Podzimní babuchendy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, pojďte to zdrbnout ;-)
Profilova fotka
Ahoj abe :-) Nakupovat jezdíme do Kauflandu ;-) Ten jogurtovač jsme taky doma měli, mamka taky vyráběla ty jogurty, vždycky jsme je jedli s marmeládou :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, zima hnusná...už mi leze na nervy a nechce se mi vůbec chodit po venku už chci sluníčko a zelenou travičku :-) Včera jsem dorazili domů po osmý, tak už jsme se jen navečeřeli, po devátý zalezli do pelíšků a já byla za chvíli tuhoň....dneska jedeme na návštěvu k manželový sestřence...stavěj barák, tak jim to jdeme omrknout. Jinak nemáme, výjimečně, v plánu žádnou akci na víkend...tak se těším, se budu jen válet a číst (no a vařit, prát, žehlit, ale to se nepočítá .-) jinak, jak jsem na začátku týdne strsovala, jestli se mimís neztratil...tak už budu v klidu, protože už mám vidět zakulacující se bříčko i po ránu. Když si vezmu košilku a podívám se z profilu, tak je vidět, jak je vyfouklý ven :-D :-D :-D Ne jenom ten špek pod pupíkem. Ale když se obleču, není vidět nic 8-)
Profilova fotka
Dobré ránko :-) Hani: jooo, tak to sklo se mi taky moc líbí. A jaký bude - asi mléčný, co a barva bílá? Renčo: teda ty jsi hodná snacha ;-) Holky, tak to já se přiznám, že si nakupování a sezení na kafíčku s tchýní vůbec neumím představit...ale je to škoda... Chudinka Knedlík, musí mu to pěkně klouzat :-| Abe: hodně jezdíš do Jysku, viď!? My máme v UL dva, ale ještě jsem tam nikdy nebyla..... A jak se ten jogurt dělá? Normálně z mlíka??? My zase máme oblíbenej Globus - kromě velkýho a bohatýho sortimentu tam mají výborný uzeniny a pěkný maso, takže když už si koupíme párek, tak jedině tam. U nás do Kaufu jezdí hodně cikánů ]-(
Profilova fotka
Kristy: no vidíš, je tam! ;-) To je na pytel, viď, takhle pozdě jezdit domů. Já když jdu v tejdnu cvičit nebo jedu k rodičům nebo jen tak zajdu po obchodech nebo s kámoškama, tak třeba taky přijdu kolem sedmý, osmý a ta představa, že mám doma ještě uklízet, prát, žehlit......nevim, jak to budu dělat, až budou děti :-. ;-) Holky, tak jsem včera navařila zapečený těstoviny (po italsku) a bábovku s sebou na hory. Těstoviny dobrý, ale bábovka mi nešla, potvora jedna, vyklopit ]-( Jsem asi blbě vymazalo formu nebo co ]-(
Profilova fotka
janis ani ne, máme ho tady sice kousek...nevím no, je tam i pošta takže když musím na poštu zajdu i tam...ale toto byla náhoda, že mám čas a prošla jsem si ten jejich letáček. Jinak to nečtu. Koupíš si jeden bílý jogurt, dáš po lžičce do každé skleničky, trochu zahřeješ mléko, zaliješ to a za 6 hodin je hotový. Nahřívá se to a bakterie se rozmnoží. V návodu psali, že čím víc kyselí tím více bakteríí. To mě překvapilo. My Globus máme absolutně z ruky, ale tchán tam nakupuje a bratránek jim namluvil tu jejich reklamu jak je totam výborný a skvělé :-N :-N Manžel jezdí taky do Kaufu, ale kvůli tchýni...prý je tam levno. A skvělá zelenina, což mi tam stejně nenakupujeme tak je to jen aby byla spokojená. Ty jo renčo kdybys slítla, tak ještě by se ti něco stalo! To je dobře, že už nepůjdeš. Sakra dnes je tu kosa, jak nesvítí sluníčko. Mám úplně ledové ruce. kristiy sorry já se furt ptám všech dokola, ale v kterém jsi týdnu? :-N :-N :-N
Profilova fotka
tak se ti utrhla janis? no to mě je taky záhadou jak to bude, až budou děti. Obávám se, že nikam nepůjdeme.... :-(
Profilova fotka
kristy - no vidíš, že už i to bříško začíná vykukovat ;-) Jani - no, však uvidím, jestli pojede nebo ne. Oni jsou děsný peciválové ]-( abe - no, holky jsou dneska zase jezdit, ale ty trénujou na sezónu, tak aby měli kondičku. Tak ty prolezou kde co, hlavně v klusu a já mám prostě strach. Tak na to prdím :-D
