Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
Cabalkova, ty musíš být ale veselá kopa :-D :-D :-D ,tak jsem se už dlouho nepobavila jak při čtení tvého příspěvku. To budu muset dát přečíst mému budoucímu manžíklovi, aby trochu načerpal inspirace např. s tou romantikou v parku, aby se přesvědčil, že sportovat se dá i jinak než v leže u televize s ovladačem v ruce ]-( ]-(
Karkulinko, ráda si od Tebe nechám poradit, jestli taky nic neseženu, no uvidím napřed jak pochodím v Belle ve Valmezu. Zkusím se i jen tak pro inspiraci podívat jestli na netu najdu ten Otrokovický salón. A ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom se závojem, bude či nikoliv???? Já jsem si vždy přála mít, jenže chodím ostříhaná na kluka a jak mám vlasy delší jak tři cenťáky tak se cítím nesvá a už běžím k holičce.No a teď jsem zjistila, že jaksi by mě nešel připasovat na hlavu, když mám ty pidivlásky. Jedině že bych si snad nechala nějaké to háro narůst =-) =-)
Profilova fotka
ad jityyy a zavoj, jitulko, zavojik muzes pridelat na celenku a ta ti na hlavince drzet bude, nemusi byt jenom na hrebinku, takze jestli sis ho vzdycky prala, tak nezoufej... Kabatek v barve satu nevim, satky mam vlastni, dovezeny z Ameriky, nevim, kde bych k tomu shanela tu spravnou barvu a andto se mi takovy ty tenoucky libi... a navic mam pocit, ze je to i trochu sexy (farar bude kulit vociska)
Profilova fotka
ad karkul... svatbu budeme mit v Revnicich v kostele.... teda doufam, zalezi to na tom, jestli si pak farar usmysli, ze mi uzna krest, neb jsem krtena u Anglikanu v Anglii, kde jinde taky, ze jo... treba pateru Halikovi to nevadilo, ale co ja vim, jak na to bude koukat pater hadacik, ze... Jo a prave jsme se vratili z behu, takze jdu fofrem uvarit neco k vece, aby me nahodou neubylo... :o)
To cabalkova - myslíš patera Halika z Prahy? Jestli jo, tak to je ten nejúžasnější kněz kterého znám. Bohužel někteří na venkově mají přístup zcela opačný. On je spíš vyjjímka. Kdyby byli všichni otcové takoví, tak se asi taky vdávám v kostele. Jenže na Moravě jsem až příliš často narazila na přístup, který jsem nebyla ochotná zkousnout. Tak to ti budu držet pěstičky, aby ti to prošlo. Jinak na tu večeři - já vařívám lilek s rajčátkama a kořením, toho se člověk napere a nic... a pro masožravce - lze k tomu udělat i trošku kuřecího masa třeba s kari a až se dopéká tak na tom nechat roztavit tvarůžky (předevčírem jsem to objevila a moooooc to všem chutnalo)
To Jittyyy, neboj závoj bude, jestli budeš chtít, nejsi jediná nevěsta na světě s krátkýma vlasama. kdybys nic nenašla, tak dej vědět, poprosím tu kámošku o kontakt. Vím, že si právě tu paní moc chválila.
Profilova fotka
karkul... no jo, myslim patera Halika, ja k nemu chodila normalne do kostela, ale ted se budeme stehovat za Prahu do noveho domecku, tak jsem to chtela tam... jinak mam nejake kamarady farare, jeste z fakulty, tak bych se s nima urcite nejak domluvila, ale nejsou z Prahy a zase nevim, jestli by slo, aby oddavali v kostele, kam nejsou asignovani... no nevim, zkusim to vypatrat v nejblizsi dobe, musim uz zacit potvrzovat datum predjednanym firmam (foto, koordinatorka, pension). CHtela jsem tam zajet ted v pondeli velikonocni, ale zaseknu se nejspis doma u prace, tak az pak v tydnu, protoze pristi vikend jedeme k budoucim tchanum ke Karlovym Varum... ono se to nezda, ale furt je neco a clovek nevi, kd yto ma vsechno stihat.... :-) A pokud jde o typ obradu, ja bych se jen hrozne tezko smirovala s civilnim, jednak to nema ten duchovni rozmer a za druhy ti tam nejaky truhlik, co te vubec nezna, precte rec, kterou cetl predtim uz tisickrat a za deset minut je po vsem, to mi prijde jako desna skoda.... tak doufam, ze mi to u pana patera Hadacika projde, vypada jako laskavy mily pan, tak snad nebude tak uzkoprsy, no. Drzte mi vsechny palce!!!!
