Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ;-) tak jsme byli v sobotu na svatbě a bylo to moc hezký,vyvedlo se to, nějaká ta slzička ukápla a nebyla jsem sama.... :-) Jinak jsem si v hospodě domluvila kyti,teda jen předběžně,úplně jsem zapomněla,že mám známou u krause :-) a dělá moc hezký kyti a ta moje svatební vyjde max. na 500 :-) ,ale spíš míň, podle velikosti... miriko: ty jo, 40km,to je dost,ale aspoň to bude stát za to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Konečně máme obálky!!! :-D :-D :-D Takže můžeme začít rozesílat a vozit oznámení. Jinak dnes jsem sehnala ubrousky na stůl - zelené a žluté a ještě jsem koupila čokoládové mince - taky na stůl pro hosty - přemýšlela jsem o nich už dlouho a pak mi ještě známá říkala, že se mají dát,aby se novomanželů držely peníze - a to asi potřebuje každý, kdo si pořizuje společnou domácnost a pak snad i mimi :-D , tak to prubnu, jestli to funguje ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my máme domluvené všechno sladké. Koláče už jsou objednané dlouho a dort, zákusky, řezy do výslužek a cukroví jsem domluvila s tetou dneska. Takže zase jedna starost z krku. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to gratuluji :-) . Mně to sladké dalo asi nejvéc zabrat, ale můžu to taky hodit za hlavu :-) .
Odpovědět
holky, závidím, že už máte vyřešené sladké, já se stále nerozhodla, už z toho nemůžu ani spát :-) ted se chystám ještě vyrábět jmenovky na stůl, ženichovi se nic z mých nápadů nelíbí, si je asi udělá nakonec sám, až mě fakt naštve :-) tchyně, protože zbožnuje nakupování, tak mi koupila pro malýho černou vestičku s košilí, fakt krásné, ještě k tomu musíme sehnat kalhoty. stejně si myslím, že to okamžitě zašpiní, ale snad ho stihneme ještě rychle vyfotit, jaký to bude fešák :-) hanana: chůvu taky mít nebudu, zatím tedy nevím, kdo mi prcka pohlídá, ale snad se nějaký dobrovolník z rodiny najde. rozhodla jsem se dát kytičky i babičkám, těm asi karafiáty, neboť nejdýl vydrží, maminkám bud kaly nebo gerbery, v květinářství mi totiž nabídly z nich udělat úžasné kytice, tak asi neodolám. má kytice bude stát kolem 850, rozhodla jsem se totiž, že nepotřebuju 30 růží, že mi jich stačí do 20, abych to vůbec v ruce udržela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, my máme pro malého šedou vestičku a černé kalhoty a košile má dvě, abych ho mohla převlíct, protože se jdeme fotit až po hostině, tak ať není jako prasátko. A po focení vyfasuje tričko a kraťasy nebo tepláčky, to bude mít pohodlnější. Jmenovky jsem taky vymýšlela a zkoušela strašně dlouho, ten můj mi na všechno říkal, že je to super, ale mi se tam vždycky něco nezdálo, až jsem pak narazila na takové úplně malinkaté čokoládky ( čtverečky asi 1,5 cm na 1,5 cm) a udělala z toho malinký balíček jako dáreček a k tomu přivázala cedulku a oběma se nám to strašně zalíbilo - koukni ke mně do alba, je to jednoduché (měla jsem je nabalené asi za 3 večery u TV - dohromady jich mám asi 70, i když jich použijeme méně, ale kdyby se něco pokazilo) http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Profilova fotka
