Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Profilova fotka
Vy jste zase psaly jak divé :-D Krabicky a jmenovky budu dělat příští týden. Včera jsem dostala výslužku od kamarádky a má v krabičce kousek dortu a 23 kousků cukoví a ta krabička je fakt docela plna, takže by stačilo i míň :-) V sobotu jdu na její svatbu, tak to omrknu a pak se do toho vrhnu naplno. Ona má i vlaječky na autam ale to rozhodně chystat nebubu, to zas takový blázen nejsem. :-D . Ještě promýšlím, jak tu tombolu udělat, asi budou v balónkách čísla a pak losování těch čísel a ceny zabalené do balícího papíru, aby to bylo fakt překvapení :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: my si ve čtvrtek po poledni přivezeme minizákusky a hned se budou plnit výslužky a pak rozvážet, zbytek se do lednice vejde a do pátku vydrží ;-) zítra se jdu mrknout na svatbu kamarádce, tak třeba ještě něco chytrého vykoukám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky kdy se davaj ty vysluzky? ja myslela ze az pri odchodu z hostiny, nebo predem?
Odpovědět
Profilova fotka
hajduska: asi jak kde. U nás těm lidem, kteří bydlí v místě, dáme výslužky den předem. ti, co přijedou odpryč a přespí, je dostanou až při odjezdu v sobotu. Svatba je v pátek. Vím, že někde dávají výslužky až z toho, co zbyde na hostině, ale u nás se to tak nedělá :-) Jiný kraj, jiný mrav :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se předem rozvážejí koláče s drobným cukrovím (3 - 4 dny před svatbou) a pak se výslužka dává až z toho co zbyde + dort když se hosté rozcházejí z hostiny večer nebo v noci.
Odpovědět
Profilova fotka
u nás je to podobné jako u Peti - i když koláče se vozí týden až 14 dní před svatbou, výslužka se dává na svatbě - cukroví + dort (nebo roláda), i když kamarádka, co se vdává v sobortu mi taky výslužku přivezla včera, protože je z Lanškrouna a peče všechno v okolí, ale svatbu má ve Šternberku, tak by byla hloupost, aby to vláčela všechno tam a hosti pak většinu zpátky :o), takže jak si to vymyslíš a uděláš, tak to budeš mít :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja to mozna take rozdam predem, ja prave myslela ze se to dava vsem najednou, ale jak koukam tak je to asi jedno
Odpovědět
Peta3: 23 kousků cukroví plus dort? a to bylo vánoční cukroví nebo minizákusky? cukroví jsem totiž nechtěla, tak mám rozpis na 8ks minizákusků nebo spíš počet, kolik se jich vejde do plast. průhledné kulaté krabičky, co mi ve výrobně nabídli. holky, když se rozdávají kousky dortu plus to co zbyde do výslužek, tak vezete do restauračky prázdné krabičky a pak je až na místě naplníte zbytkama? nebo vám to tam zabalí do něčeho jejich? zítra jdu na zkoušku účesu, jsem zvědavá, co kadeřnice vymyslí.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, my si povezeme vlastní krabičky.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, bylo to převážně cukroví, a ta krabička byla fakt dost plná (asi protekce :-D ). S mamkou jsme se shodly, že bychom takové asi také pořídily. Plnit je budeme v pátek - den před svatbou, jelikož si hostinu děláme samy, asi by nebylo proveditelné tam to teprve plnit :-) . Já jdu na zkoušku účesu ve středu - mám asi 10 obrázků, ale nevim, nevim... už jsme rozmýšlela i líčení a vzhledem ke smetanovým šatům a žluté kytici odpadá má oblíbená růžovo - fialová kombinace. :-( . Asi si zahraju na vodníka a zkusíme zelenou - už jsem ji měla a taky mi docela slušela, jen se s ní musí opatrně, nebo fakt budu jak Rusála :-D :-D Jinak jsem dnes hýbla s novinami - hurá hurá hurá :-D . Peti, tiskla jsi je barevně? Já přemýšlím, že bych úvodní stránku s naší fotečkou (dala jsem ji do alba) vytiskla barevně a ostatní černobíle na žlutý papír - abych držela tu barvu svatby :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, zatím to vytištěné nemám ale už to budu muset začít tisknout a budeme to mít jenom černobíle.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vespolek ;-) hlásím,že jsme dnes byli v Německu a koupili oblek, mají tam hodně slevy a oblek n ás vyšel na krásných 99,95Eur :-D a je krásně lehounkej a příjemnej matroš, žádnej kousací :-) a celkově tam ty ceny byly rozhodně lepší než tady, i značkový obleky tam ještě cenově jdou proti tomu co nabízej v Prostějově ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak teď jsem se trochu pokochala, přítel není doma, tak jsem trochu drandila po bytě ve svatebních šatech. Bohužel mi je neměl kdo zašněrovat :-D a jak jsem tak zkoušela šperky a závoj, tak nevím nevím s účesem. Vždycky jsem si myslela, že vyčesané vlasy je dobrá volba, ale začínají mě lákat rozpuštěné a lehce navlněné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme dneska koupili oblek, prozměnu v Polsku za 2900,- podle pánské krejčové je ve stejné kvalitě jako prostějovské obleky.