Karku, díky moc za pomoc, já se jak mě tady nic nepadne do oka, vydám i na obhlídku do Otrokovic.Uvidím jak dopadnu v tom Valu. U mě je problém, jak už jsem tu psala, že jsme měli teď ten pohřeb v rodině a připadne mě nedůstojné, abych někoho z rodiny lákala , ať jde se mnou na šaty, když vlastně máme smutek.Na druhou stranu, už bych to měla ráda zařízené, ať je o starost míň. Ono se to nezdá, ale letí to šíleným tempem a já jsem ten typ člověka, že raději mám všechno hotové hodně do předu, než stresovat na poslední chvilku a zařízovat to ve zmatku a shonu. S tím lilkem, jsi mě udělala chutě :-) , já jsem to nikdy nejedla kvůli té, pro ně dost děsivé barvě. No světe div se jsem se to vloni na dovolené naučila jíst a jak mi to chutnalo :-p . Hlad na člověka a s ní všechno!!!!!!!!! :-)
Cabal ..,být oddaná páterem Halíkem, tak by bylo něco.....je to fakt osobnost, člověk který je tomu asi opravdu předurčen být knězem, ta láska k bližním z něj přímo vyzařuje. A ještě jsem Ti chtěla říct, jak jsi psala, že nevíš , jestli by Tě mohl oddávat nějaký ten kamarád, i když je z jiné farnosti , tak to jde, já sama to tak budu mít, záleží to hlavně vše na domluvě s místním panem farářem. Zkoušela jsem hledat ten závojík s čelenkou, zatím jsem objevila jen takový který má blikající světýlka :-D :-D .........prý pro princezny na karneval ....... Princeznou bych byla ráda v ten den, ale néééé tou karnevalovou....!!!! Tak jak budu mít trochu volna budu pátrat dál, třeba objevím nějakou šikovnou švadlenku co mě to spíchne. Já sama mám oděvní školu, ale jaksi pověra je pověra...............tak bych jí mohla když už nic aspoň kecat do šití. :-)
Tak to teda koukám, že se potkají 3, co znají otce Halíka. Já nejsem z prahy, takže na jeho mši jsem byla jen jednou, ale naprosto unešená. Tak mám doma aspoň knížku od něho. Prostě je to člověk, který to říká přesně tak jak cítím. Co se týká duchovního rozměru na obřadu, tak máš Cabal pravdu. Jenže já si představila to přemlouvání mého nastávajícího - který není věřící - a pak některé z farářů, které jsem měla možnost potkat a přešla mne chuť. Nikoho neznám. Bouzov si všechni chválí, tak uvidíme. Ale kdyby byla nabídka pátera Halíka, tak toho mého drahouška asi ukecávám a ukecávám. U mně se to zlomilo na dědově pohřbu. Byl to skvělý člověk, na té dědině ho všichni znali (kostel byl úplně nacpaný) a farář ho znal 15 let, podílel se i na opravě kostela a ten farář o něm mluvil přesně tak jak jsi říkala, neosobně, chladně, jak kdyby ho v životě neviděl. Je to už 4 roky, ale z toho faráře mám kopřivku dodnes. Mezitím jsem narazila i na strašně fajn kněze, ale tak nějak to změnilo můj postoj. Věřím, že Vám to vyjde a budete mít skvělé oddávající, oběma. Jity - škoda, že nejsem ve zlíně, klidně bych šla na obhlídku i do Valu. Smutek v rodině je... smutný, ale zvlášť pokud nemáš uplně klasickou postavu, tak šatečky je potřeba, aspon v brne, domlouvat už teď, protože pak jsou ty nejlepší šaty vybrané. Já to znám, prostě nemůžu mít všechny šaty, jen určitý typ, a když jsem zjistila, že krémové jsou daleko hezčí, tak je výběr omezený. Zkus nějakou kamarádku nebo přijeď do Brna :-)
S čelenkou se zkus podívat na netu, pokud neuspěješ, tak holt napiš, kuknu jestli nebude něco tady. Nafotím a nějak by se to udělalo. Neboj, do října se to vyřeší.
Tak doufám, že ten můj nebude moc brouzdat, zatím jsem hodila do alba 2 fotečky vybraných šatů :-) , Vaše názory mne potěší.