petraj: jmenovky jsou hezounký ;-) , ale ta piplačka,viď.. :-) my asi budeme mít jmenovky ze špuntů od sektu, udělám do nich kartičky, líbilo se mi to teď na svatbě,tak nám přenechaj špuntíky,už budou kolovat na třetí svatbě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jinač oznámení jsme rozváželi,ale ještě něco chybí,tak zase něco jindy,ono to na tom nestojí,když to všichni vědí... Včera mě docela překvapila našich kamarádů dcera(20-letá), sice jí známe,ale kamarádi jsou její rodiče a ona je jen taková známá...Přinesli jsme jim oznámení, na obálce jména těch našich kamarádů a ona se začala neskutečně divit,že na tý obálce neni napsaná :-N a i ty naši kamarádi řekli,že jí tam musíme napsat(brali automaticky,že je pozvaná,mysleli si,že jsme jen zapomněli napsat jí na obálku) a ta jejich dcera nám ještě oznámila,že přijde ještě se svojí kamarádkou =-) ,tu taky známe jen tak trochu,takže fakt pecka,nakonec jsem řekla ať teda přijde večer, ty kamarádi s ní taky automaticky počítali,páč je s jejich dcerou pořád a my jí přece známe, to by jsme pak ale taky mohli zvát čtvrtku Teplic, no ne? :-p :-N ]-( ..Některý lidi fakt nechápu, já bych se na něčí svatbu sama nepozvala :-N .. Včera se nás přítelovo maminka ptala jaký pití má připravit na dobu před obřadem kdy se budou zdobit auta,prý i upeče malý řízečky a udělá chlebíčky :-) , no není zlatá? :-D Je fakt,že budou všichni hladoví,když je obřad v jednu a musí se vyjet už tak po 12, pojedeme na obřad 30km :-N ,takže se dostaneme na oběd až tak ve 3. Holky už jen měsíc a 9 dní 8-) , bojim bojim,ale zároveň se těšim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Desiree, u nás je normálně zvykem, že rodiče nevěsty a ženicha chystají pro svatebčany "snídani" na dobu kdy se hosti sjíždějí. Nabízejí se svatební koláče, cukroví, bábovka, nějaké chlebíčky nebo jednohubky a většinou něco malého teplého - párky, míchaná vajíčka apodobně. A štamprlička nebo sklenička vína na uvítanou. Jinak k těm samozvaným svatebčanům, nám se teď tak přizvala nová přítelkyně Petrova bratra, jsou spolu necelé 3 měsíce a toho bráchu jsme zvali před tím, než spolu začali chodit a teď v pátek se tu stavovali spolu a ona na mě, co asi si tak má oblíct na tu naši svatbu, já na ni hleděla jak vyoraná myš a nebyla jsem schopná slova.
Odpovědět
Profilova fotka
holky těhle samozvacích hostů se taky bojím :-| Ještě totiž musím sdělit dvěma setřenicícm, že je zvu, ale bez dětí a přítelovým bratrancům, že bez slečen. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Miriko, neměl by to těm bratrancům vysvětlit tvůj přítel? U nás to bylo teda tak, že pokud víme, že mají svobodní nějakou vážnou nebo dlouhodobou známost ( např. sestřence je 17 a s klukem chodí 2 roky, nebo přítelova sestřenice má přítele sice jen 1/2 roku ale už se spolu pustili do stavby domku a na příští rok plánujou svatbu) tak je zveme i s partnerem jako pár, ale pokud jsme někoho zvali jako nezadaného a on si před pár týdny našel přítelkyni, kterou nám přišel teď měsíc před svatbou představit (mimochodem mi i Petrovi přišla krajně nesympatická) a přijdou jako s hotovou věcí, jako že ji na tu svatbu bere s sebou, tak mi to likviduje nejen plány ale i nervy.
