou a do té doby toho musím stihnout víc než dost! :-) My jsme dnes byli akorát dopoledne na nákup a jinak nic. Dnešek byl po hoooodně dlouhé době odpočinkový den x-)
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po prodlouženém víkendu ;-) . Mirunko, fotečky jsou super ;-) ;-) :-) . Biiby, jak se máš? Docela dlouho si tu nebyla :-N :-N . Tak novinka: prstýnky už máme doma, v pátek jsme měli jet na feťák do Varů, jenže mi nebylo dobře, takže jsme jeli až v sobotu ráno.. No a tak se drahouš dokonce sám nabídl, že teda pro ty prstýnky dojede, ať má pokoj... :-N :-N . Odpo je dám do alba:-). Jinak festival ve Varech byl super, až na návštěvu u drahoušových rodičů na chalupě, tcýně má pocit, že naše svatba je její svatba, zklidňoval jí i tchán (díky bohu za to...) no a aby toho nebylo málo, tak pak jsem dostala ještě dávku v autě od drahouše... No fakt mám toho dost.... :-( :-( . A to jí dneska drahouš slíbil, že tam pojedeme i tento víkend (ale k nim, nikoli do Varů... :-| :-| ). Ad oznamko, přišel návrh oznámení od skorošvagrové, přijde mi celkem hezké, ale hrozně neosobní, vlastně nevím, proč se mě ptala, jaké by mělo být... . Asi tam má být vtipný ten text (jako že se bereme v "ňákym tom altánu " a že svatebčani "mají teda zvednout svý chlupatý zadky a dojít tam", no, na tohle zas nejsem stavěná já... . Takže to dopadne tak, že motiv zůstane stejný, text se změní, řeknu si o pár úprav a zůstane to tak... Ve stejném duchu budeme mít udělaný svatební web a chtěla bych mít i jmenovky...
Odpovědět
Ahoj holky, tak byl to děs. Ale mám všechno. Vyzvedla jsem občanku, vyčekala frontu na řidičáku, ještě delší na vzp. Vyřídila banku - tam naštěstí bez fronty. Ráno jsem se ještě nechala vyfotit. A skákla na nehty, kde jsem byla skoro dvě hodiny - šííílený - záda už mě bolely jako čert. Ale jsem ráda, že to mám za sebou. Zabralo mi to celý den :-N Mirčo, my měli odpočinkový den zas v sobotu, jen jsme se váleli, koukali na filmy, až mi z toho večer bylo úplně šoufl, jak jsem byla zesláblá :-D :-D Šárko, tak super, super, že máš prstýnky :-) Tchýní se nenech zprudit ;-) Jé zas tam jedete? chicht.. tak ať jede drahouš sám, vymluv se na nějakou práci ;-) No, to chápu, že takový text na oznámko není zrovna tvůj šálek čaje, můj by asi také nebyl.. Máte ještě čas, tak to ještě dopilujete do dokonalosti :-) Držím palce :-D
Odpovědět
Biiby, díky ;-) A dobrá práce ;-) :-D . Razím zase na vlak do Zelenče nechat se zmasírovat ;-) ;-) . Tak zas zítra :-)
Odpovědět
ty se máš, taky bych se nechala zmasírovat x-) Tak si to pěkně užij, papa
Odpovědět
Ahoj holky :-) . Šárko, prstýnky jsou hezké, konečně jsi se dočkala x-) . Teda, můj manžel je vždy na mé straně, bez ohledu na to, co číká tchýně :-D :-D :-D :-D :-D. Bylo to tak i před manželstvím 8-) . Mně se před svatbou povedlo eliminovat počet návštěv u tchýně na 4 (v průběhu půl roku) :-D . Přeji pevné nervy a partnerovi důrazně říct, že máš jiný názor. Ten text na oznámení bych nepřekousla. Kdyby se jednalo o svatbu "trampů" ve stylu - pod jedlí si řekneme své "ANO", neřeknu ani slovo, ale v historickém altánu uprostřed Prahy???? Vždyť vinici na tomto místě založil už sám Karel IV. a samotný altán byl vystavěn dle návrhu Josefa Schulze společně s Gröbeho vilou v letech 1871-1888. Mimochodem, dnes patří Viniční altán mezi Chráněné kulturní památky. Není to "ňáký altán" uprostřed "něčí zahrady". Žádný další altán v Praze nemá takovou historii a cenu. Opravdu se lehce vulgární text k tomuto místu nehodí. A to já jsem hoooooooooooodně ulítlá a tolerantní :-N :-N :-D :-D :-D :-D Biibi, je super, že už máš vše zařízené. Můj manžel si dnes zažádal o OP, 20.7. bude hotový. Jinak nemáme nic nového ani zajímavého :-) .