Profilova fotka
Tak v neděli nejspíš přijede mamka na oběd :-) A pak musíme zajít do kostela, manža s mým šéfem potřebují pokřtít, aby pak mohl jít manža tomu maličkýmu drobečkovi za kmotra :-) V úterý je pustili z porodnice domů, měl 2.200 gramů, mrňousek x-)
Profilova fotka
Abe já teď začínám 12. týden. Se nedivím, že si to nepamatuješ, mě to dělá taky problémy :-D :-D :-D Jo vyklápění bábovky taky miluju...většivou to te´d dělám tak, že vymažu formu rozpuštěným másle /Herou a vysypu hrubou moukou. Ale teď jsem bábovku pěkně dlouho nedělala....měla jsem super recepty, ale ty mi ukradnul bývalý přítel. Tak budu muset zase nějakéosvědčené sehnat. jani, mohla bys mi tu, cos pekla poslat mejlíkem... ....i vy holky ostatní, jestli máte nějaké oblíbené. kristuse@email.cz :-)
Profilova fotka
Jo a já budu zítra dělat svíčkovou, na dva dny. Švagrovka jede ke tchánom na oběd, ale nás nikdo nezval, tak tam půjdem až po obědě :-|
Profilova fotka
Jo a přivezla jsem si konečně digitální váhu...mám nahoře už 1,5 kg. ale ten můj žaludek se teď nedá oblafnout ]-(
Profilova fotka
Jani a čím jsi tu formu vymazávala? Já když jí vymažu sádlem a vysypu strouhankou, tak jde ven vždycky :-D kristy - pošlu ti recept, co jsem pekla teď v sobotu, byla to mňamka ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
knedlu a jak ten vývod? Jsou to oni ne? týjo 12 týden už! Kristi a jak dlouho jsi se svým mužem?
Profilova fotka
élka plodu(od hlavy k zadečku): 6 cm Hmotnost: 15 g Co je již u plodu vyvinuto Nohy a ruce se začínají v tomto období těhotenství pohybovat. Podoba člověka je více jasnější a rysy obličeje jsou zřetelnější. Objevují se již malé nehtíky, které začínají růst na malých prstech. Vytváří se první kostní tkáň, malý nos a také brada. Plodová voda je prostupná kůží. Vnitřní orgány plodu Placenta je již vyvinuta a plně vyživuje plod, je zatím větší než samotný plod, ale postupem času se začne zmenšovat. Tvorba vaječníků či varlat už začala, ale stále není možné určit zda jde o dívku či chlapce. Žaludek spojený se střevem a ústy je už vytvořen.
Profilova fotka
Mám ji trošku nahoře potrhanou - to jak jsem jí nožem odkrajovala od formy, ale pocukrovala jsem jí a není to zase tak hrozný ;-) Tak to je dobrý - ten jogurtovač :-) Holky, tak tady už zase něco poletuje.....
Profilova fotka
Abe: ty mě bavíš, jak si vždycky najdeš všechny informace! ;-) :-D :-D Já jsem poslední tuk dala do bábovky, tak jsem jí vymazávala jen olejem, ale vysypávala strouhankou.....ale asi blbě. Kristy: určitě ti recept ráda pošlu. Možná bych ho dala z hlavy, ale raději ti ho přepíšu z domova. Renčo: to mi chceš říct, že švagrovku na oběd pozvou a tebe ne? Navíc bydlíte kousek od sebe, ne!? :-o
Profilova fotka
holky mamka dřív, pekla z majonézy bábovku... ta vám byla vynikající. Zeptám se jí na recept, když si vzpomenu
Profilova fotka
Z majonézy? Tak by mě teda nenapadlo..... Ikdyž majonéza jsou vlastně olej a vajíčka.......
Profilova fotka
50 dkg polohrubé mouky,1 prášek do pečiva,30 dkg cukru krupice,25 dkg majonézy,3 dl mléka,1 vanilkový cukr,citronová kůra má ale jeden velký zádhrel, není vůbec zdravá :-N
Profilova fotka
abe - tohle je chlapeček našeho nejvyšího z práce ;-) A ta holčička s tím vývodem je tátova sestřenice ;-) Já vím, je toho moc a ještě se narodili skoro nastejno :-) Jani - tady taky poletuje ]-( Jo, bydlíme hned vedle sebe, máme baráky na jednom pozemku ;-) Nevím no, možná to berou tak, že nás zvát nemusí, že prostě přijdeme, nevím :-| Ale já se tam vtírat nebudu.
