Nevěsty, které se vdávaly v září 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky, všimla jsem si, že se začínají zakládat témata na svatby v příštím roce (duben 2010, květen 2010), tak jsem se rozhodla, že založím téma září 2010. Přídá se někdo? ;-) . Tak jsem zvědavá jestli tady nezůstanu sama :-N
Odpovědět
jo tak... a snoubenec se bude křtít? Jo věřím, že ty doklady doložíš až tři měsíce před svatbou...to jo. i když to celkem nechápu, je to taky hloupost, protože přece křestní list ani propuštění už nikdo nezruší...nikdo tě přece "neodekřtí" je to takové asi zažité z úřadů...
Odpovědět
No to je taky hloupost. My to teda chceme mít v jiné farnosti než bydlíme...oni to neberou podle místa bydliště, ale podle toho, jaká farnost se tam na to vztahuje, je to něco jak okresy, prostě pro ně jsi už v jiném okrese :) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Snoubenec se asi křtít nebude, nechci ho k tomu nutit, zatím se tváří, že nechce. Jsem hlavně ráda, že stejně jako já nechtěl svatbu na úřadě. Doložíme doklady, co po nás chtějí, dají nám papíry pro úřad, co máme vyplnit, ještě jeden papír od nich, ten nám dají až po složené přípravě snoubenců na manželství a pak můžeme jít na matriku.
Odpovědět
já jsem myslela, že matriku zařizuje taky ten kněz...takže to se musí ještě na matriku to jít řešit??? No tak to jsem teda zvědavá na ten zítřek, co nám poví....to asi budeme čučet. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Je to tak, že se musí vyplnit dva papíry pro matriku a přinést ještě jeden papír od kněze, který dostaneme na základě papírů, který přineseme. Na matriku kromě papírů ještě přinést rodný listy a občanky. Na matrice může vyřídit pouze jeden ze snoubenců, nemusí chodit oba.
Odpovědět
:D:D:D tak to jsem z toho jelen....
Odpovědět
No každopádně tady s tím papírováním budu taky ráda, až to budeme mít za sebou. Nemám ráda takové nic neříkající papírování, které je naprosto k ničemu.
Odpovědět
Profilova fotka
Na matrice musíš hlásit termín svatby v kostele. Potřebuješ k tomu občanky obou, rodné listy obou, vyplněné dva papíry z úřadu a jakýsi papír od kněze. Ten papír od kněze dostaneš až absolvuješ přípravu, přineseš potvrzení o křtu, potvrzení o propuštění z farnosti v místě trvalého bydliště a dispenz od biskupa, pokud jeden ze snoubenců není pokřtěný. Snad je to srozumitelnější :-)
Odpovědět
Děkuju, já už to chápu...jenom jsem si myslela, že matriku automaticky vyřizuješ na faře, že to nemusíš oběhávat extra. A co jinak? Jak pokračujete v přípravách? Já budu všechno rezervovat na pevno, až podle toho zítřku, protože to nám oznámí termín svatby. Je tam totiž poutní místo, tak je tam narváno, tak ten termín budeme možná muset změnit. Svatební šaty si půjčuješ nebo necháváš šit?
Odpovědět
Profilova fotka
my už toho máme zařízeno celkem dost. Máme rezervaci na restauraci, fotografa, limuzínu. Domluvenou kapelu, houslistu na obřad. Šaty si nechám šít a nebudou bílý, nechci vypadat jak šlehačkový dort a kromě toho se v bílých šatech necítím. Byla jsem v pár půjčovnách a přesvědčila jsem se, že bílá teda opravdu ne :-D Budou barevný, chodíme často na plesy a do divadla, tak je aspoň užiju i po svatbě. Jinak jsem si tady přes bazar koupila krásný závoj. Prstýnky si necháme dělat přímo u zlatnice, ale to až po svatebním veletrhu příští rok, ať je máme se slevou.
