Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
hani, co tohle s tim zipem? http://www.fler.cz/zbozi?id=88886
Odpovědět
Profilova fotka
Jéje Josefko, nemohlo mu asi už něco být, to určitě kontroluješ, že jo? Nepsalas něco i o karobu, nemáš to i z toho? Držím pěsti, ať je dobře!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, tohle je hezoučký, cos našla x-) Juju, tak co včerejší pohovor?? Dopadlo to 8-) ?
Odpovědět
Josefko, aha, děkuji za osvětlení pasterizace, myslela jsem, že je to jen to zahřátí na cca 70 stupňů a ničemu jinému se pasterizace říkat nedá :-) A tak nějak jsem si myslela, že mléko se nejprve pasterizuje a pak opracovává UHT, ale to je blbost, že? A mléko, které se u nás prodává jako čerstvé, myslím UHT neprošlo, že? Jen to krabicové, nebo se zase pletu? :-D Holky, vy si myjete vlasy ráno, že do nich dáváte na noc ten olej? Nebo ho dáváte jen tolik, že přes noc vsákne a vlasy nejsou na pohled mastné? Catf, furt Hance vnucujeme Fler, co? ;-) Chci si ušít podobný obal na velké balení kapesníků jako dělá Jeve, manžel mi někde pořád pohazuje ta malá balení ]-( Chceme se ještě teď na podzim s manželem vypravit do Prahy, asi nebude chápat, když podniknu výpravu po přírodních obchodech a do Vom Fass :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju - tady mas to slozeni: Sodium Palmate – detergent syntetizovany z palmoveho oleje – OK Sodium Palm Kernelate - detergent syntetizovany z palmoveho oleje - OK Melaleuca alternifolia – Tea Tree Oil Pinus sylvestris – borovice lesni Glycerine – je to forma alkoholu, ktery se v kosmetice pouziva jako rozpoustedlo, zvlhcovadlo a lubricant. Muze byt rostlinny nebo zivocisny. Dlouhodoby kontakt muze vysusovat pokozku – jeho vlastnosti je, ze natahuje vlhkost z nejblizsiho mista jeho vyskytu – pokud pracujete v suchem postredi, je to nejblzsi a nejdostupnejsi misto pokozka - OK, ale ne dlouhodobe a ve spojeni s klasickym chemickym pripravkem Palm kernel acid – konkretne tuhle latku v te knizce nemam, ale mam tam Palmitic acid, coz si myslim bude podobne – zvlhcovadlo, zvlacnovadlo, neni nijak toxicky, ale muze zpusobit kontaktni dermatitidu u nekterych citlivejsich lidi. Sodium chloride – normalni sul – pouziva se jako zmekcovadlo vody a umoznuje tak, aby byl vyrobek snadneji oplachnutelny v trde vode. Take se pouziva jako zahustovadlo – OK Palm Acid – viz vyse palmitic Acid CI 77891 – Titanium Dioxide – v knizce je doporuceno se teto barve vyhnout. Patri mezi tzv. inorganicek barvy Prestoze mohou byt syntetizovany z prirozenych zdroju Zeme, tak nejsou povazovany za prirodni, protoze jsou obvykle zahrivany na vysoke teploty, aby se dosahlo pozadovaneho odstinu. Obava je, ze vsechny “oxidove” (kyslikove) barvy mohou byt kontaminovany olovem, arsenem, rtuti, selenem …. Rada techto barviv je take pripravena umele v laboratory – tyto bych ja povazovala za bezpecnejsi. Tetrasodium edta – konzervacni latka pouzivana v kosmetice, muze zpusobit podrazdeni kuze, sliznice a oci a muze vyvolat kontaktni dermatitidu a nebo alergii. Zaroven podporuje penetraci latek do kuze. Ma schopnost se vazat na tezke kovy. Tetrasodium etidronate – nevim?, asi to najdes na netu, ja na to nemela cas Chorophyllin-copper complex CI 75810 – umely chlorofyl – zelene barvivo - OK Sodium hydroxide – hydroxid sodny - OK
Odpovědět
Profilova fotka
baby, zajtra odchádzam na týždeň do belgicka, tak sa chystám hľadať ten aknedorm od weledy, ktorý ste tu chválili a ešte aj púder od Hauschku. Neviete mi poradiť /tie ktoré ste dlhodobo v zahraničí/ či mám weledu a Dr. Hauschku hľadať len v špeci. obchodoch al. skúsim aj lekárne??? Vodu na žehlenie som zatiaľ nekúpila, mám ju objednanú. ďakujem za radu stým "plnením do žehličky". Pekný deň všetkým.... :-) :-) :-)
