Podzimní babuchendy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, pojďte to zdrbnout ;-)
Profilova fotka
Holky, já mám slzy na krajíčku....teď jsem se dozvěděla, že umřel jeden pán, se kterým jsem spolupracovala. Byl věznenej za komunistů, člen Organizace politických vězňů. Dělala jsem s ním besedu pro školu, v rámci akce Člověka v tísni. Byl hrozně super...ty rozhovory jsem nahrávala a pak přepisovala, pro budoucí generace. je mi to moc líto, na tolik věcí jsem se ho ještě chtěla zeptat a plánovala jsem s ním na jaro další akci. jsem z toho mimo.... ;-(
Profilova fotka
kristi to je škoda ;-( ;-( ;-( knedlu jak bereme ty bio bedýnky tak tam je v zimě hodně různých druhů řep, šla jsem hledat ty mrkve a říkám si, přidám jednu červenou řepu a tak je tam. Už se to peče. V apetiu byl kdysi recept jenom na buchtu z řepy a s kakaem, tu jsem taky dělala. Ona se tam ta chut ztratí, stejně jak mrkve.
Profilova fotka
abe - aha, tak to je zajímavý :-) Řepu by mi fakt nenapadlo dát do buchty :-D Ale vlastně se dělá i buchta z cukety, tak proč ne ;-) A kde máme dneska Hanču? :-|
Profilova fotka
taky jsem si říkala :-| :-(
Profilova fotka
Ahoj - jsem tu
Profilova fotka
Holky loučím se, mrknu sem zase v pondělí. Hezký víkend.... :-)
Profilova fotka
Holky, vstávala jsem o půl 10 a doma byl manža kvůli tomu sklu - Jani, máme černé. Vyfotím vám ho, ale manža odvezl foťák. No a pak jsme se s manžou chytli - to ty moje hormony. On jezdí každou sobotu hrát a práce tady stojí a já už jsem fakt na nervy, za 2 týdny rodím a tady je furt bordel! Kdybych nebyla těhule nebo bych byla ve 20tt, tak bych to neřešila, ale takhle??? Až přijde mimi, tak už to tady chci mít čisťounký, voňavounký a né koukat na starou zaprášenou ledničku, která je potřeba odstěhovat do garáže. Jenže tam je bordel ze staré kuchyně, kterej se musí vyvézt na skládku. A pochybuju, že stihneme celej barák vymalovat, v to už nedouvám. Jsem mu řekla, že jsem ten jeho volejbal (tréninky 3x týdně a celou sobotu na zápasech) tolerovala dost dlouho a byla jsem v klidu, ale že už začínám chytat nerva, když si představím, že za 2 týdny rodím a tady je furt takovej bordel! Pak jsme se půl hodiny nebavili a pak odjížděl, tak mi přišel dát pusu a že odpo přijede a na trénink nepůjde a zítra prej taky na zápas nepojede a bude makat. Tak na to jsem zvědavá! Akorát mám pak zase výčitky, že on ten voliš potřebuje, že tam vypne, s klukama se vyřádí a vyblbne.... Na druhou stranu si říkám: 2 týdny před termínem na to už nárok nemá, musí chystat ;-) A teď jdu vařit oběd, mám strašnej hlad :-D
Profilova fotka
Hani - já si myslím, že máš svatou pravdu. A divím se, že to manžu netrklo samotného, aby zůstal doma, když to tam máte rozdělaný. On to taky chvíli bez toho volejbalu přežije :-D
Profilova fotka
Renčo - on si myslí, že když přijede odpo, 2 hodiny tady něco šmrdlá a pak jede na voliš, tak že mi jako zacpe pusu, víš ;-) Ale je fakt, že už toho tady udělal hodně, ale tím, že to dělá sám, nechce pomoct od svého otce a od našich, tak to trvá dlouho, no. Vám tady vypíšu, co nám ještě chybí, jo? Pro představu - nereagujte, jen se potřebuju vypovídat. V kuchyni je potřeba vyřezat do dřezu díru na baterii a připevnit baterii a namontovat ohřívač na vodu (ten vozí 14 dní v kufru auta). Vyvézt na skládku bordel z garáže - sutiny, krabice, dvířka staré kuchyně a v garáži natřít podlahu penetrací, udělat tam zásuvku a nastěhovat tam z kuchyně starou lednici. Nahoře nad garáží máme teda hotové sádroše, manža to v týdnu natřel penetrací a nabílil, teď je tam potřeba položit lino a nastěhovat jeho starý nábytek (2 skříně a postel), který je teď v dětském pokoji. A dětský pokoj vymalovat a nastěhovat tam 2 komody, do nich dětské oblečení, složit tam postýlku a připravit jí pro mimi. A na konci vymalovat dole tu obývací místnost s kuchyní, předsíň, chodbu. Na to se ale musí vzít firma, pač máme ty vysoké stropy nad schodištěm, jak jsem vám už psala.