Odpovědět
Profilova fotka
miriko: taky už se nemůžu dočkat až si vyzkouším ty svý šatičky, už aby konečně přišly x-) , na dnešek jsem měla šílenej sen, že mi přišly šatičky, byly krásný, ale neměl mi je kdo pomoct navlíknout a najednou v nich byla navlečená moje kamarádka a měla i závoj,courala to po šíleně špinavý zemi a šaty byly jak prase, bylo to těsně před svatbou,tak jsem byla nešťastná a závoj byl zmuchlanej a straaašně špinavej jak ty šaty :-N . Asi už nejsem normální,když mám takhle přiblblý sny 8-) Miriko tak zkus je tak halabala sama oba nebo řekni kadeřnici,já jdu na zkoušku v úterý v 17:00,tak jsem zvědavá :-) petraj: tak to jste nakoupili taky moc dobře ;-) . Já akorát myslela,že se mi přítel ukáže v košili, obleku i kravatě(kterou nevim kdo mu zaváže :-N ) a on byl línej, tak jsem si to rozložila všechno po kupě aspoň na postel :-D . Jinak v tom Německu byly i prodavačky strašně ochotný a příjemný a když jsme jim řekli,že 250 eur je moc tak se na nás nedívali jako na exoty jako třebas v Prostějově :-) a naopak se ještě pani ptala jestli má nosit obleky jen v akci nebo i s normální cenou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Desiree, my v tom Polsku vybrali asi ten nejdražší oblek co v tom obchodě měli :-N . S košilí a kravatou to drahoušek taky neměl dohromady oblíknuté. A prodavačky tam byly super, už když jsme vešli do obchodu, tak tam přiběhla ke dveřím zeptala se jestli budeme zkoušet nebo se jdeme jenom podívat, odvedla nás do volnějšího prostoru a nosila obleky.
Odpovědět
Profilova fotka
Petraj: ahoj ranní ptáče :-). Mě připadá,že snad všude jsou příjemnější než v ČR v Prostěějově a hlavně ty ceny,že :-)
Odpovědět
ja vam holky zavidim ty zkousky ucesu...ja se muzu jen modlit ze ta moje kadernice bude k necemu a nebudu plakat tyden pred svatbou ze me nema kdo ucesat. du v sobotu 23., bude to vtipny neb du na zkousku liceni a ucesu a pak mam rozlucku, tak aspon vyzkousim jak oboji dobre vydrzi celej den a noc :-) ? jinak noviny, tombolu ani jiny zabavny veci delat nebudu, citim ze uz tak je toho na me moc...nechapu jak vsechno stihate, jestli i pracujete? je to skoda neb napady bych mela ale cas na to fakt nemam :-( budu rada ze vyresim vsechno co je opravdu potreba...zbytek at se deje vule bozi..... 8-) vsem preju good luck v nasem svatebnim mesici srpnu a konecnyma pripravama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všichni! Tak jsem v sobotu svatbovala a mam pár oznatků, o které se s Vámi podělím. a) fakt zaúkolujte svědky, aby honili svatebčany do aut a aby je informovali, kam se půjde a co se bude dělat ... vy budete míň nervózní, kvůli času a svatebčani se Vás nebudou pořád dokola ptát - co se bude dít, kam se má jet a tak... b) méně je někdy více - v sobotu se na svatbě moc netancovalo, bylo hodně různých programů - na začátku to bylo moc hezky, ale jak toho postupně bylo víc víc.... já mám radši víc tancovací svatby toto pravidlo platí o o počtu hostů - pokud jich máte více - sežeňte více číšníků a servírek - alespoň na oběd a večeři, ať se zase tak moc dlouho nečeká c) tenhle bod ovlivníte hůř, i když... kamarádi tam jsou pro Vás, aby se Vám věnovali a bavili Vás, ne že si udělají vlastní diskuzní kroužek a nevěstu ani ženicha neprovedou ani v tanci, ani nevezmou k baru (tam si raději zajdou sami...) Jinak nevěsta se ženichem vypouštěli lampionky a to bylo úplně úžasný, tak si taky 2 pořídím. Účes jdu zkoušet ve středu a ačkoliv jsme byla celou dobu přesvědčená, že ho vyčešu celý nahoru, asi to bude také polodrdol... :-D