Odpovědět
Ahojky holčiny, Tak jsme dneska s miláčkem objížděli to, co nám ještě chybí - už máme objednaný (i zaplacený) svatební dort + soška na dort (koupili jsme si jí na památku :-) ). Taky jsme stihli objednat veškeré kytí + květinové ozdoby na auto a ještě jsme zašli zaplatit na místo svatby zálohu a domluvili si podrobnosti, jako je hudba (doneseme si vlastní) a druh vína, kterým si připijeme :-) Já už se tak strašně těšííííím :-D jsem dneska v půl 12 vyjekla a miláček "co se stalo?" a já "za měsíc už budeme pár minut svoji" :-D prý "sem se lek´, tohle mi nedělej" :-D
Odpovědět
evel, blahopřeji k úspěšnému dni ;-) . Už se Ti to blíží :-) . Před rokem jsem dostala od manžela zásnubní prsten a včera to byl rok, co jsem si skočila padákem :-D .
Odpovědět
Ahoj holky:-). Tak my to máme za 2 měsíce a kousek ;-) Evelynko, koukám, že už opravdu finišujete:-). Mirco: původně jsem si říkala, že bych si skok padákem nadělila k třicetinám, které budu mít teď v srpnu, ale nějak si nejsem jistá, že to finančně vyjde.. :-| . Jsem hrozná po..., navíc mám ve výškách závratě, ale na druhou stranu mě to dost láká :-p :-p . No, ještě uvidíme:-) A díky za historické okénko ohledně Viničního altánu ;-) , takhle podrobně jsem to nevěděla... :-N . Jak jsem tady už psala, pro drahouše j eto místo, kde si hrával jako dítě, jednu dobu i dost v ruinách (prý...), takže k tomu má osobní nikoli historický vztah... Nicméně já bych tenhle způsob vyjadrřování jako prezentaci sebe nevydýchala ani kdybzchom se brali někde v lese u pařezu, prostě se takhle nevyjadřuju... U jiných mi to nevadí, ale prostě to nejsme my... =-)
Odpovědět
Ahojky holky! Hlásím, že mám veškeré běhání po úřadech úspěšně za sebou včetně Cizinecké policie, takže mám teď čas do října, než budu mít slovenský oddací list :-) . Šárko, za historické okénko děkovat nemusíš. Když jsme se rozhodli pro Viniční altán, nastudovala jsem si různé podklady, abych věděla, kde se vůbec vdávám, zajímalo mě to. Jinak jsem a dějepis "total pako". Obdivuji ty, kdo umí o historii nádherně vyprávět v souvislostech - to sedím s otevřenou pusou, poslouchám a smekám x-) . Pro mě by museli historii zakódovat do čísel a technických pojmů, abych byla schopna pochopit souvislosti :-N :-N :-N :-D :-D :-D . No jo, každý jsme na něco jiného :-) . Partner si asi hrál v ruinách, protože altán byl rekonstruován v letech 2002-2004 a 24.9.2004 byl slavnostně otevřen ;-) . Také bych oznámení s tím vulgárním textem nerozdýchala, není to ani náš způsob vyjadřování. Znám lidi, u kterých bych se nad takovým textem vůbec nepozastavila, ale pro nás by to opravdu nebylo. My jsme měli náš vlastní úplně obyčejný text, který jsme vytvořili. Nechtěli jsme formulaci: oznamujeme.... Sice je to svatební oznámení, ale my jsme nechtěli oznamovat :-N :-D . Seskok padákem jsem si také chtěla nadělit k třicátinám, ale tenkrát se to nesetkalo s kladnou odezvou u rodiny, jelikož v roce 1996 se při seskoku zabil tatínkův bratr. Testoval tenkrát nový padák jako vojak z povolání. Měli nějaku velkou vojenskou událost a on měl tu čest předvést seskok (strejda měl už docela vysokou vojenskou hodnost), bohužel neotevřel se ani hlavní, ani záložní padák. Dopadl tenkrát na hladinu vodní nádrže, 14 dní byl v kómatu a zemřel. Tím jsem Tě nechtěla odradit, neodradilo to ani mě ;-) . Seskok padákem jsme pak dostala od své maturující třídy jako dárek - skákala bych klidně každý den několikrát. Já jsem se na to vysloveně těšila, tak instruktor byl nadšený, že máme konečně někoho, kdo tam nejde překonávat strach a netrpí představou, že musí vyskočit z letícího letadla. Byl rád, že se se mnou při pádu a pak plachtění může vyblbnout a neomdlím mu tam :-D :-D :-D . Bylo to úžasné, ale musím říct, že řídit padák, je opravdu velká dřina =-) . Stačila mi chvilka.