Odpovědět
hermi, treba se hana konecne chytne :-D a nerikej mi, ze tvuj manzel to uz automaticky nepredpoklada :-D ..nejdriv bio a pak az prazskej hrad :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Martinka ty ides do Belgicka, jeeeeeeeeeeeeeee... nepojdes aj do Antwerp, kde byvam? 8-) V Belgicku najdes Weledu a Hausku len v bio obchodoch. V lekarnach sa daju objednat len homeopatika a lieciva od Weledy. Inak v lekarnach tu najdes same chemicke gebuziny. :-| A ten Aknedorm sa v Belgicku nazyva Dermalotion a odporucujem ti kupit aj levandulovy sprachac od nich, ktory sa na Sk/CZ neda este zohnat a je uuuuuuzasnyyyyyyyy. x-) Josefko, catf dakujem za chemicky rozbor, to je zlozenie intim mydla, ktore som tu ako jedine vedela zohnat :-S pohovor dopadol dobre, mam z toho fajn pocit ale musim cakat 2-3 mesiace na vysledky (ach ta byrokracia v EK) kaculienka ja som weledacka :-D :-D a mozem tu kozmetiku len doporucit, mne vyhovuje uplne vsetko, okrem zubnej pasty, lebo chcem aby penila. Mrzi ma len, ze nemaju vsetok sortiment co by som chcela a taka doplnujem urtekramom, laverou a inym. baby ste nejako podlahli caru olejickov. ;-) Tak napiste aky je po odskusani na co dobry a najma ako si to aplikujete, namiesto coho. Ja som konzerva :-N ja si olejujem len vlasy na noc a mastny vankus neriesim, ved ho vyperiem. :-D
Odpovědět
Holky mám dotaz - sháněla jsem ten zelený jíl a koukali na mě jak na jelena. Mají v tabletkách a v prášku k vnitřnímu užití, ale o nějakým na mytí obličeje prý nikdy neslyšeli. Má to být ten na vnitřní užití??? Nebo kde by se to v Praze dalo sehnat? =-) Jinak Lavera zatím dobrý, hezky mi voní (nedá se jakýmkoliv "chemickým" gelem či krémem vůbec srovnat) a obličej se, světe div se, zlepšil. Je fakt, že před víkendem byl děs běs, takže teď se zas vrací k normálnu (stabilní děs :-D ) ale každopádně mi to pleť nezhoršuje, což je super :-) A tak nějak začínám mít asi bio a přírodní horečku - těším se, až dopotřebuju deodorant a tělový mlíko a šupky pro něco přírodního :-)
Odpovědět
josefko, to je divny..je fakt, ze kokosova duznina je hrozne syta, ale mleko by melo byt lehce stravitelny...podle me to do tech plechovek necim zahustujou..nebylo treba kondenzovany? ..na dovce jsem pila primo z kokosu a to je takova jenom jemne mlecna a nasladla vodicka..konzistence spis jako ty rostlinny mlika
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenko2004, tak to vítej v klubu "nemocných" ;-) :-D Nejlíp Ti odpoví catf, kde v Praze shání kosmetiku, tuším že poradí greenwave :-) Catf, už jsi teda zkoušela tu lávovku? Jsem zvědavá, co na ni říkáš ;-) Juju, to teda trvá pěkně dlouho, tak držím pěsti!
Odpovědět
Profilova fotka
Juju diky za radu... Idem do Brusselu ale ak sa dostanem i do Antverp budem na teba myslieť.. A dúfam, že tio bio obchodíky najdem.... :-) :-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
kacenka, ten jil dela treba alva, rikaji tomu rhassoul..ja teda chodim jenom do greenwavu v purkynove ulici a tam ho maji..nekdo tu psal..asi ninouche, ze si ho tam koupila..jeste nenapsala, jestli se ji osvedcil ..je to urcite na myti obliceje, maj pletovou vodu a kremy.. http://www.greenwave.cz/znacka/alva/ ..sjed si na strance skoro az na konec.. jinak na podobnem principu je lavovka od logony a tautropfenu, ktere tam taky maji..tak se tam zastav, jsou tam moc mili prodavacky a zda se mi,ze snad vedi, o cem mluvi..
