Srdcové sedmy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Bré ránko kočky moje, tak máme naše nové téma. Doufám, že nebude mít stejné následky...
Profilova fotka
mě taky přišel, ale já ho pro zichr rovnou vyhodila 8-) ať mě nedráždí...
veru tak bezva, hodím si to k receptům co chci vyzkoušet :-)
Profilova fotka
Evi četlas? http://www.novinky.cz/ekonomika/17244...
Profilova fotka
http://www.modrykonik.cz/album/album.... |-| |-| |-|
fíha, zase v něčem jedeme =-)
jj Matyáška jsem už viděla :-( :-(
Profilova fotka
http://www.modrykonik.cz/album/view.p... :-)
jé kytičkové :-)
Profilova fotka
jj, je to kooooča :-) šišku těším se na středu :-)
to já taky :-D :-D x-) x-)
Profilova fotka
hih :-D kde je vlastně v Hořovicích porodnice? že bych přijela udělat sondáž? :-)
no jedeš furt po dálnici na exit Žebrák/Hořovice a pak jsou všude šipky, je to kousek od dálnice ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
uf sem si to našel, navolím, nezabloudím, doufám :-D
mě je strašný dusno :-p
Profilova fotka
tady taky.... :-(
Profilova fotka
http://webtv.idnes.cz/server.V090629_... :-D
to je mazec :-D jak ví kdo si vzal koho? :-D
Profilova fotka
to by mě taky zajímalo :-D
Profilova fotka
dobré ráno... tak dneska by už mohl vylézt Filípek z hangáru, což?! x-)
Profilova fotka
zdaaar:-) posílám Evikovi hodně sil... :-)
Krásné slunečné dobré ránko x-) po dlouhé době nádherně vylezl Oskárek ;-) sice ráno mlha jak v pytli, ale už se krásně vyloupla azurová obloha a snad už bude konečně lépe x-) Už od rána myslím na Evulku ;-) držím jí pěstičky ať jí Filípek moc nezlobí a nepostaví si hlavu!!! Kaji, balíček pošlu zítra - dnes sem to nestihla nachystat :-( promiň prosím
Profilova fotka
Ahoj Ivi :-) sim tě v poho, no stress :-) máme ještě měsíc... :-)
Profilova fotka
jako si včera O. pěkně pomotala hlavu tím rozpočtem, jako šel spát s tím že stavíme taky sami....říkám aha, a kdy jako, o víkendech? ty se vzdáš golfu? jsem na něj faaaakt zvědavá.... já jen prohlásila, že s takovou, ten barák nechci už vůbec... :-p
Profilova fotka
kde siiiii? :-)
Kaji, je to hodně složité - není to ani otázka toho, že si to postavíš sama - ale jde tady hlavně o ceny materiálu. Nám hodně pomáhá bratránek - má hodně kontaktů a dokáže opravdu vykouzlit bájo ceny. I když někdy je komunikace těžká, protože toho má až nad hlavu - ale vždy jsme se domluvili ke spokojenosti obou stran. No a pak si taky s O musíte promyslet jak dlouho chcete stavět a jak rychle bydlet. No a taky zda to necháte na firmě a tu budete deno denně kontrolovat, či budete makat sami - ale počítej že stejně tam musíš mít kvalifikované lidi. Známí to udělali tak, že desku si udělali sami a pak si najali 2 zedníky a ti tam byli každý den a prostě makali. No a oni jen když mohli - tak šli přiložit ruku k dílu. Takže bych to řešila být váma : co nejvíce materiálu si nakoupit sami - pokud tedy máte nějakého známého, který by vám to třebas objednal a stlačil cenu co nejníž; pak bych místo firmy najala třebas nějakou partu 3-4 zedníků a svěřila jim domeček do rukou. S tím, že stejně musíš každý den kontrolovat co udělali - né ani o množství ale hlavně o kvalitu. Pokud půjdete tady do tohohle - doporučuji O aby si sehnal co nejvíce materiálů o stavbách - o základech, desce, zdění apod. aby prostě věděl co budou dělat, proč to budou dělat a aby se nenechal jen tak lehce ošidit ;-) nebo si prostě najmout další osobu aby nad tím dohlížela. Ale to jsou vyhozené peníze - takže bych raději začala studovat. No a uvidíš, že vaše náklady půjdou dolů min o 1/2 x-)
Já tu měla š a kopu práce ... dnes mám fakturační den, ale už se to uklidnilo - alespoň do 10hod, pak je tady jednání
Profilova fotka
no právě Ivi, co vím si psala, ež máte půlku rodiny nebo známých řemeslníků a my nemáme ani h***o, takež fakt nevím, jak si to představuje :-(((( ale taky volal tomu našemu stav. dozoru a vybrali dvě firmy z výběrka.... chjo...
Kaji, no my hlavně zaměstnali švagra - on je puňťa !!! Prostě to co je na papíru dodržuje, a je fakt že nám stavba sedí na mm přesně!!! ;-) Je velice šikovný zedník - takže jemu vděčíme za hodně. No a pak taky co víkend nám pomáhá rodina - většinou lajci - ale chlapi co mají také své odstavěno - takže prostě ví co a jak. Vyloženě odbornou práci nám dělali živnostníci - vazba, střecha, okna dodá a namontuje firma. Nejvíc asi můžeš ušetřit na té hrubé stavbě ... Uvidíš, co vymyslíte ;-)) Ale pokud nemáš za sebou lidi, co fakt rozumí zedničině a ostatním důležitým věcem kolem stavby - nechala bych to na firmě, nebo nějaké partě ;-)
Profilova fotka
no, radši bych to nechala na firmě a dozoru, když už se teda rozhodne O. že stavíme, být na mě zůstanu ve ěmstě a jdu do většího bytu.... pač nevím o žádným známým, co by se v tom vyznl, nebo stavěl sám... to je zase další O. nadšení....
Kaji, tak ono se mu to určo rozloží. Já mu písnu jak jsme od rána do noci v kole - dyť to víš sama. Teď je tedy volněji páč máme dodělávky na střeše a kvůli tomu počasí se to brzdí, ale jinak příjdu z práce kolem 15,30 rychle oběd a v 16hod už jsem na chaloupce a chodím domů tak kolem 21hod. A to každý den. Někdy mám třebas volněji, ale když sou tady chlapi na vík tak se nehnu z kuchyně .... takže je fakt uvážit pro a proti ;-) A tak na okraji Phy nejsou k prodeji větší byty? Nebylo by lepší ho koupit a opravit k obrazu svému?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?