Máš také svatbu v červenci 2012? Přidej se.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky,inspirovala jsem se a založila diskuzi pro červenec 2012,tak neváhejte a přidejte se,budu ráda,když se nás sejde co nejvíc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jak velký si necháváte dělat dorty (kolik kg) pro kolik lidí? Já budu mít 25-30 lidí na hostině a nevím, jak velký dort bych měla asi mít? Když tam bude ještě další sladké na hostině.
Odpovědět
nechávám si dělat jen dvoupatrový medovník, ale i tak přemýšlím jestli ho nevypustíme. Na každé svatbě už byl dort to poslední do čeho se mi chtělo na konci... jinak jsem vybírala něco, co se ve vedru nerozteče a v kdyby bylo chladno tak nebude působit studeně.
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 tak já budu mít na hostině 34 lidí celkem i s námi a budeme mít třípatrový. Jinak budeme mít také sladké, objednala jsem 300 minizákusků a ještě budu objednávat ty mini svatební koláčky.
Odpovědět
Profilova fotka
Mamina mi bude objednavat drt asi 4kilovy. Nevim jaka prichut a jak bude vypadat, ale hlavu si nelamu. Mame pozvanych 34 lidi tak by to melo stacit i se svatebnima kolackama. Jinak budeme mit hodne ovoce.
Odpovědět
Profilova fotka
@spygy a kolik bude mít kilo? @katerinula Jsem si právě říkala, že dort s váhou kolem těch 5 kilo by asi mělo stačit.. těch 15 kilo mě zaskočilo
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 5 kilo
Odpovědět
Profilova fotka
ja jeste presne nevim kolik kolacku , ale mozna okolo 300 ale tech malinkych. mamca,babicky a tety budou pect, ale rikame si ze by to melo stacit. My budeme mit hodne melounu, jelikoz snoubencova rodina je miluje... a doufame ze bude horko tak se nikomu nebude chtit jist sladke :-D
Odpovědět
Ahoj holky, tak po deelší době jsem dneska opět celkem pohnula s přípravama, takže mám radost a musím se podělit :). Nejdřív jsem jela vybrat svatební kytici a ostatní květinovou výzdobu. Holky na kolik vás tak zhruba tohle vyjde? Já byla celkem překvapená, když mi řekla květinářka nástřel ceny - za kytici pro mě (nebudu mít rozhodně žádnou óbr nebo luxusní, spíš naopak), tři malé kytice (pro svědkyni + obě maminky), korzáž pro ženicha, myrtu, výzdobu pro moje auto a menší výzdobu pro auta svatebčanů (jen mašle z organzy na zrcátka), košíčky pro družičky s lístky růží mi odhadla cenu okolo 4 tisíc. Je to přiměřené? Mně to připadá fakt hodně, ale možná jsem měla naivní představy :). No a pak jsem strávila skoro dvě hodiny s paní majitelkou hotelu, kde bude hostina a raut a dolaďovaly jsme výzdobu, pohoštění, kapelu a vše ostatní, takže to je taky velká starost z krku. Hodně mě potěšila, že mi dají na raut k pití takové ty průhledné velké nádoby, kde bude chlazený džus a voda, odkud si to každý bude natáčet sám, takže se myslím ušetří docela hodně na těch malých třetinkách, která jsou jinak jedna za tři pětky.. A i jinak mi ve všem vyšla vstříc, takže fakt spokojenost. Dnešek za jedna :-D
Odpovědět
Holky, od koho dostanete podvazek. Vím že ho nevěstě dává třeba svědkyně, ale já mám svědka. Myslíte, že bude hloupé, když naznačím kamarádkámi že mi ho jaksi krom nich nemá kdo dát?
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 já ho budu mít od sestry půjčenej :-)
Odpovědět
@sarka49 Já podvazek dostala jako dárek ve svatebním salónu, ze kterého mám šaty - tak jsem ráda, že to nemusím řešit, taky by mi ho jinak neměl kdo dát..
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 mně ho koupila a darovala mamka
Odpovědět
Článek se načítá
@cert111 na jedné svatbě jsme měli jako předkrm uvařené rozkrojené vejce a na něm majonezu, kaviar a plátek citronu. Výborné a určitě to chceme na naší svatbě- předkrm nemáme a tak to bude až na večerním rautu
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 já ho dostala vlastně od ženicha :-D jeden jsem si koupila sama, pak jsme byli na šatech, tam se mu zalíbil jinej tak koupil :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 ja ho dostala od maminky:)
Odpovědět
@amaalka myslím, že je to super cena. Já budu mít jen jednu květinu a 3 květiny pro maminky- jde pouze o kaly bez nějaké ozdoby. Maminky budou mít 1kalu a nějakou travičku okolo. Můžeš mrknout do alba. Za toto budu platit 1700,-
Odpovědět
@sarka49 A kdo s tebou vybíral šaty? já si takhle zašla do půjčovny se svědkyni a když jsem se od majitelky salonu dozvěděla, že sama si ho koupit nesmím, tak jsem poprosila svědkyni. Určitě řekni někomu kdo s tebou byl zkoušet šaty a nebo třeba mamince, sestře nebo kamarádce a pozvi ji třeba za to na oběd.....