Článek se načítá
Profilova fotka
jitttyyy... porid si normalne zavoj, ktery se ti libi, nekde si kup celenku, ktera te nebude tlacit !!!!! (moc dulezite, at te z toho pak neboli hlava) a normalne to na to presij, to jde... nebo at ti to udela nejaka kamaradka nebo svadlena, kdyz nechces sama... uvidis, ze to nakonec bude parada a budes ta prava princezna, jak by sis prala... Pater Halik je moc prima, hlavne pro me i proto, ze ma presah do jinych nabozenstvi a vi, ze i jine cesty mohou byt spravne... nikdy jsem ho neslysela dstit siru na jine virym, vyznani a podobne, taky nikdy na vanoce lidem nenadaval, ze jdou vsichni do kostela jenom na pulnocni a jinak tam cely rok nepachnou, jak to delaji vsichni ostatni farari... On ten farar v Revnicich vypada moc sympaticky a tja tam pak stejne budu chodit do kostela, az se prestehujeme, a jestli se nam povedou deticky, tak je budu chtit dat pokrtit a je pekne, kdyz ma takhle celou rodinku pod "patronatem" jeden farar, no tak uvidim... Urcite bych chtela, aby ten obrad byl osobni a hezky, mam uz vymyslene cteni, a pritel je obrovsky sikovny pres muziku, tak urcite vybere i nejakou krasnou muziku... a a pak jsem si vymyslela, ze by jedno cteni bylo z Pisne pisni, tam jsou krasne pasaze o milencich, tak ze bych to ja precetla milackovi a on mne, a pak bychom jeste spolecne zapalili svicku, to je zvyk, co jsem okoukala v Americe... proste aby to nebylo jenom sup sem, sup tam, ale opravdovy obrad se symbolikou a vyznamem.... moc bych si prala, aby nam tohle vyslo.... jasne, hostina je taky dulezita, ale pro me vnitrne je tohle mnohem podstatnejsi... Toz drzte palce!! Ti moji kamaradi jsou bohuzel husitsti farari, to je katolici do kostela nepusti, aspon myslim... svatba by v tom pripade musela byt nekde venku, tam zase nesmeji oddavat katolici (no je to slozity, no), ale to je 11. rijna uz dost riskantni, rekla bych...
Palecky budu držet určitě. Jsi šikovná, když já ani můj přítel na ty písma a tak nejsme, takže asi budeme mít klasiku, ale nevím, půjdeme se podívat teď o víkendu, tak uvidím. Těší mne, že nejsem sama, kdo má podobný náhled na víru. Pro mne je ten slib mezi náma dvěma a ten už jsme si v soukromí dali
Profilova fotka
Tak at se ti to o vikendu libi, a hlavne at je ta svatba jen a jen vase, to myslim je ze vseho nejdulezitejsi... aby se to libilo vam dvema... my to citime stejne... i kdyz musim teda milacka moc pochvalit, protoze neni verici, ale citi, ze pro me je to moc dulezite a jde do toho se mnou. To se myslim jen tak nevidi... je to proste ZLATOOOO.
Karkul ty první jsou úžasné a dle mého názoru Ti v nich vynikne krásně pas a lahodí Tvé postavě víc než ty druhé. To je můj názor, no uvidíš, co ti písnou ostatní. :-) Jsi moc hodný človíček, když by se mnou, osobou pro tebe úplně neznámou šla na šatky, moc si toho vážím a kdybych se opravdu vydala do toho Brna, tak se s tebou ráda setkám a poznám osobně :-)
Profilova fotka
Karkul... taky hlasuju pro ty prvni... urcite ti vis slusi a jsou ï zajimavejsi, tech se drz. :o)
Cabal, díky za radu, jsem to ale tydýtek, když mě to s tou čelenkou nenapadlo samotnou :-D :-D S těma kamarády máš pravdu, husity by asi katolíci do kostela nepustili, ale třeba když se slouží ekumenické bohoslužby, tak by mohla jít udělat i ekumenický svatební obřad...........??????????? ;-)
Profilova fotka
To je pravda, nejak to provedu, jenom vim, ze rozhodne nechci civilni obrad... v uvahu by pripadali taky Cesti unitari, ale tem bych taky musela vymyslet nejake misto, kde by nas oddali... Ono to nejak dopadne, ja verim, ze mi to nahore uz nejak naplanovali a dopadne to tak, jak ma.... hlavne aby zenich vydrzel to moje plaseni a vsechno rozdejchal... :-)
Tak děkuju moc za komentáře, máte stejný názor jako já. Ale člověk u sebe není někdy soudný. To Jitty - nechval mne - ještě jsem ti neporadila, co kdybych měla úplně jiný vkus? Rozumím ti, protože jsem měla stejný problém, ským jít na šaty? Všichni jsou daleko. Pak mne nakonec zachránila kámoška, co přijela z Prahy. Někdy je to holt těžké. Na unitáře jsem slyšela jen dobré ohlasy, ale vždycky až z druhé ruky. To cabal - je možné, aby slavnostní mši sloužili oba - jak husitský, tak katol. kněz společně. Pak by to teoreticky neměl být problém v kterémkoliv z kostelů. Ale nevím, jaké jsou církevní podmínky pro něco takového.
