Svatba srpen 2020

Holky, zeptám se. Museli jsme zrušit teď svatbu kvůli koroně a další termín máme na srpen, protože prostě máme nějaké plány, které se odvíjí od svatby a už prostě nechceme a nemůžeme čekat. Jenže Prymula se zas nechal slyšet, že snad roušky do léta nebo co. Jako nevím, jestli jen straší (stejně jako když říkal, že hranice budou uzavřené dva roky, což pak někdo z politiků snad vyvracel). Jako upřímně si nedovedu představit, jakou od toho čeká efektivitu. Je dostatečně vzdělaný a inteligentní na to, aby mu muselo být jasné, že zvlhlá mokrá rouška bude k ničemu a absolutně bude postrádat efekt, který by měla mít. Tím, že jsou léta díky oteplování čím dál parnější a šílenější...zkrátka nevěřím tomu, že ta rouška zvládne být "suchá" déle než dvacet minut. To je nesmysl. Navíc já už teď s ní nemůžu pořádně dýchat, neumím si to představit v létě. Ale o tom tahle diskuze není. Chci vědět, zda se srpnovým termínem počítáte. A kdyby byly svatby povolené, ale v roušce, zda byste do toho šly. Mně se při té představě chce snad i brečet.
Odpovědět
Profilova fotka
@summerwedding My máme sice svatbu až na začátku září, ale pokud by z nějakého důvodu bylo nařízené mít roušky, bude svatba i v rouškách (a určitě by nestačila člověku jedna rouška na celý den). Kdyby byly svatby povolené, ale my bychom si stejně mysleli, že uspořádat ji je přece jen riziko, radši ji zrušíme, případně uděláme svatbu komorní. S Prymulou polemizovat nebudu, protože mé internetové epidemiologické vzdělání mi k tomu nepřijde dostatečné. :-) Každopádně si myslím, že nejde o to, co je oficiálně nařízené/zakázané, ale o to, aby člověk neohrožoval další lidi. (Mimochodem je možné, že povinnost nošení roušek se zruší dřív, než znovu povolí hromadné akce, které mají přijít až úplně naposled.)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, svatbu máme 1. srpna a zatím nepřemýšlím nad tím, že by nebyla.. Věříme, že v srpnu bude možné pořádat DŮSTOJNÉ svatby - tedy bez roušek a alespoň s 50 hosty. Svatbu v rouškách, nebo s jinými omezeními jako je nízký počet hostu nebo konání pouze do 8.00 večera atd., bych teda nechtěla..Když už, tak svatba se vším všudy. V případě nouze bychom svatbu odložili ještě na druhou polovinu září a nebo tedy příští rok v létě - což ale nechcem. Chceme se vzít letos :-( .
Odpovědět
@zoe_se_vdava Já si zas myslím, že na půl roku se nemůže "zastavit" život. Jsem ochotná to chápat nyní a proto jsem bez remcání zrušila svatbu, kterou jsme měli mít teď. A proti Prymulovi jsem neřekla ani slovo. Ale představa, že budeme mít roušky i v červenci, srpnu, kdy je čtyřicet stupňů? To bude lítat jedna sanitka za druhou a kvůli koronaviru to fakt nebude. Jako svatby v rouškách..to si myslim, že je blbost sama o sobě. Jak by lidi na té svatbě asi jedli? :-D
Odpovědět
@sima96 My se právě taky potřebujeme vzít už letos. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@summerwedding Dneska jsem četla, že roušky možná budou až do podzimu. A život se nezastaví, je ty hromadné akce budou, bojím se, omezené dlouho.
Odpovědět
@zoe_se_vdava a kdes to četla? Nebyl to ten článek, kde to říká Prymula. Ať už jdou někam, fakt...
Odpovědět
Profilova fotka
@summerwedding my měli mít 1.5. odložili jsme na 29.8. Pokud situace nebude vyvíjet příznivě, chci posunout na příští rok.S rouskama fakt ne
Odpovědět
My máme svatbu naplánovanou na 15. srpna a rušit to taky nechceme. Doufám, že budeme moct mít aspoň do těch 30 lidí (původní plán byl 70), aby tam mohla být nejbližší rodina. A dál bychom asi zvolili variantu nějaké posvatební oslavy, až se opět vše uklidní. Tzn. nejbližší rodina na obřadu a po zklidnění situace v ČR něco pro vzdálenější rodinu a pár přátel. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@summerwedding Jo, četla jsem to dnes ráno tady (o rouškách je zmínka až ve druhé polovině článku): https://www.novinky.cz/zahranicni/kor... Taky mě to všechno strašně štve. Co si budeme povídat, nejmladší nejsem :-) a svatbu odkládat o další rok se mi fakt nechce...
Odpovědět
My konec května zrušili, jelikož o svatbu v rouškách fakt nestojíme a navíc půlka lidí by se bála i přijít jsme se doma shodli....náhradní termín máme až 24.října tak snad už to bude hezká bezroušková svatba :) musíme doufat....poučila jsem se ale v tom, že už nyní nic moc dopředu neplánuju jak co bude atd atd....akorát jsem díky tomu byla zklamaná, že teda nic a musíme ještě další měsíce čekat....to důležité jsme přehodili co se samozřejmě zařídit muselo už nyní ale zbytek budu řešit později.....ted mi akorát leží doma věci s květnovým datem, oznámení hotové atd....no tak hold znovu budu muset vše zařídit a smířit se s tím, že některé věci jarní hold na podzim nebudou :D nic jiného nezbývá :) hlavně at jsme zdraví !
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
My máme svatbu 22.8.tak doufáme, že bude. Původně jsme ji měli mít 4.4.,ale kvůli koroně jsme ji museli přesunout 😞
Odpovědět
@vykup tak to máme podobné. my měli mít 4. 4. a přesunuli jsme na 29. 8., tak snad nám vše klapne! 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
No když vidím co se začíná dít, tak už mám obavy. Ale rozhodli jsme se, že kdyby náhodou, tak se vezmeme jenom se svědkama a oslavu uděláme později.
Odpovědět
@vykup ahoj, vidím, že jsme na tom stejně 🙂 to už snad není možný.. :-/
Odpovědět
Musime doufat, ze to bude dobry 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsme přesouvali - z dubna na 26.9. Pomalu jsem se začínala těšit a místo toho začínám mít spíš zase strach jak to celé dopadne.. Ale nesmíme se tomu poddat. Určitě nám to všem vyjde a nakonec to bude opravdu jeden z nejhezčích dnů v životě 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My máme termín 29.8. a naštěstí to nemáme v restauraci, ale v uzavřeném objektu na samotě a bude nás maximálně 40, takže to snad problém nebude. Kdybychom měli mít hostinu v restauraci, tak bych už teď byla na nervy ze zavírací doby 😒
Odpovědět
@raduushka soukromých akcí se podle mě ta zavíračka netýká
Odpovědět
Profilova fotka
@mirca_l Aha, tak to ani nevím
Odpovědět
@luckasmrzova my také první termín v dubnu a druhý přesunutý na září ..... teď mám strach jak to dopadne ....
Odpovědět
Tak my už to máme za sebou. Svatba byla 22.8.Užili jsme si ji a všichni byli spokojení😊
Odpovědět
@vykup gratulace 🙂 hlavně, že vám to vyšlo! nás to čeká tuto sobotu 🙂
Odpovědět
@mirca_l dekuji a uzijte si to jako my. Pripravy byly hodne narocne, ale stalo to za to😊
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?