Odpovědět
Teda :) Tak my toto všechno máme tak předběžně rezervované, ale až po zítřku termíny potvrdím. Jinak prstýnky ještě čas. Spíše mě začínají ty šaty vrtat hlavou. Zda ušit neušit...a kdyžtak, tak kde ušit...stejně musím nejdřív vyzkoušet, jaké mi sedí. ještě jsem ve svatebním salonu nebyla. To si můžeš zkoušet podle libosti? Nečekají od tebe, že si uděláš hned rezervaci...?
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem jen ve třech menších salonech, kde vím, že nechtějí rezervaci předem. Moje švagrová dala za půjčení šatů 15 tis a to mi připadá fakt hodně. Mě i když budou šaty stát kolem 10 tis, tak už je mám nafurt a ne jen na jeden den. Záleží, jestli chceš šaty bílý nebo ne. Pokud barevný, tak bych řekla, že je lepší si je nechat ušít. Ale záleží na Tobě, jestli bys je potom využila.
Odpovědět
Článek se načítá
No já právě zase říkám, než to vyhodit za půjčení, radši to dám za ušití....aspoň se nemusím na svatbě strachovat. A kde si je necháváš šít?
Odpovědět
Profilova fotka
U jedné paní z Brna, co mi šije šaty už dlouho. Mám ji vyzkoušenou, šije kvalitně a není moc drahá.
Odpovědět
Tak to máš dobré... já se právě bojím, abych nenaletěla
Odpovědět
Profilova fotka
Škoda, že nejsi z Brna, poslala bych Ti přes IP kontakt....
Odpovědět
No z Brna sice nejsem, ale daleko od Brna to taky není, tak kdyžtak, jestli mi můžeš dát kontakt, tak by to bylo úplně super. Klidně můžeš na můj mail: isustalova@seznam.cz. :) Děkuji :)
Odpovědět
Tak jsme dneska byli za knězem. Bylo to naprosto super :) už jsme absolvovali první hodinu přípravy, ale teda nakonec jsme museli měnit datum na 28.8.2009, jelikož, jak jsem říkala, mají tam toho moc. Ale i tak jsem spokojená :)
Odpovědět
No tak tady se to teda rozjelo... nestačím zírat, mno já se chystám napsat na matriku ať už mám konečně nějaké info ;-) Snad se tenhle týden dokopu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak my jsme zpátky z dovči...:-) a když Vás tak sleduju, radši jsem zamluvila restauraci:-) tak první věc na svatbu je vyřešená, tak doufejme že nám na matrice potvrdí termín 4.9.2010, ale tam budu volat až 1.11. x-) Holky, vy už řešítě šaty? já to budu moct řešit nejdřív tak v březnu, doufám, že už nebude moc pozdě.... :-N
Odpovědět
Ahoj, přidávám se k zářijovým nevěstám, a moc doufám, že nám vyjde počasí :-) šaty už mám vyhlídnuté, jen doufám, že je ještě někde seženu, jsou z kolekce 2008. Plánuju, že aktivně je začnu shánět začátkem října. Jen pořád řeším místo, chci církevní sňatek v kapli, ale ráda bych ji měla na celý den pro sebe (kvůli výzdobě a tak)...tak mě to teď trochu stresuje, ale snad to bude dobrý. Kromě toho řeším přesně opačný problém než všichni ostatní: chtěla bych mít na svatbě víc lidí, ale nejsem takový ten typ, co má milion příbuzných a další milion známých :-(
Odpovědět
Koukám, že už všichni něco plánujou, já chtěla začít až v lednu. Chtěli bychom si místo okouknout, prtože ro ram neznáme. A na to není teď vůbec čas. I když Vizovocký zámek je asi velmi oblíbený na svatby??
