11. červenec 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, holky, tak co kdo má stejné datum jako já? A co už máte hotovýho? 8-)
Profilova fotka
Evičko vítám tě..... :-) :-) :-) :-) focení u nás proběhne po obřadě....myslím že to má tak být.....já mám dobrého kamaráda fotografa,vše je na něm.Holky jaké máte snubáky.To státe řeším,nechala jsem si poradit,já bych chtěla s kamínkem,bylo nám řečeno že zirkon je španej,vypadává,je to umělej kamen,ani se neleskne,co vy :-) :-)
Profilova fotka
ahojky a děkuji za přivítání ;))) co se týče snubáků, tak se nenech ošálit - každý zlatník chce samozřejmě prodat nejlépe briliantíky, ale můžu ti říct, že to, zda vypadne záleží na kvalitě práce zlatníka - stejně tak jsem slyšela i mnoho případů, kdy vypadl briliant a škoda byla o to větší, protože jsou přeci jen o něco dražší. Co se týče lesku, tak jsem četla názory i zlatníků a ti říkali, že když se dá prsten jednou za pár let na důkladné vyčištění, tak se zase bude lesknout a asi záleží jak kdo - na diskuzi o prstenech psalo i dost holek, žen - že i po mnoho letech vypadá, jak nový... Já osobně věřím tomu, že záleží na kvalitě zpracování, takže hodláme investovat do toho - máme vybrané bílé zlato a já budu mít asi 5 zirkonů a vyjde nás to na 7000 ( brilianty by vyšly na 9000)...
Profilova fotka
Ahoj mužu se taky přidat??po změnach kdy jsme třikrát měnili datum svatby jsme snad naposled vybrali pravě tenhle tak snad to konečně vyjde...Jinak mame zařizeno no zatim par věci snad to doženem až mam obavy když vidim kolik toho mate holky vy...
Profilova fotka
Ahojky holky, vy jste se rozjeli, vítám všechny nováčky :-) Marcelko, ten svatební salon by byl super, shodou náhod jsem včera mluvila s kamarádkou a říkala jí, že by se mi hrozně líbilo mít svatební agenturu, která by zařídila od šatů, místa, dekorací, kytiček, dortů, prstýnků, kočáru.....prostě komplet, že něco takového tady chybí a navíc by mě něco takhle kreativního bavilo...tak až si budeš otvírat salon v Plzni či okolí, tak se mnou počítej s pobočkou ve Varech :-D Ahoj Evíku, budeme mít obřad ve stejný čas :-) my taky máme obřad ve 14 hod v kostele, akorát nejsme věřící, takže máme občanskej sňatek, bude trvat cca 35min, takže to bude snad akorát :-) Co se týče fotografa, bude nám fotit manžel mojí svědkyně.....je fotograf, takže to máme zařízený. A co se týče prstýnku, já budu mít prstýnek s růženínem a diamantíky (viz. album) a myslim si, že je rozdíl mezi zirkonem a diamantíkem (briliantíkem)....zirkonky nelomí tak hezky světlo a čím větší kamínek, tím patrnější rozdíl.....je však velká škála diamantů a hlavně jejich barvy a čistoty, někde dávají sice briliantíky, ale jejich kvalita není příliž dobrá a potom je to asi jedno....já jsem chtěla barevnej kamínem a růženín je můj kámen a navíc je krásnej :-)
Profilova fotka
Martinko,tvůj prstýnek je kouzelnej,neokoukanej,krásná barva,závidím.Já nevím jak to u nás dopadne,přítel tvrdí že je lepší jeden kvalitní kamínek než více nekvalitních.Asi má pravdu....nemusíme na sobě tak šetřit co holky,dělám si srandu........snad vybereme dobře. Tak Martinko paráda,bude pobočka ve Varech,jé....to mám radost......
Profilova fotka
mischellll: ahoj,vítej mezi námi ;-) Evi, jasně, každý to má hold jinak...no my nebudeme mít obřad ani na úřadě.. všechno se odehraje na jednom místě v hotelu (obřad na terase hotelu) ;-) marjem: mrkni do alba jaký máme prstýnky,už je máme doma a jsou krásný :-) já tam mám menší kamínky-diamanty,ale mám jich tam 7 (šťastný číslo :-) ) a stály nás teda 13 200,- Kč. Já jsem taky radši pro diamanty,podle mě je to taky lepší kámen,ale to je názor od názoru ;-) záleží kolik do toho chcete investovat..ale pamatujte na to,že je to na celý život! Já bych na prstýnkách nešetřila ;-)
Profilova fotka
Janičko,moc děkuji za názor,příští týden jedem s přítelem vybrat prstýnky do Plzně,dostala jsem kontakt od znamé na pána co tam má přímo své studio kde dělá prstýnky,prý splní každé přaní,je moc šikovnej,tak snad poradí,včera jsme to probrala s přítelem,asi půjdem také do diamantíku.Ty máš také kouzelný......a ta cena není tak hrozná...to jsem čekala více....M.