Odpovědět
Ahoj holky, z příprav mi už jde trochu hlava kolem, svatba se kvapem blíží a došlo na prstýnky. Já přišla s tím, že chci nějaké jednoduché, kombinace bílého a žlutého zlata, chci kvalitu, ale ne za to vyhodit další desetitisíce. Tak jsem drahému předvedla nějaké příklady na netu, zda by se mu takový a makový styl líbil, načež mi řekl, že je mu to jedno, protože snubák stejně nebude nosit. Trochu mě to mrzí, ale na druhou stranu to chápu, hodně sportuje, také v práci nemůže prsteny nosit, takže nandavání a sundavání povede jedině k tomu, že ho někde ztratí :-( Samozřejmě první reakce byla: když ty takhle, tak teda na prstýnky kašleme a je to. Já mám zásnubní, je krásný a drahý, tak si nechám na prsteníčku ten a hotovo, radši za ty peníze pojedeme na dovolenou ]-( Hned jsem to samozřejmě zavrhla, protože bez prstýnků je to prostě divné, ale teď mi to vrtá hlavou... Řešíte některá něco podobného?
Odpovědět
@zuziiik12 Kamarádky manžel má stejný problém - nemůže nosit prstýnek kvůli práci (je stavební dělník, takže by ho hned zničil). Vyřešili to tak, že koupili nějaké levnější prstýnky (ale pěkné, z bílého zlata, jen nejsou nijak masivní, prostě jednoduchý kroužek) a ona ho nosí normálně na prstě a on na krku na řetízku - podle mě je to super řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 Ahoj darovala mi ho maminka, rikali nam v salonu, ze by se mel dostat podvazek od stastne vdane pani :)
Odpovědět
Profilova fotka
@amaalka urcite je to pekna cena, me tolik bude stat jen kytice pro me, korsaz pro zenicha :) a kyticky pro maminky
Odpovědět
@zuziiik12 naprosto stejná situace je i u nás. Řekla jsem, že si necháme přidělat jen pro přítele z bílého zlata a jási nechám ten snubní i jako zásnubní. Nakonec jsme si koupili s oceli. Přijde mi zbytečné vyhazovat tolik peněz, tak nakonec nás stáli 1000kč. Mě na tom nezáleží, zda je zlatý a přítel ho nosit nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarka49 já jsem si ho teda nechala udělat od kamarádky,která je moc šikovná,jinak by mi ho neměl kdo dát
Odpovědět
@handulilinka Taky jsme původně uvažovali o ocelových. V několika zlatnictvích nás od toho ale (nezávisle na sobě a ne kvůli tomu, že chtěli udělat kšeft) varovali, že s těmi ocelovými je velký problém ve chvíli, kdy ho člověk potřebuje sundat a ono to nejde (např. proto, že za několik let přibral pár kilo..) Zlatý se totiž přinejhorším dá přeštípnout (např. v situaci, kdy jde člověk na nějaké vyšetření, kde nesmí mít žádné šperky). Ocelový se ale prostě prý přeštípnout nedá a člověk ho má až do hrobu (a to nemluvím o situaci, kdy se člověk po 15 letech rozvádí a nemůže se takového prstýnku už zbavit :-D )
Odpovědět
@handulilinka Šty jsem vybírala s maminkou :-)
Odpovědět
@zuziiik12 Ahoj. Já jsem chtěla také prstan kvalitní a přítek jej ze stejného důvodu jako tvůj (zaměstnání a sport) nenosí. Já mám zlatý a on pozlacený. Jsou k nerozeznání... :-N
Odpovědět
@sarka49 Tak budeme mít bílé zlato v kombinaci se žlutým, dva prsteny. Když to nebude nosit, tak to aspoň jako upomínku předáme budoucímu potomstvu :-D Peníze na to jsou, tak co. Jen mě štve, že až ten můj půjde někdy s kámošema do hospody, nebude mít "kroužek", a to vím moc dobře, že nezadané třicátnice řeší u chlapa ihned ]-( Ne, že bych se bála, ale není to vůči nim spravedlivé - měly by hned vidět, že ten nejlepší už je zabranej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@amaalka my máme také ocel, co jsem si študovala na netu, tak sice jentak přeštípnout se nedá, ale při nejhorším budou mít práci hasiči :-D tedy doufám, že to nikdy potřeba nebude :-D
Odpovědět
@zuziiik12 Já teda chlapům opravdu nějak instinktivně koukám na prsteníček, ale už tak od dvacítky (třicet mi ještě nebylo) :) Tak jsem spokojená, že nastávající to bere jako samozřejmost (že bude okroužkovaný :))
Odpovědět
Holky, tak já doufám, že ten můj bez kroužku bude mít tolik rozumu a zůstane u mě přikroužkovaný a takovou nádheru, která ho bude balit pošle do h.....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?