Odpovědět
plánuju to - tady u nás na letný na mě paní koukala, jak když jsem spadla z višně :-D i když je fakt, že věcí tu mají dost... ale já právě potřebuju radu, tak zítra se tam vypravím a uvidíme :-)
Odpovědět
petuli, ja jsem si objednala na zkousku 40g baleni lavovku - mydlovy kamen - je to ta verze bez mandlove moucky a ted se prave chystam na nejaky ten olejicek, abych mohla udelat masku :-)
Odpovědět
kacenka, blbe jsem se vyjadrila..krome veci na myti ..maj i plet vodu a kremy :-)
Odpovědět
Kacenko, spíš jsem slyšela, že i "běžný" jíl se dá užívat vnitřně, takže logicky ten na vnitřní užití bude možno použít i na pleť, ale nevím, zda by nevycházel dráž... Zkus se podívat do těchto obchodů, kde vedou Nobilis: http://www.nobilis.cz/index.php?doc=148 Catf :-D Možná spíš nejdřív na Hrad (ale tam jsme byli loni, snad mě tam manžel nepovleče, když jsem v Pze studovala, prošla jsem ho asi 1000x :-)) a pak na bio, určitě budu nakoüpovat, tak by se nám to proneslo :-D Petuli, Ty děláš tu masku jen z lávovky s olejem nebo dáváš i trochu vody?
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, mám ten samej, protože ho používám často. Ten s mandlovou moučkou je několikrát dražší a na dočišťování by ho byla asi škoda, navíc když ho do masky smíchávám s tím mandlovým olejem, tak de facto docílím stejného efektu. Hermi, masku jsem si zatím dělala bez vody, nevím, jestli by se to dobře propojilo. Navíc s olejem to nestahuje pleť vůbec, když si nechám při čištění chvíli působit jen lávovku s vodou, začne to stahovat během chviličky a to hodně, není mi to příjemný. Ještě k olejům, vypsala jsem si primavery na co který je, teď to jdu srovnat ještě s jinými. Jdu ve čtvrtek a v pátek na kurz liftingu obličeje, tam se asi s oleji pracovat nebude, ale určitě si "odchytím" pár hmatů a v kombinaci se správným olejem to bude parádní masáž obličeje, už se těším, až ji udělám mamce a ségře ;-) :-) A pak ji naučím m., protože jinak zase klasika - já budu bez masáže... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf, nevim - na konzerve bylo napsano - kokosove mleko a voda, ale podle toho co pises, muselo byt asi zahustene a naredene vodou. nebylo tak huste jako ty ahustene stabilizatory, ale take ne tak ridke jako popisujes. ja jsem prave doufala, ze to bude v pohode, kdyz je kokosove mleko lehce stravitelne - ale problem byl v obsahu tuku a rano jsem behala jako o zavod :-D. jeste ze mame dve koupelny :-D herminko, mleko se u nas osetruje UHT, zahrev na 70C po dobu 30 min je neekonomicky ale neco podobneho se dela u parku - ty se hodi do horky vody, nechaji se zahrat na teplotu 70C v centru a to se udrzuje po urcitou dobu. Cerstva mleka nevim jak jsou osetrena, ale nejke tepelne osetreni mit budou. Vlasy si meju rano, tak proto si davam olej na noc. Jinak pry staci 30 min pred mytim. ja ted aplikuju ricinovy olej a chystam se na ten olivovy, ten je na vlasy pry super..... akorat si na nej vzdycky vzpomenu, kdyz uz jsme svlecena v koupelne a jsem vetsinou lina jit pro nej dolu :-N Tu lavovku jsem si objednala ja, ale ceka na me doma, jeste jsem ji nezkusela. mam ji objednanou z Greenwave. kacenko, jsem rada, ze ti lavera vyhovuje.
Odpovědět
josefko, a ten olivovy muze byt ten normalni z obchodu, co se pouziva do salatu..jako za studena lisovany panensky olivovy? nebo mas nejaky specialni? ja se priznam, ze bych nemohla jit spat s olejem ve vlasech, musela bych mit rucnik a to bych se moc nevyspala..ale tech 30min rano je fajn..to vyzkousim hlavne na m, protoze ten ma vlasy hrozne suche..