Profilova fotka
jasně, Maci, my sme si prstýnky nechali dělat takyže u soukromníka zlatníka,taky moc šikovnej,takovej maldší chlapík..proto ta cena! Jako kdybysme ty samé prstýnky nechali udělat u nějakých známých firem jako je tu v Brně např. Rotax, tak by byly 2x tak dražší! Takže podle mě je lepší jít k "malé rybě" k šikovnému soukromníkovi,který Ti navíc splní -jak píšeš- co si budeš přát ;-) Tak pak se nezapomeň pochlubit,jak jste dopadli :-)
Profilova fotka
Janičko, máte moc krásný prstýnky, působí hrozně jemňoulince :-) Já si taky myslim, že by si měl člověk dopřát a a na prstýnku moc nešetřit, když ho máme na celej život :-) Na druhou stranu asi ne každej má omezený finanční možnosti, tak chápu, že si někdo pořídí prstýnky za pár korun a za zbylí penízky pořídí třeba kočárek pro mimčo :-) Jsem zvědavá Marcelko, jak dopadnete při výběru prtýnku, nás taky ještě čeká vyrazit shánět prstýnek pro přítele, chce prstýnek z chirurgický oceli, protože takovej nosí řetízek i náramek.......a bílý zlato by nenosil......i když jak ho znám, tak nebude nocit ani ten z tý oceli....takže je to asi jedno :-|
Profilova fotka
Martinko,tak u nás je to podobné,přítel nechce z bílého zlata,on vůbec prstýnky nenosí ale jak koukám tak ty máš také jiný než přítel,u nás to dopadne stejně,na prstýkách se neschodnem,já bych chtěla s kamenem,a on nejraději žadný,snad vyberem,majitel je prý také mladý a šikovný tak snad poradí.Janička má fakt jemný,je také kouzelnej.Já jsem také zastánce.raději připlatit a mít kvalitu ale každej má určitě jiné možnosti.......
Profilova fotka
já mám Marcelko prstýnek objednaný ze stránek originalni-sperky.cz, tak se tam kdyžtak jukni mají tam moc krásný jak přímo v kategorii snubní, tak i v kategorii prsteny ze zlata....vyrábějí ty prstýnky na zakázku a co jsem se bavila po telefonu s majitelem, tak říkal, že vyrábějí i podle návrhů zákazníka a nebo pokud si vybereš prstýnek a chceš např. jiný kámen, či jiný počet kamenů, tak to pro ně neni problem.....
Profilova fotka
děkuji holky za pochvalu,já se nemůžu dočkat,až ho budu nosit :-) jistě,že každý má jiné možnosti a taky jiné představy..a navíc ne každý chlap pak prstýnek nosí :-| ten můj chlap teď prstýnek žádný taky nenosí,ale doufám,že snubní nosit bude..i když ho pak možná bude muset v práci sundávat z důvodu bezpečnosti když pracuje na nějakým zařízení,tak by ho mít neměl...tak uvidíme no...ale myslím,že ho chtít nosit bude,když je se mnou tak pracně vybíral,aby se nám líbily oboum :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
To se ti Janičko nedivim, že se těšíš, až budeš nosit prstýnek....já se zatim těšim až mi přijde a uvidim v reálu, jak je krásnej :-) Crawler máš moc moc krásný šatičky :-)
Profilova fotka
ahoj holky, tak si představte jak jsem ze včerejška doslova nasraná! ]-( byli sme na tom úřadě-na matrice..asi sme matrikářku vyrušili před odchodem či co (přišli jsme před půl patou a mají do pěti),protože nám přišlo že se nás chtěla vyloženě zbavit! Ptala se jaký měsíc chceme,když jsem řekla červenec,tak říká,že to NE,že zatím mají termíny do června..tak jsem jí řekla,že jsem s ní byla domluvená,že přijdeme koncem března-na to nic neřekla,pak se ohrazovala tím,že nám termín říct zatím nemůže,že ho neví,že to bude doba dovolených a že prý oddávají jen 1 sobotu v měsíci!!! :-o tak jsme na ní koukali,jestli si snad nedělá srandu...to se mi fakt nezdá..pak otevřela diář a říká,že už tam na to datum někoho má v Parkhotelu..tak jí říkám,že to budem my,protože už v listopadu mi slíbila že si to aspoň poznačí (alespoň že to dodržela!!),pak říká,no my s tím počítáme,leda že by se něco stalo,jinak s tím počítejte na 90%..no super,tak jsem se ptala,jestli máme přijít v polovině dubna (přesně 3 měs. před svatbou) o ona,že prý ne,že stačí v květnu! Dala nám formuláře,abysme je donesli rovnou vyplněný..tak jsme odešli a pěkně nadávali! Dneska chci zavolat na úřad Brno-město a zeptat se,jestli je možný,aby nějaký brněnský úřad oddával jen 1 sobotu v měsíci! No co byste na to řekly holky??? :-(