Profilova fotka
=-) =-)
Profilova fotka
A nejvíc mě holky fere, že nic nemůžu. A to mě asi vytáčí nejvíc! Že tady prostě můžu akorát ležet na gauči a čekat.
Profilova fotka
nikdy předtím jsem o štiříně neslyšela, až od tebe. Ted v posledním měsíci bylo v televizi několikrát o panu Větvičkovi co tam dělá zahradníka. To je aspon kapacita, ty zahrady tam musí být neskutečné! Ted i zabírali ten zámek a tak, fakt nádherné!
Článek se načítá
Profilova fotka
Hani - bez komentáře ;-)
Profilova fotka
Hani - až nebudeš mít co dělat :-D , tak bys nám ten váš domeček mohla vyfotit ;-)
Profilova fotka
Teď jsem napsala tak dlouhej příspěvěk a co myslíte??? Jančo - to se děda dožil požehnanýho věku, co? Já bych holky ráda žila dlouho. Chtěla bych vidět vnuky a pravnuky a prapravnuky - to by se mi líbilo. Ale je fakt, že je pak uvidím tam zezhora ;-) Ale máte pravdu, že oni žili naprosto jinak, to se teď vůbec nedá srovnávat... My jysk nemáme, jezdíme akorát do Ikei, s tou jsme moc spokojení. Já vymazávám hodně sádlem a sypu kokosem. Ale myslím, že záleží na vrstvě tuku, ne? Tuhle vymazával manža a taky jsme jí nemohli vyklopit a měl to málo vymazané, jsem mu to říkala, ale on si poradit nechtěl. Klasika. abe - na Barvy života jsem kvůli tomu zahradníkovi taky chtěla koukat, ale zapomněla jsem na to, musím zjistit reprízu. Jančo - a v kolik vyrážíte na hory? Já ti tak závidím!!! A co mamča? Mluvila jsi s ní včera? Abe - a kolik stojí ten jogurtovač? Já miluju jogurty a mlíko. Jančo - recept na italské těstoviny - hodíš, prosím? Ahoj Leníku!!! Gratuluju k novému ŘP!!!!!! ;-)
Profilova fotka
abe - koukáš na Sama doma? Jak je tam teď ten Ital - to je ftipný, viď? Je krááásnej x-)
Profilova fotka
abe - ale ten zpěv nic moc, co? :-D Jako chraplák dobrej, ale nějak mu to nejde do rytmu - chlapcovi. Ale jinak je moooc roztomiloučkej, to jste holky, co pracujete, o hodně přišly x-)
Profilova fotka
Haničko, k tvému příspěvku bych řekla to samé, co Renča.. že se ti s tvýma reakcema nedivím. Já bych reagovala stejně a to nejsu těhu .. Já formy vymazávám herou a vysypávám jako Hanička kokosem.. já dostala šílenou chuť na buchtu, jak se o tom dneska vede debata.. hmmm.. takovou mramorovanou bábovečku, hm... Abe - já bych chtěla někdy zkusit tu mrkvovou bábovku, ale řeknu ti, že v tomto jsem hrozně konzervativní. To, co mi chutná a vím, že je to dobré, tak "nerada" zkouším něco nového.. Když mi to někdo strčí pod nos, tak to ochutnám, ale že bych si sama od sebe řekla, že si udělám mrkvovou bábovku - to nee.. :-N Naši mají domácí pekárnu, čas od času si na ní udělají chleba, ale to měli plno řečí, jak nebudou kupovat chleba a radši si ho budou dělat doma :-D :-D Hani, k tomu ŘP - no, hlavně tam mám jinou (bych řekla lepší) fotku :-D :-D
Profilova fotka
Hani - to máš pravdu, že se Sama doma máme smůlu :-( Já už bych šla domů ]-(
Profilova fotka
fogy :-D :-D :-D :-D :-D ital :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D a moderátorka je doktorka! zajímavé jaasný že jsem se dívala, spíš mi přišel jako herec než zpěvák :-D :-D :-D :-D fešák to byl. Já teda italy nějak neberu, nezajímali mě, ale ten co vaří v neděli na primě mě moc baví. na ty barvy života (sakra ty jsi bystrá) se podívej na webu čt1, to tam bude, ale asi až od zítřka. holky jsem se namalovala a ve 2 vyrazím za macechotchýní, udělá mi daňové přiznání. Hani útěchou ti může být, že asi budeš přenášet jako prvnorodička, tak máte o týden více času x-) :-N já vydražila starou etu na aukru za 200kč jinak moc pěknej bravo maj do 500kč. jogurtovač. Chce to doma mít ingredience - med, ořechy, musli, nutelu apod. aby ti to chutnalo