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, tak jsem došla k tomu, že oleje tautropfen, i např. růžová voda, jsou o něco dražší, než např. primavera nebo ten urtekram. Primavera má oleje v tmavých skleněných lahvičkách, tautropfen v čirém skle. Např. k té růži, co tautropfen používá, na svých stránkách uvádí, že se jedná o damašskou růži pěstovanou v Íránu v rámci projektu "Růže místo opia" a to na polích, která se díky pěstování růží už nepoužívají k pěstování opia. Již více než šest let se na 600 místních rolníků zapojuje do partnerského projektu Tautropfen. Jednou za rok – od začátku května do půli června – je čas sklizně. Ještě ne zcela rozvitá růžová poupata jsou ručně sbírána a ihned zpracovávána na růžovou vodu a růžový olej. Takže cena je předpokládám přímo úměrná tomuto postupu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ten co pouzivas na vareni. Ony ty vlasy nejsou az tak mastny - das si do mokrych dlani par kapek a to rozetres do vlasu ....
Odpovědět
jo petuli, do mysi si davam kazdy den levanduli od gresika a primavera eukawohl smes jsem poridila m, kdyz mel chripku..chtela bych zkusit levanduli primavera, protoze me hrozne zajima, jestli je v kvalite takovy rozdil..cenove je to 4x vyssi nez ten gresik co se tyce prani, tak se mi zda, ze levandule je asi idealni na provoneni pradla..je potreba fakt vyrazna vune..zkousela jsem pomeranc samotny do avivaze a nic.. jinak se nam neosvedcilo olivove mydlo na holeni obliceje..m ma vousu hodne a rika, ze gilette je proste uplne nekde jine..takze hledam dal..kdybyste vedeli o necem alternativnim nebo videli v praze prodavat savon du midi holici mydlo, tak dejte vedet ;-)(zatim jsem ho videla jenom na netu yizheng a protoze chteji docela vysoke postovne, musela bych koupit asi kilo mydla :-D ) ..na ostatni holeni je olivove mydlo v pohode, proste jenom na oblicej dostatecne nenapeni.. nema treba balea nejaky nechemicky holici gel?
Odpovědět
petuli, ja co jsem tak nejak zatim pochytila, tak cenove je ten zebricek vyrobcu cenove od nejlevnejsiho..logona..weleda..primavera..tautropfen..to jsou zatim znacky, ktere me necim zaujaly..co se tyce primo tautropfenu a primavery, tak t ma vylozene specificke uz namixovane rady a primavera je ma taky plus fakt propracovanou aromaterapii..separatni zakladni oleje, mixy a eteraky, takze dava volnost vytvaret si vlastni "recepty", coz me hodne laka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf moj ocko a manzel sa holia len holiacim stojcekom. Je to ekologicke a ziadnu penu nepotrebujes. Mozno nech drahy vyskusa, ci by na to nepresiel. Moj ocinko zarasta teda statocne a kazdy den sa holi, ale nevie si to vynachvalit. x-) martinka co budes robit v bruseli? =-)
Odpovědět
josefko, tak s olejem na vareni bych na m vyrukovat nemohla..ja budu muset ve vom fass vybrat nejaky "specialni" olivovy olej a to mu vnutit :-D
Odpovědět
juju, nene, to bohuzel neni mozne..jak bych to rekla..muj m po jednom dni neholeni vypada malicko jako terorista a po par dnech uz by ho nepustili do letadla :-D ..bohuzel strojek mu vubec nezabira :-|
Odpovědět
Juju, nemyslíš elektrický strojek? Catf, pěnu od Sante jste zkoušeli? http://www.prirodni-bio-kosmetika.cz/... A co olej nalít manželovi do nějaké spešl lahvičky, aby nepoznal, že je to tentýž, co jí v salátu? :-D
Odpovědět
herminko, ono to je s m trochu slozitejsi..on odmita cokoli bio, co je drazsi nez normalni vec...takze alverde a nektere oleje jsou ok..mozna za nejakou dobu si zvykne na to,ze u nas uz nebude nic chemicke a pak svoli i na tu penu, ale zatim hledam levnejsi alternativy, abych ho nejprve presvedcila, ze ne vsechno prirodni a zdrave, musi byt drazsi nez chemie..aby nemel furt ten pocit, ze bio je podvod :-N
Odpovědět
Profilova fotka
juju, tak pilne doporucuju Harper a jeji detox :-). Jak ti to jde?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?