Profilova fotka
Janičko,to jsou naše úřady,to já znám to jejich chování,já bych mohla vyprávět.....ty si blázen jí otravovat na konci pracovní doby,to už byla skoro zbalená a ty něco chceš??????Já tohle chování neberu, jsou to krávy líné,promin že jsem sprostá ,ale je to tak........Já jsem obřad byla zamluvit už v únoru,chtěli jsme na zámku,tak si to zaspsala a v pohodě,ale zase mám problém z hudbou....musím sama sehnat pána co tam hraje,snad to zvládnu sama.Tak to jsem celkem pochodila dobře,ale jinak si hned nech zavolat nadřízeného,je třeba reagovat rychle a nebát se,to zabere......a doba dovolených je blbost,vždy tam musí být zástupce....... je třeba tvrdě na ně vyrazit..... to pomůže...držím palce M.
Profilova fotka
Tak jsem volala na úřad Brno-střed, tam mi matrikářka řekla,že každá městská část to má podle sebe,jak jim to schválila rada...takže si asi ta druhá nevymýšlela..a taky mi řekla,že pokud jsme s ní tak domluvení,tak že určitě se nemáme bát,že by v tom byl problém... ach jo,ale já se stejně bojím! :-(
Profilova fotka
Jani to bude dobré,určitě to vyjde........
Profilova fotka
Ahojky, ty baby na úřadech jsou fakt hrozný....i když asi jak kde, já jsem nejprve uvažovala, že udělám obřad venku u restaurace, což je pod Karlovarskou matrikou a tam mě paní div nesjela mezi dveřma, co si to dovoluju chtít obřad mimo obřadní místo a jestli se mi místní matrika nelíbí atd.....tak jsem jí řekla, že je to snad moje svatba, tudíž moje volba a ať laskavě dělá svojí práci a nestará se o věci do kterých jí nic není....takže jsme se tam docela chytli.....ale nakonec jsme se rozhodli pro kostelík v Ostrově, což je pod jinou matrikou a tam na nás byli moc milý a ochotný se všim pomoci....půjčí nám do kostela klávesy, ale slečnu, která nám tam zahraje jsem si musela taky sehnat sama:-) Takže Janičko neboj, dobře to dopadne, když tě tam mají poznačenou :-) Já teď holky moje zase řešim, kde vypůjčit potahy na židle, abych za to nedala balík, našla jsem agenturu, kde si vypůjčim dekorace do kostela a měli tam potahy na židle za 20,- Kč, což mi přišlo jako dobrá cena.....ale samozdřejmě tam byl háček, měli chybu na stránkách a těch 20,-Kč bylo za vypůjčení jedné mašle na židle a za potahy chtějí 80,-Kč, což mi při počtu 70ks potahů, který potřebuju přijde docela dost.
Profilova fotka
Už mám ty potahy!!!.....sice za 50,- za kus, ale vypadají moc pěkně :-) a navíc mi jeden potah paní pošle, abych ho mohla vyzkoušet, jak budou vypadat na židlích :-)
Profilova fotka
Ahoj holky,tak příští týden jedeme do Plzně za panem Alešem na prstýnky,vše domluveno ale já stále nevím,Martinko ten tvůj prstýnek je moc krásný,i něco takového bych brala,ale přítel chce stále pro oba stejné tak budu ráda za nějaký ten kamínek,děkuji za tvůj odkaz,tak tam je opravdu výbě,sama nevím co raději....Potahy to je dobrá cena,i za půjčení.Já je chci šít,ale jěště se musím domluvit s majitelkou zda si mohu vše na hostinu připravit sama,ale je moc ochotná,tak s tím skoro počítám.Janičko a co ty? Co ten terním? Doufám že vše klapne,musí my už tě přece nechceme ztratit 11.7. 09 je náš den...........Holky jěště jedna zpráva 10.4. 09 jdu ke kosmetičce na líčení nechala jsem si odborně poradit jaký jsem typ a jaké líčení mám mít,tak mám vše napsané tak uvidíme jak to dopadne...docela se toho bojím....... Moc vás zdravím M.