Odpovědět
Mirčo, díky ;-) . No já bych bohužel patřila mezi tu většinu, která má hrůzu z toho, že musí vyskočit z letícího letadla... :-N :-N . Ale někdy bych to zkusit chtěla :-p :-D :-D Ad altán, vím, že byl otevřen "nedávno", ale datum jsem nevěděla ;-) :-D :-D To budu moct doma machrovat :-D :-D Když jste neoznamovali, tak co jste dělali? Dávali na vědomí?? :-N =-)
Odpovědět
Ahoj holky, Mirco, také jsem si jišťovala historii altánu - chicht :-N Měla jsem potom celou stránku i v novinách :-) Jo, seskok padákem ten mě také lákááá..., ale byla bych stejně jako Šárka ten vystrašenej =-) :-D A gratuluju k úspěšnému dni co se úřadů týče :-p Šárko, my také neoznamovali :-D měli jsme tam prostě jen jména, datum atd.. ;-)
Odpovědět
Šárko nedávali jsme ani na vědomí :-D :-D :-D . Měli jsme tam jméno nevěsty, jméno ženicha vykročí devatenáctého června dva ticíce devět z Viničního altánu na Praze dvě po patnácté hodině ruku v ruce jako manželé. žádné oznamování nebo dávání na vědomí :-D . Biibi, také jsme o tom měla stránku v novinách ;-) . Holky, padák opravdu doporučujiiiiiiiiiiiiiiiiii! Tenkrát ještě partner mě nechtěl pustit, hrozně se o mě bál, ale jak už seděl na letišti a viděl, jak všichni bez problémů dosedají, opadla z něj nervozita a užíval si to se mnou :-) . Ovšem, nikdy by to nechtěl zkusit :-N :-N ! Pro jistotu, mě večer před seskokem požádal o ruku - asi si myslel, že si to rozmyslím :-D :-D :-D :-D . A den po seskoku jsme dostala prstýnek :-) . Šárko, vy budet mít Svatební noviny nebo Tombolu?
Odpovědět
Mirčo, to je hezký :-) Obávám se, že já se k tomu odhodlám asi za dlouho :-D :-D teď mám jiný starosti, začali jsme aktivně shánět byt ke koupi :-p Jinak já budu mít výročí obdarování prstýnku 11.7. :-D
Odpovědět
Biibi, tak přeji šťastnou volbu při výběru bytečku ;-) . Jee, tak to máme téměř nastejno :-) 8-) . Kdybych neviděla na vlastní oči Tvého manžela, tak si začínám myslet, že máme jednoho společného, který to takhle hezky u sebe naplánoval :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Plánuju obojí... Zatím je obojí ve stavu plánu bez realizace... :-N :-N . Tombolu jsem původně chtěla kupovat až po přestěhování, ale čím dál víc si myslím, že do svatby definitivně přestěhovaní nebudeme ]-( ]-( , jen dodací doba na kuchyně bývá 8 týdnů... :-| No a k novinám nějaký materiál mám (i ty jsi mi kdysi něco posílala ;-) ), ale nějak bych ten design chtěla přizpůsobit oznámení, které ještě nemáme... :-N :-N . Přes skorošvagrovou vydyndám také nějaké fotky, od táty je vezmu ten další víkend, kdydo Tp jedeme... Jen upřímně nevím, co tam dát a nedat, přeci jen, mamku už nemám a tak zas nechci, aby to působilo moc pateticky... :-S :-S
Odpovědět
Biiby, tak to hoodně štěstí:-). Máte aspoň nějakou rámcovou představu, co by to mělo být??:-)
Odpovědět
Mirčo, :-D :-D jojo, je to jinej chlap, taky jsem to překontrolovala :-D No, děkuju, dnes jsem byla na jedné prohlídce a večer jdem s manžou na další.. ještě mám nějaké vyhlídnuté, tak uvidíme. Bydlet kde máme, nespěcháme na to :-) Šárko, já noviny udělala nakonec také na poslední chvíli a všem se moc líbili. Měla jsem tam jídelníček, harmonogram dne, historii grébovky, svatební zvyky, výročí svateb, vtipy, nějaké fotky s úplně krátkými kmentáři pár slov.. bylo toho 11 stran :-) Tak držím pěsti. Ikdyž ono máte asi dost starostí s tím bydlením, co :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?