Odpovědět
Profilova fotka
A s tím zvaním bez dětí - u nás jsme museli každým rodičům zdůrazňovat, že pozvání je pro celou rodinu včetně dětí, protože jinak začaly maminy okamžitě vymýšlet, komu dají děti na hlídání.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petra: to jim samozřejmě řekne on, ale trochu z toho mám strach, v tomhle směru je měkota :-| Řekne, že o dva lidi víc nebo míň, ale nechápe, že tímto způsobem ty počty hrozně nabývají.... s přítelkyní bratra je to fakt divný, sotva se znají a už se pozve na svatbu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! U nás naštěstí zatím žádné samozvané hosty nemáme - naopak jsme se dnes dozvěděli, že se bude zřejmě vdávat Peťova sestřenice (musí a je to narychlo) a že možná taky koncem srpna, takže babička dá určitě přednost jí (je to dcera nejoblíbenějšího syna...) a zároveň i Peťův strejda - její tatínek. Ale uvidíme - pozvaní jsou. Snídaně je u nás taky zvykem - my jsme to vyřešili tak, že se všichni sejdou na myslivecké chatě, kde bude pak i oběd a všechno... a tam se nasnídají a odtamtud se bude vyjíždět - alespoň nebude žádná maminka řešit to nádobí... a kdy že se upraví, když se stará o svatebčany a tak. Bude to pohodlnější, protože tam na to budou lidi. Párky jsem nejdříve zavrhla, ale pár jich tam bude a jinak tam budou obložené talířky a pečivo a každý si vezme, co bude chtít. Taky se tam budou zdobit auta.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, mě jen překvapilo jak to všechno přítelovo mamku začalo zajímat, moc jí to nebralo,ani se teda nedivím,měli jsme úplně jiný mnohem smutnější starosti, tak už jsem si říkala koho asi zaúkoluju :-N . Jinak co se týče dětí,tak jsme všem řekli,že můžou i s dětma,že to necháme na nich,ale potřebujeme to vědět předem, nakonec tam budou děti jen dvě, osmnáctiletý kluky nepočítám 8-) peta3: to máte pěkně vymyšlený ;-), super :-) , já už to řešit asi nebudu vůbec,nanejvýš poradíme s chlastíkem,protože víme moc dobře co všichni pijou :-D , když se mamce chce,tak ať pomůže :-), stejně to bude formou samoobsluhy a nádobí může být na jedno použití ;-)
Odpovědět
Jak vás tu tak pročítám, tak musím tedy ještě domyslet velkou spoustu věcí. samozvaní hosté mi tedy taky lezou krkem, doufám, že jich nakonec moc nebude. snažili jsme se na obálku rovnou napsat, komu je adresovaná, kdo se má dostavit, tak snad to všichni pochopí. jen moje teta s bratrancem, ti jsou trochu pomalejší, teta, že prý tam bez svého přítele nepůjde (je to ale kriminálník, krade auta a tak, tudíž jsem řekla, že ani omylem), bratranec, že má novou přítelkyni, tak jsem mu oznámila, že pokud jsem dotyčnou osobu před svatbou nikdy neviděla, tak na mé svatbě nemá co dělat. uvidím nakonec, kolik jich tam vlastně bude. můžu jen doufat, že se o svatbě nedozví můj otec, nevídám se s ním, neboť je to psychopat a to bohužel nepřeháním :-( protože kdyby tam přišel, tak by mi to fakt zkazil a mamka by se z toho zase složila :-( fakt se dává malá snídaně či svačinka? protože my to museli udělat tak, že sraz je v 9:30-10 u nás doma v bytě 2+1(4. patro bez výtahu, bohužel, takže sem moc lidí asi nevyleze). ale u mojí mamky to nešlo udělat a u ženichovo rodičů taky ne, nechtěli o tom ani slyšet. už to vidím, jak nakonec u nás před barákem na chodníku /mimochodem přímo u zastávky mhd/ budou stát židle a stoly, všichni budou pojídat chlebíčky a koláčky - nic jiného nechystám připravovat, budou se zdobit auta a všichni kolemjdoucí na nás budou čučet :-D to bude asi fakt dost komický :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti: já si zrovna teď říkala co nám ještě chybí, co je ještě potřeba a za co ještě utratíme penízky před dnem D :-N , napadá mě snad už jen oblek pro skoromanžu, kadeřnice, dort, poplatek v kostele a dál už nevim... :-N , toto vše dělá cca 10000 :-N ,ále určo jsem na něco zapomněla :-) .. Jinak s tim tátou ti docela rozumim, teď nemluvim teda přímo o mym tátovi,kterej chtěl jít jen na obřad a pak rovnou domů,což si nakonec rozmyslel,ale spíš se děsim mamky manžela,asi jsem to tu už psala,už fakt nevim,ale ten když se trochu napije tak to stojí za to,bojim se,že skazí svatbu mě i mojí mamce :-( , neznáte něco po čem zaručeně usne?Ale fakt a hlavně rychle :-N .. 8-) Kéž by byl v pohodě,mamka ho určitě ještě upozorní,ale na to pak stejně zapomene.... Já na obálky taky nadepisovala jména a bylo to houby platný,hold některý lidi jsou jiný 8-) ,ale my máme nakonec míň lidí kvůli těm co odpadli,takže to je v poho, zatím to vychází na 39 hostů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