Profilova fotka
Ja to v dohledne dobe vypatram a dam vedet. :o) Uz bych to rada mela "vyresene", ale jsem ted zapikolov ana u nejake prace a do Revnic se z phy nejak nemuzu dostat. :o) jityy a nemuzes vzit s sebou na satky svedkyni?
Svědkyni, jsem si moc přála,jelikož máme podobný vkus a názor na módu,ale na na to bohužel nemá teď vůbec myšlenky :-( :-( :-( . Plně jí chápu, pořád mě přemlouvá, že to mám ještě nechat uležet. Tak mě teď napadlo, že tam asi zajedu sama, jen to tak omrknout a když se mě budou líbit tak si je předběžně zamluvím a ještě bych tam tak zajela i se svědkyní, aby to nevypadalo, že jsem jí netaktně z toho všeho vyšoupla ven. A vůbec nafotím je a můžu i hodit sem a vy taky řeknete svůj názor, ne???
ahojte holky, par dni tady clovek neni a diskuze se pomerne dost rozjela. Jitty dovol, abych se take pripojila ke kondolenci. Znam tu situaci, tatinek odesel v lete. je to hrozne nefer,ale jedine co napisu je: Ty nejhodnejsi a nejlepsi lidé odchazi vzdy jako prvni. :-( Jinak jsem dost ve stresu, jak vidim co tady uz vsechno holky maji. uz ale vybirame vonicky. tak jsem zvedava.
Ahoj Jitty, určitě nafoť ráda se podívám. Já jsem taky obešla a do některých salonů jsem pak kamarádku z časových důvodů ani netahala. Takže neboj, žádné vyšoupávání. Je to asi těžké a rozmím, že pokud to byl někdo jí blízký, tak to moc bolí. Šak s tebou může jít třeba za měsíc, jen na 2-3 vítězné šaty. Já na ty dvě fotky na sobě měla tak 20-25 šatů. Někdy třeba není na škodu ani chlap, ale zvaž, určitě najdeš v okolí někoho, kdo nakonec bude moc moc rád a potěšen. A až se pro jedny rozhodneš, tak ti je třeba ještě podrží před zaplacením zálohy, než bude čas a chut zajít to skouknout. Mne tyhle přijede taky ještě "kolaudovat" maminka a to tak nejdřív za 14 dní. A připojuju se k nunuakrtek - je to nespravedlivé a smutné a člověku nezbývá než vzpomínat na to dobré, co bylo a žít dál. To nunu - neboj, já nemám skoro nic, teprve jedem zaplatit obřad a domluvit matriku. Jaké chceš voničky?
Profilova fotka
jitty... tak to udelej jak rikas, udelej si predvyber a pak, az bude malinko klidneji, tak to jeste s nekym zkonzultujes... a krom toho, my ti tu taky dobre poradime. :o) Skoda, ze jsi tak daleko, prijela bych, moc me to bavi... :o) Ja mela saty jasne hned, tak jsem sama sebe o to velke zkouseni pripravila... Na druhou stranu, ja myslim, ze na saty je kllidne do dubne nebo kvetna cas, tak jestli si moc prejes, aby tam s tebou svedkyne sla, tak jeste vydrz, kocicko. Jinak nepanikarte, co mate nebo nemate, zaprve je jeste cas a zadruhe, ja sice mam datum a na nej predbezne domluvene nejake veci, jenomze nevim, jestli to datum bude platit, jak uz jsem tu psala, vse zavisi na panu farari... a tam se nedostanu driv nez v dubnu, domluvit se a potvrdit to, takze bych asi mela panikarit ze vsech nejvic, protoze kdyz tohle neklapne, bude vsec hno vzhuru nohama a kdo vi, jak to dopadne. :o) Ad vonicky a kytky... budete mit kytky pro maminky? Kdyz se mi zenil bracha, udelali maminkam jenom takove vetsi hezke korsaze, a obe si to moc pochvalovaly, ze ty kytky jsou neskladny a co s nima, a ze takhle to bylo mnohem lepsi. Tak bych to rada zopakovala, ale zase nechci, aby se urazily, ze jim ani kytku nekoupime. Co myslite?