Odpovědět
peti3, diky, aspon vime na co si davat bacha :-) ja o tech lampionkach taky uvazuju, bylo to opravdu hezky? myslim ze je to romantictejsi nez nejakej ohnostroj...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ;-) peta3: a kdy vypouštěli ty lampiony? Že bych ještě investovala do tohodle? Může to být opravdu hezký,ale já už teď překročila rozpočet těma blbůstkama kolem a hlavně jsem teď konečně objevila něco na autí, mám sice cilindr pro ženicha,ale objevila jsem úžasný medvídky za 250,- až 350,- a určitě je koupim, jsou tam i spojený a nebo každý zvlášť,tak jsem si říkala,že bych koupila ty spojený a dala je na svý autí a cilindr by mohl zůstat, neni to blbý?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Peti, dík za upozornění. ;-) Tak konečně mám taky domluvenou zkoušku účesu, teda až za týden v úterý, ale kadeřnice přijde za mnou domů stejně jako ve svatební den. A přišel mi vějíř na focení a drahoušek mi na to řekl, že utrácím za blbiny. A taky ten můj dáreček vymyslel, že teda i když pojedeme zároveň od nás z domu a s ostatníma se sejdeme až u radnice, tak pro nás přijedou dvě auta - a pro mě sice nádherný, ale sporťák, tak jsem zvědavá jak se tam nasoukám do toho úzkého prostoru vzadu s tou velkou sukní a až budu vylízat tak to bude asi pohled pro bohy :-.
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě, včera jsme se teda definitvně rozhodli pro hudbu k obřadu (taky už nám nic jiného nezbývalo, zítra to musím zanést na matriku - už to tam mělo být). Budou nám hrát: Pochod: Mendelsson-Bartholdy: Sen noci svatojánské Při obřadu: (pokud to hudebnice zvládnou) - Věra Špinarová: Až jednou přijdeš k nám (a jinak) - hudba z filmu Princezna ze mlejna - Bažant, Malásek: Milenci v texaskách - Lenon: Yesterday
Odpovědět
Profilova fotka
tak včera jsem konečně domluvila dort x-) sice v cukrárně 40 km odtud, ale vozí sem zákusky, tak mi ho přivezou. Bude to lehký piškot promazaný ostrou marmeládou a jogurtovým krémem, navrch ovoce (maliny, ostružiny, borůvky...) a kolem celého obvodu budou marcipánové válečky, dvoupatrový, ovázaný dokola stuhou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Miriko, my taky budeme mít dvoupatrový dort ovázaný stuhou, ale celý čokoládový - čokoládový korpus, čokoládový krém, čokoládová poleva a bílé marcipánové růžičky a svatební figurka nahoře.
Odpovědět
Profilova fotka
petra, čokoládový taky miluju :-) ale na svatbu jsme se rozhodli pro ovocný. Doufám, že se jim povede x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Miriko, my asi nebudeme ten dort krájet přímo na svatbě, ale rozkrájí se až do výslužek a to by se tvarohový nebo ovocný asi špatně převážel, takže ke kávě bude ovocný řez na lehkém piškotu a dort bude něco jako sachr ale s krémem, ať se to hostům po cestě nezkazí.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jo, mi dorty do výslužek vůbec nedáváme právě protože by se rozpleskly :-| máme jen ten jeden svatební a krájet se bude až navečer a ne hned po jídle. To na ně většinou nemá nikdo chuť
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se bude dávat káva a ty řezy když se pojedeme fotit. Jedeme až po obědě a prvním tanci, tak mezitím si můžou svatebčani pochutnávat.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je taky řešení, my uděláme hromadné fotografování po obřadu, a pak jdeme na oběd a pak se budou lidi přesouvt na oboru (lesáckou chalupu), kde je grilovačka a my se mezitím vyfotíme a pak dorazíme ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?