desiree - to já mám hrůzu z toho, že se tam opije ženich - teda, on se opije, ale já doufám, že do půlnoci tam vydrží. Teď jsme totiž byli na opraseti, na které se moc těšil, ale... moc si toho nepamatuje -stačily 4 hodky slaveni. Pracda je, že krom prasete, které bylo až asi v 7 nebylo co zakusovat, takže kdo pil, bylo to rychlé, ale od té doby si ze mě dělá snad legraci, že mu na svatbě budou stačit 2 - 3 hoďky ]-( . To pak zuřim :-N Taky pomalu přemýšlím, co ještě - musím koupit krabičky na výslužku. A pak chci udělat tombolu -našla jsem ji tady v diskuzi ostatní přípravy a docela mě to nadchlo, ale to budou drobnosti.Ještě taky svatební skleničky - ale to chci udělat jako překvapení pro ženicha - jakoby malý dárek. Jinak ještě nemám vymyšlený zasedací pořádek, jak koho dáme do auta s kým... je toho dost, i když se to nezdá. A ženich nemá boty a já ještě chi preventivně i popůlnoční šaty - kdybych už v těch svatebních nemohla vydržet, přeci jenom je rozdíl, mít je na zkoušce půl hodiny a nebo celý den :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo, není ten tvůj taky Petr? :-D Mám podobnou obavu, že do půlnoci ten můj Petřík nebude vědět o světě :-N No snad když tam bude všude pořád spousta jídla, tak bude něco mezi štamprlaty se svatebčany i jíst a nepoleze mu to do hlavy tak rychle ;-) . Musím začít řešit zasedací pořádek, zatím všechny odkazuju na to, že jsem nad tím ještě nepřemýšlela, ale začínají si někteří diktovat, chci sedět blízko toho a daleko od toho a nejvíc vymýšlí Petrův brácha, bez kterého bych se tam kompletně obešla, takže jestli bude ještě chvíli prudit, posadím ho i s tou jeho povedenou přítelkyní k hudebníkům a řidičům. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem včera poslal oznámení dvěma sestřenicím s pozváním na svatební grilovačku. také jsem nadepsala obálky jejich celými jména, ale vzhledem ke zkušenostem ostatních, jsem ještě přiložila dopis, že je rádi uvidíme, ale že bych je chtěla poprosit, aby nechali doma děti. Možná se to může zdát drsný, ale fakt je už nemám kam poskládat a vím, kolik nedorozumění pak vzniká, když se to neřekne na rovinu. :-( jinak u nás je také dělat občerstvení doma před odchodem na obřad. Všem řekneme, aby přišli na 12 a v 12.30 bude odchod na obřad, takže to nebude tak hrozné. Občerstvení (chlebíčky, koláčky, pití, káva) mi udělá přítelkyně tchána sama se nabídla, takže žádné zle.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krabičky na výslužky jsem objednala včera a předběžně stanovila objednávku pečiva na grilovačku: 4 bochníky chleba, 50 celozrných a 50 bílých housek (velikost banketky) + koláčky 200 ks. U nás se nedávají do výslužek, budou jen večeer na stoly a nejsou to ty úplně mrňavé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo jo jo :-D a spléhám na to samé :-D Já jsem dnes vytvořila seznam autíček a kdo s kým pojede a pomalu i zasedací pořádek, ale zatím jen hostů zvaných ode mně, Peťovi musíme dát do kupy spolu :-) A pomalu píšu obálky (teda tisknu na PC) a rozvážíme oznámení - a zatím všude v pohodě, naštěstí :-N
Odpovědět