Cab - díky za uklidnění, ale věřím, že tvůj pan farář bude mít pochopení a hlavně doufám, že po víkendu na tom budu daleko líp, že mi něco do seznámku přibude a bude odškrknuto.Jsem ráda, že nejsem jediná, koho baví vybírat šaty. S kytkama nevím, počítala jsem pro maminky kytice, ale pokud to už tvoje maminka měla jinak a byla spokojená, tak bych se toho nebála. Přeju všem moc moc hezké velikonoce a držte se.
Nunu ahoj, díky moc, no nenapadlo by mě, že od minule co jsme si spolu psali se tak všechno změní. Já jsem přišla o bratrance, byl to mladý člověk, veselý, plný optimismu a všichni jsme ho měli, moc moc rádi. Jeho ztráta velmi bolí. Byl hodně nemocný, ale vše co se mu přihodilo snášel statečně a ještě celé rodině dodával odvahu, aby tu jeho nemoc dokázala zvládnout Nejsmutnější mě na tom připadne, že když se ho lékaři rozhodli uvést do umělého spánku, ještě všem stihl napsat, aby mu nikdo nevolal a nepsal, jelikož bude nějakou dobu spát a nebude moct odpovědět. Taky se tak stalo :-( :-( :-( . Život už je prostě takový a vystihla jsi to tou větou zcela přesně ..(nejhodnější lidé odchází jako první).... Tak a od teď se už budem snažit probírat jen samé veselé věci, ju??? :-)
Profilova fotka
Jiityy, to je moc tezky a moc smutny pro vas pro vsechny a neni z toho vychodisko, ja vim, ze se to neda odestat a neda se s tim uz nic udelat, ale cekaji te jkrasne veci, tak je do toho smutku nejak zakomponuj a on to bude cim dal lepsi, uvidis. Drzim palecky... ve svem...
Cabu, právě proto jsem se rozhodla, pro velikánskou svatbu, chtěla bych aby všichni byli byli moc veselí, aby jsme se nescházeli pořád jen ve smutku. Vyjde nás to sice na velké prachy, ale tak počítám, že se nám to vrátí ve svatebních darech. Původně jsem chtěla jen něco malilinkatého nejlépe jen svědky a víc nikoho. Ale změnila jsem radikálně svůj postoj. Jak se zpívá v té písničce....... co bolí to přebolí, nepředcházej čas............doufám, že do října se budou cítit všichni líp. A co oznamka, to jsme tu ještě snad neprobíraly.... necháte si udělat.. nebo zapojíte vlastní fantazii a vyrobíte něco vlastního. Já se asi vrhnu na vlastní tvorbu, přece jen někde ušetřit musíme. A ty šaty nafotím předběžně zamluvím a foto Vám ukážu :-) :-)
Profilova fotka
Jitty to jsi urcite vzala za spravny konec, drzim palce. Ja mam u oznamka vymyslenou barevnost, chci, aby v podstate kopirovalo barvy svatby, no a az se moje sikovna svagrova-vytvarnice vrati ze staze z Londyna, cca za mesic, tak se na to spolu vrhneme a myslim, ze to nejak upatlame. Ona pracuje ve studiu, ktere takove vytvarne veci dela, tak doufam, ze se to povede... jen to sladit, aby mi nepodsouivala moc svoje predstavy a neohrnovala nos nad temi mymi barvickami, to vis, dneska jsou vsichni vytvarnici minimalisti a nejvic ze vsech barev se jim libi sediva.... :-) No a pokud jde o rozesilani, tak si predstavuju, ze ve valne vetsine pripadu ho posleme mailem (to kvuli tem usporam, jak o tom pises), a nechame si jich vytisknout jenom par, pro pribuzne a pro sebe na pamatku...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?