Profilova fotka
Holky, já když bydlela v Praze, tak jsem chodila do cukrárny na mrkvový dort, ten byl luxusní!!!!! ňam! Já asi péct nebudu, i když chutě jsou, radši budu ležet. Mamka slíbila, že v neděli buchtu přiveze, tak musím vydržet :o) Dám si místo toho jogurta :o) Leni - tak my jí máme rok a pečeme v ní fakt hodně, je to super věc! Hlavně třeba v neděli v poledne si vzpomenu, co budeme mít k večeři, tak jí vytáhnu, nasypu směs z Lidlu a k večeři máme vynikající křupavej chlebíček - ňam! Ale to je proto, že my máme Penny 6 km daleko a když si představím, že bych se musela obléct, namalovat, sednout do auta a jet pro chleba... Pekárna je super! Renčo - už budete taky brzo sledovat, uvidíš :o)
Profilova fotka
Hani, já ten chlebíček z pekárny taky zbožňuju, protože hlavně má křupavou kůrku, uvnitř je nádherně měkkej a vydrží dlouho měkoučkej, že? To se prostě nedá srovnat s kupovanýma :-)
Profilova fotka
abe - já miluju tyhle italský typy, šak jednoho doma i mám - černovlasý, snědý - hmm x-) abe - a nebo je možný, že mi to kvůli tlaku budou vyvolávat o týden dřív ;-) Ale teď mi volal a už kupuje barvu, tak snad dobrý. abe - tak to jde, to se na to musím podívat, do toho bych šla taky :-) A teď jsi mi připomněla, abych si tady taky sedla k fakturám, jdu taky makat
Profilova fotka
Holky, s těma chlebama jste mi teď dostaly :-) Já jsem si totiž vždycky říkala, že ten chleba je hnusnej a že mi vůbec nechutná. No jo, ale když já jsem ho jedla jenom od švagrovky :-D A ta si ho ještě míchá sama :-D Tak čemu se divím že ;-) Ale ty směsi, co prodávají, tak asi budou dobrý ;-)
Profilova fotka
Jů holky, teď říkali v rádiu, že je tu dneska a zítra svatební veletr x-)
Profilova fotka
Leni - jojo, máš pravdu, že vydrží dlouho měkej, mě to překvapilo. My ho teda skoro celej dycky sníme čerstvej, ale třeba mi 2 plátky zbydou a když si je dávám za 2 - 3 dny, tak je furt mňamozní! Renčo - jak píšeš, jde o to, jak a co kdo míchá. Já nemíchám, pač na to za a) nemám čas a za b) mám strach, aby byl dobrej. Tak kupuju směsi z Lidlu, to je paráda! Jenom to nasypu do pekárny, zaliju vodou a za 3 hoďky je hotovej a moc dobrej! Renčo - a co? Vyrazíš?? :-D
Profilova fotka
Renčo, my taky dáváme přímo tu směs a nic nemícháme (jako Hanča) - my jsme na to lenošní :-D a je lepší si koupit přímo směs jaká ti vyhovuje (celozrná, tmavá na tmavej chleba, světlá, atd.).. Hani, my ho taky sníme ještě čerstvej a hrozně moc mi chutná!! Úplně na něj mám chuť teď.. :-D
Profilova fotka
A 1 kg směsi - ze které uděláš 2 chleby, stojí 33 kč, to je super cena! To je z toho Lidlu. A pak mají směsi Labeta a to jeden chleba stojí 35 kč! To je rozdíl, co? Leni - ještě, žes mi to připomněla, jdu ho upéct k večeři. Špagety nechám na zítra na oběd. Holky, tady se zase sype... Renčo - pekárna je super věc - můžeš v ní péct i buchty, sekanou nebo míchat zavařeniny a těsto. Já už se těším, jak do ní naházím ingredience a budu péct mazanec nebo vánočku a tak.
Profilova fotka
Hani - ještě si to rozmyslím, ale asi nepůjdu :-D :-D :-D Ale domů už jdu :-) Tak se mějte fajn, užijte si víkend a Hani - ty odpočívej !!!!! Papa.
Profilova fotka
Renčo - taky hezký víkend!!!! PAPAPAPA a v pondělí se budeme těšit!

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?