Profilova fotka
ahoj holky, my jsme chtěli potahy na židle k obřadu,ale jelikož by to bylo tak na půl hodiny,tak to asi za to půjčení ani nestojí..na hostinu je nechceme,ony by se tam stejně podle nás nehodily.. Jinak teď zas musíme doufat,že to datum na matrice klapne,jinak holky nevím co budem dělat...všechno je na tento termín už zamluvený... už jsem uvažovala kdo jiný by nás mohl oddat..no asi ledatak nějaký farář ne? Ale ani jeden nejsme křtění a tak... další mě napadlo,nechat se oddat v jiné městské části a pak až na hostinu jet do Parkhotelu,kde se má vše odehrát... ale na úřadě se prostě brát nechci! No tak uvidíme,jak to ještě dopadne..snad dobře
Profilova fotka
Myslim Marcelko, že je důležitý, aby se vám prstýnky líbili......a pokud ho přítel moc nosit nebude, jak jsi psala, je asi nejdůležitější, aby jsi ty měla prstýnek svých snů....protože ty ho budeš chtít "celej" život nosit a říkat si jakej máš krásnej prstýnek. Mě tohle řekl přítel rovnou, protože jsem nejdřív řešila, jestli to neni blbý mít 2 rozdílný prstýnky, když všichni mají stejný....a on mi na to řekl, abych si vybrala prstýnek, který se mi bude líbit a budu ho nosit a že navíc nemusíme mít pstýnky jako má každý :-D Tak snad Marcelko vyberete nějaký krásný prstýnky, který se budou líbit tobě i přítelovi....budu držet palečky :-) A nová kosmetička....tak to je super, tak snad pořídíš líp než minule :-) ......já se musím po nějaký taky už poohlídnout. Jinak za ty potahy jsem ráda, můžu si odfajfknou další položku ze seznamu :-)
Profilova fotka
Janičko, to dobře dopadne, vždyť jsi říkala, že vás tam mají napsaný, já bych to tejden dva nechala odpočinout a pak bych je začala na tom úřadě otravovat, i když ti říkala, že se máš ozvat až v květnu....oni ty termíny na léto už musí dát dohromady....vždyť je to už za 3,5 měsíce!
Profilova fotka
holky,to není možný snad abych měla takovou smůlu! Další super věc, dnes jsem měla jít ke kadeřnici na zkoušku svatebního účesu spolu s mou svědkyní..tak mi psala,že jí kadeřnice volala,že má angínu,tudíž dnešek padá... :-( mě asi někdo proklel..no řekněte,je tohle možný??? Ach jo... Jinak Maci, souhlasím s Marťou,prtýnek budeš nosit celý život,tak na něj musíš být pyšná..tvůj budoucí manžel ať si vybere prstýnek jednodušší a je to ;-) Jo Marťo,taky myslím,že by ty termíny už jako mohli mít..nejpozději začátkem dubna na ten červenec..ale jak vidíš,tak je to nějak netrápí... ale tak uvidíme no,zatím je brzy se tím nervovat..horší bude až nám to zamítnou,ale k tomu doufám nedojde
Profilova fotka
Holky děkuji za radu,je to pravda,určitě něco vyberu...docela se těším..potom dám vědět.M
Profilova fotka
To bude Janičko v pohodě, oni to podle mě musí jen dát dohromady a pokud by ten termín nakonec nevypsali, protože někde opravdu dávají jen jeden termín, můžes se jich zeptat kdo v tom okrsku oddává (většinou to bývá více lidí) a z někým z nich se domluvit, zda by byl ochoten Vás přijít oddat mimo stanovený termín....to by taky mělo jít :-) A s tou kadeřnicí nesmutni, uzdraví se a účes vyzkoušíte....vždyť je času dost :-) Marcelko držim palečky ať vyberete ty nejkrásnjší prstýnky :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, neměla jsem teď moc času se sem kouknout. Dneska jsem k tomu sedla a pročítala si, co je u vás nového. Prstýnky taky zrovna řeším. V pondělí jsem volala k nám do vyhlášeného šperkařského podniku. No a paní mi řekla, že na konci roku 2008 se oddělení snubních prstenů přesunulo do Smžovky k Hejralovi. No a to je od nás asi 30 km. Taky jsem volala na zámek na matriku, domluvit schůzku. Paní z matriky nám tenhle pátek volala, že schůzku musí přesunout a tak jsme tam byli už tenhle pátek. Jsem teď taková klidnějši, když už to máme zaplaceno. Předtím jsem měla pořád tak trochu strach, abysme ten termín měli, když to bylo domluveno jen ústně po telefonu. V pátek jsme se taky byli podívat ve dvou zlatnictvích v jednou se nám nic nelíbilo - byl totakový styl něco jak před 30-ti lety. No a tady v tom druhém maj docela dobré, ale ještě se zítra půjdeme podívat do dalších 3 - co tu mají snubáky. Fotorafa ještě nemáme. Pokud bysme se chtěli fotit na zámku v interiérech, tak na to musíme mít jejich fotografa z agentury a ten chce za 10 fotek kolem 1500,-. Když budeme mít svého, tak může fotit obřad a může jít i fotit do parku - což se mi moc líbí. Je tam krásný park. Holky, jak to máte s oznámeníma? Máte už nějaké? Byli jsme tu v jedné tiskárně a půjčili nám katalogy domů - ale maj to tu docela drahé. Na netu jsem našla stejná oznámení a levnější - třeba i o 8 kč na oznámení. A co jmenovky na stůl? Budete si je vyrábět, nebo si je necháte natisknout. Já si je asi udělám sama. Koukala jsem na vaše alba - krásné fotečky, taky bych sem měla něco dát.