Odpovědět
Profilova fotka
Čau děvčata, tak já už jsem si v neděli byla pro šaty, koupila jsem si je tady přes bazar, jsou nádherné a moje, za 5 tisíc, nádherná cena. Mám je ale u babičky, prý to doma nemá být. Psala jsem už i na matriku a paní si to poznačila na papír, prý písemnosti po Novém roce, tak uvidíme co nás tam bude čekat. Fotografa mám a teď jsem ještě psala kameramance, tak snad to klapne. Muzikanta už máme taky zamluveného, teď ještě nějaké místo, kde budem mít odpolední pařbu (bude jinde než oběd) a na chvíli bude klid. :-N
Odpovědět
Ahoj, asi se tyky přidám k zářijovým nevěstám, protože jsem říjnové nenašla :-| asi jsem hledala špatně. Opravdu není od věci plánovat víc jak rok dopředu? Nějak nevím. Segra se v prosinci zasnoubila a v červenci měli svatbu, tak ať nevypadám moc blbě. Přítel by chtěl 10.10.2010, aby se mu to bobře pamatovalo, tak nevím jestli to je to pravé. Přijde mi to až moc komerční. Myslíte, že to mám zkousnout? Jinak asi nechá více méně všechno na mě x-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucasek_x: Já jsem chtěla mít svatbu 11. 9. 2010, abychom si to oba dobře pamatovali, ale v rodině mi neprošlo vdávat se zrovna na výročí dvojčat. Tak jsme nakonec zvolili datum 18. 9. 2010. Já osobně si myslím, že je úplně jedno, jaké datum svatby to je, hlavní je, abyste si svůj den pořádně užili a měli na něho krásné vzpomínky. Být na Tvém místě, tak v datu svatby ustoupím, ale záleží na Tobě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj nevestinky tak to vypada ze moje datum svatby bude 4.9. 2010 jelikoz v tento jediny termin je volny nami zvoleny hotylek v okoli Nove Mesto na Morave, takze 6teho zari tohoto roku tam mame osobni schuzku a pokud vse dopadne dobre tak vse zamluvime a podepiseme... a sup na matriku aby nam to taky nekdo nevyfoukl.. jupi uz se neco rysuje... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jejda co se to tu píše, když jsem byla pryč. Taky zvažujeme svatbu v kostele a snoubenec taky není křtěný a teď :-. mě tohle docela překvapuje, že je kolem tolik problémů.
Odpovědět
Ahoj Lucie, tak to asi budeme mít stejně, ale neboj, my budem v Praze, takže vám nevyfouknem nic :-) Jinak pořád nemůžu vymyslet místo na oběd a raut, chtěla bych nějakou odlehlejší restauraci, aby tam byla terasa, ale v případě špatného počasí aby se dalo zajít dovnitř. Tou odlehlostí nemám namysli, aby to bylo někde v okrajové čtvrti, ale jen aby to bylo nějak oddělené od okolí. Moc se mi líbí Letenský zámeček a St. Chateau Havel, ale tam je to šíleně drahé :-S Jo a ještě mě napadlo, že by mohla být docela sranda, kdyby byl k dispozici bazén, ale na to mi přítel řekl, jestli už to náhodou nepřeháním :-D Tak když o něčem budete vědět, tak řekněte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My praveze mame v te nasi lokaci bazen uvnitr.. coz je uplne super.... meli sme na vyber ze 7 lokaci ale jak sme zacali pocitat hosty tak sme musli pulku zrusit... a mame 4, jedna se nam libi uplne ze vseho nejvic takze sme si ji napul zamluvili a jdem to omrknout... lokace cislo 2 je taky pekna a ma bazen venku coz je super... a vsechny lokace maji kousek od sebe velky rybnik na koupani coz je taky super vse je v okoli lesa takze priroda coz nam vyhovuje... ale nejhorsi je ze z lokace c. 2 se nam vubec nikdo neozval uz na 2 emaily coz mi pripadne dost neprofesionalni... ale mamka bydli kousek rikala ze ta zajde ze je mozne ze taky neco prestavujou a ze to vubec nefunguje... no uz se nemuzu dockat.. .chtela sem svatbu v lete ale nase vitezna lokace bohuzel je cerven cervenec srpen uplne plna... coz je mazec.... ale co 4 zari je taky dobry a urcite bude jeste teplo a slunicko
Odpovědět
Tak to ti hrozně závidím, že máš z čeho vybírat :-) My jsme původně chtěli červen, akorát že potřebuju, aby mi aspoň ještě o něco poporostly vlasy, takže jsme to posunuli na září :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?