Peto3: ta tombola je dobrý nápad, to budeš prodávat jedn. lístky, jaké dárečky tam dát? ženicha to děsně nadchlo :-) Desiree: usnout na svatbě, dobrý :-) jedině, že by se fakt ztřískal alkoholem, nebo ho můžeš majznout paličkou na maso, to je tutovka ;-) seznam aut už máme jakž takž hotov, ještě jsme domlouvali kámošů, aby dělali řidiče. dala jsem varování ženichovi, že chci, aby si taky něco málo ze svat. noci pamatoval, tak se snad moc nezpije. ale už to vidím, jak to nakonec dopadne tak, že jediná střízlivá tam budu já (jsem totiž abstinent, alkohol mi fakt nechutná), takže mi zůstane na krku malej a budem spát všichni 3 v posteli spolu, jak jsme zvyklí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak to ja se zase tesim ze si nejakou tu sklenicku dam, pritel si vino taky da rad tak budu muset spolehat na babicky s mrnousem 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
To já se taky těšim, že si nějakou tu skleničku dám, ale znám svou míru, což ne každý umí a hlavně ne vždy mam chuť, takže moýná budu taky cucat vodu ... :-D Tombolu jsme našla v odkaze ostatní přípravy - budou to vtipné dárky - sladké mámení - sklenice medu ... a tak, téma se jmenuje přímo tombola. Ještě přemýšlím, jak to udělat prakticky, ale líbil se mi nápad schovat ceny do balonků, ty rozhodit neb si je svatebčané budou muset ustříhnout při soutěži a pak budeme vydávat ceny - nebo losovat čísla, která získají v balónku... ale nápad se mi taky moc líbil - je to netradiční, tak by si to mohli svatebčané pamatovat, až budou třeba jednou vzpomínat na naši svatbu :-D - pokud si nebudou pamatovat opilého ženicha před večeří :-D :-D :-D
Odpovědět
ahojky, napsala sem takovou dlouho zpravu a ono se mi to neposlalo a vymazalo ]-( este ze mam celej volnej vecer..... opravdu sem si pocetla....koukam ze kazdej ma v rodine nejaky cerny ovce...no ja doufam ze to vsude probehne v klidu, snad kazdej vi jak se na svatbe chovat ne? jinak kolacky sou vyreseny, ani nevim kolik jich je objednanych, moje zlata mamca se o vsechno postarala, objednala mi normalni svatebni i ty malicky, tak sem spokojena...a ja pak akorat objednam nejaky minizakusky na hostinu a svatebni dort. holky, kdo objednava ty svatebni sklenicky, poradite nebo doporucite kde to nechat udelat? taky to asi objednam jako prekvapeni tomu mymu drahymu a pro uchovani jako vzpominku [kazdej rok si muzem prituknout k vyroci :-D ]
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, já jsem měla úplně stejný nápad - ale přemýšlím, že bych asi chtěla tvarově šampusky - na silvestra... od vína bych chtěla pak celou sadu až budou chodit návštěvy. Já je budu dávat dělat u nás ve městě - mají je prý za 100,- a vyryjí Ti co chceš. Ale krásné skleničky dělá lenea - měla odkaz i v bazaru, dělá všechno, nevim, jestli mi to admin nesmaže, ale dám Ti sem odkaz - kdyby chyběl, písnu Ti ho do IP.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.lenea.cz/?p=productsList&i...
Odpovědět
Profilova fotka
marti z.: taky dobrý, já si myslím,že můj drahý rozhodně nevydrží tolik kolik bych chtěla já, já totiž když se rozjedu tak nevim kdy mám dost a vydržim i dlouho, kŕ když se tancuje,tak člověk zvládne víc,ale nevim jaký to bude ve spojení s těma nervíkama,zatím si to ještě neumim ani představit 8-) holky já už tak přemýšlím nad zasedacím pořádkem a asi nebudeme moc řešit pravidla podle kterých by to mělo být, u nás to fakt nejde,takže to uděláme tak,aby si ti dotyční měli co říct a hlavně rozvedený rodiče co nejdál od sebe :-N . Auta jsme ještě úplně nepočítali,taky je to třeba, nemám ani koupený stužky na autí.. vladi: já přemýšlím,že objednám jen ty srdíčkový ze svatba-e-shop , stojí myslím 280,- a jsou moc hezký, mají je i tady hodně v albech ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, teď jsem si nakreslila zasedací pořádek, vlastně jen tabuli do U a jediný co jsem tam napsala bylo nevěsta a ženich, dál jsem se zasekla nad tou naší povedenou rodinkou :-( , čelo je pro šest lidí, což jsou kromě novomanželů obvykle rodiče,ale naši jsou rozvedený jak už jsem psala a přítel nemá tatínka,takže vůbec nevím koho tam posadit a jak to udělat aby na sebe mamky manžel a můj táta neviděli, nenapadá vás něco? :-N Myslela jsem,že bych k nám posadila svědky, jednoho i s manželkou,ale zase,aby nebylo blbý,že přítelovo maminka nebude vůbec v čele a moje rodiče ani jeden taky ne :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?