Profilova fotka
Ještě jsem si vzpomněla k tomu občerstvení a k hostině. Tak my budeme mít obřad v 11hod. Ráno se budou všichni scházet u mých rodičů - tam vyzdobíme auta a pojedeme. Jinak bylíme s přítelem u jeho rodičů - maj velký dům a máme tam svůj byt. Občerstvení budume mít doma - nějaké chlebíčky, minizákusky, koláčky a k pití, co kdo bude chtít. No a pak taky budeme mít s sebou v autě občerstvení - když se přijde někdo podívat jen na obřad. U nás se to tak dělá. Fotit se budeme po obřadu v zámeckém parku. Nevim, na kolikátou dorazíme na hostinu, ale než budeme vyjíždět od zámku, tak jim máme zavolat, aby to všechno dochystali.
Profilova fotka
Ahojky Makisku, tak to je fajn, že už máte ten termín na 100%, teď se můžou přípravy rozběhnout naplno :-) Jinak já jsem měla s prstýnkama velký dilema, protože tady ve Varech se nikde pořádně nedělaj, takže jsem je skoukla až na svatebním veletrhu v Praze, kde jsem zjistila, že prstýnky, který by se mi líbily....většinou silnější prstýnky vypadají na mojích krátkých prstech strašně a takové ty uzounké mi přijdou jak kroužek pro opeřence :-D , takže jsem si nakonec vybrala prstýnek s kamenem :-) Oznámení teď momentálně taky řešíme, našla jsem docela pěkný stránky na internetu, kde mě zaujal kvalitní papír, na který oznámka tisknout a napsala jsem si o vzorek, který mi poslali a vypadají opravdu moc pěkně.....mají pobočku v Praze, tak až tam budeme mít cestu, chci se tam stavit a objednat ty oznámení......chtěla bych, aby nám tam natiskli naše fotky z dětství, tak snad to nebude problém.
Profilova fotka
Ahoj holky,jaký jste měli víkend? V sobotu bylo tak krásně,sluníčko a teploučko.. :-) moc mě to počasí potěšilo,ale včera už se udělalo zas pěkně hnusně a prší dodnes...tak snad zas brzo vykoukne sluníčko,protože pak mám hned pozitivnější náladu. Maki, tak to vám upřímně závidím,že už máte domluvené datum s matrikářkou..to se nám zatím bohužel nezadařilo,jak jsem psala výše..ale tak snad to nakonec vyjde,nebo bude jiné řešení,už jsem navštívila a zdejší diskuzi "jak najít oddávajícího" a zjistila,že jsou možné i jiné varianty,tak uvidíme..i když by to byla další komplikace,ale to už by se nedalo nic dělat! Jinak my si oznámení hodláme dělat sami, už jsem vytvořila návrh jak by to mělo vypadat, mám na to i papíry, jen ještě sháním ozdobné nůžky a pustíme se do toho :-) až ho budeme mít hotové,tak ho dám samozřejmě do alba. Maki, za 10 fotek 1500,-????Tak to je fakt síla ti povím! Ti na tom musí teda pěkně vydělávat (jestli to vůbec někdo chce-jako já bych se asi toho focení v interiéru raději vzdala). Jo v dnešní době je všechno taková zlodějina ]-(

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?