Profilova fotka
abe - jo, tak to je velikánský zádrhel :-D :-D :-D
Profilova fotka
no to je zásadní problém! Pro mě je lepší ji nepéct, prospěji sobě hned dvakrát. Čas využiji jinak a ještě budu zdravější. přišel mi ten kalíšek, to jsem zvědavá :-N
Profilova fotka
mrkovvý koláč dle receptu jak ho dělám já 250g špaldové mouky 400g hrubě nastrouhaná mrkev 150g ořechů 100g rozinek mořská sůl 1 lžice kypřícího prášku bez fosfátů 6 lžic sezamového oleje 1 lžička kaka nebo karobu 1 lžička skořice jdu ji dělat
Profilova fotka
No, Abe, tak to jsi teda dobrá...... Já si stokrát můžu řikat, že bych měla jíst zdravě, ale přesto stejně těm nezdravým jídlům neodolám..... Na druhou stranu musim říct, že jím o hodně zdravěji než moji rodiče a to beru jako velkej pokrok. Hele, můj děda se loni dožil 98 let, jedl všechno, pravda nepil alkohol, ale kouřil asi do semdesáti, do poslední chvíle si ale obstaral všechno sám - došel si na nákup, uvařil, uklidil, myslelo mu to výborně. Jednoho dne si pak lehl a už se neprobudil, tak třeba budu po něm......ikdyž, holky, takovýho požehnanýho věku bych se dožít snad ani nechtěla.....však i on už si přál umřít....no nic, to jsem se taky zase rozpsala.....teď to bude rok, co umřel.... ;-(
Profilova fotka
ahoj holky, tak mám aj ŘP vyměněnej.. :)) Tady je dneska hezky, svítí sluníčko a obloha je krásně azurová :-) Janísku, to mne mrzí, jak sis teď vzpomněla, tak tě to rozesmutnilo, že? Ale neboj, dědovi je určitě dobře.. Kouká občas na tebe a říká, holka jedna moje šikovná.. :-)
Profilova fotka
janis, však se rozepisuj, je to pěkné. To je krásná smrt, opravdu. Tak si přeje umřít každý. Bohužel on určitě více pracoval, byl na čerstvém vzduchu a dýchal čistějši vzduch a plno jiných věcí... neměl ve stravě tolik éček, konzervatů apod. A ten pokrok od rodičů je výborný. už mám mrkev a řepu nachystanou, jdu ho péct. At taky něco dělám.
Profilova fotka
Jj, umřel hezky...... To je jasný, Abe, máš pravdu. Však on taky vždycky "proklínal chemii", co teď do všeho dávají. Ale prožil obě války, byli chudí a strava asi moc bohatá nebyla, ale jak píšeš, všechno vlastně tenkrát bylo bio ;-) Abe: tak nám pak pošli vzorek, ju!? ;-) :-D By mě zajímalo, jak to chutná ;-)
Profilova fotka
moc dobře jannis! ono totiž to jak strádali, jim pročištovalo organismus od toxinů takže vlastně v míře to bylo prospěšné. Třeba nebyl tuk, to byl luxus jen pro boháče. Žili zdravě, jedli střídmě, hodně se pohybovali. A já taky dřív jedla co bylo, ale pak jsem se začla zajímat o to co vlastně jím, jak to na tělo působí. A teď když to vím, už mi to ani nechutná.
Profilova fotka
Knedluško díky za recepty. Jogurtovač je super věc...našim jsem ho kupovala asi před 10 lety. Abe, aby byl hustší, přidávala jsem tak trochu sušeného mlíka. jinak z jogurtů miluju bílou Hollandii, do které si dávám zavařené borůvky nebo marmeládu. Abe díky za info o mimču :-) Jinak s manžou: známe se od vejšky, od r. 2001; byli jsme spoku jedna ruka - velcí kámoši. po škole se vrátil domů, do Domažlic, 2 roky jsme se nijak neviděli, jen si občas napsali email a tak. Já jsem se rozešla s bývalým přítelem a v létě 2007 jsme se s manžou po dlouhý době viděli a dali to dohromady.
Profilova fotka
Ty jo abe, to je recept :-) A k čemu potřebuješ tu řepu?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?